iwostin solecrin
Wyniki testu
kosmetyki ziaja
Chcę testować
philips lumea
Hot Trendy 2022
krem koloryzujący rare beauty
Chcę testować
kosmetyki aa wings of color
Chcę testować
kosmetyki palmolive
Chcę testować
kosmetyki AA
Wyniki testu
kosmetyki tołpa
Wyniki testu
Gama Hyaluron Plump od Elseve
Wyniki testu
kosmetyki samarite
Laureaci
suplement diety restme
Laureaci
kosmetyki feedskin
Laureaci
kosmetyki revitalift
Laureaci
kosmetyki iwostin
Laureaci
kosmetyki avene
Laureaci
krem nivea
Wyniki testu
kosmetyki wella
Laureaci
kosmetyki ziaja
Laureaci
kosmetyki ziaja
Laureaci
kosmetyki aa
Laureaci
tatuaż kwiat lotosu
iStock
Styl życia

Tatuaż kwiat lotosu - znaczenie i inspiracje 

Tatuaż kwiat lotosu to często wybierany motyw, szczególnie przez kobiety. Związany jest on z buddyzmem i kulturą Wschodu, lecz nie tylko. Sprawdźcie, co symbolizuje tatuaż kwiat lotosu i gdzie najczęściej jest tatuowany.

Tatuaż kwiat lotosu najczęściej pojawia się na rękach i plecach. Jest mocno powiązany z symboliką duchową. Oznacza spokój, równowagę, ale również nowy początek i odrodzenie.

Nagrody KWC 2022: Redaktorki Wizaż.pl przetestowały najlepszy tusz do rzęs w Polsce!

Tatuaż kwiat lotosu - znaczenie

Symbolika takiego tatuażu związana jest ze sferą duchową. Tatuaż kwiat lotosu jest osadzony w kulturze orientu oraz jest jednym z symboli buddyzmu, lecz nie tylko. Występował on bowiem niemal w każdej kulturze i religii. Wzmianki o nim znajdziemy również w Biblii. W hinduizmie lotos to inaczej Padma. Związane jest z ilością bożków i ma duże znaczenie dla hinduistów. Ma odzwierciedlać boskie piękno i czystość oraz duchowe przebudzenie w przypadku rozchylonych płatków.

Można go interpretować na wiele sposobów. Odnosi się do harmonii spokojnego i otwartego umysłu. Może również oznaczać dojrzałość i przewodnictwo duchowe. Ponadto lotos symbolizuje także nowe odrodzenie i początek nowej drogi w życiu.

Inspiracje na tatuaż kwiat lotosu

Tatuaż lotosu to bardzo często wybierany motyw, szczególnie przez kobiety. Przygotowałyśmy dla was najciekawsze inspiracje z Instagrama na tatuaż kwiat lotosu na ręce, plecach oraz mały, subtelny wzór.

Tatuaż kwiat lotosu na ręce

Tatuaż na przedramieniu lub ramieniu to jedno z najczęściej wybieranych miejsc na wzór kwiat lotosu. Tatuaż w tym miejscu jest nie tylko dobrze widoczny, ale również mniej bolesny, dlatego właśnie to miejsce jest takie popularne.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Yeranila Tattoo Kassel (@yeranila_tattoo_kassel)

Tatuaż kwiat lotosu na plecach

Równie często wybieranym miejscem na tatuaż kwiat lotosu są plecy. Zazwyczaj jest on umiejscowiony pod samym karkiem. Możemy tutaj postawić zarówno na mały, jak i bardzo duży wzór. Choć na tatuaż na plecach częściej decydują się mężczyźni, ten wzór raczej wybierany jest przez kobiety.

Kwiat lotosu mały tatuaż

Mały tatuaż kwiat lotosu to świetny wybór dla osób, które dopiero rozpoczynają przygodę z tatuażami lub preferują subtelne wzory. Taki tatuaż nie tylko wygląda uroczo i jest ozdobą ciała, ale ma również głębsze znaczenie. Małe tatuaże można także połączyć w większe motywy.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Amber Starr Fitch (@amberstarrartistry)

 

Znaczenie tatuaży - księżyc
Pinterest@Cosmopolitan Germany
Makijaż
Tatuaż na obojczyku – jaki wzór wybrać?
Tatuaż na obojczyku wygląda delikatnie i zmysłowo. Świetnie sprawdzą się tutaj wzory z motywem roślinnym, zwierzęcym oraz astronomicznym. Niestety wykonanie tatuażu na obojczyku może być dosyć bolesne.

Tatuaż na obojczyku jest bardzo praktyczny. Z łatwością możemy go ukryć bardziej zabudowaną bluzką czy swetrem, ale również pięknie wyeksponować. W dodatku cudownie podkreśla kości obojczykowe i wygląda niezwykle kobieco! Czy tatuaż na obojczyku boli? Zrobienie tatuażu na obojczyku może być bardzo bolesne . Wynika to z faktu, iż w tym miejscu mamy niewielką ilość tkanki tłuszczowej i mięśniowej. Oczywiście wszystko zależy od indywidualnego progu bólu. Dla jednych osób proces tatuowania może być praktycznie bezbolesny, dla innych zabieg będzie bardzo nieprzyjemny. Tatuaż można zrobić w znieczuleniu, co zmniejszy dyskomfort. Zobacz także: Tatuaż na kostce - jak wzór wybrać? Tatuaż na obojczyku - jaskółka Jaskółka to jeden z najmodniejszych motywów tatuaży dla kobiet . Ma oznacza wolność i samodzielność wyborów, ale także zupełnie nowy początek, zmiany. Może symbolizować poszukiwanie szczęścia, niezależności oraz sukcesu. Tatuaż na obojczyku - napis Jednym z najpopularniejszych damskich tatuaży na obojczyku jest napis . Zazwyczaj jest to motto życiowa lub ulubiona sentencja czy cytat. Warto dobrze się zastanowić nad wyborem odpowiedniego napisu. Najlepiej, by była to sentencja bliska naszym poglądom i uniwersalna, tak by tatuaż szybko nam się nie znudził. Tatuaż na obojczyku - kwiaty Kwiaty to motyw tatuaży, które występuje w wielu osłonach. Niezwykle modne są róże, lecz nie tylko. Kobiety tatuują sobie różnorodne wzory roślinne. Czasami jest to cały kwiat, niekiedy tylko płatki lub listki. Tatuaż z kwiatami może symbolizować uczucia, takie jak miłość i przyjaźń, ale również odrodzenie, nowe życie. Tatuaż na obojczyku - księżyc   W ostatnich kilku sezonach bardzo...

tatuaże na dłoniach
Pinterest@positivefox.com
Pielęgnacja
Tatuaż na dłoni - wzory, znaczenie, pielęgnacja, cena
Tatuaż na dłoni to ciekawa ozdoba, jednak ma on również wiele wad. Przede wszystkim bardzo szybko blaknie i trudno go utrzymać w nienaruszonym stanie, a dodatkowo jego wykonanie jest dosyć bolesne!

Tatuaże na dłoniach z każdym rokiem są coraz bardziej popularne. Wzory na tej części ciała mają jednak długą tradycję w różnych kulturach. Przykładem mogą być tu Indie, a także kultura więzienna. Mały tatuaż na dłoni to koszt od 200 zł, szczególnie popularne są wzory roślinne i zwierzęce. Czy zrobienie tatuażu na dłoni boli? Odczucia zależne są od indywidualnego progu bólu. Trzeba jednak przyznać, iż dłoń, a szczególnie palce są dość bolesnym miejscem na wykonanie tatuażu . Wynika to z faktu, iż jest dużo receptorów bólowych i wbijamy się w bliskiej odległości od kości. W niektórych salonach tatuaży istnieje możliwość skorzystania ze znieczulenia, dzięki któremu odczucia będą zdecydowanie mniej nieprzyjemne. Pielęgnacja tatuażu na dłoni Pielęgnacja tatuażu na dłoni jest podstawą! Niestety tego typu tatuaże mają dość dużą wadę, gdyż szybko się ścierają . Powodem tego jest ciągłe używanie i częste mycie rąk. Bez odpowiedniej pielęgnacji tatuaż już po kilka latach może mocno zblednąć. Pierwszym etapem jest proces gojenia. Trwa on zazwyczaj od do nawet 5 tygodni. Przez ten czas powinniśmy często przemywać rękę wodą z ciepłą wodą. Bardzo istotne jest również odpowiednie nawilżenie skóry. Co kilka godzin należy ją smarować maścią natłuszczającą . Po zakończeniu gojenia nie zapominajmy o dwóch kwestiach. Po pierwsze warto stosować specjalne kremy do tatuażu, które zapobiegną blaknięciu koloru. Obowiązkowa jest również ochrona skóry przed promieniowaniem UV . Należy więc codziennie stosować kremy z filtrem SPF, szczególnie latem. Tatuaż na dłoni - cena Cena tatuażu na dłoni zależna jest przede wszystkim od jego rozmiaru i wyboru salony. Najmniejsze tatuaże o wielkości do 5x5cm...

biały tatuaż
Instagram@seungpyo_tattoo
Styl życia
Biały tatuaż - czy warto i jaki wzór wybrać?
Biały tatuaż wygląda bardzo subtelnie i kobieco, jednak posiada kilka wad. Dużym minusem tego typu tatuażu jest szybkie blaknięcie oraz odbarwianie się, dodatkowo kosztuje on więcej niż klasyczny czarny tatuaż.

Biały tatuaż wymaga odpowiedniej pielęgnacji, a niekiedy poprawek. Nie sprawdzi się u każdego, przy zbyt jasnej karnacji będzie wyglądać jak blizna. Należy również unikać bardzo małych wzorów , które nie będą wyraźne. Jak pielęgnować biały tatuaż? Biały tatuaż, podobnie jak inne rodzaje tatuażu, goi się do 4-5 tygodni. Przez ten czas należy o nie go odpowiednio dbać. Przede wszystkim jest to rana, dlatego trzeba zwrócić uwagę na odpowiednią higienę. Tatuaż powinno się myć minimum 3 razy dziennie za pomocą ciepłej wody i mydła o delikatnym składzie. Równie ważne jest nawilżenie skóry - przez cały okres gojenie należy nakładać maść natłuszczającą co mniej więcej 3-4 godziny. Koniec procesu gojenia to nie koniec pielęgnacji, szczególnie jeśli chodzi o biały tatuaż. Przede wszystkim powinniśmy go chronić przed słońcem , aby zapobiec blaknięciu. Każdorazowo przed ekspozycją na promienie słoneczne, należy nałożyć na skórę krem z wysoką ochroną przeciwsłoneczną. Do tego warto nakładać specjalne kremy do tatuaży , które zapobiegają blaknięciu. Wady białego tatuażu Główną wadą białego tatuażu jest fakt, że dość szybko blednie . W przypadku małego wzoru może być on również mało widoczny i wyglądać jak blizna. Biały tatuaż wygląda subtelnie, lecz na bardzo jasnej skórze zniknie, a na ciemnej będzie mocno kontrastować, co zatraca jego subtelność. Często zdarza się również, że jasny tatuaż po jakimś czasie zmienia odcień . Po kilku miesiącach czy latach może on przybrać żółtą barwę, a nawet lekko zieloną. Ile kosztuje biały tatuaż? Biały tatuaż kosztuje zazwyczaj o 20-30% więcej niż czarny wzór. Wynika to z faktu, że d jego wykonania potrzebne są duże umiejętności, a samo...

czym smarować tatuaż
iStock
Pielęgnacja
Tatuaż na plecach - czy boli, pielęgnacja, inspiracje
Tatuaż na plecach to jedno z najczęściej wybieranych miejsc na wzór zarówno przez kobiety, jak i przez mężczyzn. Duży obszar daje możliwość wytatuowania właściwie każdego wzoru, a samo tatuowanie jest mniej bolesne niż w innych miejscach.

Tatuaż na plecach to bardzo praktyczny wzór, który łatwo można zakryć, ale także pięknie wyeksponować. Kobiety najczęściej wybierają delikatne wzory, takie jak kwiaty lub mandale. Mężczyźni częściej stawiają na wytatuowanie całych pleców. Czy tatuaż na plecach boli? Ból podczas wykonywania tatuażu zależny jest od indywidualnego progu bólu. Dla jednych może być ona bolesny, dla innych niemal nieodczuwalny. W tych obszarze jest dość mało receptorów bólowych, dodatkowo mamy warstwę, tłuszczu i mięśni, co zmniejsza nieprzyjemne odczucia, gdyż nie wbijamy się igłą blisko kości. Z tych względów plecy uznawane są za najmniej bolesne miejsce do tatuowania . Tatuaż może być bardziej bolesny w środkowej części pleców w okolicach kręgosłupa . Wynika to z faktu, że mamy tam zdecydowanie mniej tkanki tłuszczowej i mięśni, więc igła wbija się bardzo blisko kości. Jak pielęgnować tatuaż na plecach? Odpowiednia pielęgnacja tatuażu to podstawa, dzięki której proces gojenia przebiegnie pomyślnie, a my będziemy się cieszyć wyraźnym i trwałym wzorem. Proces gojenia tatuażu trwa zazwyczaj od 2 do 4 tygodni w zależności od wielkości wzoru i użytej techniki. Przez ten czas należy wykonywać dwie istotne czynności. Przede wszystkim dbajmy o czystość skóry. Warto raz na kilka godzin przemywać ją ciepłą wodą z delikatnym mydłem. Równie ważne jest odpowiednie nawilżenie skóry - w pierwszych tygodniach należy nakładać na nią maści natłuszczające kilkukrotnie w ciągu dnia. Unikajmy również opalania, sauny i basenu. Koniec procesu gojenia to nie koniec pielęgnacji. Warto regularnie stosować specjalne kremy do tatuaży, które zapobiegną ich blaknięciu. Bardzo ważna jest ochrona przeciwsłoneczna ! Przed ekspozycją na słońce,...

Nasze akcje
philips lumea
Pielęgnacja

Jedwabiście gładkie ciało na twoich własnych zasadach!

„Ten kosmetyk jest genialny. Daje dużą ochronę przeciwsłoneczną i matowy efekt.”. Fluid od Iwostin przetestowany!
PIELĘGNACJA

„Daje dużą ochronę przeciwsłoneczną i matowy efekt”. Mamy hit!

philips lumea
Pielęgnacja

Depilacja IPL – na czym polega, czy jest bezpieczna i trwała?

pielęgnacja skóry twarzy
MAKIJAŻ

Kosmetyki, które zapewniają idealny make-up no make-up

Polecane
Najnowsze
Wybrane dla Ciebie
suche włosy
Fryzury

Suche włosy - przyczyny przesuszania i proste rady, jak o nie dbać!

Laura Osakowicz Milena Majak
Blizny na twarzy po trądziku
Pielęgnacja

Blizny po trądziku – jak się ich pozbyć? Najlepsze preparaty i zabiegi

Małgorzata Przybyłowicz-Nowak
modny warkocz francuski
Fryzury

Warkocze - TOP 15 fryzur z warkoczami, które zapleciesz w ekspresowym tempie

Laura Osakowicz
Trendy w paznokciach 2022
Manicure

Modne paznokcie 2022: Trendy z Instagrama - TOP 17 stylizacji 

Laura Osakowicz Sylwia Przygoda
laminowanie rzęs w domu
Pielęgnacja

Laminowanie rzęs w domu – jak je wykonać i ile się utrzyma?

Agnieszka Mojsiej
fryzura z długich włosów
Fryzury

Fryzury z długich włosów, które zrobisz samodzielnie w 5 minut. TOP 15 inspiracji [Zdjęcia]

Aneta Zygmuntowicz
Paznokcie panterka
Manicure

Jak zrobić panterkę na paznokciach? TOP 15 inspiracji z Instagrama na paznokcie w panterkę

Aneta Zygmuntowicz Małgorzata Przybyłowicz-Nowak
Roller do twarzy
Pielęgnacja

Roller do twarzy – który wybrać i jak wykonywać nim masaż?

Marta Średnicka Małgorzata Przybyłowicz-Nowak
Mezoterapia twarzy
Pielęgnacja

Mezoterapia – na czym polega zabieg i jakie daje efekty?

Aneta Zygmuntowicz Małgorzata Przybyłowicz-Nowak
najlepsze diety odchudzające efekty
Styl życia

Najlepsze diety odchudzające 2022 - ranking U.S. News & World Report

Aneta Zygmuntowicz
Pomarańczowe paznokcie szpice
Manicure

Jak zrobić paznokcie szpice krok po kroku? TOP 15 inspiracji z Instagrama na najciekawsze wzory

Małgorzata Przybyłowicz-Nowak
Wypadanie włosów
Fryzury

Wypadanie włosów – przyczyny i skuteczne sposoby na nadmierną utratę włosów

Małgorzata Przybyłowicz-Nowak
Paznokcie ballerina
Manicure

Paznokcie ballerina – jak piłować? TOP 15 inspiracji z Instagrama na najciekawsze wzory

Małgorzata Przybyłowicz-Nowak
Paznokcie w kolorach złotym, różowym i czarnym
Manicure

Pomysły na paznokcie – 25 najciekawszych inspiracji z Instagrama na modny manicure

Małgorzata Przybyłowicz-Nowak
Ranking wcierek do włosów
Pielęgnacja

Najlepsze wcierki na porost włosów - ranking hitów włosomaniaczek z KWC

Dominika Zabost