klub recenzentki wizaz klub recenzentki wizaz Wejdź
tatuaż kwiat lotosu
iStock
Styl życia

Tatuaż kwiat lotosu - znaczenie i inspiracje 

Tatuaż kwiat lotosu to często wybierany motyw, szczególnie przez kobiety. Związany jest on z buddyzmem i kulturą Wschodu, lecz nie tylko. Sprawdźcie, co symbolizuje tatuaż kwiat lotosu i gdzie najczęściej jest tatuowany.
Aneta Zygmuntowicz
listopad 10, 2020

Tatuaż kwiat lotosu najczęściej pojawia się na rękach i plecach. Jest mocno powiązany z symboliką duchową. Oznacza spokój, równowagę, ale również nowy początek i odrodzenie.

KWC 2021: hity do makijażu, które pokochały Wizażanki

Tatuaż kwiat lotosu - znaczenie

Symbolika takiego tatuażu związana jest ze sferą duchową. Tatuaż kwiat lotosu jest osadzony w kulturze orientu oraz jest jednym z symboli buddyzmu, lecz nie tylko. Występował on bowiem niemal w każdej kulturze i religii. Wzmianki o nim znajdziemy również w Biblii. W hinduizmie lotos to inaczej Padma. Związane jest z ilością bożków i ma duże znaczenie dla hinduistów. Ma odzwierciedlać boskie piękno i czystość oraz duchowe przebudzenie w przypadku rozchylonych płatków.

Można go interpretować na wiele sposobów. Odnosi się do harmonii spokojnego i otwartego umysłu. Może również oznaczać dojrzałość i przewodnictwo duchowe. Ponadto lotos symbolizuje także nowe odrodzenie i początek nowej drogi w życiu.

Inspiracje na tatuaż kwiat lotosu

Tatuaż lotosu to bardzo często wybierany motyw, szczególnie przez kobiety. Przygotowałyśmy dla was najciekawsze inspiracje z Instagrama na tatuaż kwiat lotosu na ręce, plecach oraz mały, subtelny wzór.

Tatuaż kwiat lotosu na ręce

Tatuaż na przedramieniu lub ramieniu to jedno z najczęściej wybieranych miejsc na wzór kwiat lotosu. Tatuaż w tym miejscu jest nie tylko dobrze widoczny, ale również mniej bolesny, dlatego właśnie to miejsce jest takie popularne.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Yeranila Tattoo Kassel (@yeranila_tattoo_kassel)

Tatuaż kwiat lotosu na plecach

Równie często wybieranym miejscem na tatuaż kwiat lotosu są plecy. Zazwyczaj jest on umiejscowiony pod samym karkiem. Możemy tutaj postawić zarówno na mały, jak i bardzo duży wzór. Choć na tatuaż na plecach częściej decydują się mężczyźni, ten wzór raczej wybierany jest przez kobiety.

Kwiat lotosu mały tatuaż

Mały tatuaż kwiat lotosu to świetny wybór dla osób, które dopiero rozpoczynają przygodę z tatuażami lub preferują subtelne wzory. Taki tatuaż nie tylko wygląda uroczo i jest ozdobą ciała, ale ma również głębsze znaczenie. Małe tatuaże można także połączyć w większe motywy.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Amber Starr Fitch (@amberstarrartistry)

 

Komentarze
tatuaże kwiaty
iStock
Styl życia Tatuaże kwiaty - wzory i znaczenie
Tatuaże kwiaty to jeden z najczęściej wybieranych wzorów u kobiet. Są nie tylko delikatnie, subtelne i piękne, ale również mają wyjątkowe znaczenia. Najpopularniejsze wzory florystyczne to róża i stokrotki!
Aneta Zygmuntowicz
październik 19, 2020

Tatuaże kwiaty są bardzo uniwersalnym wzorem, który trzeba jednak przemyśleć. Warto dobrać odpowiedni motyw, który będzie odzwierciedlał nasz charakter i pragnienia. Przygotowałyśmy dla was inspiracje na tatuaże kwiaty wraz z ich znaczeniem. Tatuaże kwiaty - róża Róże to zdecydowanie najbardziej popularny wzór tatuaży dla kobiet . Wyglądają pięknie i mogą mieć wiele znaczeń. Przede wszystkim symbolizują mocne, wielkie uczucie, wewnętrzne piękno, ale również stratę. Ten tatuaż wykonywany jest właściwie na każdej części ciała, również u mężczyzn. Zobacz także: Jak dbać o tatuaż? Tatuaże kwiaty - słoneczniki Słoneczniki to bardzo pozytywny i radosny motyw, który symbolizuje radość, zabawę, letnie, słoneczne dni. Ten tatuaż najlepiej będzie wyglądać w kolorach, bo to właśnie żółć kwiatów jest tak energetyzująca. Świetnym miejscem na słoneczniki są przedramię, udo, żebra.         Wyświetl ten post na Instagramie.                       Post udostępniony przez ✥ tatuagens delicadas (@tarinealchaartattoo) Wrz 24, 2020 o 4:00 PDT Tatuaże kwiaty - kwiat lotosu Kwiat lotosu to wyjątkowy symbol, który często kojarzony jest z duchowością, harmonią, a także idealnym pięknem. Mocno związany jest również z Buddą i innymi bóstwami. Ponadto może symbolizować dojrzałość, wiedzę i wewnętrzny spokój. To idealny wybór na minimalistyczny tatuaż kwiat.         Wyświetl ten post na Instagramie.  ...

Przeczytaj
Znaczenie tatuaży - księżyc
Pinterest@Cosmopolitan Germany
Makijaż
Tatuaż na obojczyku – jaki wzór wybrać?
Tatuaż na obojczyku wygląda delikatnie i zmysłowo. Świetnie sprawdzą się tutaj wzory z motywem roślinnym, zwierzęcym oraz astronomicznym. Niestety wykonanie tatuażu na obojczyku może być dosyć bolesne.
Aneta Zygmuntowicz
wrzesień 15, 2020

Tatuaż na obojczyku jest bardzo praktyczny. Z łatwością możemy go ukryć bardziej zabudowaną bluzką czy swetrem, ale również pięknie wyeksponować. W dodatku cudownie podkreśla kości obojczykowe i wygląda niezwykle kobieco! Czy tatuaż na obojczyku boli? Zrobienie tatuażu na obojczyku może być bardzo bolesne . Wynika to z faktu, iż w tym miejscu mamy niewielką ilość tkanki tłuszczowej i mięśniowej. Oczywiście wszystko zależy od indywidualnego progu bólu. Dla jednych osób proces tatuowania może być praktycznie bezbolesny, dla innych zabieg będzie bardzo nieprzyjemny. Tatuaż można zrobić w znieczuleniu, co zmniejszy dyskomfort. Zobacz także: Tatuaż na kostce - jak wzór wybrać? Tatuaż na obojczyku - jaskółka Jaskółka to jeden z najmodniejszych motywów tatuaży dla kobiet . Ma oznacza wolność i samodzielność wyborów, ale także zupełnie nowy początek, zmiany. Może symbolizować poszukiwanie szczęścia, niezależności oraz sukcesu. Tatuaż na obojczyku - napis Jednym z najpopularniejszych damskich tatuaży na obojczyku jest napis . Zazwyczaj jest to motto życiowa lub ulubiona sentencja czy cytat. Warto dobrze się zastanowić nad wyborem odpowiedniego napisu. Najlepiej, by była to sentencja bliska naszym poglądom i uniwersalna, tak by tatuaż szybko nam się nie znudził. Tatuaż na obojczyku - kwiaty Kwiaty to motyw tatuaży, które występuje w wielu osłonach. Niezwykle modne są róże, lecz nie tylko. Kobiety tatuują sobie różnorodne wzory roślinne. Czasami jest to cały kwiat, niekiedy tylko płatki lub listki. Tatuaż z kwiatami może symbolizować uczucia, takie jak miłość i przyjaźń, ale również odrodzenie, nowe życie. Tatuaż na obojczyku - księżyc   W ostatnich kilku sezonach bardzo...

Przeczytaj
tatuaże na dłoniach
Pinterest@positivefox.com
Pielęgnacja Tatuaż na dłoni - wzory, znaczenie, pielęgnacja, cena
Tatuaż na dłoni to ciekawa ozdoba, jednak ma on również wiele wad. Przede wszystkim bardzo szybko blaknie i trudno go utrzymać w nienaruszonym stanie, a dodatkowo jego wykonanie jest dosyć bolesne!
Aneta Zygmuntowicz
październik 07, 2020

Tatuaże na dłoniach z każdym rokiem są coraz bardziej popularne. Wzory na tej części ciała mają jednak długą tradycję w różnych kulturach. Przykładem mogą być tu Indie, a także kultura więzienna. Mały tatuaż na dłoni to koszt od 200 zł, szczególnie popularne są wzory roślinne i zwierzęce. Czy zrobienie tatuażu na dłoni boli? Odczucia zależne są od indywidualnego progu bólu. Trzeba jednak przyznać, iż dłoń, a szczególnie palce są dość bolesnym miejscem na wykonanie tatuażu . Wynika to z faktu, iż jest dużo receptorów bólowych i wbijamy się w bliskiej odległości od kości. W niektórych salonach tatuaży istnieje możliwość skorzystania ze znieczulenia, dzięki któremu odczucia będą zdecydowanie mniej nieprzyjemne. Pielęgnacja tatuażu na dłoni Pielęgnacja tatuażu na dłoni jest podstawą! Niestety tego typu tatuaże mają dość dużą wadę, gdyż szybko się ścierają . Powodem tego jest ciągłe używanie i częste mycie rąk. Bez odpowiedniej pielęgnacji tatuaż już po kilka latach może mocno zblednąć. Pierwszym etapem jest proces gojenia. Trwa on zazwyczaj od do nawet 5 tygodni. Przez ten czas powinniśmy często przemywać rękę wodą z ciepłą wodą. Bardzo istotne jest również odpowiednie nawilżenie skóry. Co kilka godzin należy ją smarować maścią natłuszczającą . Po zakończeniu gojenia nie zapominajmy o dwóch kwestiach. Po pierwsze warto stosować specjalne kremy do tatuażu, które zapobiegną blaknięciu koloru. Obowiązkowa jest również ochrona skóry przed promieniowaniem UV . Należy więc codziennie stosować kremy z filtrem SPF, szczególnie latem. Tatuaż na dłoni - cena Cena tatuażu na dłoni zależna jest przede wszystkim od jego rozmiaru i wyboru salony. Najmniejsze tatuaże o wielkości do 5x5cm...

Przeczytaj
biały tatuaż
Instagram@seungpyo_tattoo
Styl życia Biały tatuaż - czy warto i jaki wzór wybrać?
Biały tatuaż wygląda bardzo subtelnie i kobieco, jednak posiada kilka wad. Dużym minusem tego typu tatuażu jest szybkie blaknięcie oraz odbarwianie się, dodatkowo kosztuje on więcej niż klasyczny czarny tatuaż.
Aneta Zygmuntowicz
październik 20, 2020

Biały tatuaż wymaga odpowiedniej pielęgnacji, a niekiedy poprawek. Nie sprawdzi się u każdego, przy zbyt jasnej karnacji będzie wyglądać jak blizna. Należy również unikać bardzo małych wzorów , które nie będą wyraźne. Jak pielęgnować biały tatuaż? Biały tatuaż, podobnie jak inne rodzaje tatuażu, goi się do 4-5 tygodni. Przez ten czas należy o nie go odpowiednio dbać. Przede wszystkim jest to rana, dlatego trzeba zwrócić uwagę na odpowiednią higienę. Tatuaż powinno się myć minimum 3 razy dziennie za pomocą ciepłej wody i mydła o delikatnym składzie. Równie ważne jest nawilżenie skóry - przez cały okres gojenie należy nakładać maść natłuszczającą co mniej więcej 3-4 godziny. Koniec procesu gojenia to nie koniec pielęgnacji, szczególnie jeśli chodzi o biały tatuaż. Przede wszystkim powinniśmy go chronić przed słońcem , aby zapobiec blaknięciu. Każdorazowo przed ekspozycją na promienie słoneczne, należy nałożyć na skórę krem z wysoką ochroną przeciwsłoneczną. Do tego warto nakładać specjalne kremy do tatuaży , które zapobiegają blaknięciu. Wady białego tatuażu Główną wadą białego tatuażu jest fakt, że dość szybko blednie . W przypadku małego wzoru może być on również mało widoczny i wyglądać jak blizna. Biały tatuaż wygląda subtelnie, lecz na bardzo jasnej skórze zniknie, a na ciemnej będzie mocno kontrastować, co zatraca jego subtelność. Często zdarza się również, że jasny tatuaż po jakimś czasie zmienia odcień . Po kilku miesiącach czy latach może on przybrać żółtą barwę, a nawet lekko zieloną. Ile kosztuje biały tatuaż? Biały tatuaż kosztuje zazwyczaj o 20-30% więcej niż czarny wzór. Wynika to z faktu, że d jego wykonania potrzebne są duże umiejętności, a samo...

Przeczytaj