klub recenzentki wizaz klub recenzentki wizaz Wejdź
tatuaż na udzie
Instagram/kindsoftattoo
Styl życia

Tatuaż na udzie – najmodniejsze wzory

Tatuaż na udzie jest zaskakująco popularny wśród kobiet. Osoby decydujące się na taką ozdobę wybierają zazwyczaj motyw roślinny umiejscowiony z boku uda. Modny tatuaż na udzie jest też jednobarwny i dość duży.
Matylda Nowak
październik 15, 2020

Kobiety mają słabość do tatuaży i najchętniej wykonują je sobie na nadgarstkach lub przedramionach. Zaskakująco często decydują się też na tatuaż na udzie. I co ciekawe, wybierają zwykle skomplikowane wzory wykonane czarnych tuszem. Modny tatuaż na udzie to motyw roślinny, rozety lub kwiaty lotosu. Kobiety chętnie tatuują sobie też na udach węże.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by ❇️ INFERNAL TATTOO ❇️ (@infernal_tattoo_ink) on

Wiemy, na co Edyta Zając przeznaczy wygraną w "Tańcu z Gwiazdami"! Zdradziła: "obiecałam Michałowi..."

Tatuaż na udzie – wady i zalety

Tak jak jakakolwiek inna trwała ozdoba, tatuaż na udzie wymaga poważnego przemyślenia. Laserowe usuwanie tatuażu jest bolesne, kosztowne i może nie zakończyć się pełnym sukcesem (po usuniętym tatuażu może zostać blizna).

Tatuaż na udzie wydaje się być bezpieczną opcją, bo w końcu przez większość czasu pozostaje zakryty. Ale nawet jeżeli nie oglądają go inni, trzeba pamiętać o tym, że nam będzie się on bardzo rzucał w oczy. ;-) Dlatego, decyzję o wykonaniu tatuażu w tym miejscu warto dobrze przeanalizować, a wzór tatuażu na udzie wybierać bez pośpiechu. 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by ❀ninkeartsy❀ tattoos (@ninkeartsy) on

Szukasz inspiracji na tatuaż na udzie? Koniecznie zajrzyj do naszej galerii!

Zobacz także: Sprawdź, czym smarować świeży tatuaż, żeby szybko i pięknie się goił!

1 z 5

Tatuaż na udzie – modne kwiaty

Tatuaż na udzie – modne kwiaty
Instagram/a_fiszka

Najmodniejszy tatuaż na udzie to motyw roślinny. Kobiety wybierać wzór tatuażu w tym miejscu zazwyczaj decydują się na różę lub – tak jak w tym przypadku – hybrydę róży i peonii. I jak widać, chociaż ten tatuaż na udzie jest dość duży, częściowo wypełniony i z cieniowaniami, nie utracił on kobiecej lekkości. 

2 z 5

Tatuaż na udzie – róża z dodatkami

Tatuaż na udzie – róża z dodatkami
Instagram/7grzechow.tattoo

W tym przypadku widać modną różę przepięknie połączoną z innymi popularnymi w motywami – półksiężycem i ułożonymi łańcuszek kreskami, kropkami i gwiazdkami. Front to jedno z dwóch miejsc na udzie, gdzie wykonywane są najczęściej tatuaże. 

3 z 5

Tatuaż na udzie – kierunek "pośladek"

Tatuaż na udzie – kierunek
Instagram/ninkeartsy

Tatuaż na udzie rzadko kończy się na udzie. Bardzo często wzór sięga biodra lub zajmuje część pośladka. 

4 z 5

Tatuaż na udzie – wąż

Tatuaż na udzie – wąż
Instagram/inkedpic

Choć tatuaż na udzie to zazwyczaj motyw roślinny ewentualnie urozmaicony rozetą czy księżycem, zaskakująco popularnym wzorem tatuowanym w tym miejscu jest wąż. I zwykle jest on wykonany z dużą dbałością o szczegół. 

5 z 5

Tatuaż na udzie – wilk lub lis

Tatuaż na udzie – wilk lub lis
Instagram/ievadapk

Zwierzęta są na udach tatuowane zdecydowanie rzadziej. A jak już, to często są to lisy lub wilki. Z innymi zwierzętami wytatuowanymi w tym miejscu się nie spotkaliśmy. ;-)

Komentarze
tatuaże na dłoniach
Pinterest@positivefox.com
Pielęgnacja Tatuaż na dłoni - wzory, znaczenie, pielęgnacja, cena
Tatuaż na dłoni to ciekawa ozdoba, jednak ma on również wiele wad. Przede wszystkim bardzo szybko blaknie i trudno go utrzymać w nienaruszonym stanie, a dodatkowo jego wykonanie jest dosyć bolesne!
Aneta Zygmuntowicz
październik 07, 2020

Tatuaże na dłoniach z każdym rokiem są coraz bardziej popularne. Wzory na tej części ciała mają jednak długą tradycję w różnych kulturach. Przykładem mogą być tu Indie, a także kultura więzienna. Mały tatuaż na dłoni to koszt od 200 zł, szczególnie popularne są wzory roślinne i zwierzęce. Czy zrobienie tatuażu na dłoni boli? Odczucia zależne są od indywidualnego progu bólu. Trzeba jednak przyznać, iż dłoń, a szczególnie palce są dość bolesnym miejscem na wykonanie tatuażu . Wynika to z faktu, iż jest dużo receptorów bólowych i wbijamy się w bliskiej odległości od kości. W niektórych salonach tatuaży istnieje możliwość skorzystania ze znieczulenia, dzięki któremu odczucia będą zdecydowanie mniej nieprzyjemne. Pielęgnacja tatuażu na dłoni Pielęgnacja tatuażu na dłoni jest podstawą! Niestety tego typu tatuaże mają dość dużą wadę, gdyż szybko się ścierają . Powodem tego jest ciągłe używanie i częste mycie rąk. Bez odpowiedniej pielęgnacji tatuaż już po kilka latach może mocno zblednąć. Pierwszym etapem jest proces gojenia. Trwa on zazwyczaj od do nawet 5 tygodni. Przez ten czas powinniśmy często przemywać rękę wodą z ciepłą wodą. Bardzo istotne jest również odpowiednie nawilżenie skóry. Co kilka godzin należy ją smarować maścią natłuszczającą . Po zakończeniu gojenia nie zapominajmy o dwóch kwestiach. Po pierwsze warto stosować specjalne kremy do tatuażu, które zapobiegną blaknięciu koloru. Obowiązkowa jest również ochrona skóry przed promieniowaniem UV . Należy więc codziennie stosować kremy z filtrem SPF, szczególnie latem. Tatuaż na dłoni - cena Cena tatuażu na dłoni zależna jest przede wszystkim od jego rozmiaru i wyboru salony. Najmniejsze tatuaże o wielkości do 5x5cm...

Przeczytaj
tatuaż na karku
Pinterest@subscribepage.com
Pielęgnacja Tatuaż na karku - czy boli i jaki wzór wybrać?
Tatuaż na karku jest częstym wyborem u osób, które chcą postawić na mały tatuaż, który nie jest widoczny na co dzień. Popularnymi wzorami w tym miejscu są motywy florystyczne, zwierzęce, abstrakcyjne, a także napisy.
Aneta Zygmuntowicz
październik 08, 2020

Tatuaż na karku ma zarówno wady, jak i zalety. Przede wszystkim łatwo go ukryć i jest dosyć trwały. Z drugiej strony jego wykonanie jest dosyć bolesne. Poniżej znajdziecie wszystkie informacje o tatuażach na karku oraz inspiracje z Instagrama. Czy tatuaż na karku boli? Szyja i kark są bardzo wrażliwymi miejscami ze względu na małą ilość tkanki tłuszczowej, przez co igła wbija się bardzo blisko kości. Jest to więc z bardziej bolesnych miejsc na tatuaż. Oczywiście wszystko zależy od indywidualnego progu bólu. Tatuaż w tym miejscu będzie jednak bardziej bolesny niż w innych miejscach ciała. Jeśli boicie się bólu, w niektórych salonach możecie skorzystać ze znieczulenia, dzięki czemu odczucia będą bardziej komfortowe. Pielęgnacja tatuażu na karku Pielęgnacja tatuażu jest bardzo istotna zarówno podczas procesu gojenia, jak i po nim. Jeśli odpowiednio zadbamy o tatuaż , będziemy bardzo długo cieszyć się pięknym i wyraźnym wzorem. Proces gojenia tatuażu zazwyczaj zamyka się w około 4 tygodniach. Przez ten czas musimy unikać solarium, basenu oraz ekspozycji skóry na słońce. W tym miejscu nie należy również wykonywać epilacji. Koniecznie pamiętajcie o regularnym myciu skóry za pomocą ciepłej wody z delikatnym mydłem antybakteryjnym. Równie ważne jest odpowiednie nawilżenie skóry. Co kilka godzin powinniśmy stosować maści natłuszczające . Aby przyspieszyć proces gojenia, pamiętajmy o tym, że tatuaż powinien oddychać. Unikajmy więc szalików i ubrań ze sztucznych materiałów. Koniec procesu gojenia to nie koniec pielęgnacji. Po upływie miesiąca nadal powinno się dbać o skórę z tatuażem. Warto stosować specjalistyczne kremy do tatuażu, które mają zapobiegać jego blaknięciu. Nie zapominajmy również o bardzo ważnej kwestii,...

Przeczytaj
czym smarować tatuaż
iStock
Pielęgnacja Tatuaż na plecach - czy boli, pielęgnacja, inspiracje
Tatuaż na plecach to jedno z najczęściej wybieranych miejsc na wzór zarówno przez kobiety, jak i przez mężczyzn. Duży obszar daje możliwość wytatuowania właściwie każdego wzoru, a samo tatuowanie jest mniej bolesne niż w innych miejscach.
Aneta Zygmuntowicz
październik 13, 2020

Tatuaż na plecach to bardzo praktyczny wzór, który łatwo można zakryć, ale także pięknie wyeksponować. Kobiety najczęściej wybierają delikatne wzory, takie jak kwiaty lub mandale. Mężczyźni częściej stawiają na wytatuowanie całych pleców. Czy tatuaż na plecach boli? Ból podczas wykonywania tatuażu zależny jest od indywidualnego progu bólu. Dla jednych może być ona bolesny, dla innych niemal nieodczuwalny. W tych obszarze jest dość mało receptorów bólowych, dodatkowo mamy warstwę, tłuszczu i mięśni, co zmniejsza nieprzyjemne odczucia, gdyż nie wbijamy się igłą blisko kości. Z tych względów plecy uznawane są za najmniej bolesne miejsce do tatuowania . Tatuaż może być bardziej bolesny w środkowej części pleców w okolicach kręgosłupa . Wynika to z faktu, że mamy tam zdecydowanie mniej tkanki tłuszczowej i mięśni, więc igła wbija się bardzo blisko kości. Jak pielęgnować tatuaż na plecach? Odpowiednia pielęgnacja tatuażu to podstawa, dzięki której proces gojenia przebiegnie pomyślnie, a my będziemy się cieszyć wyraźnym i trwałym wzorem. Proces gojenia tatuażu trwa zazwyczaj od 2 do 4 tygodni w zależności od wielkości wzoru i użytej techniki. Przez ten czas należy wykonywać dwie istotne czynności. Przede wszystkim dbajmy o czystość skóry. Warto raz na kilka godzin przemywać ją ciepłą wodą z delikatnym mydłem. Równie ważne jest odpowiednie nawilżenie skóry - w pierwszych tygodniach należy nakładać na nią maści natłuszczające kilkukrotnie w ciągu dnia. Unikajmy również opalania, sauny i basenu. Koniec procesu gojenia to nie koniec pielęgnacji. Warto regularnie stosować specjalne kremy do tatuaży, które zapobiegną ich blaknięciu. Bardzo ważna jest ochrona przeciwsłoneczna ! Przed ekspozycją na słońce,...

Przeczytaj
tatuaż na kostce
Makijaż Tatuaż na kostce – jaki wzór wybrać?
Tatuaże na kostce są bardzo kobiece i zmysłowe. Najczęściej wybierane wzory na tatuaż na kostce to motywy roślinne, podróżnicze, napisy i symbole. Sprawdźcie najładniejsze inspiracje z Instagrama i Pinteresta.
Aneta Zygmuntowicz
lipiec 24, 2020

Tatuaż na kostce jest bardzo modny i wygląda ciekawie, jednak jest również bolesny. W tym miejscu zazwyczaj wybierane są małe wzory - motyle, kwiaty, napisy, symbole. To świetny wybór dla osób, które chcą mieć subtelny tatuaż, który można ukryć w każdym momencie. Źródło zdjęcia: Pinterest Komu pasują tatuaże na kostce? Tatuaże na kostce to bardzo subtelna ozdoba ciała. Sprawdzi się przede wszystkim u kobiet i wygląda niezwykle zmysłowo. To świetny wybór dla osób, które chcą postawić na mały tatuaż , który można łatwo ukryć. Tatuaż możemy zrobić pod kostką - wtedy jest widoczny tylko w odkrytych butach lub na boso, lub nad kostką, dzięki czemu nie będzie widoczny pod długimi spodniami. W dodatku tatuaże na kostce są niezwykle modne ! Istnieje jednak jeden duży minus tego typu tatuaży! Ze względy na swoje umiejscowienie mogą się one dość szybko ścierać . Obuwie ciągle pociera po skórę przez to tatuaż robi się mniej intensywny. Czy tatuaż na kostce boli? Niestety, tatuaż w okolicach kostki jest dość bolesny. Oczywiście wszystko zależy od progu bólu danej osoby i innych czynników. W miejscach, gdzie jest bardzo mało tkanki tłuszczowej, igła wbija się bardzo blisko kości. Powoduje to mocniejsze podrażnienie zakończeń nerwowych, a w efekcie większy ból. Zobacz także: Tatuaż dla kobiety - najładniejsze wzory i najlepsze miejsca Tatuaż na kostce - jaki wzór wybrać? Tatuaż na kostce może mieć różnorodne wzory. Najczęściej wybierane są motywy podróżnicze, symbole lub napisy . Często można również zobaczyć motywy florystyczne, związane z kosmosem lub małe mandale. Można również zdecydować się na większy wzór, który zacznie się na początku stopy, a skończy nad kostką. Dość oryginalnym wzorem, który można zrobić jedynie na kostce lub nadgarstku, jest bransoletka . Tatuaże na kostce - inspiracje Poniżej...

Przeczytaj