klub recenzentki wizaz klub recenzentki wizaz Wejdź
tatuaż na żebrach damski
iStock
Styl życia

Tatuaż na żebrach damski - ból, pielęgnacja, cena, wzory

Tatuaż na żebrach damski wygląda bardzo subtelnie, zmysłowo i kobieco. Niestety tatuowanie w tym miejscu może być bardzo bolesne. Sprawdźcie, jak pielęgnować tatuaż na żebrach i jaki wzór wybrać.
Aneta Zygmuntowicz
styczeń 20, 2021

Na tatuaż na żebrach damski zazwyczaj wybierane są motywy związane z naturą, zarówno florą, jak i fauną. Koszt takiego tatuażu może być dosyć wysoki, a najmniejszy wzór to zazwyczaj wydatek około 300 zł. Nie zapominajcie, że aby tatuaż był piękny i trwały należy go odpowiednio pielęgnować, szczególnie w czasie procesu gojenia.

Adele pokazała nowe zdjęcia! SCHUDŁA jeszcze bardziej!

Czy tatuaż na żebrach boli?

Tatuaż na żebrach niestety jest dosyć bolesny. Oczywiście jest to kwestia indywidualna, zależna od odporności na ból oraz wielkości tatuażu i wzory. Jednakże tatuaże wykonywane na kościach są zazwyczaj zdecydowanie bardziej bolesne niż te wykonywane przy tkance tłuszczowej. Wynika to z faktu, iż w tym miejscu jest wiele receptorów bólowych, które nie są chronione właśnie przez tkankę tłuszczową. 

Pielęgnacja tatuażu na żebrach

Pielęgnacja tatuażu jest niezwykle ważna, szczególnie podczas procesu gojenia, który trwa zazwyczaj 2-3 tygodnie. Przez ten okres musimy się skupić na dwóch kwestiach, pierwsza z nich to delikatne i regularne oczyszczanie skóry. Przemywamy ją wodą z delikatnym mydłem co kilka godzin, co jest niezmiernie ważne w pierwszym tygodniu gojenia. Nie zapominajmy również o nawilżeniu i natłuszczeniu skóry. Przez pierwsze kilka tygodni należy ją smarować specjalnymi kremami do tatuaży, najlepiej kilka razy dziennie.

Przy świeży tatuażu na żebrach należy unikać:

  • sauny,
  • solarium i opalania,
  • basenu,
  • przyległych ubrać,
  • sztucznych materiałów.

Cena tatuażu na żebrach

Cena tatuażu na żebrach damskiego zależna jest od wielkości tatuażu, lokalizacji i wyboru salony. Najmniejsze tatuaże wielkości do 5x5 cm to zazwyczaj koszt mieszczący się w granicach 300 zł. Im większy tatuaż, tym wyższa cena, która może sięgać nawet tysiąca złotych i więcej. Nieco droższe będą tatuaże kolorowe.

Szukasz ubrań i dodatków, dzięki którym wyrazisz swój silny charakter? Kod rabatowy About You jest dla Ciebie, ruszaj na łowy!

Tatuaż na żebrach damski - wzory i inspiracje

Najpopularniejszym tatuażem na żebrach damskim są z pewnością motywy roślinne, florystyczne. Liście, gałązki, kwiaty, w tym jeden z najczęściej wybieranych wzorów, czyli róża. Takie wzory są bardzo kobiece i subtelna i pięknie wyglądają właśnie w okolicach żeber.

Równie ciekawe są wzory również związane z naturą, czyli tatuaże zwierzęta. Szczególnie często wybierane są węże i zwierzęta morskie, lecz nie tylko. W tym przypadku możemy się kierować również znaczeniem tatuaży, każdy z nich może symbolizować dla nas zupełnie coś innego. Inne popularne tatuaże na żebrach damskie to na przykład napisy.

Komentarze
Tatuaż na nadgarstku
Styl życia Tatuaż na nadgarstku – subtelne, kobiece wzory
Minimalistyczny, kobiecy, subtelny – tatuaż na nadgarstku może mieć każdą z tych cech. Zobacz przegląd najbardziej popularnych wzorów ostatnich lat.
Marta Średnicka
grudzień 04, 2020

Jeśli zastanawiałaś się nad małym, ale widocznym wzorem, to tatuaż na nadgarstku jest doskonałym miejscem, żeby go wykonać. Na portalach społecznościowych znajdziesz mnóstwo wzorów, które nie tylko wpisują się w najnowsze trendy, ale są również ponadczasowe. W ostatnim czasie coraz częściej kobiety sięgają po minimalistyczne, subtelne i kolorowe botaniczne wzory. Wiele sięga również po klasykę z użyciem czarnego tuszu. My mamy dla ciebie kilka propozycji, które być może zainspirują cię do wykonania własnego tatuażu na nadgarstku. Tatuaż na nadgarstku – dlaczego właśnie tutaj? W ostatnich latach moda na tatuaż na nadgarstku nabrała na sile. Wszystko za sprawą zmieniającego się społeczeństwa i podejścia do tatuażu . Nie boimy się wykonywać wybranych przez siebie wzorów w widocznych miejscach, stąd coraz częściej decydujemy się na te obszary na naszym ciele, które możemy eksponować. Tatuaż na nadgarstku w dużym stopniu upodobały sobie gwiazdy. Ich śladem poszli fani. Teraz ten rodzaj upiększania swojego ciała jest już dość powszechny i... bardzo modny! Tatuaż na nadgarstku – napisy Chcąc zrobić tatuaż na nadgarstku potrzebny jest dobrze przemyślany pomysł lub wzór. Pamiętajmy, że wybrana grafika pozostanie z nami przez całe życie (chyba, że zdecydujemy się na jego usunięcie, które jest bolesne i bardziej kosztowne). Jaki będzie więc najlepszy tatuaż na nadgarstku? Napisy są bezpiecznym wyborem, bo zwykle odzwierciedlają nasz etap w życiu, sposób myślenia i wartości. Nie są jednak jedynym sposobem na wyrażenie siebie, po który warto sięgnąć. Pamiętajmy, by w przypadku tatuażu nie stawiać na chwilowe mody, bo te znikają – w przeciwieństwie do tuszu pod naszą skórą. Jeśli zastanawiasz się nad napisem na nadgarstku, możesz wykorzystać swoją ulubioną sentencję, fragment piosenki, ważne dla ciebie słowo lub takie, które wyraża ciebie....

Przeczytaj
tatuaż na przedramieniu
Pinterest@PositiveFox - Community for Creative People
Pielęgnacja Tatuaż na przedramieniu - wzór, ból, pielęgnacja, cena
Tatuaże na przedramieniu są częstym wyborem zarówno u kobiet jak i mężczyzn. Najczęściej wybierane wzory to motywy roślinne i zwierzęce. Niestety, tatuaż w tym miejscu może być dosyć bolesny ze względu na duże zagęszczenie receptorów bólowych.
Aneta Zygmuntowicz
październik 05, 2020

Tatuaż na przedramieniu jest jednym z najbardziej popularnych miejsc na tatuaż od kilku lat. Na Instagramie możemy znaleźć setki inspiracji na ciekawe motywy. Koszt takiego tatuaży zaczyna się już od 200 zł, jednak może także kosztować aż kilka tysięcy! Tatuaż na przedramieniu damski Przedramię to bardzo popularne miejsce na tatuaż dla kobiety . Najczęściej stawia się tutaj na motywy kwiatowe, zwierzęce, związane z naturą . Często są też wybierane tatuaże o specjalnych znaczeniach , w tym ochronne mandale. Niekiedy chcemy także upamiętnić w tym miejscu ważne wydarzenia lub bliskie nam osoby. Wtedy możemy wybrać tatuaż z datą, sentencją albo ulubionym cytatem. W ostatnich latach dużą popularność zdobyły graficzne i abstrakcyjne wzory. Tatuaż na przedramieniu męski Mężczyźni zdecydowanie częściej wybierają rękawki lub duże tatuaże na całej wewnętrznej części przedramienia. Od kilku lat dwa bardz o popularne wzory to wilki i las . Często wybierane są również inne motywy zwierzęce, takie jak lwy, węże, owady.  Czy tatuaż na przedramieniu boli? Przedramię jest miejscem mocno unerwionym , dlatego tatuaż w tym miejscu, a szczególnie na wewnętrznej jego części, może być dość bolesny. Wszystko jednak zależy od indywidualnego progu bólu, tak więc dla jednych może być to lekkim dyskomfortem, inni zaś odczują duży ból. Niektórzy profesjonalni tatuażyści oferują znieczulenie, dzięki któremu nieprzyjemne odczucia nie są aż tak dotkliwe. Zobacz także: Jak dbać o tatuaż? Jak pielęgnować tatuaż na przedramieniu? Tatuaż na przedramieniu goi się zazwyczaj od 3 do nawet 5 tygodni . W tym czasie może być on delikatnie zaczerwieniony i opuchnięty. Czas jest zależny od jego wielkości, techniki wykonania i od naszego organizmu. Trzeba...

Przeczytaj
tatuaż na ramieniu
iStock
Styl życia Tatuaż na ramieniu - wzory, ból, pielęgnacja, cena
Tatuaż na ramieniu jest bardzo często wybierany ze względu na mały ból podczas tatuowania i świetne miejsce do eksponowania wzoru. Ceny takich tatuaży zaczynają się zwykle od 200 zł za mały wzór do kilku tysięcy za rękawek.
Aneta Zygmuntowicz
listopad 27, 2020

Najczęstszymi motywami na tatuaż na ramieniu kobiecy są wzory florystyczne i zwierzęce. W tym miejscu świetnie wyglądają zarówno minimalistyczne kompozycje, jak i realistyczne szkice. Pamiętajcie o odpowiedniej pielęgnacji tatuażu, aby prawidłowo się goił i był trwały. Czy tatuaż na ramieniu boli? Ból podczas wykonywania tatuażu przez każdego odczuwany jest inaczej. Dla niektórych może być to zabieg zupełnie bezbolesny, dla innych niemal nie do wytrzymania. Tatuaż na ramieniu jest jednym z najmniej bolesnych tatuaży ze względy na to, iż igła nie jest wbijana blisko kości i jest tam mniej receptorów bólowych. Jeśli więc obawiacie się o ból podczas tatuowania, ramię jest bardzo dobrym wyborem na pierwszy tatuaż . Pielęgnacja tatuażu na ramieniu Odpowiednia pielęgnacja tatuażu na ramieniu to gwarancja prawidłowego gojenia i trwałego wzoru. Gojenie trwa zwyczaj około 2-3 tygodni, przez ten czas szczególnie powinniśmy się skupić na odpowiedniej pielęgnacji. Podstawą jest tutaj utrzymanie higieny oraz odpowiednie nawilżenie skóry . Skórę powinniśmy przemywać minimum 2-3 dziennie za pomocą ciepłej wody z delikatnym środkiem myjącym. Co kilka godziny należy również nakładać tłuste maści, które mocno nawilżą i zabezpieczą skórę. Przez ten czas unikajmy także basenu, sauny, opalania oraz alkoholu. Po zakończonym procesie gojenia również musimy pamiętać o kilku rzeczach. Przede wszystkim skupmy się ochronie tatuażu przed promieniowaniem słonecznym . Zawsze przed ekspozycją na słońce, nałóżmy grubą warstwę kremu ochronne z wysokim filtrem SPF. Warto również regularnie smarować skórę specjalnymi kremami i balsami do tatuaży , które zapobiegną blaknięciu i utrwalą wzór. Tatuaż na ramieniu - cena...

Przeczytaj
tatuaże na dłoniach
Pinterest@positivefox.com
Pielęgnacja Tatuaż na dłoni - wzory, znaczenie, pielęgnacja, cena
Tatuaż na dłoni to ciekawa ozdoba, jednak ma on również wiele wad. Przede wszystkim bardzo szybko blaknie i trudno go utrzymać w nienaruszonym stanie, a dodatkowo jego wykonanie jest dosyć bolesne!
Aneta Zygmuntowicz
październik 07, 2020

Tatuaże na dłoniach z każdym rokiem są coraz bardziej popularne. Wzory na tej części ciała mają jednak długą tradycję w różnych kulturach. Przykładem mogą być tu Indie, a także kultura więzienna. Mały tatuaż na dłoni to koszt od 200 zł, szczególnie popularne są wzory roślinne i zwierzęce. Czy zrobienie tatuażu na dłoni boli? Odczucia zależne są od indywidualnego progu bólu. Trzeba jednak przyznać, iż dłoń, a szczególnie palce są dość bolesnym miejscem na wykonanie tatuażu . Wynika to z faktu, iż jest dużo receptorów bólowych i wbijamy się w bliskiej odległości od kości. W niektórych salonach tatuaży istnieje możliwość skorzystania ze znieczulenia, dzięki któremu odczucia będą zdecydowanie mniej nieprzyjemne. Pielęgnacja tatuażu na dłoni Pielęgnacja tatuażu na dłoni jest podstawą! Niestety tego typu tatuaże mają dość dużą wadę, gdyż szybko się ścierają . Powodem tego jest ciągłe używanie i częste mycie rąk. Bez odpowiedniej pielęgnacji tatuaż już po kilka latach może mocno zblednąć. Pierwszym etapem jest proces gojenia. Trwa on zazwyczaj od do nawet 5 tygodni. Przez ten czas powinniśmy często przemywać rękę wodą z ciepłą wodą. Bardzo istotne jest również odpowiednie nawilżenie skóry. Co kilka godzin należy ją smarować maścią natłuszczającą . Po zakończeniu gojenia nie zapominajmy o dwóch kwestiach. Po pierwsze warto stosować specjalne kremy do tatuażu, które zapobiegną blaknięciu koloru. Obowiązkowa jest również ochrona skóry przed promieniowaniem UV . Należy więc codziennie stosować kremy z filtrem SPF, szczególnie latem. Tatuaż na dłoni - cena Cena tatuażu na dłoni zależna jest przede wszystkim od jego rozmiaru i wyboru salony. Najmniejsze tatuaże o wielkości do 5x5cm...

Przeczytaj