klub recenzentki wizaz klub recenzentki wizaz Wejdź
tatuaż róża
iStock
Styl życia

Tatuaż róża – najmodniejsze wzory i umiejscowienie

Tatuaż róża to jeden z najmodniejszych wzorów tatuaży damskich. Kobiety robią sobie taki tatuaż najczęściej na ręce i wybierają dość skomplikowane, ale za to zwykle jednobarwne wzory.
Matylda Nowak
listopad 17, 2020

Tatuaż róża to idealny wzór dla kobiety, ale chętnie decydują się na niego także mężczyźni. Panowie często robią sobie taki tatuaż na wierzchu dłoni, tymczasem kobiety wybierają bardziej dyskretne miejsca i zwykle mniej rzucające się w oczy wzory.

Sądząc po zdjęciach udostępnianych w mediach społecznościowych, najchętniej wybierany przez kobiety jest czarny tatuaż róża z cieniowaniem. Tatuaż róża jest wykonywany najcześciej na ramieniu, przedramieniu, nadgarstku, na obojczykach i między łopatkami. Jest to też często wybierany jako wzór tatuażu na udzie.

Zwykle tatuowana jest róża z rozłożonymi płatkami, liśćmi i czasami także łodygą. Przy czym łodyga przybiera czasami postać inspirującego napisu. Róży rzadko towarzyszą inne wzory. A jeśli już, to jest to zazwyczaj wąż lub dość proste, geometryczne kształty. 

Jeśli chcesz zobaczyć jak wygląda modny tatuaż z różą, koniecznie zajrzyj do naszego przeglądu!

Zobacz także: Tatuaż kwiat lotosu – poznaj jego znaczenie i zobacz najpiękniejsze wzory!

1 z 6

Tatuaż róża – uproszczony wzór

Tatuaż róża – uproszczony wzór
Instagram/tt.hanam

Jak widać, na tatuaż różę może też spokojnie zdecydować się minimalistka. Taki, mały, prosty i “płaski” tatuaż róża jest dość dyskretny i elegancki. Ma też jeszcze jedną ważną zaletę – raczej nie musimy się martwić, że wyjdzie z mody. ;-)

2 z 6

Tatuaż róża – wzór z wężem

Tatuaż róża – wzór z wężem
Instagram/shader_loopus_tattoostudio

Zauważyliśmy, że tatuaż róża rzadko jest łączony z innymi motywami. A jeśli już, to najczęściej spotykaliśmy różę zestawioną z mniej lub bardziej skomplikowanym rysunkiem węża.  

3 z 6

Tatuaż róża – obojczyki, ramię lub miejsce między piersiami

Tatuaż róża – obojczyki, ramię lub miejsce między piersiami
Instagram/tattooer_pepsi

Kobiety chętnie ozdabiają różami dość szeroko rozumiany dekolt. Tatuaż róża często zdobi kobiece obojczyki, niejednokrotnie sięgając aż na ramię. Róża bywa też dość często tatuowana między piersiami.

4 z 6

Tatuaż róża – udo, biodro i fragment pośladka

Tatuaż róża – udo, biodro i fragment pośladka
Instagram/florian_thomys_tattoo

Tatuaż róża często wykonywany jest na udzie – z przodu lub z boku. Zauważyliśmy też, że wzór dość często “rozrasta” się , obejmując biodro i fragment pośladka

5 z 6

Tatuaż róża – miejsce między łopatkami

Tatuaż róża – miejsce między łopatkami
Instagram/zatoka.tatuazu

Miejsce między łopatkami jest dość chętnie wybierane przez amatorów trwałego ozdabiania ciała. I róże tatuowane w tych miejscach często bywają większe, wyposażone w biegnącą wzdłuż kręgosłupa łodygę lub dodatkowe wzory.

6 z 6

Tatuaż róża – napis zamiast łodygi

Tatuaż róża – napis zamiast łodygi
Instagram/mrr.ink

Tatuażowi róży często towarzyszy też napis. Zauważyliśmy, że dość mocnym trendem jest tekst zastępujący róży łodygę. I zazwyczaj jest to napis inspirujący lub dedykowany kochanej osobie (np. mamie). 

Komentarze
tatuaże kwiaty
iStock
Styl życia Tatuaże kwiaty - wzory i znaczenie
Tatuaże kwiaty to jeden z najczęściej wybieranych wzorów u kobiet. Są nie tylko delikatnie, subtelne i piękne, ale również mają wyjątkowe znaczenia. Najpopularniejsze wzory florystyczne to róża i stokrotki!
Aneta Zygmuntowicz
październik 19, 2020

Tatuaże kwiaty są bardzo uniwersalnym wzorem, który trzeba jednak przemyśleć. Warto dobrać odpowiedni motyw, który będzie odzwierciedlał nasz charakter i pragnienia. Przygotowałyśmy dla was inspiracje na tatuaże kwiaty wraz z ich znaczeniem. Tatuaże kwiaty - róża Róże to zdecydowanie najbardziej popularny wzór tatuaży dla kobiet . Wyglądają pięknie i mogą mieć wiele znaczeń. Przede wszystkim symbolizują mocne, wielkie uczucie, wewnętrzne piękno, ale również stratę. Ten tatuaż wykonywany jest właściwie na każdej części ciała, również u mężczyzn. Zobacz także: Jak dbać o tatuaż? Tatuaże kwiaty - słoneczniki Słoneczniki to bardzo pozytywny i radosny motyw, który symbolizuje radość, zabawę, letnie, słoneczne dni. Ten tatuaż najlepiej będzie wyglądać w kolorach, bo to właśnie żółć kwiatów jest tak energetyzująca. Świetnym miejscem na słoneczniki są przedramię, udo, żebra.         Wyświetl ten post na Instagramie.                       Post udostępniony przez ✥ tatuagens delicadas (@tarinealchaartattoo) Wrz 24, 2020 o 4:00 PDT Tatuaże kwiaty - kwiat lotosu Kwiat lotosu to wyjątkowy symbol, który często kojarzony jest z duchowością, harmonią, a także idealnym pięknem. Mocno związany jest również z Buddą i innymi bóstwami. Ponadto może symbolizować dojrzałość, wiedzę i wewnętrzny spokój. To idealny wybór na minimalistyczny tatuaż kwiat.         Wyświetl ten post na Instagramie.  ...

Przeczytaj
tatuaż na przedramieniu
Pinterest@PositiveFox - Community for Creative People
Pielęgnacja Tatuaż na przedramieniu - wzór, ból, pielęgnacja, cena
Tatuaże na przedramieniu są częstym wyborem zarówno u kobiet jak i mężczyzn. Najczęściej wybierane wzory to motywy roślinne i zwierzęce. Niestety, tatuaż w tym miejscu może być dosyć bolesny ze względu na duże zagęszczenie receptorów bólowych.
Aneta Zygmuntowicz
październik 05, 2020

Tatuaż na przedramieniu jest jednym z najbardziej popularnych miejsc na tatuaż od kilku lat. Na Instagramie możemy znaleźć setki inspiracji na ciekawe motywy. Koszt takiego tatuaży zaczyna się już od 200 zł, jednak może także kosztować aż kilka tysięcy! Tatuaż na przedramieniu damski Przedramię to bardzo popularne miejsce na tatuaż dla kobiety . Najczęściej stawia się tutaj na motywy kwiatowe, zwierzęce, związane z naturą . Często są też wybierane tatuaże o specjalnych znaczeniach , w tym ochronne mandale. Niekiedy chcemy także upamiętnić w tym miejscu ważne wydarzenia lub bliskie nam osoby. Wtedy możemy wybrać tatuaż z datą, sentencją albo ulubionym cytatem. W ostatnich latach dużą popularność zdobyły graficzne i abstrakcyjne wzory. Tatuaż na przedramieniu męski Mężczyźni zdecydowanie częściej wybierają rękawki lub duże tatuaże na całej wewnętrznej części przedramienia. Od kilku lat dwa bardz o popularne wzory to wilki i las . Często wybierane są również inne motywy zwierzęce, takie jak lwy, węże, owady.  Czy tatuaż na przedramieniu boli? Przedramię jest miejscem mocno unerwionym , dlatego tatuaż w tym miejscu, a szczególnie na wewnętrznej jego części, może być dość bolesny. Wszystko jednak zależy od indywidualnego progu bólu, tak więc dla jednych może być to lekkim dyskomfortem, inni zaś odczują duży ból. Niektórzy profesjonalni tatuażyści oferują znieczulenie, dzięki któremu nieprzyjemne odczucia nie są aż tak dotkliwe. Zobacz także: Jak dbać o tatuaż? Jak pielęgnować tatuaż na przedramieniu? Tatuaż na przedramieniu goi się zazwyczaj od 3 do nawet 5 tygodni . W tym czasie może być on delikatnie zaczerwieniony i opuchnięty. Czas jest zależny od jego wielkości, techniki wykonania i od naszego organizmu. Trzeba...

Przeczytaj
tatuaże na dłoniach
Pinterest@positivefox.com
Pielęgnacja Tatuaż na dłoni - wzory, znaczenie, pielęgnacja, cena
Tatuaż na dłoni to ciekawa ozdoba, jednak ma on również wiele wad. Przede wszystkim bardzo szybko blaknie i trudno go utrzymać w nienaruszonym stanie, a dodatkowo jego wykonanie jest dosyć bolesne!
Aneta Zygmuntowicz
październik 07, 2020

Tatuaże na dłoniach z każdym rokiem są coraz bardziej popularne. Wzory na tej części ciała mają jednak długą tradycję w różnych kulturach. Przykładem mogą być tu Indie, a także kultura więzienna. Mały tatuaż na dłoni to koszt od 200 zł, szczególnie popularne są wzory roślinne i zwierzęce. Czy zrobienie tatuażu na dłoni boli? Odczucia zależne są od indywidualnego progu bólu. Trzeba jednak przyznać, iż dłoń, a szczególnie palce są dość bolesnym miejscem na wykonanie tatuażu . Wynika to z faktu, iż jest dużo receptorów bólowych i wbijamy się w bliskiej odległości od kości. W niektórych salonach tatuaży istnieje możliwość skorzystania ze znieczulenia, dzięki któremu odczucia będą zdecydowanie mniej nieprzyjemne. Pielęgnacja tatuażu na dłoni Pielęgnacja tatuażu na dłoni jest podstawą! Niestety tego typu tatuaże mają dość dużą wadę, gdyż szybko się ścierają . Powodem tego jest ciągłe używanie i częste mycie rąk. Bez odpowiedniej pielęgnacji tatuaż już po kilka latach może mocno zblednąć. Pierwszym etapem jest proces gojenia. Trwa on zazwyczaj od do nawet 5 tygodni. Przez ten czas powinniśmy często przemywać rękę wodą z ciepłą wodą. Bardzo istotne jest również odpowiednie nawilżenie skóry. Co kilka godzin należy ją smarować maścią natłuszczającą . Po zakończeniu gojenia nie zapominajmy o dwóch kwestiach. Po pierwsze warto stosować specjalne kremy do tatuażu, które zapobiegną blaknięciu koloru. Obowiązkowa jest również ochrona skóry przed promieniowaniem UV . Należy więc codziennie stosować kremy z filtrem SPF, szczególnie latem. Tatuaż na dłoni - cena Cena tatuażu na dłoni zależna jest przede wszystkim od jego rozmiaru i wyboru salony. Najmniejsze tatuaże o wielkości do 5x5cm...

Przeczytaj
tatuaż na karku
Pinterest@subscribepage.com
Pielęgnacja Tatuaż na karku - czy boli i jaki wzór wybrać?
Tatuaż na karku jest częstym wyborem u osób, które chcą postawić na mały tatuaż, który nie jest widoczny na co dzień. Popularnymi wzorami w tym miejscu są motywy florystyczne, zwierzęce, abstrakcyjne, a także napisy.
Aneta Zygmuntowicz
październik 08, 2020

Tatuaż na karku ma zarówno wady, jak i zalety. Przede wszystkim łatwo go ukryć i jest dosyć trwały. Z drugiej strony jego wykonanie jest dosyć bolesne. Poniżej znajdziecie wszystkie informacje o tatuażach na karku oraz inspiracje z Instagrama. Czy tatuaż na karku boli? Szyja i kark są bardzo wrażliwymi miejscami ze względu na małą ilość tkanki tłuszczowej, przez co igła wbija się bardzo blisko kości. Jest to więc z bardziej bolesnych miejsc na tatuaż. Oczywiście wszystko zależy od indywidualnego progu bólu. Tatuaż w tym miejscu będzie jednak bardziej bolesny niż w innych miejscach ciała. Jeśli boicie się bólu, w niektórych salonach możecie skorzystać ze znieczulenia, dzięki czemu odczucia będą bardziej komfortowe. Pielęgnacja tatuażu na karku Pielęgnacja tatuażu jest bardzo istotna zarówno podczas procesu gojenia, jak i po nim. Jeśli odpowiednio zadbamy o tatuaż , będziemy bardzo długo cieszyć się pięknym i wyraźnym wzorem. Proces gojenia tatuażu zazwyczaj zamyka się w około 4 tygodniach. Przez ten czas musimy unikać solarium, basenu oraz ekspozycji skóry na słońce. W tym miejscu nie należy również wykonywać epilacji. Koniecznie pamiętajcie o regularnym myciu skóry za pomocą ciepłej wody z delikatnym mydłem antybakteryjnym. Równie ważne jest odpowiednie nawilżenie skóry. Co kilka godzin powinniśmy stosować maści natłuszczające . Aby przyspieszyć proces gojenia, pamiętajmy o tym, że tatuaż powinien oddychać. Unikajmy więc szalików i ubrań ze sztucznych materiałów. Koniec procesu gojenia to nie koniec pielęgnacji. Po upływie miesiąca nadal powinno się dbać o skórę z tatuażem. Warto stosować specjalistyczne kremy do tatuażu, które mają zapobiegać jego blaknięciu. Nie zapominajmy również o bardzo ważnej kwestii,...

Przeczytaj