iwostin solecrin
Wyniki testu
kosmetyki ziaja
Chcę testować
philips lumea
Hot Trendy 2022
krem koloryzujący rare beauty
Chcę testować
kosmetyki aa wings of color
Chcę testować
kosmetyki palmolive
Chcę testować
kosmetyki AA
Wyniki testu
kosmetyki tołpa
Wyniki testu
Gama Hyaluron Plump od Elseve
Wyniki testu
kosmetyki samarite
Laureaci
suplement diety restme
Laureaci
kosmetyki feedskin
Laureaci
kosmetyki revitalift
Laureaci
kosmetyki iwostin
Laureaci
kosmetyki avene
Laureaci
krem nivea
Wyniki testu
kosmetyki wella
Laureaci
kosmetyki ziaja
Laureaci
kosmetyki ziaja
Laureaci
kosmetyki aa
Laureaci
tatuaże zwierzęta jaskółka
lechatnoir
Styl życia

Tatuaże zwierzęta – znaczenie i 14 najmodniejszych wzorów z Instagrama [Galeria]

Tatuaże zwierzęta to jedna z najchętniej wybieranych motywów. Nie tylko pięknie i intrygująco wyglądają, ale również niosą ze sobą konkretne przesłanie. Najczęściej na skórze pojawiają się dzikie zwierzęta, takie jak wilk, wąż czy lew, ale jak pokazują wybrane przez nas inspiracje – równie ciekawie prezentują się tatuaże z ukochanymi psami czy kotami.

Tatuaże zwierzęta mogą być odzwierciedleniem tego, co dzieje się w waszym życiu, być utożsamiane z cechami charakteru, a także pełnić funkcję talizmanu. Warto więc dobrze zastanowić się nad wyborem motywu. Może to być niezależny i opiekuńczy wilk, mądry, spokojny i lojalny słoń, ale też odważny i wzbudzający podziw lew. Rysunkiem możecie pokryć większą powierzchnię ciała lub wybrać minimalistyczną wersję i ozdobić np. palec.

Spis treści:

  1. Symbolika tatuaży z dzikimi zwierzętami
  2. Tatuaże zwierzęta na ramieniu
  3. Tatuaże zwierzęta na przedramieniu
  4. Tatuaże rękawy ze zwierzętami
  5. Wzory na tatuaże zwierzęta 3D
  6. Geometryczne tatuaże ze zwierzętami
  7. Małe damskie tatuaże ze zwierzętami
  8. Tatuaże ze zwierzętami domowymi

Nagrody KWC 2022: Redaktorki Wizaż.pl przetestowały najlepszy tusz do rzęs w Polsce!

Symbolika tatuaży z dzikimi zwierzętami

Znaczenie tatuażu wynika z cech, jakie przypisuje się konkretnym zwierzętom. Wilk symbolizuje odwagę, siłę i niezależność. Warto jednak pamiętać, że jest to zwierzę, które żyje w grupie. Można więc mu przypisać również takie cechy jak wierność, opieka czy oddanie.

Tatuaże zwierzęta to bardzo często ptaki. Jednym z nich jest jaskółka, która oznacza wolność i niezależność, a także nowy początek i zmiany. Ptaki te mają przynosić szczęście i wszelką pomyślność.

Tatuaż lew symbolizuje siłę i odwagę oraz pewność siebie. Można go interpretować na naprawdę wiele sposobów. Wzór ten może być pokazem siły, wzbudzać podziw i strach. Z drugiej strony może oznaczać, że osoba go nosząca jest nieustraszona i będzie chronić to, na czym jej zależy. Postać lwa często się utożsamia z męstwem i dobrocią. Siłę symbolizuję nie tylko lew, ale również inne dzikie koty, np. tygrysy.

tatuaże zwierzęta tygrys
Peter Carruthers

Tatuaże z jeleniem odnoszą się do odwagi, mądrości, szlachetności, jak i wolności, silnego poczucia indywidualizmu. Z kolei wizerunek słonia nawiązuje do mądrości, siły, ale też długowieczności, spokoju i wierności.

Wąż to motyw, który związany jest z odrodzeniem, odnową, ciągłą zmianą, ale również z roztropnością. W niektórych kulturach węże uważane są za święte stworzenia, które chronią przed złem i mrokiem. Choć z drugiej strony wąż kojarzy się także z przebiegłością, kuszeniem i zdradą.

Tatuaże zwierzęta na ramieniu

Ramię idealnie nadaje się do stworzenia pełnego detali rysunku. Tatuaż na ramieniu należy do tych mniej bolesnych z uwagi na dość grubą warstwę podskórnej tkanki tłuszczowej. Warto więc skusić się na nieco większy i bardziej skomplikowany motyw. Nasza propozycja to rysunek z lwicą, dodatkowo ozdobiony modnym motywem róży.

Zobacz także: Tatuaż róża – znaczenie i inspiracje. 22 najmodniejsze wzory z Instagrama

W oko wpadł nam również tatuaż na ramieniu z jaskółkami. Jaskółka to niezwykle wdzięczny i pełen uroku motyw, który możecie dowolnie modyfikować. Na skórze może pojawić się jeden ptak, ale też dwa lub więcej. Rysunek może być czarno-biały, jak i wypełniony kolorami. Dowolność panuje także w kwestii umiejscowienia wzoru – może się znaleźć z przodu ramienia, z tyłu, jak i z boku.  

Tatuaże zwierzęta na przedramieniu

Na umiejscowienie tatuażu ze zwierzętami często wybierane jest także przedramię, zarówno jego wewnętrzna, jak i zewnętrzna strona. Nasza propozycja na zwierzęcy tatuaż na przedramieniu to popularny wzór przedstawiający węża wijącego się wokół róży. Podłużny kształt tej partii ciała idealnie nadaje się na naniesienie takiego rysunku.

Pięknie wygląda niezwykle realistyczny tatuaż ze słoniem stworzony na przedramieniu. Zwróćcie uwagę, z jaką starannością zostały wykonane detale tworzące fakturę skóry zwierzęcia. Słoń jest bardzo silnym i majestatycznym zwierzęciem, ale pamiętajcie, że symbolika takiego tatuażu nawiązuje nie tylko do wyglądu słonia, lecz przede wszystkim do jego cech takich jak przywiązanie do stada i lojalność.

Tatuaże rękawy ze zwierzętami

Jeśli lubicie przyciągać uwagę i marzy wam się tatuaż pokaźnych rozmiarów, idealny będzie dla was tatuaż rękaw. Rysunek może pokrywać samo ramię lub przedramię, ale może też rozciągać się od barku aż po dłoń. Na tatuaże rękawy często decydują się mężczyźni, ale poniższe zdjęcie jest dowodem na to, że świetnie wygląda również jako tatuaż dla kobiety.

Zobacz także: Tatuaże męskie, które warto wykonać w 2021 roku. TOP 10 wzorów

A teraz nasza propozycja na bardziej drapieżny tatuaż ze zwierzętami, czyli czarno-biały duet wilka i niedźwiedzia. To akurat przykład tatuażu pół-rękawa, pokrywającego przedramię i jedynie „wchodzącego” na fragment ramienia. Uwagę przyciąga waleczna poza niedźwiedzia. To tatuaż dla zdecydowanych i silnych kobiet.

Pamiętajcie, że takie duże tatuaże jak tatuaż rękaw wymagają więcej czasu na całkowite zagojenie się. Im rysunek większy i bardziej skomplikowany, tym czas ten będzie dłuższy i może wynieść nawet kilka tygodni. Kluczowa jest staranna pielęgnacja tatuażu i regularne nakładanie na niego specjalnej maści przyspieszającej gojenie.

Zobacz także: Pielęgnacja tatuażu - jak dbać o tatuaż krok po kroku 

Wzory na tatuaże zwierzęta 3D

Tatuaże trójwymiarowe mają swój niepowtarzalny urok. Precyzyjnie wykonany rysunek, zwykle bardzo kolorowy, prezentuje się niezwykle realistycznie. Spójrzcie na tatuaż z jaszczurką. Sprawia wrażenie, jakby zwierzę miało zaraz się poruszyć i zejść!

Takie samo wrażenie można odnieść, przyglądając się poniższemu tatuażowi z tygrysem. W tym przypadku rysunek wykonany został na dłoni. Pamiętajcie, że tatuaż na dłoni trudno ukryć, więc decydując się na takie umiejscowienie motywu, musicie mieć pewność co do wybranego wzoru. Jeśli nie lubicie przyciągać uwagi, lepiej zdecydować się np. na tatuaż na żebrach.

Geometryczne tatuaże ze zwierzętami

Geometryczne tatuaże to bardzo oryginalny i nietypowy sposób tworzenia rysunku na skórze. Charakterystyczne są dla niego proste linie i „kanciasta” forma. Zdarza się, że główny motyw dodatkowo wbudowany jest w figurę geometryczną, np. trójkąt. Tak też jest w przypadku widocznego na zdjęciu wzoru z jeleniem.

Tatuaże geometryczne mogą przybrać też formę rysunku wyglądającego niczym odręczny szkic. Dla porównania prezentujemy wam jelenia również w takim szkicowanym wydaniu. Rysunek wydaje się prosty, jednak wymaga sporych umiejętności, żeby stworzyć wzór sprawiający wrażenie naniesionego ołówkiem.

Małe damskie tatuaże ze zwierzętami

Wbrew pozorom tatuaże ze zwierzętami nie muszą być duże. Bardzo urokliwie i kobieco wyglądają dyskretne małe tatuaże. Idealnym miejscem dla niewielkiego rysunku jest nadgarstek, okolice ucha czy kostka. Niezwykle zmysłowo prezentuje się też mały damski tatuaż umieszczony na obojczyku.

Zobacz także: Tatuaż na obojczyku – jaki wzór wybrać?

Ciekawą wersją minimalistycznego tatuażu jest tatuaż na palcu. Może się wydawać, że palec daje dość ograniczone pole do popisu. Jak jednak widać na zdjęciu, rysunek może być bardzo szczegółowy i precyzyjny. Jeśli chcecie, żeby tatuaż nieco mniej rzucał się w oczy, poproście o wykonanie go nie na grzbiecie palca, lecz z boku.

Tatuaże ze zwierzętami domowymi

Tatuaże ze zwierzętami to nie tylko dzikie koty, węże, jelenie czy jaszczurki. Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby na skórze uwiecznić swojego ukochanego pupila. Oczywiście w takim przypadku niezbędne będzie zabranie do salonu zdjęcia waszego psa czy kota. Rysunek możecie dodatkowo podpisać jego imieniem.

Jak widać, tatuaż z pupilem nie przedstawia zwykle jego całej sylwetki, lecz jedynie głowę. Wybierzcie doświadczonego tatuażystę, który w jak największym stopniu będzie potrafił na podstawie zdjęcia odwzorować wygląd waszego zwierzaka. A może zwierzaków? Zobaczcie, jak ciekawie wygląda kolorowy tatuaż z dwoma kotami.

tatuaż na przedramieniu
:Milan_Jovic
Pielęgnacja
Tatuaż na przedramieniu - wzór, ból, pielęgnacja, cena, TOP 15 inspiracji na wzory z Instagrama!
Tatuaże na przedramieniu są częstym wyborem zarówno u kobiet jak i mężczyzn. Najczęściej wybierane wzory to motywy roślinne i zwierzęce. Niestety, tatuaż w tym miejscu może być dosyć bolesny ze względu na duże zagęszczenie receptorów bólowych. Sprawdź TOP 15 najpopularniejszych wzorów na tatuaż na przedramieniu z Instagrama!

Tatuaż na przedramieniu jest jednym z najbardziej popularnych miejsc na tatuaż od kilku lat tuż obok tatuażu na barku czy tatuażu na żebrach. To też świetne miejsce jeśli zaczynamy swoją przygodę z "dziarkami" i będzie to nasz pierwszy tatuaż.   Na Instagramie możemy znaleźć setki inspiracji na ciekawe motywy. Koszt takiego tatuaży zaczyna się już od 200 zł, jednak może także kosztować aż kilka tysięcy! Spis Treści: Tatuaż na przedramieniu damskie Tatuaż na przedramieniu męski Czy tatuaż na przedramieniu boli? Jak pielęgnować tatuaż na przedramieniu? Tatuaż przedramie - cena Tatuaże damskie  na przedramieniu delikatne   Tatuaż damski przedramię Tatuaż motyl na przedramieniu  Biomechanika przedramię Tatuaż lew na przedramię Tatuaż  wąż na przedramieniu Tatuaże damskie róże na przedramieniu Tatuaż na przedramieniu las Tatuaż patriotyczny na przedramieniu  Tatuaż na ramieniu z motywem podróży  Kolorowe tatuaże na przedramieniu Tatuaż na przedramieniu napis Tatuaże kwiaty na przedramieniu  Tatuaż pióro na przedramieniu  T atuaż wilk przedramię Tatuaż zegar przedramię Tatuaż feniks na przedramieniu Tatuaż sowa na przedramieniu Mały tatuaż na przedramieniu Tatuaż skrzydła na przedramieniu Tatuaż na przedramieniu damskie Przedramię to bardzo popularne miejsce na tatuaż dla kobiety . Najczęściej stawia się tutaj na motywy kwiatowe, zwierzęce, związane z naturą . Często są też wybierane tatuaże o specjalnych znaczeniach , w tym ochronne mandale. Niekiedy chcemy także upamiętnić w tym miejscu ważne wydarzenia lub bliskie nam osoby. Wtedy możemy wybrać tatuaż z datą, sentencją albo ulubionym cytatem. W...

Tatuaże damskie delikatne
Styl życia
Tatuaże damskie - delikatne wzory. Ile kosztują? Najpopularniejsze motywy! 
Tatuaże damskie delikatne to świetny pomysł, kiedy ktoś chce rozpocząć swoją drogę z tatuażami. Wyglądają kobieco, przyciągają wzrok i dodają uroku. Mały wzór możemy wytatuować w każdym miejscu na ciele i to właśnie od tego będzie zależało, ile będzie kosztować, i jak bardzo będzie boleć. Na topie nadal są tatuaże na żebrach, ramionach czy przedramieniu. Sprawdź, jakie wzory są najpopularniejsze!

Tatuaże damskie z delikatnym wzorem cieszą się dużą popularnością. Świetnie wyglądają na każdej części ciała, a przy tym zapłacimy za nie zdecydowanie mniej niż za takie, które wymagają więcej pracy tatuatora i zajmują więcej miejsca - ceny zaczynają się już od 150 złotych . Przy takich tatuażach nadal dominują wzory o tematyce fauny i flory , ale równie częste są napisy czy urocze serduszka . To też dobry wybór dla tych z nas, którzy nie lubią dźwięku maszynki do tatuażu - często tak małe wzory wykonuje się metodą handpoke  - czyli tradycyjną metodą, do której potrzebna jest jedynie igła.  Pamiętajmy jednak, że nawet małe tatuaże wymagają odpowiedniej higieny i pielęgnacji! Jak pielęgnować małe tatuaże damskie? O każdy tatuaż trzeba dbać tak samo - nawet o te delikatne. Ważne jest, aby przyjść dobrze przygotowanym na sesję tatuowania: wyspanym, wypoczętym i najedzonym , a skóra powinna być nawilżona. Po tatuażu powinniśmy bezwzględnie stosować się do wyznaczeń tatuatora. Pamiętajmy o: Częstym przemywaniu tatuażu - najlepiej czystą wodą lub wodą destylowaną Foli ochronnej - obowiązkowo do 72 godzin od zrobieniu wzoru Kremach z filtrem - po wygojeniu tatuażu to punkt obowiązkowy, jeśli chcemy, aby nasz wzór miał nasycony kolor. Nawilżaniu Po zrobieniu tatuażu do jego wygojenia powinniśmy unikać: kąpieli w otwartych zbiornikach wodnych, wizyt w saunach czy solarium, picia alkoholu i kofeiny, palenia papierosów. Inspiracje na  tatuaże damskie delikatne wzory Delikatny tatuaż na żebrach Żebra to bardzo popularne miejsce, bo łatwo eksponować tatuaż, ale jednocześnie możemy go również bez problemu ukryć. Minusem może być jednak ból - to jedno z najbardziej bolesnych miejsc na ciele, a to ze względu...

tatuaż na ramieniu
iStock
Styl życia
Tatuaż na ramieniu - wzory, ból, pielęgnacja, cena
Tatuaż na ramieniu jest bardzo często wybierany ze względu na mały ból podczas tatuowania i świetne miejsce do eksponowania wzoru. Ceny takich tatuaży zaczynają się zwykle od 200 zł za mały wzór do kilku tysięcy za rękawek.

Najczęstszymi motywami na tatuaż na ramieniu kobiecy są wzory florystyczne i zwierzęce. W tym miejscu świetnie wyglądają zarówno minimalistyczne kompozycje, jak i realistyczne szkice. Pamiętajcie o odpowiedniej pielęgnacji tatuażu, aby prawidłowo się goił i był trwały. Czy tatuaż na ramieniu boli? Ból podczas wykonywania tatuażu przez każdego odczuwany jest inaczej. Dla niektórych może być to zabieg zupełnie bezbolesny, dla innych niemal nie do wytrzymania. Tatuaż na ramieniu jest jednym z najmniej bolesnych tatuaży ze względy na to, iż igła nie jest wbijana blisko kości i jest tam mniej receptorów bólowych. Jeśli więc obawiacie się o ból podczas tatuowania, ramię jest bardzo dobrym wyborem na pierwszy tatuaż . Pielęgnacja tatuażu na ramieniu Odpowiednia pielęgnacja tatuażu na ramieniu to gwarancja prawidłowego gojenia i trwałego wzoru. Gojenie trwa zwyczaj około 2-3 tygodni, przez ten czas szczególnie powinniśmy się skupić na odpowiedniej pielęgnacji. Podstawą jest tutaj utrzymanie higieny oraz odpowiednie nawilżenie skóry . Skórę powinniśmy przemywać minimum 2-3 dziennie za pomocą ciepłej wody z delikatnym środkiem myjącym. Co kilka godziny należy również nakładać tłuste maści, które mocno nawilżą i zabezpieczą skórę. Przez ten czas unikajmy także basenu, sauny, opalania oraz alkoholu. Po zakończonym procesie gojenia również musimy pamiętać o kilku rzeczach. Przede wszystkim skupmy się ochronie tatuażu przed promieniowaniem słonecznym . Zawsze przed ekspozycją na słońce, nałóżmy grubą warstwę kremu ochronne z wysokim filtrem SPF. Warto również regularnie smarować skórę specjalnymi kremami i balsami do tatuaży , które zapobiegną blaknięciu i utrwalą wzór. Tatuaż na ramieniu - cena...

tatuaż na nadgarstku
Pinterest@cat.subdiy.com
Styl życia
Pierwszy tatuaż - co warto wiedzieć?
Odpowiedzialne podejście do pierwszego tatuażu to ważna kwestia. Wybranie odpowiedniego wzoru oraz tatuażysty jest podstawą, w innym przypadku możemy szybko pożałować naszej decyzji. To jednak nie są jedyne kwestie, jakie należy wziąć pod uwagę.

W tym artykule znajdziecie wszystkie informacje, jakie musicie poznać przed zrobieniem pierwszego tatuażu. Sprawdźcie, jak przygotować się do sesji tatuowania, czy tatuaż boli oraz jak dbać o wzór podczas procesu gojenia i po nim. Jak zaplanować pierwszy tatuaż? Planowanie pierwszego tatuażu to bardzo istotna kwestia. Trzeba pamiętać, że wzór zostanie z nami na zawsze, dlatego wybór motywu jest bardzo istotny . Warto wybrać wzór, który nam się nie znudzi i będzie miał dla nas jakieś znaczenie . Lepiej pomyśleć nad wzorem kilka tygodni, niż potem żałować wyboru. Ważne jest to, by nie kierować się chwilową modą, ale wybrać motyw, z którego będziemy zadowoleni również za kilka czy kilkadziesiąt lat. Na pierwszy raz polecamy wybrać mniejszy tatuaż . Dzięki temu przekonamy się, jak znosimy ból podczas tatuowania i czy tatuaże w ogóle są dla nas. Jak wybrać odpowiedni salon tatuażu? Wybór odpowiedniego salonu tatuażu jest również ważny co wybór wzoru! Przede wszystkim wybierajmy tylko i wyłącznie profesjonalne studia, które mają dobre opinie . W innym przypadku możemy trafić do kiepskiego tatuatora i na pewno nie będziemy zadowoleni z efektu. Przed podjęciem decyzji warto przejrzeć portfolio danego tatuażysty . To artyści, którzy mają różnorodne style. Do innego tatuażysty wybierzemy się na realistyczny rysunek, do innego na delikatny wzór z jednej linii, a jeszcze do innego na duży kolorowy tatuaż. Wybierzcie taki salon tatuażu, w którym wykonuje się wzory w stylu, którego szukacie. Zgarnij kod rabatowy Groupon na realizację wszystkich swoich planów i marzeń. Jak przygotować się do tatuażu? Przed wykonaniem tatuażu należy: przez minimum 7 dni smarować tatuaż maściami lub balsamami, aby...

Nasze akcje
philips lumea
Pielęgnacja

Jedwabiście gładkie ciało na twoich własnych zasadach!

„Ten kosmetyk jest genialny. Daje dużą ochronę przeciwsłoneczną i matowy efekt.”. Fluid od Iwostin przetestowany!
PIELĘGNACJA

„Daje dużą ochronę przeciwsłoneczną i matowy efekt”. Mamy hit!

philips lumea
Pielęgnacja

Depilacja IPL – na czym polega, czy jest bezpieczna i trwała?

pielęgnacja skóry twarzy
MAKIJAŻ

Kosmetyki, które zapewniają idealny make-up no make-up

Polecane
Najnowsze
Wybrane dla Ciebie
suche włosy
Fryzury

Suche włosy - przyczyny przesuszania i proste rady, jak o nie dbać!

Laura Osakowicz Milena Majak
Blizny na twarzy po trądziku
Pielęgnacja

Blizny po trądziku – jak się ich pozbyć? Najlepsze preparaty i zabiegi

Małgorzata Przybyłowicz-Nowak
modny warkocz francuski
Fryzury

Warkocze - TOP 15 fryzur z warkoczami, które zapleciesz w ekspresowym tempie

Laura Osakowicz
Trendy w paznokciach 2022
Manicure

Modne paznokcie 2022: Trendy z Instagrama - TOP 17 stylizacji 

Laura Osakowicz Sylwia Przygoda
laminowanie rzęs w domu
Pielęgnacja

Laminowanie rzęs w domu – jak je wykonać i ile się utrzyma?

Agnieszka Mojsiej
fryzura z długich włosów
Fryzury

Fryzury z długich włosów, które zrobisz samodzielnie w 5 minut. TOP 15 inspiracji [Zdjęcia]

Aneta Zygmuntowicz
Paznokcie panterka
Manicure

Jak zrobić panterkę na paznokciach? TOP 15 inspiracji z Instagrama na paznokcie w panterkę

Aneta Zygmuntowicz Małgorzata Przybyłowicz-Nowak
Roller do twarzy
Pielęgnacja

Roller do twarzy – który wybrać i jak wykonywać nim masaż?

Marta Średnicka Małgorzata Przybyłowicz-Nowak
Mezoterapia twarzy
Pielęgnacja

Mezoterapia – na czym polega zabieg i jakie daje efekty?

Aneta Zygmuntowicz Małgorzata Przybyłowicz-Nowak
najlepsze diety odchudzające efekty
Styl życia

Najlepsze diety odchudzające 2022 - ranking U.S. News & World Report

Aneta Zygmuntowicz
Pomarańczowe paznokcie szpice
Manicure

Jak zrobić paznokcie szpice krok po kroku? TOP 15 inspiracji z Instagrama na najciekawsze wzory

Małgorzata Przybyłowicz-Nowak
Wypadanie włosów
Fryzury

Wypadanie włosów – przyczyny i skuteczne sposoby na nadmierną utratę włosów

Małgorzata Przybyłowicz-Nowak
Paznokcie ballerina
Manicure

Paznokcie ballerina – jak piłować? TOP 15 inspiracji z Instagrama na najciekawsze wzory

Małgorzata Przybyłowicz-Nowak
Paznokcie w kolorach złotym, różowym i czarnym
Manicure

Pomysły na paznokcie – 25 najciekawszych inspiracji z Instagrama na modny manicure

Małgorzata Przybyłowicz-Nowak
Ranking wcierek do włosów
Pielęgnacja

Najlepsze wcierki na porost włosów - ranking hitów włosomaniaczek z KWC

Dominika Zabost