klub recenzentki wizaz klub recenzentki wizaz Wejdź
tego nie mów na pierwszej randce
Styl życia

Tego nigdy nie mów na pierwszej randce! Takie zachowanie zniechęci do Ciebie każdego faceta

Chcesz, żeby Wasza pierwsza randka przerodziła się w dłuższą znajomość? Koniecznie unikaj tych tematów!
Urszula Jagłowska
grudzień 09, 2017

Czy istnieje przepis na idealną pierwszą randkę? Oczywiście, że nie. I choć wyobrażamy sobie ją niczym scenę z najbardziej romantycznego filmu, jaki kiedykolwiek widziałyśmy, to rzeczywistość często zdaje się być zgoła inna. Powodzenie, lub niepowodzenie pierwszego spotkania zależy bowiem nie tylko od scenerii, w której właśnie się znajdujecie, waszego wyglądu, ale przede wszystkim od tego co i w jaki sposób mówicie.

Anna Mucha i Kuba Wojewódzki znowu są razem? Dowodów jest coraz więcej...

Mowa ciała to połowa sukcesu

Masz spuszczony wzrok, bawisz się telefonem, zamiast patrzeć na rozmówcę błądzisz wzrokiem po miejscu, w którym się znajdujecie? To pierwszy znak, że zupełnie nie jesteś zainteresowana facetem, z którym się spotkałaś, albo… nie czujesz się pewnie w jego towarzystwie. Oczywiście pierwsze spotkanie to duże przeżycie zarówno dla ciebie, jak i dla niego. Nikt nie oczekuje od was tego, że będziecie bardzo swobodnie się zachowywać - przecież się nie znacie - ale pamiętaj, że nie tylko ty się stresujesz. On też chciałby wypaść w twoich oczach jak najlepiej, jednak twoje skrępowanie i zamknięta postawa mu tego nie ułatwiają. Jeśli do tego nie poruszasz nowych tematów, a jedynie potakujesz facetowi, z którym się spotkałaś on bardzo szybko dojdzie do wniosku, że nie jesteś warta jego starań i wasza znajomość zakończy się po tym spotkaniu.

Przeczytaj także: To właśnie dzięki temu on będzie widział w tobie prawdziwą boginię seksu

O czym warto rozmawiać na pierwszej randce?

Pierwsze spotkanie powinno być dla was przyjemne, dlatego warto rozmawiać o rzeczach które dają wam wiele radości. To też sytuacja, podczas której dopiero się poznajecie, więc lepiej, żebyś darowała sobie szczegóły związane z  nowo testowaną oczyszczającą dietą, nieudanymi randkami, rodzinnymi koligacjami, czy anegdotami z imprez podczas których zachowanie twoich znajomych może być odebrane przez niego za żenujące. On spotkał się z tobą, żeby miło spędzić czas, a nie słuchać twojego marudzenia!

Przeczytaj także: Jak rozpoznać samolubnego kochanka? Te zachowania go zdradzają!

Tego lepiej unikaj na pierwszej randce!

Przyjmijmy, że to jedna z tych randek, na których wszystko idzie wręcz perfekcyjnie. Dogadujecie się, nawiązujecie kontakt wzrokowy, wzajemnie się uwodzicie i macie nadzieję, że to spotkanie to początek wspaniałej znajomości. Niestety nawet jeśli jesteś mistrzynią flirtu, powinnaś pamiętać o tym, że istnieją tematy, które odstraszą każdego faceta! Jeżeli poruszysz je na pierwszym, drugim, a nawet trzecim spotkaniu, możesz być pewna, że ucieknie od ciebie szybciej niż mogłabyś to sobie wyobrazić! Te budzące kontrowersje zagadnienia znajdziesz w naszej galerii.

Zdjęcia: iStock

1 z 5

Nie mów o swoim byłym

Nie mów o swoim byłym

To najgorszy temat, jaki istnieje! Przecież nikt nie chce być porównywany do innych. Nie dopytuj go o szczegóły związane z jego poprzednimi partnerkami, powody rozstania, ani to, dlaczego jest sam. Sama również powstrzymaj się od narzekania na swojego ex. W końcu kiedyś coś was łączyło, zależało wam na sobie, więc nie do końca zawsze był taki zły, za jakiego obecnie go uważasz. 

2 z 5

Nie mów jedynie o pracy

Nie mów jedynie o pracy

Oczywiście praca zajmuje większość naszego czasu, ale nie oznacza to, że powinniśmy podporządkowywać swoje życie jedynie celom zawodowym. Każdy z nas ma swoje pasje i to o nich powinnaś opowiedzieć na pierwszym spotkaniu. Zapomnij o skrupulatnym wyszczegóławianiu tego, czym dokładnie zajmujesz się w pracy, o problemach z szefem, czy animozjach pomiędzy pracownikami. Jego to zupełnie nie interesuje! 

3 z 5

Swoje problemy zostaw dla siebie

Swoje problemy zostaw dla siebie

Masz go sobą zainteresować, a nie przytłaczać swoimi problemami. Chyba nie chcesz wyjść na marudę, która obwinia cały świat za swoje niepowodzenia. Nawet jeśli szukasz ciepłego mężczyzny, który będzie pełnił rolę twojego protektora, nie możesz od początku stawiać się na przegranej pozycji, czy udawać roszczeniowej i nieporadnej księżniczki, która jedynie czeka na to, by z opresji wybawił ją książę z bajki. 

4 z 5

Nie planuj przyszłości

Nie planuj przyszłości

Kategorycznie powinnaś wystrzegać się mówienia o idealnym związku, swoich oczekiwaniach względem przyszłego partnera, czy planowaniu założenia rodziny. Takie zachowanie powoduje, że on czuje się osaczony, a wywierana na nim presja tylko sprawia, że postrzega cię jak desperatkę, która za wszelką cenę chce się z kimś związać. 

5 z 5

Nie wypytuj o rodzinę, religię i poglądy polityczne

Nie wypytuj o rodzinę, religię i poglądy polityczne

Rozmowa na pierwszej randce powinna być lekka i przyjemna. Schodzenie na tematy związane z religią, preferencjami politycznymi, czy rodzinnymi niuansami zdecydowanie powinniście zostawić na dalszy etap waszej znajomości. Na pierwszej randce masz go oczarować, a nie wykłócać się nad wyższością swojej wiary, ulubionego ugrupowania politycznego, czy modelu rodziny, który uważasz za idealny. 

Komentarze