Wejdź
Niebezpieczna pozycja do spania z dzieckiem
Styl życia

Ten niebezpieczny trend z Instagrama może doprowadzić do tragedii. Dotyczy dzieci...

Mimo że ta pozycja do spania świetnie buduje więź rodzica z dzieckiem, może być bardzo niebezpieczna. Sprawdźcie, czy też tak zasypiacie z maluchem.
Milena Majak
kwiecień 10, 2019

Instagram jest przepełniony kontami młodych rodziców. Szczególnie matki uwielbiają chwalić się zdjęciami tatusiów, którzy zasypiają z dzieckiem na klatce piersiowej. Takie fotografie zwykle stają się bardzo popularne, bo rozczulają internautów. Mnóstwo komentarzy i polubień zachęca kolejne pary do publikowania właśnie takich zdjęć.

Zobacz także: Ten 4-miesięczny chłopczyk mógłby obdzielić włosami kilka osób!

Obrazek jest oczywiście uroczy, ale pozycja, w której jeden z rodziców zasypia z dzieckiem, nie jest ani trochę bezpieczna - zwłaszcza dla niemowlęcia. Jeden z ojców przekonał się o tym ostatnio na własnej skórze...

Zdjęcie: istockphoto.com

Kryjący krem CC, wodoodporny eyeliner, spray na porost włosów - oto hity wakacji!

Jak nie zasypiać z dzieckiem?

Tata zasypiający z dzieckiem na piersi to coraz częstszy widok. Na Instagramie jest mnóstwo tego typu zdjęć. Jednak niewiele brakuje, aby przez właśnie taki sposób tulenia maluszka do snu, doszło do tragedii. Francis prowadzący bloga Proud Daddy Moments musiał zmierzyć się niedawno z dość przykrym doświadczeniem. Obowiązek nocnego karmienia sześciomiesięcznej córeczki dzielił z żoną. Jednej nocy był tak zmęczony, że niestety zaczął zasypiać z dzieckiem na piersi i o mały włos, a upuściłby córkę

Zobacz także: Jakie imiona Polacy najczęściej nadają dzieciom?

Przypadek tego 42-letniego blogera wcale nie jest odosobniony. Tak zwane reaktywne wspólne spanie dotyczy niemal 60 procent rodziców. Jak czytamy na RedNose.com, do przykrych wypadków podczas zasypiania z dzieckiem na piersi dochodzi szczególnie wtedy, gdy:

  • niemowlęta mają mniej niż trzy miesiące,
  • kiedy rodzic jest bardzo zmęczony,
  • gdy rodzic jest otyły,
  • kiedy dziecko spadając, może wpaść między łóżko, a ścianę.

Taka forma bliskości z dzieckiem jest wskazana w pierwszych 6-12 miesiącach życia dziecka. Podobno buduje to więź z rodzicem. Warto ją stosować jednak tylko w momencie, kiedy rodzic nie ma zamiaru zaraz zasnąć. Jeśli czujecie, że zmęczenie daje się we znaki, wystarczy ponosić maluszka chwilę na rękach lub po prostu utulić go do snu w sposób, który nie doprowadzi do tragedii.

Zdarzyło się wam zasnąć w tej pozycji?

Szukasz nowych rzeczy dla dziecka? Zajrzyj na stronę Zalando Lounge kody promocyjne.

Zdjęcie główne: istockphoto.com

Komentarze
Rodzic z dzieckiem
Fotolia
Styl życia Jak wychować szczęśliwe dziecko? 13 przykazań dobrego rodzica
Tworząc wizję idealnych rodziców wydaje nam się, że motywujemy dziecko do ciężkiej pracy i kształcimy w nim ambicję, a tak naprawdę oszukujemy je i tworzymy cele niemożliwe do osiągnięcia.
Lena Grabowska
czerwiec 17, 2015

Rodzic kocha dziecko i dba o nie Opieka nad dzieckiem to nie tylko zaspokajanie jego potrzeb fizycznych, ale również dbanie o potrzeby psychiczne , np. poczucie bezpieczeństwa. Dziecko kochane, zadbane i wychowywane w poczuciu bezpieczeństwa uczy się opiekuńczości i ufności wobec innych ludzi. Rodzic nie wie wszystkiego Nie udawaj przed dzieckiem, że wiesz wszystko, nie ma takich ludzi . Udając kogoś kim nie jesteśmy zmuszamy dziecko do powielania nieistniejących wzorców. Nieomylny rodzic to zbyt wysoko postawiona poprzeczka dla dziecka, niemożliwa do przeskoczenia, bo nieistniejąca. Rodzic jest człowiekiem, czasem się złości i jest smutny Tworzenie fikcji idealnego rodzica-fantoma bez emocji bardzo krzywdzi dziecko i niszczy rodzica. Chcąc nauczyć swoje dziecko uczciwości i empatii pozwól mu się stykać ze swoim smutkiem, zmęczeniem i niezadowoleniem. Widząc te cechy u Ciebie, będzie potrafiło zaakceptować je u siebie. W przyszłości pomoże mu to mierzyć się z własnymi negatywnymi emocjami. Rodzic ma prawo do własnego czasu Bycie rodzice nie odziera z własnych poglądów, planów, marzeń i pragnień. Nie zaniedbuj swojego partnera, pasji czy znajomych. Brak czasu dla siebie sprawi, że będziesz nieszczęśliwym rodzicem i ucierpi na tym dziecko.  Nie musisz mieć wyrzutów sumienia gdy znikasz na kilka godzin z domu pozostawiając dziecko pod dobrą opieką. Rodzic popełnia błędy i potrafi się do nich przyznać Popełnianie błędów to cecha ludzka, mało tego to cecha dzięki której człowiek od lat ewoluuje. Wpajanie dziecku poczucia, że popełnianie błędów jest złe może być tragiczne w skutkach. Dziecko ze strachu przed popełnieniem błędu może zrezygnować z wykonania najmniejszego kroku, co w konsekwencji może prowadzić do hamowania rozwoju.  Rodzic jest cierpliwy i potrafi wybaczać Miłość rodzicielska jest wyjątkowa, zostając rodzicami...

Przeczytaj

Nasze akcje