klub recenzentki wizaz klub recenzentki wizaz Wejdź
Styl życia

To najpopularniejsza dieta 2017 roku. Jedna z gwiazd schudła na niej 20 kg!

Gwarantuje spektakularne efekty, ale nie wszyscy są jej zwolennikami. Gwiazdy chudną na niej jak szalone!
Milena Majak
grudzień 22, 2017

Spektakularna metamorfoza Karoliny Szostak sprawiła, że o diecie dr Ewy Dąbrowskiej znowu zrobiło się bardzo głośno. W 2017 roku była chyba najbardziej popularną dietą w Polsce. Ale nie tylko Karolina Szostak stosowała się do rad dr Dąbrowskiej.

Efekty stosowania diety dr Ewy Dąbrowskiej

Czy ta dieta działa? O tym chyba zbyt długo nie musimy pisać. Wystarczy spojrzeć na Karolinę Szostak, która już od roku chwali się na salonach piękną i szczupłą sylwetką.

Nie wiem, czy jestem trendsetterką postu dr Dąbrowskiej, czy raczej osobą, która uwierzyła, że jest on dla niej ostatnią deską ratunku. W każdym razie jestem zachwycona efektami. Ten post nie tylko odchudza, ale i robi remont w głowie – mówi "Party" Szostak.

Oczywiście nie osiągnęła tego bez wysiłku. Pierwsze dni na diecie dr Ewy Dąbrowskiej wymagają sporo wysiłku, a co dopiero wytrwanie w postanowieniu. Na poszczególnych etapach diety czeka nas naprawdę sporo wyrzeczeń

Na czym polega ta dieta? Tłumaczyłyśmy to w TYM artykule, ale dla przypomnienia: Przez kilka tygodni (najczęściej pięć) je się tylko wybrane warzywa i owoce, nie przekraczając dziennie 800 kcal, nie można pić wtedy też kawy, alkoholu ani herbaty, a jedynie wodę z dodatkiem np. imbiru lub cytryny.

Chcesz mieć piękne włosy? Zapomnij o... diecie!

Popularność diety dr Ewy Dąbrowskiej

Dieta wcale nie powstała w tym roku. Znana jest już od naprawdę wielu lat. Kiedy Karolina Szostak napisała bestsellerową książkę o tym, jaką metamorfozę przeszła, na półki Empiku wróciły również książki o diecie dr Dąbrowskiej pisane w latach 90.! To dlatego, że początki postu warzywno-owocowego sięgają właśnie tamtych czasów. W 2009 roku został założony wątek na naszym wizażowym forum, gdzie pojawiło sporo wpisów na jej temat. Były zarówno te zachwalające post, jak i te, które potępiały stosowanie go. 

Anna Popek jest fanką postu dr Dąbrowskiej już od 15 lat. Dziennikarka od lat może się pochwalić świetną figurą. Regularnie odwiedza też ośrodek Dąbrowskiej w Gołubiu na Kaszubach. Po pierwszym turnusie Popek schudła 7 kilogramów i wyleczyła alergię, z którą nie mogli poradzić sobie inni lekarze.

Wtedy wiele osób podchodziło do niej z rezerwą. A potem sami przekonali się, że to działa. Zawsze jadę do Gołubia w przełomowych momentach życia. Post nauczył mnie trzymać się w ryzach, nie tylko w kwestii jedzenia. Czy hasło: "less is a new more" (mniej to nowe więcej) nie zaczyna być dzisiaj w cenie?  – wspomina w "Party" Popek.

Kto jeszcze chwali sobie ten niezwykły post? W naszej galerii znajdziecie jeszcze inne gwiazdy, które stosują dietę dr Dąbrowskiej.

Zdjęcie główne: istockphoto.com

1 z 5

Katarzyna Cerekwicka

Katarzyna Cerekwicka

(fot. Ons.pl)

2 z 5

Malwina Wędzikowska

Malwina Wędzikowska

(fot. Ons.pl)

3 z 5

Anna Popek

Anna Popek

(fot. Ons.pl)

4 z 5

Sonia Bohosiewicz

Sonia Bohosiewicz

(fot. Ons.pl)

5 z 5

Anna Dec

Anna Dec

(fot. Ons.pl)

Komentarze