Zestaw kosmetyków Samarite
Chcę testować
kremów Revitalift Laser X3 od L'Oréal Paris
Chcę testować
La Roche Posay Cicaplast Baume B5 +
Chcę testować
kosmetyki garnier
Wyniki testu
produkty z linii Chlorofil od marki Soraya
Chcę testować
Korygujące serum z retinalem 0,07%, fitosfingozyną i Karnozyną 2.0
Chcę testować
żele intymne Unimil
Wyniki testu
dermokosmetyki Eucerin
Wyniki testu
Colgate® Max White Ultra Active Foam
Chcę testować
tołpa dermo enzyme
Chcę testować
suplement diety FeMe Complex Health Labs Care
Chcę testować
Serum TetraVIT C 10% Glow On
Chcę testować
Equilibra
Wyniki testu
cetaphil
Laureaci
ziaja
Laureaci
batiste
Laureaci
kosmetyki bandi
Wyniki testu
Laureaci
Laureaci
Laureaci
To najpopularniejsza pozycja seksualna na świecie
Styl życia

To najpopularniejsza pozycja seksualna na świecie! Też ją lubicie?

Jak najbardziej lubimy się kochać, niezależnie od wieku i płci? Jak się okazuje, wcale nie chodzi o pozycję na misjonarza.

Pozycja misjonarska to przeszłość! Stajemy się coraz bardziej niegrzeczni i stawiamy na bardziej wyrafinowane igraszki, które niejednokrotnie wymagają od nas niemal akrobatycznych zdolności. I choć nadal czerpiemy niezwykłą przyjemność z klasycznych oraz bezpiecznych pozycji seksualnych, jak na misjonarza czy na jeźdźca, to okazuje się, że to nie one są najpopularniejsze na świecie. Zatem jaką formę zbliżenia najczęściej wybieramy? Na to pytanie postanowił odpowiedzieć zespół badaczy z jednego z najbardziej znanych portali medycznych - DrEd.com. Wyniki badań mogą naprawdę was zaskoczyć.

Przeczytaj także: Orgazm gwarantowany! Wystarczy, że codziennie będziesz jeść tę jedną rzecz

Anna Mucha i Kuba Wojewódzki znowu są razem? Dowodów jest coraz więcej...

Najpopularniejsza pozycja seksualna

W badaniu przeprowadzonym na zlecenie portalu wzięło udział 2 tys. Amerykanów i Europejczyków obu płci, z którymi przeprowadzono szeroko zakrojoną ankietę dotyczącą nawyków i fantazji seksualnych. Jak się okazało niezależnie od wieku, płci, a także szerokości geograficznej, większość respondentów wskazywało pozycję na pieska, jako tę, w której najczęściej (i najchętniej) kocha się z partnerem.

Z badań wynika, że 35 proc. populacji wskazuje pozycję na pieska jako tę, która jest najbardziej podniecająca i dająca największe doznania. Co takiego sprawia, że jest najchętniej wybierana? Według respondentów to właśnie ona zapewnia najgłębszą penetrację, pieszczenie punktu G, a co najważniejsze to ona zapewnia osiągnięcie upragnionego orgazmu. Co ciekawe kolejne miejsce zajęły najbardziej klasyczne pozycje, bo misjonarska (22 proc.) oraz na jeźdźca (16 proc.). W pierwszej dziesiątce znalazły się również 69, odwrócony jeździec, na łyżeczkę oraz pozycja misjonarska z nogami partnerki opartymi na ramionach mężczyzny.

Zdjęcie: DrEd.com

Przeczytaj także: Mężczyźni uwielbiają taki seks, dlaczego więc wstydzimy się o nim mówić? 

Jaką pozycję seksualną najczęściej wybierają Polacy?

Choć niemal w całej Europie oraz Stanach Zjednoczonych króluje pozycja na pieska, to w Polsce sytuacja wygląda z goła inaczej. Najbardziej popularną pozycją seksualną w naszym kraju, okazała się... pozycja na łyżeczkę. Wyjątek stanowią także mieszkańcy Portugalii i Węgier, którzy zdecydowanie preferują pozycję misjonarską z opartymi na ramionach partnera nogami. Za to w Belgii, Szwajcarii i Włoszech dominuje pozycja na jeźdźca, a mieszkańcy Holandii wybrali pozycję na misjonarza.

Przeczytaj także: Znamy najmniej seksowne imiona! Sprawdź, czy jesteś na tej liście

O jakiej pozycji seksualnej najczęściej marzymy?

Podczas gdy igraszki na stole zostały uznane za jedne z mało popularnych wśród respondentów, to większość ankietowanych (20 proc.) uznała tę pozycję za najbardziej upragnioną. Kolejne miejsce zajęły figle wymagające niemal akrobatycznych zdolności. Na drugim miejscu uplasowała się bowiem pozycja 69 na stojąco, na trzecim klęcząca taczka. W pierwszej dziesiątce znalazł się także seks analny, pozycja na odwróconego jeźdźca, czy seks na stojąco.

Co ciekawe w przypadku najbardziej pożądanej pozycji seksualnej Polacy również mieli inne oczekiwania niż większość Europejczyków oraz mieszkańców Stanów Zjednoczonych. Okazuje się, że Polacy najczęściej marzą o pozycji 69. Wyjątek stanowią także Hiszpanie i Holendrzy, pragnący kochać się w pozycji stojącego 69, Francuzi, którzy marzą o seksie na stojąco, Szwajcarzy i Austriacy fantazjujący o seksie analnym, Węgrzy o odwróconym jeźdźcu, a mieszkańcu Rumunii o pozycji misjonarskiej z opartymi na ramionach partnera nogami.

Zdjęcie: DrEd.com

Wniosek? Trudno mówić o idealnej pozycji seksualnej, która zadowoli każdego. I choć większość populacji wskazuje pozycję na pieska za ulubioną, a seks na stole za najbardziej pożądaną formę seksualnej zabawy, to powinniśmy pamiętać, że najważniejsze jest dopasowanie seksualne partnerów.

A jaka jest wasza ulubiona pozycja seksualna?

Przeczytaj także: Jak wybrać bieliznę, która rozpali każdego mężczyznę?

Zdjęcie: iStock

Pozycja seksualna „mielenie zboża”
Styl życia
Marzycie o spotęgowaniu doznań i jednoczesnym orgazmie? Wypróbujcie pozycję ZDT
Przypomina jedną z najpopularniejszych pozycji na świecie, a zapewnia jeszcze lepsze doznania. Sprawdź, na czym polega technika ZDT, zwana inaczej „mieleniem zboża”.

Nie ma chyba partnerów, którzy nie pragnęliby osiągnąć maksimum rozkoszy w tym samym momencie. Jednak aby doszło do symultanicznego orgazmu nie wystarczy jedynie poziom podniecenia kochanków, ważne jest także ich dopasowanie seksualne, odpowiednia atmosfera i pozycja. Oczywiście każdego podniecają inne rzeczy. Jedne z nas czerpią największą satysfakcję z orgazmu łechtaczkowego, inne pochwowego, tantrycznego, czy sutkowego (to nie żart, więcej o orgazmie sutkowym przeczytasz tutaj ), ale w jednej kwestii seksuolodzy są godni:  istnieje pozycja, która bez względu na to, jaki rodzaj igraszek preferujemy, zapewni nam i naszym partnerom cudowny orgazm w tym samym momencie . Według nich jest to możliwe dzięki ZDT, pozycji zwanej także „mieleniem zboża”. Pozycja seksualna „mielenie zboża”: zalety „Mielenie zboża” określane fachowo ZDT (zbliżenie techniką dopasowania) jest wariantem popularnej pozycji misjonarskiej , która według badań stanowi drugą co do popularności pozycję seksualną na świecie. Dlaczego więc technika ZDT jest tak wyjątkowa? Przeczytaj także: To najpopularniejsza pozycja seksualna na świecie! Też ją lubicie? Ten sposób dawania sobie przyjemności, stanowiący ulepszoną formę pozycji misjonarskiej, zagwarantuje wam nie tylko pełne namiętności spojrzenia, głębszą penetrację , ale również stały kontakt penisa z łechtaczką, co wzmocni doznania i zwiększy szanse na orgazm. Nowa ulepszona pozycja misjonarska zastępuje głębokie pchnięcie subtelnym i ściśle skoordynowanym kołysaniem – możemy przeczytać w „The Technique of Coital Alignment and Its Relation to Female Orgasmic Response and Simultaneous Orgasm”, amerykańskiego psychoterapeuty Edwarda Eichela. Dzięki temu orgazm jest częściej osiągalny. Pozycja seksualna „mielenie zboża”: na czym polega? „Mielenie zboża” to idealne rozwiązanie dla osób uwielbiających...

Pozycja seksualna 68 na czym polega
Styl życia
Uwielbiacie pozycję 69? Musicie wypróbować też '68'! Da wam jeszcze większą przyjemność
To idealne rozwiązanie dla pasjonatów wyrafinowanego, wysublimowanego seksu, który choć wymaga nieco akrobatycznych umiejętności, to zapewnia niezapomniane doznania.

Wszyscy wiemy, że 69 to jedna z najbardziej śmiałych pozycji znanych nam z Kamasutry. Nie bez powodu znalazła się również w zestawieniu jednego z najbardziej znanych portali medycznych DrEd.com jako ta, o której najczęściej marzymy . W badaniu przeprowadzonym na zlecenie portalu wzięło udział  2 tys. Amerykanów i Europejczyków obu płci, którzy mieli za zadanie wypełnić szeroko zakrojoną ankietę dotyczącą nawyków i fantazji seksualnych. Jak się okazało to właśnie o pozycji 69 najbardziej marzą Polacy . I choć jest ona absolutnym przepisem na rozkosz dla obojga partnerów, to wiele osób przyznaje, że nie umie skupić się na własnej przyjemności jednocześnie dając ją drugiej osobie. Właśnie dla nich idealnym rozwiązaniem jest pozycja 68, będąca wariacją klasycznego 69, dzięki której zapewnicie sobie jeszcze większą rozkosz. Pozycja 68: na czym polega? 68 to kolejna ekscytująca pozycja, która bezsprzecznie podkręci atmosferę w waszej sypialni. Podobnie, jak 69 również wymaga nie tylko  fantazji , ale również zaufania, wytrzymałości oraz dobrej koordynacji. W tej pozycji jeden z partnerów kładzie się na plecach z lekko ugiętymi nogami, rozchylając uda i stabilnie opiera stopy na podłożu. Druga osoba układa się na nim plecami do klatki piersiowej leżącego partnera (ze względu na wygodę, lepiej, gdy na górze jest kobieta) opierając głowę i barki na jego ugiętych nogach. Zdjęcie: Pinterest Niezwykle istotne jest to, by w tym ułożeniu miejsca intymne osoby będącej na górze stykały się z ustami kochanka. By odciążyć leżącego partnera, osoba będąca na górze może podpierać się łokciami o podłoże.  W przeciwieństwie do tradycyjnego 69, 68 nie tylko zapewnia jednostronną przyjemność, ale również pozostawia wolne dłonie na pieszczenie partnera , przez co jeszcze bardziej intensyfikujemy doznania. Nadal jesteście nieprzekonane i obawiacie się...

Marzycie o jednoczesnym orgazmie? Dzięki pozycji CAT to możliwe!
Styl życia
Marzycie o jednoczesnym orgazmie? Dzięki pozycji CAT to możliwe!
Wypróbujcie tę technikę, a już zawsze będziecie chcieli się kochać tylko w ten sposób!

Do każdego związku po pewnym czasie zaczyna wkradać się rutyna… także w sypialni. I nawet jeśli oboje czerpiecie z seksu ogromną przyjemność zakończoną cudownym orgazmem, to naturalnym jest to, że w którymś momencie chcecie wprowadzić do waszych igraszek nowe elementy, gadżety czy pozycje. Wypróbowanie nowych seksualnych technik sprawi, że w waszej relacji nigdy nie zawieje nudą, a seks da wam jeszcze większą satysfakcję, a nawet orgazm w tym samym momencie . Osiągniecie to dzięki technice... CAT. Przeczytaj także:  Jak często szczęśliwe pary uprawiają seks? Będziecie zaskoczeni wynikami tych badań!  Pozycja CAT - zalety Chyba nie ma partnerów, którzy nie marzyliby o dojściu w tym samym czasie. Oczywiście, aby było to możliwe, nie wystarczy jedynie odpowiednia atmosfera oraz dobre dopasowanie seksualne, ważny jest także poziom podniecenia kochanków, a także pozycja. Jak potwierdzają seksuolodzy orgazm symultaniczny najczęściej zachodzi podczas zastosowania pozycji CAT (z ang. Coital Alignment Technique), czyli zbliżenia techniką dopasowania. To idealna propozycja dla osób, uwielbiających patrzeć w oczy partnera podczas seksu , która jest nie tylko niezwykle podniecająca, ale także dostarczy wam cudownych doznań, a przede wszystkim zapewni wspólne osiągnięcie orgazmu w tym samym momencie. Wszystko dzięki temu, że podczas tej techniki penis jest utrzymywany w stałym kontakcie z łechtaczką. Termin CAT pierwszy raz został wprowadzony w 1988 r. przez  badacza Edwarda Eichela i określał ulepszoną formę pozycji misjonarskiej, która zapewnia nie tyle głębszą penetrację, co utrzymanie penisa w stałym kontakcie z łechtaczką, co daje większą przyjemność obojgu partnerom i zwiększa szanse na orgazm u kobiety. Nowa ulepszona pozycja misjonarska zastępuje głębokie pchnięcie subtelnym i ściśle skoordynowanym kołysaniem – możemy przeczytać w „The...

Dlaczego odczuwamy smutek nawet po udanym seksie
Styl życia
Czym jest dysforia i dlaczego odczuwamy smutek nawet po udanym seksie?
Czy kiedykolwiek zdarzyło ci się odczuwać smutek nawet po cudownym orgazmie? Spokojnie, to zdarza się wielu kobietom. Sprawdź, dlaczego tak się dzieje.

Jak się okazuje, często udany seks idzie w parze z niewyobrażalnym smutkiem. Ten stan to  dysforia  poprzedzona pełnym namiętności zbliżeniem, która występuje u niemal połowy aktywnych seksualnie osób i choć stanowi temat tabu, to jest zjawiskiem jak najbardziej naturalnym. Dysforia po stosunku Dysforia to nic innego, jak przeciwieństwo stanu euforycznego. To nastrój podobny do  stanu depresyjnego , objawiający się złością, żalem i ogólną drażliwością. Jak się okazuje, niemal połowie z nas choć raz zdarzyło się odczuwać ogromny smutek tuż po stosunku. Myślisz, że to coś złego? Nic bardziej mylnego. Takie zachowanie wcale nie musi być tożsame z tkwieniem w niedającym satysfakcji związku czy nieudanym pożyciem seksualnym. Wręcz przeciwnie! Poseksualna dysforia przychodzi właśnie po dobrym seksie . Smutek po seksie nie jest rzadkością. Niekoniecznie musi być spowodowany przeżytą traumą, wyrzutami sumienia, a także nie musi oznaczać czegoś niepokojącego – mówi terapeutka seksualna Denise Knowles. Knowles wyjaśnia, że poseksualna dysforia jest naturalną reakcją organizmu na nagłą dawkę szczęścia w postaci eksplozji hormonów podczas stosunku i nie powinniśmy jej wiązać z zaburzeniami psychicznymi. Orgazm uwalnia wiele hormonów jak endorfiny, oksytocyny czy prolaktynę, co sprawia, że odczuwamy szczęście. Poziom tych hormonów spada jednak tuż po szczytowaniu, co może wywołać uczucie smutku – podkreśla Knowles. Jest to biologiczna funkcja naszego organizmu, która w mniejszym, lub większym stopniu zdarza się wielu ludziom – dodaje. Jak zaznacza terapeutka, zjawisko stanów depresyjnych tuż po stosunku dotyczy zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Ostatnie badania wykazały, że aż 46 proc. z 230 badanych kobiet odczuła smutek po stosunku nawet kilka razy w ciągu miesiąca. Jak podkreślają badacze, przygnębienie nie miało jednak związku ze...

Nasze akcje
gliss
Fryzury
Jak dogłębnie nawilżyć włosy i nadać im blask? Sekrety idealnej fryzury według stylistki sesji zdjęciowych
Partner
kobieta w łazience
Pielęgnacja
Na ratunek suchym i zniszczonym włosom! Poznaj duet, dzięki któremu odzyskają zdrowy wygląd
Partner
Avon oceniany jako marka luksusowa
Pielęgnacja
Avon oceniany jako marka luksusowa!
Partner
Szczotka prostująca Philips
Fryzury
Podgrzewana szczotka prostująca z jonizacją BHB885/00 od Philips sprawdzona przez Top Recenzentki!
Partner
Polecane
Najnowsze
Wybrane dla Ciebie
suche włosy
Fryzury
Suche włosy - przyczyny przesuszania i proste rady, jak o nie dbać!
Laura Grzelak Milena Majak
Blizny na twarzy po trądziku
Pielęgnacja
Blizny po trądziku – jak się ich pozbyć? Najlepsze preparaty i zabiegi
Małgorzata Przybyłowicz-Nowak
modny warkocz francuski
Fryzury
Warkocze - TOP 15 fryzur z warkoczami, które zapleciesz w ekspresowym tempie
Laura Grzelak
Trendy w paznokciach 2022
Manicure
Modne paznokcie 2022: Trendy z Instagrama - TOP 17 stylizacji 
Laura Grzelak Sylwia Przygoda
laminowanie rzęs w domu
Pielęgnacja
Laminowanie rzęs w domu – jak je wykonać i ile się utrzyma?
Agnieszka Mojsiej
fryzura z długich włosów
Fryzury
Fryzury z długich włosów, które zrobisz samodzielnie w 5 minut. TOP 15 inspiracji [Zdjęcia]
Aneta Zygmuntowicz
Paznokcie panterka
Manicure
Jak zrobić panterkę na paznokciach? TOP 15 inspiracji z Instagrama na paznokcie w panterkę
Aneta Zygmuntowicz Małgorzata Przybyłowicz-Nowak
Roller do twarzy
Pielęgnacja
Roller do twarzy – który wybrać i jak wykonywać nim masaż?
Marta Średnicka Małgorzata Przybyłowicz-Nowak
Mezoterapia twarzy
Pielęgnacja
Mezoterapia – na czym polega zabieg i jakie daje efekty?
Aneta Zygmuntowicz Małgorzata Przybyłowicz-Nowak
najlepsze diety odchudzające efekty
Styl życia
Najlepsze diety odchudzające 2022 - ranking U.S. News & World Report
Aneta Zygmuntowicz
Pomarańczowe paznokcie szpice
Manicure
Jak zrobić paznokcie szpice krok po kroku? TOP 15 inspiracji z Instagrama na najciekawsze wzory
Małgorzata Przybyłowicz-Nowak
Wypadanie włosów
Fryzury
Wypadanie włosów – przyczyny i skuteczne sposoby na nadmierną utratę włosów
Małgorzata Przybyłowicz-Nowak
Paznokcie ballerina
Manicure
Paznokcie ballerina – jak piłować? TOP 15 inspiracji z Instagrama na najciekawsze wzory
Małgorzata Przybyłowicz-Nowak
Paznokcie w kolorach złotym, różowym i czarnym
Manicure
Pomysły na paznokcie – 25 najciekawszych inspiracji z Instagrama na modny manicure
Małgorzata Przybyłowicz-Nowak
Ranking wcierek do włosów
Pielęgnacja
Najlepsze wcierki na porost włosów - ranking hitów włosomaniaczek z KWC
Dominika Zabost