kosmetyki nivea
Wyniki testu
Chcę testować
kosmetyki maybelline new york
Wyniki testu
żele Unimil
Chcę testować
Octenisept
Chcę testować
kosmetyki glov
Wyniki testu
krem la roche-posay
Wyniki testu
health labs
Laureaci
health labs
Laureaci
sensodyne
Laureaci
kosmetyki yope
Wyniki testu
kosmetyki aa
Wyniki testu
aa
Wyniki testu
farby do włosów L'Oréal Paris
Laureaci
Garnier Body Superfood
Laureaci
kosmetyki veoli botanica
Laureaci
kosmetyki garnier
Laureaci
kosmetyki ziaja
Wyniki testu
szminka avon
Laureaci
maskara avon
Laureaci
Jacy faceci mogą się kochać aż 3 razy dłużej?
Styl życia

To właśnie ci faceci mogą się kochać aż 3 razy dłużej! Jest jednak jeden haczyk

Naukowcy potwierdzają – to właśnie tacy mężczyźni są najlepszymi kochankami! Wyniki badań mogą cię zaskoczyć.

Zapewne myśląc o mężczyźnie, który jest najlepszym kochankiem, wyobrażasz sobie idealnie wyrzeźbione ciało, regularne rysy twarzy oraz faceta, który najchętniej zmienia partnerki jak rękawiczki (jak to tłumaczą niektóry panowie: „trening czyni mistrza”)? Nic bardziej mylnego! Jednak to nie muskulatura, ilość partnerek, czy zdrowa dieta świadczą o tym, że on jest prawdziwym bogiem seksu. O dziwo nawet długość, czy obwód przyrodzenia nie są aspektem determinującym, że mężczyzna może długo uprawiać seks i zapewnić kobiecie lepsze doznania seksualne. Naukowcy  z uniwersytetu Erciyes w Kayseri postanowili sprawdzić co sprawia, że niektórzy mężczyźni mogą kochać się nawet trzy razy dłużej niż inni.

Przeczytaj także: To najpopularniejsza pozycja seksualna na świecie! Też ją lubicie?

Anna Mucha i Kuba Wojewódzki znowu są razem? Dowodów jest coraz więcej...

Jacy faceci są najlepszymi kochankami?

Badanie przeprowadzone przez naukowców z Uniwersytetu Erciyesa w Kayseri w Turcji zostało przeprowadzone na 200 losowo wybranych mężczyznach, by sprawdzić jakie czynniki wpływają na  sprawność seksualną panów. W ciągu roku poddawano respondentów rozmaitym badaniom, weryfikując poziom zadowolenia z odbytych stosunków oraz ich długość. Jak się okazało panowie z większym indeksem masy ciała mogli kochać się znacznie dłużej niż ich szczuplejsi odpowiednicy.

Wraz ze wzrostem BMI u badanych zanotowaliśmy mniejszą tendencję do przedwczesnego wytrysku – czytamy w raporcie „Spojrzenie na patogenezę przedwczesnego wytrysku” badaczy z Uniwersytetu Erciyesa w Kayseri.

Przeczytaj także: Wystarczy, że zrobisz TO przed seksem, a sześciokrotnie zwiększysz szanse na orgazm!

Jak się okazało pulchniejsi panowie średnio wytrzymywali podczas igraszek 7,3 minuty bez wytrysku, dla porównania ci szczuplejsi wytrzymywali około 2 minut. Dlaczego tak się dzieje? Według naukowców taka zależność ma bezpośrednie powiązanie z faktem, iż puszyści panowie, ze względu na większą ilość tłuszczu w okolicy żołądka mają w swoim organizmie więcej estradiolu (kobiecego hormonu), a także niższy poziom serotoniny, dzięki czemu później dochodzi u nich do ejakulacji.  Dlatego też jeśli twój ukochany ma lekki brzuszek, możesz uważać się za prawdziwą szczęściarę!

Przeczytaj także: Jak często szczęśliwe pary uprawiają seks? Będziecie zaskoczeni wynikami tych badań!

Zdjęcie: iStock

Jak często pary w twoim wieku uprawiają seks
Styl życia
Jak często pary w twoim wieku uprawiają seks? Wyniki badań mogą zaskoczyć
Dwa razy w tygodniu? Im częściej, tym lepiej? Naukowcy dowiedli, że istnieje ogromna zależność pomiędzy wiekiem kochanków, a częstotliwością seksualnych zbliżeń. Sprawdź, jak często kochają się twoi rówieśnicy!

Na poziom zadowolenia z seksu oraz jego częstotliwość składa się wiele aspektów. Począwszy od seksualnego, niemal zwierzęcego pożądania, przez szacunek, zaufanie, wzajemną znajomość swoich łóżkowych preferencji, staż związku, poziom zaangażowania w relację, więź łączącą ukochanych, aż po... wiek partnerów. To właśnie ta ostatnia zależność stała się obiektem najnowszych badań naukowców z Instytutu Kinseya, którzy postanowili bliżej przyjrzeć się temu, czy wiek kochanków ma bezpośredni wpływ na częstotliwość seksualnych zbliżeń. Przeczytaj także:  Ta część garderoby podgrzeje atmosferę w waszej sypialni. I wcale nie chodzi o bieliznę… Jak często kochają twoi rówieśnicy? Jak wynika z badań naukowców z Instytutu Kinseya przeprowadzonych na 2 tys. respondentów, do grupy najczęściej uprawiającej seks należą osoby w przedziale wiekowym 18-29 lat. Jak donoszą badacze, dwudziestokilkulatkowie kochają się średnio dwa razy w tygodniu, czyli mniej więcej 112 razy w ciągu roku . Drugie miejsce zajęli trzydziestokilkulatkowie. Z badań wynika, że osoby w przedziale wiekowym 30-39 lat uprawiają seks średnio 86 razy w roku , czyli ok. 1,6 razy w tygodniu. Wraz z wiekiem ochota na seks tylko spada. U czterdziesto- i pięćdziesięciolatków do zbliżenia dochodzi zaledwie 69 razy w roku , co oznacza, że na miłosne uniesienia decydują się rzadziej niż raz w tygodniu. Przeczytaj także:  Przez rok uprawiała seks KAŻDEGO dnia. Poprawiły się nie tylko jej relacje z mężem... Badacze tłumaczą, że ochota na seks spada wraz z wiekiem głównie ze względu na zobowiązania rodzinne, stres, pogarszającą się formę fizyczną, czy niepewność siebie, wywołaną niezadowoleniem z własnego wyglądu . Potwierdzają to również badania grupy naukowców z  University of Southampton i University College London. Badacze postanowili zanalizować przyzwyczajenia...

To właśnie TO sprawi, że wasz seks będzie jeszcze lepszy!
Styl życia
To właśnie TO sprawi, że wasz seks będzie jeszcze lepszy!
Dzięki tym sztuczkom seks da ci jeszcze większą satysfakcję! Koniecznie je wypróbuj - orgazm gwarantowany!

Czy miewacie problemy z osiągnięciem orgazmu? Kochacie się z partnerem, czujecie jego pieszczoty, ciężki oddech ogrzewający skórę, miękkie pocałunki i marzycie jedynie o przeżyciu orgazmu?  Gdy absolutna rozkosz nie przychodzi obwiniacie siebie, partnera, stres, złą dietę, zmęczenie, a nawet to, że istnieje możliwość, że nie jesteście seksualnie dopasowane do swojego partnera. Wtedy pojawia się frustracja, która może doprowadzić do rozpadu waszego pożycia seksualnego… szczególnie, gdy ukochany szczytuje za każdym razem, nie dając partnerce upragnionej ekstazy. A co jeśli powiemy wam, że istnieją sztuczki, dzięki którym seks zawsze będzie dawał bezgraniczną przyjemność? Przeczytaj także: Jakie kobiety najbardziej pociągają mężczyzn? To właśnie TO jest najważniejsze w seksie! Teraz pewnie pomyślałyście, że nie osiągacie orgazmu, ponieważ niewystarczająco długo się kochaliście, pozycje, które stosujecie nie są dla was, lub po prostu to nie jest kochanek dla ciebie. Nic bardziej mylnego! Najnowsze badania przeprowadzone przez Personality and Social Psychology Bulletin dowodzą, że na naszą satysfakcję seksualną składa się więcej czynników niż sam akt seksualny. Jak podkreślają, zadowolenie seksualne mylnie utożsamiamy jedynie z fizycznością, podczas gdy to właśnie więź między partnerami i czułość jaką okazują na co dzień sprawia, że sam seks daje nam większą przyjemność. Jak podkreśla dr Anik Debrot z Uniwersytetu w Toronto „Ludzie odczuwają większą satysfakcję z seksu, gdy są blisko związani ze swoim partnerem. Takie przywiązanie buduje między innymi przytulanie się przed i bezpośrednio po seksie”. Debrot i jej współpracownicy przeprowadzili badania mające na celu dowiedzenie, czy jakość związku ma szczególny wpływ na korzyści płynące z samego aktu seksualnego. Przeczytaj także: Jak rozpoznać idealnego kochanka? Tych 6...

Długość palców, a skłonności do zdrady
Styl życia
Czy jesteś atrakcyjna seksualnie? Można to wyczytać z… długości twoich palców
Wcale nie rutyna, pracoholizm, ani brak dopasowania seksualnego. Jak potwierdzają naukowcy, zdrada jest wypisana na naszych dłoniach. Podobnie jak nasza atrakcyjność w oczach płci przeciwnej.

Jak się okazuje z naszych dłoni można wyczytać nie tylko potencjalne choroby i to, czy pracujemy fizycznie, co mogą sugerować szorstkie, spracowane ręce. Jak dowodzą najnowsze badania przeprowadzone na Uniwersytecie Oksfordzkim, nasze dłonie ujawniają również, czy mamy skłonności do zdrady . Jak utrzymują naukowcy, wszystko jest zależne od długości palców. Długość palców a skłonności do zdrady Jak wynika z najnowszych badań przeprowadzonych przez dr Eiluned Pearce na Uniwersytecie Oksfordzkim, długość serdecznych i wskazujących palców kobiecych dłoni determinuje, czy mają one większe predyspozycje do zdradzania swoich partnerów . Brzmi zabawnie prawda? Jednak jak potwierdza autorka badań, różnice w długości palców są bezpośrednio związane z poziomem hormonów płciowych, a co za tym idzie sprawiają, czy jesteśmy bardziej atrakcyjne dla płci przeciwnej. Badaczka zmierzyła palce 274 ochotniczek, jednocześnie pobierając od nich próbki DNA oraz poddając je rozbudowanym testom psychologicznym , dotyczącym poziomu zadowolenia z ich relacji z mężczyznami. Jak się okazało, kobiety, których palec wskazujący lewej dłoni był dłuższy od palca serdecznego, częściej były skłonne do romansów . Testy bowiem dowiodły, że panie o dłuższym palcu wskazującym mają wyższy poziom estrogenu. Panie, których palec wskazujący lewej dłoni jest dłuższy, są bardziej impulsywne i mniej pozytywnie oceniają swoje romantyczne relacje – podsumowuje swoje badania dr Eiluned Pearce. Jak podkreśla dr Pearce, kobiety z dłuższym palcem wskazującym względem serdecznego są bardziej „sfeminizowane” i atrakcyjne dla mężczyzn. Dzięki temu, że czują się pożądane częściej przejawiają niezadowolenie z obecnych związków i poszukują nowych wrażeń....

ASMR – jak sprawić sobie przyjemność?
Fotolia
Styl życia
Nowy hit You Tube! ASMR – co to jest i dlaczego jest tak... przyjemne?
ASMR, czyli z angielskiego „autonomous sensory meridian response”, to naukowe określenie rozkosznego mrowienia, przyjemnego do granicy orgazmu, które może nam zapewnić dotyk masażera do głowy. Jak to naprawdę działa?

ASMR (autonomous sensory meridian response), czyli przyjemne mrowienie, potocznie nazywane małym orgazmem, jest wywoływane przez masaż, ale także rozkoszne dźwięki, obrazy, smaki, czy zapachy.  To rozkoszne wrażenie, odczuwalne najczęściej w okolicach głowy albo szyi, jest odczuwane przez wiele osób, ale długo nie miało naukowego uzasadnienia.  Po raz pierwszy badania nad ASMR przeprowadziło dwoje naukowców z uniwersytetu w Swansea. Emma Barratt i dr Nick Davis opublikowali badania przeprowadzone pośród 500 miłośników ASMR. „Dla mnie, jako dla psychologa, ASMR jest interesujące, bo dziwne” – mówi Davis. „ Te odczucia trudno jest opisać, postanowiliśmy więc sprawdzić, czy każdy reaguje podobnie na podobne bodźce” – dodaje naukowiec. Na YouTubie można znaleźć setki filmików, których twórcy przeżywają ASMR, szczotkując włosy, pocierając brodę albo żując gumę, próbują doprowadzić do podobnego stanu widzów szeptami, skrobaniem albo suszeniem. Naukowcy dowiedzieli się, że ludzie oglądając je, odczuwają przyjemność, inną niż seksualna. A relaks, wywołany seansem, pomaga im zasnąć (97 proc. osób ogląda filmiki właśnie przez sen).  Pałeczkę po Barratt i Davisie przejęli Emma Blakey, Giulia Poerio, Tom Hostler i Theresa Veltri z uniwerstytetu w Sheffield, którzy postawili sobie za zadanie sprawdzenie, czy ASMR jako subiektywne odczucie, ma swój korelat somatyczny – czy ludziom odczuwającym przyjemność szybciej bije serce, czy się pocą albo czerwienią. Chociaż badacze są sceptyczni, jako że nie wszyscy ludzie odczuwają ASMR , więc trudno przeprowadzić miarodajne badania, optymistycznie patrzą w przyszłość. Może się okazać, że ASMR ma właściwości lecznicze, a na pewno pomaga się zrelaksować, co w dzisiejszych czasach samo w sobie stanowi wartość, bo poprawia jakość życia. Zobaczcie ten szał na You Tube - wystarczy wpisać ASMR i... No...

Nasze akcje
kobieta pod prysznicem
Pielęgnacja
Wakacje przez cały rok? Z tymi kosmetykami to możliwe!
Partner
Pielęgnacja włosów farbowanych
Fryzury
Wygraj specjalny box z trzema wariantami kuracji do włosów 7 Sec od Gliss!
Partner
kosmetyki-glov
Pielęgnacja
Czy linia GLOV Natural Harmony to pielęgnacyjne trio doskonałe? Przetestowały ją Wizażanki!
Partner
kobieta w łazience
Pielęgnacja
Na ratunek suchym i zniszczonym włosom! Poznaj duet, dzięki któremu odzyskają zdrowy wygląd
Partner
Polecane
Najnowsze
Wybrane dla Ciebie
suche włosy
Fryzury
Suche włosy - przyczyny przesuszania i proste rady, jak o nie dbać!
Laura Grzelak Milena Majak
Blizny na twarzy po trądziku
Pielęgnacja
Blizny po trądziku – jak się ich pozbyć? Najlepsze preparaty i zabiegi
Małgorzata Przybyłowicz-Nowak
modny warkocz francuski
Fryzury
Warkocze - TOP 15 fryzur z warkoczami, które zapleciesz w ekspresowym tempie
Laura Grzelak
Trendy w paznokciach 2022
Manicure
Modne paznokcie 2022: Trendy z Instagrama - TOP 17 stylizacji 
Laura Grzelak Sylwia Przygoda
laminowanie rzęs w domu
Pielęgnacja
Laminowanie rzęs w domu – jak je wykonać i ile się utrzyma?
Agnieszka Mojsiej
fryzura z długich włosów
Fryzury
Fryzury z długich włosów, które zrobisz samodzielnie w 5 minut. TOP 15 inspiracji [Zdjęcia]
Aneta Zygmuntowicz
Paznokcie panterka
Manicure
Jak zrobić panterkę na paznokciach? TOP 15 inspiracji z Instagrama na paznokcie w panterkę
Aneta Zygmuntowicz Małgorzata Przybyłowicz-Nowak
Roller do twarzy
Pielęgnacja
Roller do twarzy – który wybrać i jak wykonywać nim masaż?
Marta Średnicka Małgorzata Przybyłowicz-Nowak
Mezoterapia twarzy
Pielęgnacja
Mezoterapia – na czym polega zabieg i jakie daje efekty?
Aneta Zygmuntowicz Małgorzata Przybyłowicz-Nowak
najlepsze diety odchudzające efekty
Styl życia
Najlepsze diety odchudzające 2022 - ranking U.S. News & World Report
Aneta Zygmuntowicz
Pomarańczowe paznokcie szpice
Manicure
Jak zrobić paznokcie szpice krok po kroku? TOP 15 inspiracji z Instagrama na najciekawsze wzory
Małgorzata Przybyłowicz-Nowak
Wypadanie włosów
Fryzury
Wypadanie włosów – przyczyny i skuteczne sposoby na nadmierną utratę włosów
Małgorzata Przybyłowicz-Nowak
Paznokcie ballerina
Manicure
Paznokcie ballerina – jak piłować? TOP 15 inspiracji z Instagrama na najciekawsze wzory
Małgorzata Przybyłowicz-Nowak
Paznokcie w kolorach złotym, różowym i czarnym
Manicure
Pomysły na paznokcie – 25 najciekawszych inspiracji z Instagrama na modny manicure
Małgorzata Przybyłowicz-Nowak
Ranking wcierek do włosów
Pielęgnacja
Najlepsze wcierki na porost włosów - ranking hitów włosomaniaczek z KWC
Dominika Zabost