floslek stopNaczynka
Wyniki testu
Skóra wrażliwa - czy wiesz, jak ją pielęgnować i jak wpływa na twoje życie? Badanie Wizaz.pl i Avène
Badanie
maybelline vinyl, eraser, lash
Chcę testować
BIOTEBAL EFFECT serum spray
Wyniki testu
Oriflame Duologi
Chcę testować
Ziaja Witamina C. B3 niacynamid
Chcę testować
Loreal Paris - tusz do rzęs i szminka
Wyniki testu
Bielenda Professional Supremelab
Wyniki testu
NIVEA CELLULAR LUMINOUS zestaw kosmetyków
Wyniki testu
Neutrogena Retinol Boost
Wyniki testu
 Tołpa, Body & Soul
Wyniki testu
neboa
Wyniki testu
YSL
Wyniki testu
tolpa authentic
Wyniki testu
Lactacyd Ultra-Nawilżający 40+
Wyniki testu
Kosmetyki Maybelline
Wyniki testu
BeBio samoopalacze
Chcę testować
Faceboom skin dopamine
Chcę testować
Garnier Vitamin C
Wyniki testu
AA Yoummy Skin Peach Flawless
Chcę testować
Czego najczęściej żałujemy po seksie
Styl życia

To właśnie tego najczęściej żałujemy po seksie

Czego najczęściej żałują kobiety po seksie, a czego mężczyźni? Naukowcy nie mają wątpliwości!

Daje rozkosz, relaksuje, zbliża do siebie partnerów, a nawet pomaga spalać tyle kalorii, co podczas intensywnego treningu... Seks dla wielu z nas to ogromna fizyczna, jak i psychiczna przyjemność, niestety często bywa również tak, że po upojnych chwilach część z nas dopadają wyrzuty sumienia związane z dopiero co odbytym stosunkiem seksualnym. Dlaczego tak się dzieje? Naukowcy z  z Uniwersytetu Kalifornijskiego oraz Uniwersytetu Teksańskiego znaleźli na to odpowiedź.

Przeczytaj także: To najpopularniejsza pozycja seksualna na świecie! Też ją lubicie?

Anna Mucha i Kuba Wojewódzki znowu są razem? Dowodów jest coraz więcej...

Czego najczęściej żałujemy po seksie?

Najnowsze wyniki badań, prowadzonych przez psychologów University of Texas w Austin i University of California w Los Angeles pokazują, że zarówno kobiety, jak i mężczyźni w podobnym stopniu żałują odbytych stosunków seksualnych. Co ciekawe, biorąc pod uwagę różnice płciowe, zarówno biologiczne, jak i kulturowe, badacze zaobserwowali również liczne odrębności w zakresie tego, czego żałujemy.

 

Przeczytaj także: Jak często pary w twoim wieku uprawiają seks?

Z przeprowadzonych badań na grupie 25 tys. respondentów wynika, że mężczyźni często ubolewają nad swoją nieśmiałością oraz nad tym, że nie mają odwagi podrywać atrakcyjnych kobiet. Jak ocenia dr Martie Haselton, jedna z badaczek uczestniczących w eksperymencie, ma to uzasadnienie ewolucyjne.

Dla panów każde przegapienia szansy na potencjalny seks oznacza zmniejszenie szans przekazania potomstwu swoich genów – tłumaczy dr Haselton.

Socjolożka podkreśla także, że mężczyźni najczęściej żałują, że nie mieli tyle przygód erotycznych, co ich znajomi. Co ciekawe, o ile mężczyźni raczej nie odczuwają przygnębienia związanego z uprawianiem seksu z mało atrakcyjnymi kobietami, o tyle panie często podkreślają ubolewanie nad tym, iż zdecydowały się na zbliżenie z mało przystojnym partnerem.

Kobiety częściej żałują decyzji o uprawianiu swobodnego seksu, podczas gdy mężczyźni bardzo często żałują przegapienia przypadkowego seksu – kwituje prof. David Buss specjalizujący się w psychologii ewolucyjnej.

Przeczytaj także: Kiedy najlepiej pójść do łóżka z nowym partnerem? Wyniki nowych badań mogą cię zdziwić

Podczas badania psychologowie zauważyli również, że kobiety zazwyczaj przyznawały się do żalu z powodu utraty dziewictwa z nieodpowiednim mężczyzną (24 proc.), zdrady partnera (23 proc.), a także tego, że zbyt szybko zdecydowały się na współżycie z nowym partnerem (20 proc.). Co ciekawe, panowie nie byli rozżaleni z powodu zdrady, lecz tego, że nie skorzystali z takiej możliwości.

Aż 27 proc. badanych mężczyzn przyznało również, że do tej pory wypominają sobie, iż byli zbyt nieśmiali, by spróbować swoich szans u potencjalnej partnerki. 23 proc. mężczyzn podkreśla, że w czasach swojej młodości niewystarczająco pozwalali sobie na eksperymenty seksualne, z kolei 19 proc. badanych panów żałuje, że miało mało przygód erotycznych w czasie, gdy nie byli w stałych związkach.

Jak tłumaczy członkini zespołu badawczego dr Haselton, kobiety czują bardzo silną potrzebę rozważnego doboru partnera, który w przyszłości zadba o dobro jej i wspólnego potomstwa, dlatego też ich wyrzuty sumienia najczęściej związane są z traktowaniem siebie jako rozwiązłą kobietę, która dała się ponieść chwili i poszła do łóżka z nieodpowiednim facetem. 

Zgadzacie się z tym?

Zdjęcia: iStock

Czym jest płynność seksualna?
Styl życia
Czym jest płynność seksualna? To tylko modne słowo czy nowa orientacja?
Sprawdź, czy jesteś „płynna seksualnie”. To zjawisko dotyczy coraz większej liczby kobiet.

Od dziesięcioleci naukowcy badający ludzką seksualność starają się jak najbardziej precyzyjnie zdefiniować wszelkiego rodzaju zachowania intymne świadczące o naszej orientacji. I choć wyróżniono pięć podstawowych orientacji seksualnych , to coraz częściej pojawiają się modne słowa, jak „płynność seksualna”, które mają za zadanie jeszcze dokładniejsze dookreślenie naszych preferencji seksualnych. Seksuolodzy jako podstawowe orientacje wyodrębniają osoby heteroseksualne – zainteresowane romantycznie i seksualnie płcią przeciwną; homoseksualne – zorientowane na osoby tej samej płci; biseksualne – zainteresowane zarówno płcią przeciwną, jak i własną; aseksualne – nieodczuwające pociągu seksualnego wobec innych osób; a także osoby  autoseksualne – samowystarczalne erotycznie. Z badań nad orientacją seksualną wynika, że tożsamość seksualna pojawia się we wczesnym stadium rozwoju człowieka i jest ona kwestią bardzo indywidualną. Jedni uznają, że od zawsze mogli ją określić, inni, że odnaleźli ją we wczesnym stadium dojrzewania, jeszcze inni, że mają za sobą lata zmagania się ze sobą i poszukiwania swojej seksualności. Jak podkreśla edukator seksualny Maria Stefańska: Te różnice wynikają z narzucenia nam heteroseksualności przez społeczeństwo. Małe dziewczynki wiedzą, że „powinny” czekać na rycerza, chłopcy mają być zainteresowani dziewczynkami. Kwestia jest również sporna ze względu na nowe koncepcje seksualności, z których wynika, że kobieca seksualność jest płynna. Przeczytaj także:  Jedna z najpopularniejszych pozycji seksualnych może być… NIEBEZPIECZNA? Czym jest płynność seksualna? W 1948 roku Alfred Kinsey wydał raport Sexual Behaviour in Human Male , z którego wynika, że zaskakująco duża część badanych przejawia zarówno zachowania hetero, jak i homoseksualne. Zaproponowano więc siedmiostopniową skalę...

To właśnie przez TO kobiety tracą ochotę na seks w stałych związkach
Styl życia
Uwaga, w stałym związku kobiety tracą ochotę na seks. Dlaczego tak się dzieje?
Według najnowszych badań kobiety częściej tracą zainteresowanie seksem, jeśli są w długoterminowych związkach. Dlaczego tak się dzieje?

Rutyna, zmęczenie, brak czasu, to tylko nieliczne powody, dla których tracimy ochotę na seks. Seksuolodzy, na czele z Tammy Nelson, terapeutką i autorką poradników na temat związków, autorką książki „Getting the Sex You Want”, podkreślają, że popęd seksualny kobiet jest bardziej złożony niż ten mężczyzn . Bazując na wynikach ich badań można również zauważyć pewną prawidłowość, zgodnie z którą libido pań zaczyna spadać, kiedy pozostają w długotrwałych związkach . Czy to oznacza, że nie jesteśmy stworzone do monogamii? Przeczytaj także:  Większość par rozstaje się w ciągu pierwszych dwóch lat związku. Dlaczego? Dlaczego nasze libido spada, kiedy jesteśmy w stałym związku? By znaleźć główną przyczynę spadku popędu seksualnego u osób w stałych relacjach, grupa naukowców z University of Southampton i University College London przeprowadziła eksperyment na grupie niemal 7 tys. kobiet i 5 tys. mężczyzn, badając ich postawy i przyzwyczajenia seksualne oraz styl życia. Naukowcy odkryli, że pomimo iż z wiekiem zarówno kobiety, jak i mężczyźni tracą ochotę na igraszki, to w stałych związkach płeć piękna przejawia mniejsze zainteresowanie seksem niż panowie . Utrata zainteresowania seksem niekoniecznie jest czymś niezwykłym. Istnieje wiele powodów, dla których nasze potrzeby ulegają zmianie – twierdzi seksuolog Amanda Major. Według badaczy słaba komunikacja i brak emocjonalnego związku z partnerem były głównymi powodami, dla których mężczyźni i kobiety stracili zainteresowanie zbliżeniami . 15% ankietowanych mężczyzn i aż 34% ankietowanych pań przyznała, że w ciągu ostatnich  miesięcy kochali się ze swoimi partnerami dużo rzadziej niż w poprzednich latach. Ponadto ponad połowa respondentów...

Czego lepiej nie robić przed seksem?
Styl życia
Mężczyźni tego nienawidzą. Natychmiast przestań robić to przez seksem!
Do tej pory prawdopodobnie myślałaś, że to niezwykle seksowne. Nic bardziej mylnego! Robiąc to przed stosunkiem odstraszasz facetów!

Jeśli chodzi o seks, większość z nas zakłada, że mężczyzn podnieca niemal wszystko. Niestety okazuje się, że to, co dla nas kobiet wydaje się niezwykle kuszące, ponętne i działające na zmysły, dla większości panów jest wręcz odpychające. Jak wynika z badań przeprowadzonych na zlecenie jednego z najpopularniejszych portali randkowych Victoria Milan, ponad 60 proc. facetów przestaje mieć ochotę na miłosne igraszki gdy przed stosunkiem spryskujemy nasze ciało perfumami . Ale spokojnie, panowie nie tolerują w łóżku tylko niektórych nut zapachowych. Przeczytaj także:  To właśnie ci faceci mogą się kochać aż 3 razy dłużej! Jest jednak jeden haczyk Dlaczego mężczyźni nienawidzą zapachu perfum przed stosunkiem? Faceci kochają naturalność. To właśnie naturalny zapach ciała kobiety jest dla nich najbardziej podniecający. By potwierdzić tę tezę, zespół badaczy przeprowadzających eksperyment na zlecenie Victoria Milan przebadał 5807 osób z różnych krajów by dowieść, jaką rolę dla pożycia seksualnego ma węch. Wyniki badań są naprawdę zaskakujące.  Jak wynika z badań, aż 62 proc. badanych panów przyznało, że woli gdy ich partnerka w sytuacji intymnej pachnie swoim naturalnym zapachem. Dodatkowo aż 63 proc. mężczyzn twierdzi, że wręcz nienawidzi, gdy ich ukochane tuż przed stosunkiem spryskują swoją skórę słodką wonią . Co ciekawe, niemal połowa respondentek (53 proc.) również potwierdziła, że podczas seksu bardziej podnieca je naturalny zapach partnera niż drażniące, ciężkie perfumy. Nie ma wątpliwości, że perfumy przyciągają do siebie kochanków, jednak w sypialni pragną całkowicie się odsłonić, dlatego preferują naturalny zapach skóry – podkreśla Sigurd Vedal, założyciel Victoria Milan. Przeczytaj...

Styl życia
Nie uwierzycie, co ten facet zrobił po nieudanej randce z Tindera
Każdemu z nas chociaż raz zdarzyła się nieudana randka, ale to co zrobił ten chłopak wywołało burzę w sieci.

Randkowanie z ludźmi poznanymi przez aplikację randkową nie zawsze bywa łatwe, szczególnie gdy osoba, z którą rozmawialiśmy przez internet na żywo okazuje się kimś zupełnie innym. I nie chodzi nawet o fakt, że prezentowane na takich aplikacjach zdjęcia często bywają podrasowane w programie graficznym, lecz o to, że niemal za każdym razem przed poznaniem kogoś nowego idealizujemy jego osobę. Podświadomie tworzymy sobie perfekcyjny obraz kogoś kogo pragniemy, nie dopuszczając do siebie myśli, że nasze wyobrażenie może być mylne . Tak też było w przypadku nieudanej randki użytkowniczki Reddita. Przeczytaj także:  To właśnie te zawody są najseksowniejsze według Tindera! Też znajdujesz się w tej grupie? Dziewczyna po spotkaniu z chłopakiem poznanym przez Tindera była na tyle rozgoryczona, że postanowiła podzielić się na Reddicie screenem wiadomości, którą od niego otrzymała po wyjątkowo nieudanym spotkaniu. Teraz to zdjęcie stało się hitem sieci. Dlaczego? Co poszło nie tak? Na Tinderze chłopak wydawał się być uroczy, szarmancki, czarujący, bardzo zainteresowany dziewczyną . Podczas randki również wykazywał nią zainteresowanie, nie pozwolił też zapłacić Brytyjce za drinka, mimo że dziewczyna bardzo na to nalegała. Niestety bariera językowa, jaka dzieliła użytkowniczkę Reditta i pochodzącego z Cypru chłopaka była dla niej na tyle irytująca, że po zakończonej randce dziewczyna przyznała, że nie ma ochoty na kolejną randkę. Dziewczyna wysłała do chłopaka miłą, ale szczerą wiadomość, w której podziękowała mu za miły wieczór. Nie czuję między nami chemii, dlatego nie będzie kolejnej randki. To było miłe spotkanie i życzę ci wszystkiego, co najlepsze – napisała. Jednak takiej odpowiedzi, jaką otrzymała zupełnie się nie spodziewała! Chłopak na początku zaznaczył, że randka nie była udana, a kobieta nie jest zupełnie w jego typie ....

Nasze akcje
Biotebal EFFECT serum spray wyniki testu
Fryzury
Wizażanki przetestowały nowość - Biotebal EFFECT Serum spray!
Współpraca reklamowa
Skin cycling
Pielęgnacja
Na czym polega metoda #SkinCycling, która podbija TikToka?
Współpraca reklamowa
L'Oreal Paris codzienna rutyna pielęgnacyjna
Pielęgnacja
Test redakcji: Witamina C i SPF to duet idealny w codziennej porannej rutynie pielęgnacyjnej
Współpraca reklamowa
neboa
Fryzury
"Kosmetyki od NEBOA odżywiły i zregenerowały moje włosy od skalpu po same końce" - zobaczcie wyniki testu Wizażanek
Współpraca reklamowa
Test kosmetyków do makijażu od AA Wings of Color
Makijaż
Przetestowałam nowe kosmetyki AA Wings of Color. Efekt to idealna skóra przez cały dzień!
Współpraca reklamowa
lactacyd
Styl życia
„Już po pierwszym użyciu znika uczucie suchości i swędzenia”. Nowy płyn do higieny intymnej Lactacyd® Ultra-Nawilżający 40+ to hit Wizażanek!
Współpraca reklamowa
Depilatory Braun
Pielęgnacja
Przetestowałyśmy urządzenia do depilacji Braun. To sposób na gładką skórę bez podrażnień i wrastających włosków!
Współpraca reklamowa
Test serum złuszczającego Health Labs Care Glow On
Pielęgnacja
Test redakcji: Przetestowałam serum złuszczające do ciała Health Labs Care. Pozbyłam się krostek na ramionach w tydzień! 
Współpraca reklamowa
Polecane
Najnowsze
Wybrane dla Ciebie
suche włosy
Fryzury
Suche włosy - przyczyny przesuszania i proste rady, jak o nie dbać!
Laura Grzelak Milena Majak
Blizny na twarzy po trądziku
Pielęgnacja
Blizny po trądziku – jak się ich pozbyć? Najlepsze preparaty i zabiegi
Małgorzata Przybyłowicz-Nowak
modny warkocz francuski
Fryzury
Warkocze - TOP 15 fryzur z warkoczami, które zapleciesz w ekspresowym tempie
Laura Grzelak
Modne paznokcie 2023 trendy
Manicure
Modne paznokcie 2023: TOP 6 trendów, które będą hitem tego roku! [Kolory i wzory]
Aneta Zygmuntowicz
laminowanie rzęs w domu
Pielęgnacja
Laminowanie rzęs w domu – jak je wykonać i ile się utrzyma?
Agnieszka Mojsiej
fryzura z długich włosów
Fryzury
Fryzury z długich włosów, które zrobisz samodzielnie w 5 minut. TOP 15 inspiracji [Zdjęcia]
Aneta Zygmuntowicz
Paznokcie panterka
Manicure
Jak zrobić panterkę na paznokciach? TOP 15 inspiracji z Instagrama na paznokcie w panterkę
Aneta Zygmuntowicz Małgorzata Przybyłowicz-Nowak
Roller do twarzy
Pielęgnacja
Roller do twarzy – który wybrać i jak wykonywać nim masaż?
Marta Średnicka Małgorzata Przybyłowicz-Nowak
Mezoterapia twarzy
Pielęgnacja
Mezoterapia – na czym polega zabieg i jakie daje efekty?
Aneta Zygmuntowicz Małgorzata Przybyłowicz-Nowak
najlepsze diety odchudzające efekty
Styl życia
Najlepsze diety odchudzające 2022 - ranking U.S. News & World Report
Aneta Zygmuntowicz
Pomarańczowe paznokcie szpice
Manicure
Jak zrobić paznokcie szpice krok po kroku? TOP 15 inspiracji z Instagrama na najciekawsze wzory
Małgorzata Przybyłowicz-Nowak
Wypadanie włosów
Fryzury
Wypadanie włosów – przyczyny i skuteczne sposoby na nadmierną utratę włosów
Małgorzata Przybyłowicz-Nowak
Paznokcie ballerina
Manicure
Paznokcie ballerina – jak piłować? TOP 15 inspiracji z Instagrama na najciekawsze wzory
Małgorzata Przybyłowicz-Nowak
Paznokcie w kolorach złotym, różowym i czarnym
Manicure
Pomysły na paznokcie – 25 najciekawszych inspiracji z Instagrama na modny manicure
Małgorzata Przybyłowicz-Nowak
Ranking wcierek do włosów
Pielęgnacja
Najlepsze wcierki na porost włosów - ranking hitów włosomaniaczek z KWC
Dominika Zabost