klub recenzentki wizaz klub recenzentki wizaz Wejdź
kobieta na basenie
Fotolia
Styl życia

Trening z cyklu „pogromcy tłuszczu”: intensywne spalanie na basenie

Chcesz schudnąć, ale nie cierpisz biegać lub cię to na maksa znudziło? Nic nie szkodzi. Bieganie, owszem, pomaga wyszczuplić sylwetkę, ale to niejedyny sposób na pozbycie się upartej oponki z brzucha, boczków z bioder czy „bryczesów” z ud. Podpowiadamy, jak trenować, żeby schudnąć nawet 5 kg w 4 tygodnie!
Katarzyna Mordalska
styczeń 27, 2016

kobieta na basenie

Dla kogo: dla każdego, kto potrafi pływać; dla osób, które mają problemy ze stawami uniemożliwiające np. bieganie.

Zalety: z jednej strony woda odciąża stawy, ale z drugiej stawia mięśniom opór. Dzięki temu można pracować nad kondycją, szczupłą sylwetką i jednocześnie wzmocnić mięśnie.

Godzina pływania spala (w zależności od tempa i stylu) od 350 do ponad 600 kcal.

Według American American Heart Association, 30-60 minut pływania 4-6 razy w tygodniu skutecznie pomaga schudnąć i zadbać o zdrowie, redukując ryzyko rozwoju cukrzycy oraz chorób serca. W przeciwieństwie do biegania, jazdy na rowerze i ćwiczeń na stepperze pływanie wymaga pracy całego ciała: rąk, barków, tułowia, pośladków i nóg. Poza tym fantastycznie wpływa na wydolność układów krążenia i oddechowego!

Ciekawostka: naukowcy z University of Florida odkryli, że niektórzy ludzie na trening pływacki w chłodnej wodzie reagują... wzmożonym apetytem. Zatem uważaj, aby po wyjściu z basenu nie odrobić przy stole spalonych w basenie kalorii.

Ćwiczenia na seksowną sylwetkę

Treningi dla początkujących

Ile: 3-6 razy w tygodniu (1-2 x Trening I + 2 x Trening II).

Jak długo: 45-60 min.

Trening I:

Rozgrzewka: 5 min swobodnego pływania.

Trening główny: 40 min pływaj bez przerwy tyle, ile zdołasz. Gdy się zasapiesz, odpocznij minutę i ponownie pływaj aż do zmęczenia.

W pozostałym czasie, jaki zamierzasz spędzić na basenie, pływaj w spokojnym tempie.

Trening II:

Rozgrzewka: 5 min swobodnego pływania.

Trening główny: 30 min. Na zmianę – płyń 1 min w dość szybkim tempie i 1 min bardzo spokojnie. Powtórz 15 razy.

W pozostałym czasie, jaki zamierzasz spędzić na basenie, pływaj w spokojnym tempie.

Treningi dla zaawansowanych 

Ile: 3 razy w tygodniu interwały (2 x Trening I + 1 x Trening II).

Jak długo: 30 min.

Trening I:

Rozgrzewka: 5 min swobodnego pływania.

Trening główny: 20 min. Na zmianę – przepłyń 50 m najszybciej jak potrafisz i płyń 50 m spokojnym tempem. Powtarzaj.

Zakończenie: 5 min swobodnego pływania.

W pozostałym czasie, jaki zamierzasz spędzić na basenie, pływaj w spokojnym tempie.

Trening II:

Rozgrzewka: 5 min swobodnego pływania.

Trening główny: 20 min. Na przepłynięcie 50 m masz 60-70 s. Płyń najszybciej jak potrafisz. Odpoczywaj tyle czasu, ile pozostało z 60 lub 70 s po pokonaniu 50 m. Powtarzaj przez 20 min (będzie ciężko, ale warto!).

Zakończenie: 5 min swobodnego pływania.

W pozostałym czasie, jaki zamierzasz spędzić na basenie, pływaj w spokojnym tempie.

Tekst i trening: Ewa Janczak-Cwil

Więcej w najnowszym Be Active nr 2 (8) luty 2016!

Komentarze
bieganie
Fotolia
Styl życia Trening z cyklu „pogromcy tłuszczu”: interwały
Jeśli chcesz efektywnie schudnąć, podrzucamy sposób na pozbycie się upartej oponki z brzucha, boczków z bioder czy „bryczesów” z ud. Podpowiadamy, jak trenować, żeby schudnąć nawet 5 kg w 4 tygodnie!
Katarzyna Mordalska
luty 03, 2016

Zamień część swoich zwykłych przebieżek na interwały, bo bieganie w zmiennym tempie warto polecić zarówno tym, którzy chcą spalać tłuszcz, jaki tym, którym zależy na poprawianiu kondycji.                           Dla kogo: dla każdego, kto nie ma problemu z kolanami ani bardzo dużej nadwagi. Osoby z problemami kardiologicznymi przed rozpoczęciem tego typu treningów powinny koniecznie skonsultować się z lekarzem. Zalety: bieganie interwałowe jest dużo intensywniejsze niż bieganie długodystansowe w stałym tempie. Spala za to więcej kalorii w jednostce czasu i trwa krócej (mniej czasu trzeba poświęcić na trening), co może mieć niebagatelne znaczenie dla zdrowia stawów – krótszy trening to mniej postawionych kroków, a zatem mniejsze obciążenie stawów. Bieganie w stałym tempie pozwala spalić ok. 500 kcal w godzinę (w wypadku kobiety ważącej 65 kg). Więcej, bo 600 kcal można spalić, biegając interwałowo przez 30 minut (z rozgrzewką i zakończeniem włącznie). Ciekawostka: chociaż treningi interwałowe uważa się za bezpieczne wyłącznie dla osób zaawansowanych, tego typu wysiłkom poddawani są w klinikach rehabilitacyjnych ludzie po zwale mięśnia sercowego. Wszystko zależy od doboru intensywności, czyli w przypadku biegu – jego tempa. Trening dla początkujących: Ile: 1-2 razy w tygodniu rób interwały (opis poniżej), pozostałe dni w tygodniu (2-3  razy) biegaj w stałym tempie, jak dotąd. Interwały Jak długo: 25 min. Rozgrzewka: 5 min maszeruj szybkim tempem lub biegnij truchtem. Trening główny: 15 min. Na zmianę – biegnij spokojnym tempem przez 2 min, a potem
1 min tempem zdecydowanie wyższym (średniowysokim lub wysokim). Cykl powtórz 5 razy. Zakończenie: 5 min ćwicz na stepperze w bardzo spokojnym tempie, a jeśli masz maszyny dość, po prostu chodź spokojnym krokiem. Nie siadaj! 
Jeśli ten trening ma przynieść...

Przeczytaj
kobieta stepper
Fotolia
Styl życia Trening z cyklu „pogromcy tłuszczu”: intensywne spalanie na stepperze
Chcesz schudnąć, ale nie cierpisz biegać lub cię to na maksa znudziło? Nic nie szkodzi. Bieganie, owszem, pomaga wyszczuplić sylwetkę, ale to niejedyny sposób na pozbycie się upartej oponki z brzucha, boczków z bioder czy „bryczesów” z ud. Podpowiadamy, jak trenować, żeby schudnąć nawet 5 kg w 4 tygodnie!
Katarzyna Mordalska
luty 01, 2016

Dla kogo: dla każdego, m.in. dla tych osób, które nie mogą biegać ze względu na problemy z kolanami. Ćwiczenia na stepperze bardziej obciążają kolana niż pływanie i jazda na rowerze, ale mniej niż bieganie. Zalety: imitacja ruchu wchodzenia po schodach, a na tym polegają właśnie treningi na stepperze, zmusza do pracy duże grupy mięśniowe – pośladki, uda, łydki – i przez to wymaga dużego wydatku energetycznego, niezbędnego do pozbywania się nadmiaru tkanki tłuszczowej. Godzina ćwiczeń na tym urządzeniu pozwala spalić (w zależności od tempa i obciążenia) od 300 do około 550 kcal. Ponieważ jest to wysiłek kondycyjny, wzmacnia serce i płuca, czyli poprawia wydolność organizmu. Naukowcy z University of Ulster w Irlandii Płn. odkryli, że nawet 12 minut dziennie wchodzenia po schodach (a więc i ćwiczeń na stepperze) przez 2 miesiące znacząco poprawia kondycję, obniża poziom cholesterolu i ryzyko chorób serca o 33%. Ciekawostka: żeby spalić tyle samo kalorii, ile podczas 30 minut szybkiego marszu, wystarczy ćwiczyć na stepperze przez 15 minut! Trening dla początkujących: Ile: 3-4 razy w tygodniu stałe tempo. Jak długo: 45-60 min. Rozgrzewka: 5 min. Najpierw pomaszeruj i pobiegaj w miejscu (2 min), a następnie ćwicz na stepperze w spokojnym tempie (3 min). Trening główny: 35-50 min. Wyznacz sobie tempo, które masz szansę utrzymać na stałym poziomie przez wymagany czas. Nie dajesz rady wytrzymać 35 min? Nie szkodzi – odpocznij chwilę, złap oddech, rozluźnij nogi i ruszaj ponownie poprzednim tempem. Zakończenie: 5 min ćwicz na stepperze w bardzo spokojnym tempie, a jeśli masz maszyny dość, po prostu chodź spokojnym krokiem. Nie siadaj! Trening dla zaawansowanych Ile: 3 razy w tygodniu interwały + 1-2 razy stałe tempo (trening jak u początkujących). Jak długo: po 25-35 min. Rozgrzewka: 6 min. Najpierw pomaszeruj...

Przeczytaj
Adrienne Osuna metamorfoza
Styl życia Zaskakująca metamorfoza - ta kobieta wygląda zupełnie inaczej, a schudła zaledwie...
Wydaje ci się, że musisz schudnąć minimum 10 kg, by zobaczyć różnicę? Przykład tej kobiety pokazuje, że kilogramów... nie warto liczyć!
Agata Kufel
luty 27, 2017

15, 8 a może 5? Ile trzeba schudnąć, by zobaczyć i odczuć rzeczywistą różnicę? Gdybyście zapytali o to Adrienne Osuna , powiedziałaby wam, że czasem wystarczy niecały kilogram, by wyglądać zupełnie inaczej . Czy to w ogóle możliwe? Jej zdjęcia pokazują, że jak najbardziej! Adrienne, która nazywa siebie fit-mamą, od miesięcy pracuje nad swoją sylwetką . Swoimi postępami i przemyśleniami na temat odchudzania chętnie dzieli się za pomocą Instagrama - jej profil śledzi prawie 40 tysięcy użytkowników. Przewidujemy, że ta liczba może gwałtownie wzrosnąć w reakcji na kolaż, który kobieta opublikowała kilka dni temu . Widać na nim wyraźną metamorfozę - na jednym zdjęciu Adrienne jest wyraźnie zaokrąglona, a jej brzuch przypomina sporą oponkę . Na drugiej fotografii brzuch niemal "znika" - pojawia się za to talia, a nawet zarys mięśni ramion . Co dzieli te fotografie? Niecały... kilogram! Post udostępniony przez ↠a d r i e n n e o s u n a↞ (@adrienneosuna) 17 Lut, 2017 o 9:07 PST Jak to możliwe? Adrienne tłumaczy, że wynika to z prostej zamiany - mięśnie zastępują zbędny tłuszcz , co jest wynikiem intensywnych treningów siłowych . Kobieta przyznaje, że początkowo stawiała niemal wyłącznie na dietę i trening kardio , ale prawdziwe rezultaty zobaczyła dopiero, gdy zaczęła cztery razy w tygodniu podnosić ciężary . Pomimo, że waga prawie nie spadła, jej ciało wygląda zupełnie inaczej - co dokładnie widać na zdjęciach. Post udostępniony przez ↠a d r i e n n e o s u n a↞ (@adrienneosuna) 23 Lut, 2017 o 1:30 PST Metamorfoza Adrienne naprawdę robi wrażenie - jej fani są zachwyceni, choć nie brakuje też osób, które... nie dowierzają, że coś takiego jest możliwe . Sama kobieta podsumowuje sprawę następująco: "Zdałam sobie sprawę, że coś się dzieje i to mnie napędza...

Przeczytaj
Styl życia 7 kg w 5 tygodni? To właśnie tej diecie Rihanna zawdzięcza seksowną sylwetkę
To nie żadna dieta cud, a jeden z najprostszych i najszybszych sposobów, aby skutecznie schudnąć. Rihanna od lat stosuje 5 Factor Diet i to właśnie jej zawdzięcza piękne ciało.
Milena Majak
kwiecień 25, 2017

Rihanna ma od lat wahania wagi. Kiedy zbliża się chłodny sezon zawsze tyje kilka kilogramów, a potem na wiosnę je zrzuca i znów cieszy się piękną figurą. Takie coroczne metamorfozy wymagają nie tylko samozaparcia, ale również dobrej diety i planu treningowego , które pozwolą pozbyć się nadprogramowych kilogramów. Wokalistka zawsze wraca do sprawdzonej 5 Factor Diet, czyli Diety 5 Czynników , którą opracował  Harley Pasternak . Zajmuje się on również sylwetkami  Lady Gagi, Katy Perry czy Megan Fox . Pobierz Trendbook Wizaz.pl – pierwszy taki w Polsce! Dieta Rihanny Wokalistka wielokrotnie przyznawała, że szalony tryb życia, jaki prowadzi, uniemożliwia jej zaangażowanie się w dietę z prawdziwego zdarzenia . Mimo że nie wstydzi się swoich kobiecych kształtów, kiedy przychodzi czas koncertów, zawsze buduje formę. To właśnie dzięki Diecie 5 Czynników (zwanej również dietą Pasternaka) w kryzysowym momencie potrafi szybko wrócić do dawnej figury. Na zdjęciu od lewej Rihanna w 2017 roku, 2015 roku i 2014 roku Zdjęcia: Ons.pl; Ons.pl; Sandy Pitt/Splash News/EAST NEWS W jednym z wywiadów wokalistka przyznała, że stosuje dietę przez nieco ponad miesiąc, a później nie musi martwić się o wagę . Je to, na co ma ochotę, ale oczywiście z umiarem. Okazuje się, że 5 Factory Diet ma długofalowe działanie.   Zobacz także:   Nie wszystko złoto co się świeci... Ale po te kozaki jest już kolejka. Mają ASTRONOMICZNĄ cenę! Dieta Pasternaka, czyli Dieta 5 Czynników Zacznijmy od tego, że czas stosowania diety trwa tylko pięć tygodni . Warto jednak wprowadzić obowiązujące podczas stosowania jej zasady na stałe. Po pewnym czasie nie będziemy musiały zastanawiać się zbyt długo nad tym, jak prawidłowo skomponować posiłek . Poza tym regularne spożywanie ich pomaga utrzymać stabilny poziom cukru we krwi . Jakie są założenia 5 Factory Diet? Przede...

Przeczytaj