klub recenzentki wizaz klub recenzentki wizaz Wejdź
123rf
Styl życia

Uchwyć piękno nóg na zdjęciu

Gdziekolwiek wybieramy się na wakacje, ważne chwile w życiu chcemy uwiecznić na pamiątkowych fotografiach. Podpowiadamy, jak prawidłowo kadrować zdjęcia i czego unikać, by nasze nogi prezentowały się zjawiskowo!
Agata Kufel
czerwiec 18, 2014
1 z 6

Wystaw nogi na pierwszy plan

Wystaw nogi na pierwszy plan

Aby nogi wydawały się dłuższe niż są w rzeczywistości, do zdjęcia wysuń je na pierwszy plan. Taki zabieg sprawi, że sylwetka wyda się lżejsza, a uwaga zostanie skupiona na nogach. Dodatkowo, dla wzmocnienia efektu, zdjęcie warto wykonać lekko od dołu, co również optycznie wydłuży nogi.

2 z 6

Wodny kamuflaż

Wodny kamuflaż

Załamanie światła w wodzie to doskonały sposób na odjęcie sobie kilku centymetrów! Nogi i uda wydadzą się nie tylko szczuplejsze, ale i gładsze. Jeśli jednak zdjęcie chciałabyś wykonać na stojąco, musisz liczyć się z odwrotnym efektem. Nogi częściowo schowane pod wodą zaburzą proporcje sylwetki.

3 z 6

Uchwyć całe nogi

Uchwyć całe nogi

Nogi skadrowane od wysokości łydek niestety mogą spowodować optyczne pogrubienie, gdyż wówczas uwaga skupiona zostaje na biodrach. Jeśli zatem masz w tym miejscu kilka centymetrów do ukrycia, zrezygnuj z tzw. planu amerykańskiego i zrób zdjęcie całej sylwetki.

4 z 6

Noga na nogę

Noga na nogę

Przy zdjęciach na siedząco z jedną nogą założoną na drugą, musisz pamiętać, by utrzymywać ich ciężar siłą mięśni. Nogi delikatnie podtrzymane w powietrzu, a nie ciężko opadłe spowodują, że zdjęcie nabierze lekkości. W ten sposób wyszczuplimy optycznie łydki.

5 z 6

Zaszalej z pozą!

Zaszalej z pozą!

Gładkie i wypielęgnowane nogi będą wyglądały dobrze na każdym zdjęciu, jeśli tylko zastosujesz się do opisanych zasad. Nie ograniczaj się w pomysłach na oryginalne pozy! Lekkości i smukłości doda Ci uniesienie się na palcach stóp i ugięcie jednej nogi.

6 z 6

Nogi jak u modelki!

Nogi jak u modelki!

By cieszyć się długotrwałym efektem gładkich nóg, należy sięgnąć po najbardziej efektywną metodę depilacji. Dokładnie wydepilowane nogi doskonale zaprezentują się na każdym zdjęciu! Depilator Braun Silk-épil 7 SkinSpa Beauty Editoin usuwa wszystkie, nawet najkrótsze włoski, a system złuszczania typu Sonic zapewnia jedwabistą gładkość i blask skóry. 

Na zdjęciu: Jessica Alba

Komentarze