klub recenzentki wizaz klub recenzentki wizaz Wejdź
Maski ochronne w drogeriach
Styl życia

W Drogeriach Natura i Hebe można kupić maski ochronne

Jeśli jeszcze nie zdążyliście zaopatrzyć się w maski ochronne, możecie je od ręki kupić w dwóch drogeriach. Cena jest bardzo przystępna i nie nadszarpnie domowego budżetu.
Milena Majak
kwiecień 14, 2020

Deficyt masek ochronnych daje się nam wszystkim we znaki. Brak towaru martwi szczególnie z powodu wchodzącego w życie już 16 kwietnia nakazu zasłaniania nosa oraz ust w miejscach publicznych. Jeśli jeszcze nie udało wam się kupić masek ochronnych, znajdziecie je w Drogeriach Natura i Hebe

Maski ochronne w drogeriach

Zdjęcie: istockphoto.com

Szokująca wypowiedź Violi Kołakowskiej o śmierci Krzysztofa Krawczyka! Aż ciężko uwierzyć...

Maski ochronne w Drogeriach Natura

Na pierwszej stronie gazetki promocyjnej Drogerii Natura widnieje informacja o maska ochronnych sprzedawanych w pakiecie. Zestaw zawiera dwie sztuki wykonane z włókniny polipropylenowej. Regularna cena to 17,99 zł, ale teraz możecie kupić je w promocji za 11,99 zł. Mają trzy warstwy, ale są niestety jednorazowe. To znaczy, że już po pierwszym użyciu należy je wyrzucić do kosza. 

Maski ochronne w Drogeriach Natura

Zobacz także: Maska ochronna origami. Zrobisz ją z papieru kuchennego!

Maski ochronne w Hebe

W Hebe jest zdecydowanie większy wybór. Aktualnie w ofercie znajduje się tylko jedna propozycja masek. Jest to pakiet 20 sztuk maseczek jednorazowych w cenie 119,99 zł. W przeliczeniu na jedną sztukę, otrzymujemy 5,99 zł. Maseczka składa się z trzech warstw włókniny polipropylenowej, które ograniczają ekspozycję na kurz, pył, drobnoustroje. Producent gwarantuje odporność na przesiąkanie.

Oferta masek ochronnych w Hebe jest bogata, ale niestety wiele produktów jest chwilowo niedostępnych. Wspomniane wcześniej braki w magazynach dotyczą mniejszych zestawów masek, rękawiczek nitrylowych oraz różnego rodzaju środków do dezynfekcji.

Maski ochronne w Hebe

Jak poprawnie zakładać maski jednorazowe?

Zakładanie maski jednorazowej niesie ze sobą kilka obostrzeń, których warto przestrzegać, aby uniknąć zniszczenia jej jeszcze przed pierwszym użyciem

  1. Rozkładamy ostrożnie maseczkę.
  2. Nakładamy maseczkę umieszczając ją na nosie i podbródku.
  3. Zaciągamy gumkę maseczki na uszy.
  4. Dopasowujemy maseczkę do kształtu twarzy.
  5. Po użyciu wyrzucamy do kosza i myjemy dokładnie dłonie.

Zdecydowanie bardziej opłaca się kupić maski wielorazowego użytku. W sklepach online jest ich pod dostatkiem i można je kupić w naprawdę przystępnych cenach:

Jak dbać o maskę ochronną, aby działała?

Z uwagi na wspomniane wcześniej rozporządzenie o obowiązku zasłaniania ust i nosa, musicie pamiętać o kilku rzeczach. Jeśli chcecie się skutecznie chronić, zwróćcie przede wszystkim uwagę na to, jakiego rodzaju maski ochronnej używacie:

  • Maska jednorazowego użytku - jeżeli na opakowaniu znajduje się wyraźna informacja o jednorazowym przeznaczeniu maski ochronnej, nie należy zakładać jej kolejny raz. Materiał, z którego została wykonana jest zbyt słaby i po pierwszym użyciu traci właściwości. Na nic się zda pranie jej, ponieważ wymagana do odkażenia temperatura najprawdopodobniej sprawi, że się rozpadnie. 
  • Maska wielokrotnego użytku - zwykle są to maski bawełniane z kieszonką na filtr. Oczywiście wymagają zaopatrzenia się w ten filtr, ponieważ bardzo rzadko można kupić go w zestawie. Możecie go zrobić na przykład z worków do odkurzacza lub z flizeliny. Ponadto dezynfekowanie masek jest wręcz obowiązkowe. W końcu zbierają się na niech i zanieczyszczenia, i bakterie.

Pamiętajcie również o zachowaniu innych niezbędnych środków bezpieczeństwa. Jeśli wychodzicie na zakupy, zabierajcie ze sobą rękawice ochronne - pamiętajcie jednak o ich prawidłowym zakładaniu i zdejmowaniu. Ponad wszystko dbajcie także o dokładnie mycie i dezynfekowanie rąk.

Jeżeli zabrakło wam specjalnych środków dezynfekujących, w sklepach online znajdziecie te produkty w większych pojemnościach i w zdecydowanie lepszej cenie:

Zdjęcie główne: istockphoto.com

Komentarze
Styl życia Małgorzata Ohme popełniła poważny błąd podczas noszenia maski ochronnej
Małgorzata Ohme daje przykład - zgodnie z rządowym nakazem zasłania usta oraz nos. Zapominała jednak, że już założonej na twarz maski nie wolno dotykać.
Milena Majak
kwiecień 16, 2020

W Polsce panują dość ekstremalne warunki, do których wszyscy staramy się dostosować. Obostrzenia wprowadzane przez rząd obejmują wszystkich obywateli. Nie ma wyjątków. Według nowego rozporządzenia, zasłanianie ust oraz nosa jest obowiązkowe . Do tej zasady stosuje się również Małgorzata Ohme. Niestety najnowsze zdjęcia paparazzi pokazują, że gwiazda TVN popełniła podczas noszenia maski ochronnej błąd , który może ją kosztować zdrowie... Błąd Małgorzaty Ohme z maską ochronną Mimo że w mediach pojawia się całe mnóstwo komunikatów dotyczących zachowania bezpieczeństwa , czasami stare nawyki biorą górę, bo wykonujemy pewne czynności automatycznie i bez namysłu. Tak właśnie ostatnio postąpiła Małgorzata Ohme . Prowadząca "Dzień Dobry TVN" prawdopodobnie odruchowo sięgnęła dłonią do twarzy , aby poprawić zasłaniającą niemal oczy maskę. Biorąc pod uwagę fakt, że nie miała założonych rękawic ochronnych, było to skrajnie niebezpieczne dla jej zdrowia.  Niezależnie od tego czy używacie masek jednorazowego, czy wielorazowego użytku, obowiązują te same zasady dbania o nie podczas noszenia . Dzięki temu zachowacie ich właściwości. Istnieje pięć błędów z użyciem maski ochronnej , a jednym z nich jest poprawianie poprzez dotykanie materiału . Jeśli niewygodnie nam się ją nosi, należy poprawić jej ułożenie gumkami. Pamiętajcie o tym, kiedy będziecie zakładać maski. Zdjęcie główne: Instagram.com/gosiaohme

Przeczytaj
koronawirus obowiązek noszenia maseczki zasłanianie ust i nosa co zamiast maseczki jak zrobić maseczkę
Styl życia Koronawirus w Polsce: Nie masz maseczki? Rząd rekomenduje noszenie...
Minister zdrowia ogłosił obowiązek zasłaniania ust i nosa. Równocześnie zdradził, co zrobić, jeśli nie można nigdzie kupić maseczki.
Matylda Nowak
kwiecień 09, 2020

Podczas konferencji prasowej Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego ogłoszono przedłużenie obowiązujących ograniczeń związanych z panującą epidemią koronawirusa oraz przesunięcie matur i egzaminu ósmoklasisty. Minister zdrowia Łukasz Szumowski ogłosił także wprowadzenie powszechnego obowiązku zasłaniania ust i nosa w przestrzeni publicznej .  ️Od czwartku 16 kwietnia 2020 r. do odwołania: Wszyscy mają obowiązek zasłaniania ust i nosa na ulicy, podczas ruchu pieszego, w urzędach, sklepach, miejscach świadczenia usług, zakładach pracy❗️ Więcej informacji: https://t.co/oKxgaNS3MD pic.twitter.com/149qdQ2Psz — Kancelaria Premiera (@PremierRP) April 9, 2020 Obowiązek zasłaniania ust i nosa Premier Mateusz Morawiecki podkreślił, że wprowadzone dotąd ograniczenia ocaliły Polskę przed eskalacją zakażeń koronawirusem : Gdybyśmy nie stosowali zakazów i obostrzeń, to w tej chwili mielibyśmy ponad 40 tys. zachorowań, a nie 5,5 tys. – powiedział szef rządu podczas konferencji prasowej Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego. Po premierze głos zabrał minister zdrowia, informując o wprowadzeniu obowiązku zasłaniania ust i nosa. Zgodnie z nowym rozporządzeniem, każdy przebywający poza domem, musi mieć zasłonięte usta i nos . Obowiązek zasłaniania ust i nosa dotyczy wszystkich, którzy znajdują się na ulicach, w sklepach czy w zakładach pracy . Dzięki temu osoby zakażone koronawirusem, ale przechodzące chorobę bezobjawowo, nie będą nieświadomie zarażać innych. Można się też spodziewać, że niestosowanie się do tego nakazu będzie karane mandatami wystawianymi przez policję. Co zrobić, jeśli nie mamy maseczki? Maseczki – zarówno te jednorazowe, jak i wielokrotnego użytku – stały się w ostatnich tygodniach towarem deficytowym . A jeśli uda się je już kupić, to trzeba za nie niemało zapłacić. Na jednorazową maseczkę...

Przeczytaj
Maseczka ochronna - kary za brak
Styl życia Ile wynosi mandat za brak maseczki ochronnej lub niezasłanianie ust i nosa?
Od 16 kwietnia przebywając poza domem jesteśmy zobowiązani do zasłaniania ust i nosa. Za niewywiązanie się z treści rozporządzenia grozi nam mandat. Polacy mają jednak wątpliwości odnośnie miejsc, których dotyczy. Wyjaśniamy, gdzie nosić maseczki ochronne i ile wynosi mandat za jej brak.
Marta Średnicka
kwiecień 15, 2020

Od 16 kwietnia decyzją rządu obowiązuje nakaz zasłaniania nosa i ust w przestrzeni publicznej. Oznacza to konieczność noszenia maski ochronnej poza domem lub stosowania innych środków ochronnych, jak np. osłaniania twarzy szalikiem, kominem, czy apaszką. Realizacja obowiązku będzie nadzorowana m.in. przez patrole policji. Za złamanie nakazu obowiązuje wysoka kara finansowa. Zobacz także: Jak uszyć maseczkę ochronną - instrukcja krok po kroku Źródło:  engin akyurt  /  Unsplash Ile wynosi kara za brak maseczki ochronnej? Od dnia 16 kwietnia 2020 r. do odwołania nakłada się obowiązek zakrywania, przy pomocy części odzieży, maski albo maseczki, ust i nosa podczas przebywania poza adresem miejsca zamieszkania lub stałego pobytu - brzmi treść rozporządzenia. Oznacza to, że zakrywanie twarzy dotyczy nie tylko poruszania się po ulicach miasta, czy zakupów w sklepie, ale w obecnym ich brzmieniu uwzględnia również przebywanie w miejscu pracy, czy w poszczególnych przypadkach w samochodzie. Istnieją jednak wyjątki. Tam gdzie spędzamy czas z rodziną, jedziemy wspólnie samochodem, to maseczki czy potrzeby zasłaniania twarzy nie będzie. W miejscu pracy, jeżeli pracodawca wprowadza wszelkie wymogi bezpieczeństwa, jest zapewniony odstęp między pracownikami, są zapewnione płyny dezynfekcyjne, tam nie ma i nie będzie wymogu, żeby też stosować maseczkę- zaznaczył Wojciech Andrusiewicz, rzecznik Ministerstwa Zdrowia. W samochodzie jesteśmy najczęściej w tym gronie, w którym żyjemy w domu albo sami. Natomiast jeżeli jest to publiczna przestrzeń, np. transport publiczny, jak najbardziej tak - uzupełnił Łukasz Szumowski. Za brak maseczki ochronnej mandat możemy otrzymać więc w każdym miejscu, które nie jest naszym domem i nie spełnia określonych wymogów. Kwota mandatu za brak maseczki ochronnej, a dokładniej niewywiązanie się z obowiązku zasłaniania ust i nosa możemy...

Przeczytaj
Maska ochronna z origami
Styl życia Maska ochronna origami. Do jej zrobienia potrzebujecie 3 rzeczy
Jeśli nie macie jeszcze maski ochronnej, możecie ją zrobić samodzielnie. Potrzebujecie tylko ręcznika papierowego, dwóch gumek recepturek oraz zszywacza.
Milena Majak
kwiecień 13, 2020

Polka wymyśliła sposób na złożenie ręcznika papierowego tak, aby spełniał rolę maski. Wystarczy wykorzystać znaną od dawna japońską sztukę składania papieru zwaną origami . Takie maseczki są ochroną doraźną, ale w kryzysowej chwili tak samo dobrze zapobiegają dotykaniu twarzy i ograniczają transfer wirusa drogą kropelkową. Maska ochronna z origami Nakaz zasłaniania ust oraz nosa wejdzie w życie 16 kwietnia. Jeśli jeszcze nie mieliście okazji zaopatrzyć się w maskę ochronną, to ostatni moment na zdobycie jej. Zamawiając online nie macie pewności, że dotrze na czas. Dlatego w tym czasie warto zastosować chociażby doraźny sposób ochrony . Projekt maseczki z ręcznika papierowego należy do d r hab. Anny Myczkowskiej-Szczerskiej z Wydziału Form Przemysłowych krakowskiego ASP. Są jednorazowego użytku, a to znaczy, że po jednym założeniu należy je wyrzucić. Lepsze jest jednak takie rozwiązanie niż wychodzenie z domu bez żadnego zabezpieczenia. Czego potrzebujecie do zrobienia maski z origami? dwóch złączonych kawałków ręcznika papierowego, dwóch gumek recepturek, zszywacza. Jak zrobić maskę z origami? Instrukcja jest bardzo prosta, ale zamiast wypisywać wam wszystkie kroki, poniżej umieszczamy bardzo skrupulatnie przygotowaną instrukcję wideo : Jednorazowa maseczka ochronna. Do wyrzucenia po każdym użyciu. Projekt – dr hab. Anna... Opublikowany przez Wydział Form Przemysłowych ASP w Krakowie   Niedziela, 5 kwietnia 2020 Wideo ma na ten moment 7 tysięcy udostępnień. Wiele osób chwali projekt Polki. Jest tani, łatwo dostępny i przede wszystkim każdy może zrobić wymyśloną przez Annę Myczkowską-Szczerską maskę origami. Gdzie jeszcze możecie kupić maskę ochronną? Oprócz serwisów aukcyjnych oraz działalności małych przedsiębiorstw macie do wyboru kilka rozwiązań. W niektórych miastach w Polsce stanęły specjalne automaty...

Przeczytaj