klub recenzentki wizaz klub recenzentki wizaz Wejdź
materiały PR
Styl życia

W trosce o zdrowy oddech

Według Światowej Organizacji Zdrowia aż 33 z 55 najbardziej zanieczyszczonych miast Unii Europejskiej leży w Polsce. Wysoki poziom zanieczyszczenia powietrza ma realny wpływ na stan naszego zdrowia. Proste i przez lata stosowane sposoby na poprawę powietrza nie zdają już egzaminu. Jak w nieprzyjaznym środowisku można skutecznie zadbać o swoje zdrowie?
Materiał partnera
grudzień 16, 2016

Niewidzialne zagrożenie

Według raportu Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska, zanieczyszczenia powietrza w zdecydowanej większości kraju przewyższają wartości normatywne. Oznacza to, że wiele terenów w Polsce powinno zostać objętych działaniami, mającymi na celu poprawę jakości powietrza[1]. – Najbardziej szkodliwe zanieczyszczenia powietrza stanowią pyły PM10, PM2,5, tlenki azotu, ozon, tlenki siarki. Narażenie na tlenki siarki i ozon może wywołać uszkodzenie śluzówki dróg oddechowych i zaburzać oczyszczanie oskrzeli, co zwiększa ryzyko wystąpienia i zaostrzenia astmy, alergicznego nieżytu nosa lub POChP oraz dwukrotnie ryzyko zwykłych przeziębień.Badania epidemiologiczne wykazują, iż nie ma bezpiecznego poziomu stężenia pyłu zawieszonego, poniżej którego nie obserwuje się negatywnych skutków zdrowotnych – mówi dr Piotr Dąbrowiecki, alergolog z Polskiej Federacji Stowarzyszeń Chorych na Astmę, Alergię i POChP, ekspert marki Electrolux.

Dla każdego domownika

Tradycyjnym sposobem na poprawę cyrkulacji powietrza w domu jest wietrzenie. W przypadku wysokiego poziomu zanieczyszczeń na zewnątrz, taki zabieg może jednak bardziej zaszkodzić, niż pomóc. Jednym z rozwiązań umożliwiających oddychanie zdrowszym  powietrzem w domu są oczyszczacze powietrza. Te od firmy Electrolux filtrują zanieczyszczenia aż w 99,97%. Usuwają niebezpieczne dla zdrowia alergeny, pyły oraz niwelują nieprzyjemne zapachy, przynosząc ulgę nie tylko alergikom i astmatykom, ale poprawiając samopoczucie każdego domownika. Przy wyborze oczyszczacza należy zwrócić uwagę na rodzaje i liczbę filtrów.

Oczyszczacz Electrolux Oxygen wyposażony został w system PlasmaWave™ chroniący przed wirusami, bakteriami, oparami chemicznymi i przykrymi zapachami bez wytwarzania szkodliwego dla zdrowia ozonu. W urządzeniu zastosowano również wielofazowe filtrowanie powietrza. Filtr wstępny odpowiada za wychwycenie dużych cząstek pyłów, włosów lub sierści. W drugiej fazie filtr HEPA13 wychwytuje małe cząstki, takie jak pyłki kwiatów. W kolejnej zmywalny filtr z aktywnego węgla niweluje dym i zapachy. Co istotne, urządzenie automatycznie dostosowuje intensywność filtrowania dzięki czujnikom światła oraz czujnikom jakości powietrza. Model EAP450 sprawdzi się nawet na powierzchni powyżej 100m2. Do mniejszych mieszkań przeznaczony jest model EAP300. Oba urządzenia reprezentują nowoczesny i uniwersalny design, więc łatwo dopasować je do każdego wnętrza.

Żyj zdrowo!

Żeby obudzić się wyspanym i wypoczętym, potrzebny jest nie tylko wygodny materac, ale także odpowiednia jakość powietrza w sypialni. Oczyszczacze Electrolux podczas trybu cichej pracy emitują dźwięk porównywalny do szeptu, o natężeniu zaledwie 27 decybeli, co pozwala zapaść w spokojny sen. Urządzenia Electrolux Oxygen pomagają też uchronić się przed infekcjami, ponieważ zastosowane w nich filtry neutralizują wirusa grypy w 99,6%.

Na zdrowy styl życia nie składa się wyłącznie aktywność fizyczna oraz zbilansowana dieta. Dbanie o swoje zdrowie to również przeznaczanie odpowiedniej ilości czasu na sen i odpoczynek, profilaktyka oraz dbanie o czystość w mieszkaniu. Wszystkie te składniki sprawiają, że możemy żyć w Zdrowym Domu.

[1]Inspekcja Ochrony Środowiska. Ocena jakości powietrza w strefach w Polsce za rok 2015. http://powietrze.gios.gov.pl/pjp/content/show/1000637

materiał sponsorowany

danone jogurt krowa
materiały PR
Przepisy Danone – dobry jogurt z dobrego mleka
To, z jakiego mleka jest wyprodukowany nasz ulubiony jogurt, ma znaczenie. Ważne jest również, skąd to mleko pochodzi. Dobre mleko to wynik dobrych warunków w gospodarstwie i codziennej dbałości o krowy. Dlatego Danone już od ponad 10 lat prowadzi Program Jakości i Bezpieczeństwa Mleka, który obecnie rozwija w kierunku programu pod nazwą Zrównoważone Rolnictwo.
Katarzyna Mordalska
maj 30, 2012

Od początku swojej działalności w Polsce Danone stawiał wysokie standardy jakości mleka w ramach Programu Jakości i Bezpieczeństwa Mleka. Firma była wielokrotnie nagradzana za dobre praktyki w dziedzinie współpracy z dostawcami mleka i społecznej odpowiedzialności biznesu. Już w Przeglądzie CSR Danone za lata 2003-2006 znalazła się wypowiedź redaktor naczelnej „AgroTrendy”, Małgorzaty Białasiewicz, która podkreślała, że Danone " już na początku lat 90. przyczynił się w znaczącym stopniu do podniesienia jakości w Polsce produkowanego mleka, narzucając dostawcom rygorystyczne normy higieniczne ”. Danone odbiera mleko do ok. 17  tysięcy krów w Polsce. Wspólnie z rolnikami, z którymi na stałe współpracuje, dba o to, w jaki sposób są traktowane, żywione i w jakich warunkach utrzymywane; pracuje nad składem i jakością  mleka. Znaczenie tych działań potwierdzają badania  pokazujące, że skład mleka (czyli zawartość białka, tłuszczu, wody, węglowodanów i związków mineralnych) w 70% zależy od tego, w jakich warunkach żyje krowa, a tylko w pozostałych 30% jest on uwarunkowany genetycznie. Program Jakości i Bezpieczeństwa Mleka rozwija w kierunku programu Zrównoważone Rolnictwo, które obejmuje 3 obszary: Program zapewnienia dobrostanu krów i jakości mleka Program rozwoju społeczno-ekonomicznego gospodarstw Program ochrony środowiska. Program zapewnienia dobrostanu krów i jakości mleka obejmuje bieżącą współpracę z rolnikami pod kątem warunków utrzymania krów, ich żywienia, stanu zdrowia i utrzymywania najwyższych standardów dla składu i jakości mleka, które finalnie trafia do produktów mlecznych Danone. Program rozwoju społeczno-ekonomicznego gospodarstw opiera się na wspieraniu rolników w inwestycjach, w organizowaniu warsztatów i konferencji podnoszących ich wiedzę na temat hodowli krów oraz stałym podnoszeniu standardów współpracy....

Przeczytaj
Oczyszczacz powietrza combi 2w1 Philips
materiały PR
Styl życia Zawsze zdrowsze powietrze - oczyszczacz combi 2w1 Philips
Zacznij oddychać zdrowszym powietrzem dzięki nowemu oczyszczaczowi combi 2w1 marki Philips. Zaawansowane technologie VitaShield IPS i NanoCloud skutecznie oczyszczają i nawilżają powietrze, a inteligentny czujnik mierzy i kontroluje jakość powietrza w pomieszczeniu, dzięki czemu zawsze możesz cieszyć się czystym i zdrowym powietrzem.
Anna Jastrzębska
wrzesień 18, 2015

Pewnie i Ty dążysz do zdrowego stylu życia i dbasz o swoją dietę. Ale czy wiesz, że w ciągu dnia jesz około 2kg żywności i pijesz około 3,7kg wody, a wdychasz aż 13,9kg powietrza? Czy zastanawiałeś się kiedyś nad jakością powietrza, którym oddychasz Ty i Twoi najbliżsi? Niewiele osób zdaje sobie sprawę, że powietrze wewnątrz pomieszczeń jest 10-30 razy bardziej zanieczyszczone od powietrza na zewnątrz. Co więcej, szereg zanieczyszczeń takich jak kurz, pyłki, roztocza, dym - to już codzienność, a alergie i choroby układu oddechowego stały się plagą naszych czasów. To wszystko powoduje, że oczyszczanie powietrza, którym oddychamy staje się coraz ważniejsze. Oczyszczacz powietrza pomoże łagodzić objawy alergii i innych problemów górnych dróg oddechowych, a wszyscy domownicy wreszcie odetchną czystszym i zdrowszym powietrzem. Oczyszczacz combi 2w1 Philips AC4080 swoje efektywne działanie zawdzięcza kilku rozwiązaniom. Technologia VitaShield IPS połączona z doskonałym niemieckim systemem filtrowania skutecznie filtruje zanieczyszczenia, drobne cząsteczki takie jak: gazy, bakterie i wirusy o wielkości powyżej 20nm. Urządzenie to usuwa do 99,9% pyłków, kurzu, roztoczy, bakterii i wirusów oraz sierści znajdujących się w powietrzu. Z kolei unikalna technologia NanoCloud zapewnia wydajne i higieniczne nawilżanie powietrza bez białym plam i mokrych śladów na podłodze wokół urządzenia. Testowane dla wirusa MS2 w instytucie Intertek Institute, USA (testy w komorze o objętości11 m3 przez 2 godziny). Napełnianie zbiornika na wodę jest niezwykle łatwe, a jeśli zbiornik wody wymaga napełnienia blokada Healthy air protect zawczasu informuje o konieczności uzupełnienia wody. Jeśli woda nie zostanie uzupełniona na czas, urządzenie wyłącza się. Urządzenie 2w1 jest intuicyjne i łatwe w obsłudze. 3-stopniowy system wskaźników LED poinformuje Cię o jakości powietrza: niebieski - dobra,...

Przeczytaj
materiały PR
Pielęgnacja Jak chronić skórę twarzy przed smogiem? Ten kosmetyk ci w tym pomoże!
Nie mamy wątpliwości co do tego, że smog jest szkodliwy dla zdrowia. A czy wiesz, że nie jest najlepszy dla skóry? Jak chronić naszą urodę, gdy poziom zanieczyszczenia powietrza ciągle wzrasta?
Materiał partnera
czerwiec 18, 2018

Zmęczenie, problemy z oddychaniem, nierówny koloryt skóry, przedwczesne starzenie, zmarszczki i zmęczenie - oto co funduje nam smog. I chociaż eksperci stale biją na alarm, podkreślając, że stan powietrze w Polsce jest zły, to mało kto wie, jak bardzo smog szkodzi naszej cerze. Jak sobie z nim poradzić, by wyglądać dziewczęco i pięknie? Znamy sposób!  Jak smog wpływa na naszą skórę? Czy wiesz, że na liście 50 najbardziej zanieczyszczonych przez smog europejskich miast, Polska znajduje się na 33 miejscu? A czy wiesz, że efekty działania smogu na naszej skórze są widoczne niemal natychmiast? Miejski pył i kurz osłabiają naszą cerę, przez co jest ona bardziej podatna na uszkodzenia. W efekcie skóra jest sucha, ma   nierówny koloryt i szybciej się starzeje. U niektórych kobiet pojawiać się może trądzik, zmarszczki i reakcje alergiczne.   Już teraz zwróć uwagę na odpowiednie zabezpieczenie przed zanieczyszczeniami .  Jak chronić cerę przed smogiem?  Dermatolodzy rekomendują pielęgnację cery opartą na ochronie, nawilżeniu i oczyszczeniu . Jeśli nie znalazłaś jeszcze idealnego kosmetyku dla siebie, to koniecznie pomyśl o żelu-kremie Rexaline . Znajdziesz go w drogeriach Sephora i na sephora.pl . Czym wyróżnia się ten krem i dlaczego warto go kupić? 1. Formuła Hydra-DepolluSkin To prawdziwa tarcza ochronna, która oczyszcza skórę ze wszystkich zanieczyszczeń środowiska, zachowując jej młodość i piękno.  2. Nawodnienie Rexaline zapewnia też odpowiednie nawilżenie skóry, o którym powinnaś pamiętać szczególnie latem. 3. Koniec z zapchanymi porami Odpowiednio zadbana cera to klucz do pięknego i młodego wyglądu. Latem śmiało możesz zrezygnować z podkładu czy pudru i zastąpić go kosmetykiem, który zadba o twoją cerę. Taki właśnie jest żel-krem Rexaline . Nie zatyka porów i nie powoduje efektu świecenie się! A ty, masz już swój idealny...

Przeczytaj
Pielęgnacja Kubeczek menstruacyjny - czy jest bezpieczny?
Kubeczek menstruacyjny to ekologiczna alternatywa dla tamponów i podpasek. Jednak czy ten środek higieny intymnej jest bezpieczny dla zdrowia?
Laura Osakowicz
grudzień 02, 2019

Kubeczek menstruacyjny to mały, silikonowy zbiorniczek. Odpowiednio aplikowany pozwala zapomnieć na cały dzień o tym, że mamy okres. Może być używany regularnie nawet przez kilka lat, więc pozwala zaoszczędzić pieniądze, które wydawałybyśmy na tampony czy podpaski. Wybór kubeczka może być podyktowany także troską o środowisko - nie produkujemy niepotrzebnych odpadów, które będą rozkładać się w środowisku przez setki lat. Wiele z nas zastanawia się jednak, czy ze zdrowotnego punktu widzenia to także korzystna alternatywa.  Źródło: Istock Zobacz także:  Czy warto kupić kubeczek menstruacyjny z Rossmanna? Kubeczek menstruacyjny - czy jest bezpieczny dla zdrowia?  Według ginekologa kubeczek menstruacyjny ma wiele zalet. Oprócz ochrony środowiska, pomimo wielokrotnego używania, jest on bardzo higieniczny. Jeśli myjemy i wyparzamy kubeczek w gorącej wodzie przed kolejnym założeniem, a pomiędzy miesiączką trzymamy w specjalnym bawełnianym woreczku nie ma szansy, aby rozwinęły się w nim niechciane bakterie. Ginekolog twierdzi, że jest on nawet bardziej bezpieczny niż tampon. Kubeczek menstruacyjny  a tampon W trakcie noszenia kubeczka nie rozwijają się bakterie. Ginekolog zapewnia, że jest on nawet bezpieczniejszy dla zdrowia niż klasyczny tampon. Tampon trzymany w pochwie przez wiele godzin ma kontakt ze ściankami pochwy i powietrzem, co powoduje namnażanie się bakterii. Natomiast krew, która spływa do kubeczka jest zupełnie odizolowana od ścianek i od środowiska - nawet przez 8 godzin noszenia nie powstaną w nim żadne bakterie.  Kubeczek menstruacyjny - dla kogo Z kubeczka menstruacyjnego może korzystać każda kobieta, nawet ta, która ze względu na tyłozgięcie macicy odczuwała ból podczas korzystania z tamponów. Odpowiednio dobrany kubeczek nie powinien powodować żadnych dolegliwości, a mimo tego, że jest aplikowany nieco niżej niż tampon, nie...

Przeczytaj