Wejdź
Styl życia

Weekendowy city break – jak zorganizować wypad idealny?

Bez względu na wybrany kierunek, już nawet weekend spędzony poza miastem pozwoli ci odpocząć i nabrać dystansu do bieżących spraw. Zanim jednak ruszysz w drogę, dwa razy przemyśl, w jaki sposób najlepiej się tam dostać. Nieudana podróż może skutecznie zniechęcić do dalszych przygód.
Materiał partnera
listopad 14, 2018

Marzysz o weekendowym resecie, ale każdorazowo pojawia się ten sam problem – jaki środek transportu wybrać? Przed wyjazdem za miasto powstrzymuje cię perspektywa spędzenia kilku godzin w niewygodnym autobusie lub pociągu? Nie ulega wątpliwości, że największy komfort podróży zapewni ci samochód. My już wiemy, który model poradzi sobie niezależnie od tego, w jakiej części kraju się znajdziesz, i z jakimi warunkami na drodze przyjdzie ci mieć do czynienia.

W góry

Jeżeli uprawiasz któryś z zimowych sportów, z pewnością wiesz, jak malownicze są w tym czasie góry w Polsce. Górskie wędrówki polecamy o każdej porze roku – jesienią i zimą na szlakach jest znacznie mniej turystów, z kolei latem, kiedy pozwalają na to temperatury, trudno o lepsze doświadczenie niż kąpiel w krystalicznie czystym źródlanym potoku.

Niezależnie od sezonu, góry zaskakują pięknem krajobrazów, ale są też jednocześnie bardzo nieprzewidywalne jeżeli chodzi o warunki pogodowe. Marka Škoda dba o bezpieczeństwo swoich klientów wyposażając nowe modele samochodów z segmentu SUV (KODIAQ i KAROQ) w technologię Hill Hold Control, która umożliwia podjechanie pod wzniesienia bez ryzyka stoczenia pojazdu i bez używania hamulca ręcznego. Funkcjonalność ta przyda się w szczególności w pochmurne i deszczowe dni lub w razie, gdy drogi znienacka obsypie śnieg. Aktywowana jest automatycznie, kiedy nachylenie wzgórza jest wyższe niż 5%. Po zdjęciu nogi z hamulca, Hill Hold Control utrzyma ciśnienie w systemie hamulcowym dodatkowo przez 1-2 sekundy. W tym czasie można bez obaw ruszyć.

Nad morze

Polskie morze to miejsce, które poza sezonem docenia niewiele osób – jesień i nadchodząca zima to dobry moment, aby uniknąć chmar turystów i komercyjnego pędu. Spacerując po brzegu morza łatwo o wrażenie, że jest się na prywatnej plaży. Do tego gorąca kawa lub grzane wino – weekend idealny gwarantowany.

Podróż z drugiego końca kraju może potrwać nawet kilkanaście godzin, jeśli więc nie uda ci się zdobyć promocyjnych biletów na Pendolino, najlepszym rozwiązaniem będzie samochód, który uprzyjemni twój wyjazd również już po dotarciu do celu. Nowe modele marki Škoda mają nam do zaoferowania o wiele więcej niż tylko sprawne poruszanie się z jednej nadmorskiej miejscowości do drugiej. Samochody posiadają systemy EDL i XDS+, które pozwalają na pokonywanie ostrych zakrętów oraz zapewniają maksymalną przyczepność pojazdu na każdej nawierzchni – suchym asfalcie, mokrym poboczu czy drodze pokrytej lodem.

Na wieś

Opcji na kilkudniowy wypad bez przekraczania granic kraju naprawdę nie brakuje. Możesz jechać też np. na wieś – najlepiej do miejsca, w którym nie ma zasięgu, wtedy do codziennego życia na pewno wrócisz zregenerowana.

Wieś nie jest jednak dla osób bez samochodu. Jeżeli uda ci się znaleźć pociąg, który dociera do interesującej cię destynacji, istnieje wysokie prawdopodobieństwo, że najbliższy sklep spożywczy będzie od niej oddalony o kilkanaście kilometrów. Jasne, wybierasz się tam przecież też spacerować, niemniej jednak lepiej dmuchać na zimne.

Decydując się na wyjazd na wieś, warto też pamiętać o tym, że częściej niż w miastach, nie ma tam chodników, poboczy, a czasem nawet asfaltowych dróg. Nowe modele Škoda z napędem 4x4 posiadają tryb off-road, który jest przystosowany do nieutwardzonych dróg i reaguje na każdą zmianę warunków w przeciągu zaledwie kilku milisekund. Nie jesteśmy w stanie wyobrazić sobie lepszego kompana podróży.

Czego jeszcze możesz spodziewać się po samochodach Škoda KODIAQ?

Blind Spot Detect

Elektroniczny czujnik martwego pola monitoruje miejsca przekraczające zasięg widzenia kierowcy i informuje go o zbliżających się lub obecnych w „martwej strefie” pojazdach.

Area View Camera

Cztery szerokokątne kamery zamontowane w autach Škoda umożliwiają obserwację otoczenia na ekranie samochodowym, w widoku 360 stopni.

Infotainment Online

Oprócz wskazówek dotyczących korków i remontów, samochody marki Škoda oferują także informacje na temat ilości wolnych miejsc parkingowych.

Pojemność

Przestronność, możliwość dostosowania wnętrza samochodu do potrzeb kierowcy oraz pojemny bagażnik to sztandarowe cechy modeli z segmentu SUV, które czynią podróż wygodną i przyjemną.

Więcej informacji znajdziesz na stronie marki: http://www.skoda-auto.pl/

materiał powstał we współpracy z marką Škoda

zdjęcia: mat. prasowe, iStock

Komentarze

Nasze akcje