klub recenzentki wizaz klub recenzentki wizaz Wejdź
Styl życia

Wojna o śniadanie na Instagramie Lewandowskiej. Fani: 'Chyba Pani sufit spadł na łeb'

Anna Lewandowska znowu naraziła się fanom. Burzę na jej Instagramie wywołał przepis na zdrową jaglankę. Jeden składnik kosztuje aż kilkadziesiąt złotych!
Milena Majak
maj 09, 2018

Anna Lewandowska bardzo często publikuje przepisy na zdrowe dania oraz desery. Jej blog pęka od nich w szwach. I jak nietrudno się domyślić, oczywiście nie wszystkim odpowiadają składniki, z których trenerka przyrządza potrawy. Ich cena niejednokrotnie przewyższa możliwości przeciętnie zarabiającej osoby.

Zobacz także: Anna Lewandowska ma nową fryzurę! Zupełnie jak z lat 90.

Niedawno dodany przepis na zdrową jaglankę o poranku przelał jednak czarę goryczy. Tym razem fanki nie zostawiły na Lewandowskiej suchej nitki.

Ivan z „Hotelu Paradise” szczerze opowiedział o związku z Anią i zdradził jej największą wadę

Przepis Lewandowskiej na jaglankę

Śniadanie, które zaproponowała Lewandowska, jest proste, smaczne, pożywne i zapewnia sporo energii na bardzo długo. Gwarantujemy, że nie poczujecie się po nim głodne. Ale nie to było przedmiotem rozmowy sfrustrowanych internautek. W komentarzach pod zdjęciem jaglanki z jagodami goji pojawiło się wiele krytycznych wpisów.

- Niestety, chciałabym jeść te wszystkie potrawy, o których mówi Ania, ale nie stać mnie na większość produktów lub po prostu nie są dostępne w moim mieście, a z przesyłką wychodzi jeszcze drożej. Szkoda, że jak się jest bogatym, to się nie myśli o biedniejszych. Biedny schudnie z głodu, bo nie jest mu potrzebna dieta? Błędne założenie.

- Chyba pani sufit na łeb upadł?! Dla kogo są te śniadania? Chyba nie dla przeciętnego Polaka…

- Pewnie śledzą panią same celebrytki, które stać na takie coś.

Czy rzeczywiście jest o co się kłócić? Słoiczek masła ghee o pojemności 500 g kosztuje w sklepie Foods by Ann 49,99 zł. Ten o pojemności 300 g już 34,99 zł. Wydanie jednorazowo takich pieniędzy rzeczywiście może troszeczkę nadszarpnąć nasz miesięczny budżet. Ale masła ghee używa się podczas gotowania bardzo oszczędnie, więc jest bardziej wydajne niż to zwykłe.

Zobacz także: Znamy sekret idealnej cery Anny Lewandowskiej! Te kosmetyki może stosować każda z nas

Ile tak naprawdę kosztuje jaglanka Lewandowskiej? Policzyła to jedna z obserwatorek. Okazuje się, że zapłacimy za nią mniej niż za paczkę chipsów, worek frytek albo kawę z automatu czy kawiarni

Policzmy koszt: kasza jaglana 50g = 0.50 PLN, mleko roślinne 250ml = 1.80 PLN, 1 łyżka masła ghee (na wypasie) = 1.20 PLN, ale da się znaleźć wersję = 0.60 PLN, łyżeczka miodu = 0.15 PLN, jagody goji 25g = 1.07 PLN, cynamon szczypta = 0.05 PLN z górką. SUMA = 4.77 PLN. Faktycznie, "majątek". 4.77 PLN to mniej niż kosztują: paczka parówek LUB mała paczka płatków czekoladowych i pół litra mleka LUB 2 grahamki w zestawie z dwoma łyżkami masła i 4 plastrami żółtego sera LUB 2 suche bułki śniadaniowe i 4 eko-jajka.

Oczywiście ten koszt można zminimalizować jeszcze bardziej (naszą wersję znajdziecie poniżej).

Co to jest masło ghee?

Dlaczego Anna Lewandowska tak bardzo promuje używanie masła ghee, czyli masła klarowanego? Najprościej mówiąc, jest to masło oczyszczone. Powolny proces przygotowywania go pozwala oddzielić warstwę substancji stałych, czyli zanieczyszczeń, od warstwy substancji ciekłych, czyli najczystszego masła.

Efekt jest taki, że otrzymujemy masło w najzdrowszej z możliwych postaci, które możemy używać w przeróżnych przepisach. Różni się tym, że jest zdecydowanie bardziej wyraziste, ale jednocześnie delikatniejsze, z orzechową nutą. Wystarczy zaledwie płaska łyżka, aby zmienić smak potraw.

Zobacz także: Anna Lewandowska opowiada o diecie podczas okresu. Nie uwierzycie w jej 'rady'

Mówiąc w skrócie, masło ghee (klarowane) jest dużo zdrowsze. Jak działa? Przede wszystkim łagodzi układ trawienny i przyspiesza rekonwalescencję wszelkich stanów zapalnych, które towarzyszą nam po zjedzeniu czegoś, co nam zaszkodziło. Dba również o poziom cholesterolu we krwi i ogólnie wzmacnia organizm. Zawiera także kwasy tłuszczowe, które mają przeciwnowotworowe właściwości. Zapewnia również lepsze wchłanianie wszystkich przyjmowanych substancji odżywczych z posiłków.

Przepis na tanią jaglankę

W tym przypadku musimy stanąć w obronie Anny Lewandowskiej. Jeżeli może sobie pozwolić na takie śniadanie, to dlaczego miałaby z tego nie skorzystać? Tutaj chciałybyśmy przypomnieć słowa Ewy Chodakowskiej, która ostatnio została skrytykowana za picie szampana do obiadu. Co wtedy powiedziała?

Nie przepraszam, że mam i nie kryję się z tym, że mam :). Jestem przykładem tego, ŻE MOŻNA OSIĄGNĄĆ WSZYSTKO, jeśli się wie, czego się chce i ciężko i wytrwale na to pracuje :).

I te słowa idealnie pasują właśnie do tej sytuacji. Jedyne co może bardziej razić w przypadku Lewandowskiej, jest nadmierna promocja produktów ze sklepu Foods by Ann. Pojawiają się w zasadzie w każdym przepisie. Często jednak są dodatkiem, a nie bazą dania.

Zobacz także: Lewandowska poleca olej kokosowy, Chodakowska twierdzi, że jest... niezdrowy. Kto ma rację?

Dlatego chciałybyśmy zwrócić uwagę na to, że aby się zdrowo odżywiać, wcale nie potrzebujemy góry pieniędzy. Przepisy trenerki mają być inspiracją do tworzenia własnych propozycji - może nawet ulepszonych. Jaglanka to tylko baza dla naszej kulinarnej fantazji.

Składniki:

  • połowa szklanki kaszy jaglanej (cena opakowania: 9,99 zł za 150 g),
  • szklanka wody i szklanka mleka krowiego (cena kartonu: około 1,99 zł),
  • odrobinę cynamonu dla aromatu i delikatnego smaku (cena saszetki: około 2,90 zł),
  • słodzimy jedną łyżeczką miodu (cena słoiczka: około 17 zł za 400 g),
  • jagody goji możemy zamienić na jakikolwiek inny owoc, który akurat mamy pod ręką, a są równie zdrowe: żurawinę, borówki, maliny, jabłko, banan, truskawki.

Zaznaczamy, że podane ceny pochodzą z jednego z dyskontów. To jednorazowy wydatek, bo przeliczając koszt zakupów na ilość jaglanek, które możemy z nich zrobić (i nie tylko), cena takiego śniadania jest wręcz śmiesznie niska. A eliminując z przepisu miód (słodzik zastąpią nam owoce), koszt takiego śniadania zmniejszymy jeszcze bardziej.

Zobacz także: Najmodniejsze sneakersy wiosny muszą być... brzydkie. Pokochała je Anna Lewandowska

Warto też tutaj zaznaczyć, że nawet zakup masła ghee Anny Lewandowskiej nie naruszy bardzo naszych finansów w perspektywie kilku miesięcy. Tak myślimy nie tylko my, ale również osoby, które stosują przepisy Lewandowskiej.

Przez trzy miesiące stosowałam się do diety Ani i wiecie co? Pierwszy zakup wszystkich składników wydawał mi się drogi... ale wystarczyły mi na bardzo długo i po całym miesiącu wyszło, że wydaję jednak mniej niż dotychczas ;). Warto najpierw coś spróbować, zanim się oceni - pisze jedna z internautek.

Masła ghee nie używa się za dużo, a jest o wiele zdrowsze, co wyjaśniłyśmy wyżej. Ale jeżeli nie jesteś przekonana do tak dużego jednorazowego wydatku, możesz je zrobić sama w domu.

Jak zrobił masło klarowane w domu?

Najpierw zastanów się, ile masła chcesz przygotować. Od tego zależy czas gotowania. Pół kilograma masła gotujemy przez 15 minut, ale jeden kilogram masła już 30 minut. Ważne jest również to, aby wybrane przez ciebie masło było dobrej jakości i nie zawierało soli. Rozpuść je w suchym garnku o grubym dnie na średnim ogniu. Gdy zauważysz, że na wierzchu pojawiła się piana, zredukuj ogień do małego, ponieważ nie wolno utrzymywać zbyt wysokiej temperatury. Teraz gotuj masło bez przykrywki i mieszaj od czasu do czasu, aby go nie przypalić.

Zobacz także: Ta piękna dziewczyna pokazuje, jak naprawdę okłamują nas blogerki fitness na Instagramie!

Zwykłą łyżką musisz również zbierać to, co pojawia się na wierzchu roztopionego masła, czyli zanieczyszczenia, które nie powinny znajdować się w maśle ghee. Po czym rozpoznać, że jest gotowe? Powinno mieć złocisty kolor i być przezroczyste. Aby dokładniej przefiltrować masło klarowane, można je przelać na koniec przez gazę. Jest to wskazane, ponieważ na dnie garnka osadzają się w trakcie gotowanie czarne substancje.

Poczekaj aż masło nabierze temperatury pokojowej i dopiero wtedy możesz je schłodzić bardziej. Rozpuszczając jeden kilogram zwykłego masła, otrzymamy z niego około 0,8 kilograma masła ghee.

Spróbujecie?

Zdjęcie główne: Instagram.com/annalewandowskahpba

Komentarze
Anna Lewandowska
Fryzury Anna Lewandowska zdecydowała się na odważną koloryzację! Jak wygląda z różem na głowie?
Znana trenerka pojawiła się imprezie z zaskakującym kolorem na głowie. Lewandowska zdecydowała się na tak zwany imprint włosów. Dobrze zrobiła?
Matylda Nowak
czerwiec 07, 2019

Anna Lewandowska była jednym z gości na imprezie Calzedonii. Ambasadorka marki zdecydowała się na odważny i dość zaskakujący look. Za stylizację posłużył na Lewandowskiej szykowny różowy garnitur, sandałki na szpilce i... sportowy stanik. Ale to nie koniec niespodzianek! Ania miała też na głowie nowy kolor . Znana trenerka już wcześniej eksperymentowała z fryzurą , ale ostatnio jej najbardziej radykalną zmianą było zrobienie sobie grzywki . Tym razem na jej włosach pojawił się odważny kolor. Wyświetl ten post na Instagramie. Post udostępniony przez Anna Lewandowska ® (@annalewandowskahpba) Cze 6, 2019 o 1:43 PDT Zobacz także: Anna Lewandowska w platynowym blondzie! Tak, to naprawdę ona... Anna Lewandowska zdecydowała się na odważną koloryzację włosów Na imprezie marki Calzedonia  Lewandowska pojawiła się z różem we włosach. Pasmo włosów trenerki zostało ufarbowane w inspirowany indiańskimi motywami wzorek. Efekt widoczny na włosach Anny uzyskuje się techniką imprintu - przykładając do włosów lub ich pasma matrycę i nakładając kosmetyk zapewniający trwałą lub tymczasową koloryzację. Za kolorowe pasmo we włosach Anny Lewandowskiej odpowiada fryzjer z warszawskiego salonu Duda Hair Design. Efekt uzyskany na włosach Anny Lewandowskiej jest zmywalny, uzyskany sprejem koloryzującym - tłumaczy stylistka fryzur, Maryla Duda. - Można uzyskać efekt trwały, ale kolor nie jest wtedy taki intensywny. Zrobienie kolorowego wzoru na włosach trwa około 20-25 minut i kosztuje (razem ze stylizacją włosów) od 100 do 250 zł. Naszym zdaniem różowy wzorek na włosach dodał stylizacji Anny Lewandowskiej "pazura". A wy co myślicie o imprincie na włosach trenerki? Zobacz także: Joanna Liszowska drastycznie zmieniła fryzurę. Zniknął znak rozpoznawczy aktorki! Zdjęcie główne: ONS

Przeczytaj
Styl życia Batony Anny Lewandowskiej w Lidlu! Zapłacicie tyle za przekąskę?
Dzięki tej akcji przekąski Foods by Ann wyprzedają się w ekspresowym tempie! Są tańsze, ale nadal tak samo zdrowe :).
Milena Majak
styczeń 03, 2018

Anna Lewandowska ponownie zaskoczyła fanów. Jej produkty Foods by Ann można teraz kupić w popularnym dyskoncie. Radzimy jednak spieszyć się z zakupami, bo zdrowe smakołyki żony Roberta Lewandowskiego bardzo szybko znikają z półek. Post udostępniony przez Anna Lewandowska (@annalewandowskahpba) Wrz 8, 2017 o 8:29 PDT Foods by Ann w Lidlu Linia przekąsek Foods by Ann dostępna jest w Polsce już od dłuższego czasu. Co więcej, Anna Lewandowska stale poszerza ofertę ekologicznych produktów . Niedawno uzupełniła ją o nowe  smaki batonów proteinowych , chipsy , a także musli i koktajle w proszku . A to wszystko jest oczywiście ekologiczne - produkowane ze 100-procentowo naturalnych składników. Foods by Ann nie zawierają GMO , konserwantów , laktozy oraz  tłuszczów trans .  Zobacz także:   Razem schudli... 180 kg! Te zdjęcia robią ogromne wrażenie A teraz wybrane produkty z oferty Foods by Ann są dostępne w... Lidlu ! Dla fanów Anny Lewandowskiej, to z pewnością niemałe zaskoczenie. Po raz pierwszy w tym dyskoncie pojawiają się jej przekąski. Cena pozytywnie zaskakuje, bo jedne z najbardziej popularnych smakołyków kosztują mniej niż w sklepie internetowym marki .  W aktualnej gazetce promocyjnej możemy zobaczyć, że do kupienia są: batony proteinowe - cena regularna to 3,89 zł, musli w saszetkach - cena regularna to 4,29 zł, chipsy z batatów lub topinamburu i marchwi - cena regularna to 4,99 zł chipsy z ziemniaków - cena regularna to 4,29 zł smoothie - cena regularna to 4,49 zł shake - cena regularna to 4,49 zł A poniżej na zdjęciu aktualnej gazetki możecie zobaczyć, ile te same produkty kosztują w Lidlu : Zdjęcie: Materiały promocyjne Promocja może i nie jest ogromna, ale biorąc pod uwagę fakt, że do zamówienia internetowego musimy doliczyć jeszcze koszty wysyłki , warto wybrać się na zdrowe...

Przeczytaj
kosmetyki anny lewandowskiej
Pielęgnacja Phlov to kosmetyczna marka Anny Lewandowskiej. Znamy asortyment oraz ceny!
Anna Lewandowska swój najnowszy projekt trzymała w tajemnicy. Nareszcie wszystko stało się jasne! Gwiazda startuje z marką kosmetyczną.
Ewelina Błeszyńska
październik 07, 2019

Anna Lewandowska to prawdziwa kobieta biznesu. Spełnia się jako trenerka fitness, blogerka, właścicielka marki Foods by Ann oraz twórczyni aplikacji Diet & Training by Ann. Tym razem gwiazda poszła o krok dalej i od miesięcy zapowiadała nowy biznes, który na Instagramie funkcjonował jako "Anna Lewandowska New Project". Nareszcie wszystko stało się jasne - Anna Lewandowska ze swoją marką Phlov (czyt. flō) debiutuje w świecie kosmetycznym. Jak czytamy na stronie brandu - nazwa ma nawiązywać do słowa flow, "czyli stanu pełnego zaangażowania w wykonywaną czynność, któremu  towarzyszą radość, spokój i szczęście" .   Wyświetl ten post na Instagramie. Post udostępniony przez Anna Lewandowska ® (@annalewandowskahpba) Paź 7, 2019 o 12:10 PDT Kosmetyki Anny Lewandowskiej - co znajdziemy w ofercie Phlov? Jak można było się spodziewać, w asortymencie marki Anny Lewandowskiej znajdą się naturalne kosmetyki do pielęgnacji twarzy oraz ciała . Phlov to marka wegańska, która wykorzystuje nowe odkrycie tzw. Brain-Skin.  W swoich recepturach PHLOV, jako pierwsza marka kosmetyczna w Polsce, wykorzystuje rewolucyjne odkrycie z dziedziny neuronauki - BRAIN-SKIN . To połączenie między mózgiem i skórą, które umożliwia wpływanie na nastrój poprzez poprawę stanu cery - czytamy na stronie marki. Przy składzie większości kosmetyków z asortymentu marki znajdziemy informację, że w około 97 proc. jest on naturalny . Jako przykład weźmy pod lupę odmładzające serum kwiatowe "Flower Yourself". W jego składzie zajdziemy skwalan z trzciny cukrowej, który doskonale nawilża i wygładza skórę, a także C-INFUSSION (inteligentną pochodną witaminy C ) czy upiększający olejek z róży damasceńskiej. Oprócz naturalnego składu niewątpliwym plusem kosmetyków są ich eleganckie opakowania. Ceny...

Przeczytaj
Moda Anna Lewandowska w puchówce z Reserved. Kupicie ją na wyprzedaży!
Sezon wyprzedaży czas start! My polecamy wybrać się do Reserved, gdzie taniej kupicie kurtkę Anny Lewandowskiej.
Ewelina Błeszyńska
grudzień 26, 2018

Anna Lewandowska zdążyła nas już przyzwyczaić do swojej miłości do ubrań z sieciówek. Dotąd trenerka była wielką fanką Zary, ale ostatnio najczęściej nosi ubrania z kolekcji Reserved. Lewandowska na swoim Instagramie pozowała m.in. w pięknym płaszczu tej polskiej marki , a ostatnio wstawiła zdjęcie w kurtce, która również pochodzi z jesienno-zimowej kolekcji. Mowa o kurtce puchowej w bardzo modną w tym sezonie panterkę. W sezonie jesień-zima 2018/2019, obok kolorowej kraty i printów znanych z apaszek, to właśnie zwierzęce wzory są jednym z wiodących trendów.  Wyświetl ten post na Instagramie. Post udostępniony przez Anna Lewandowska ® (@annalewandowskahpba) Gru 24, 2018 o 2:48 PST Anna Lewandowska w kurtce z Reserved Kurtka Anny Lewandowskiej początkowo kosztowała 299 złotych, ale w Reserved rozpoczęła się już zimowa wyprzedaż i kurtkę kupimy już za 249 złotych. Przecena niewielka, ale bardzo możliwe, że cena kurtki niebawem będzie jeszcze niższa. Puchówka jest dostępna w rozmiarach S, M oraz L.  Reserved - 249 zł (było 299 zł) Zimowa wyprzedaż 2018 w Reserved 26 grudnia wyprzedaże rozpoczęły się w większości sieciówek. Wcześniejsze obniżki oferuje m.in. Zara oraz oczywiście Reserved. Oprócz kurtki Anny Lewandowskiej warto zwrócić uwagę na sukienki, zimowe buty oraz swetry. Większość asortymentu została przeceniona o około 30 procent, ale zdarzają się także ubrania i dodatki przecenione o połowę. Polecamy wybrać się na zakupy i już teraz życzymy udanych łowów! ;) Zobacz także: Fani dopytywali o seksowne body Ani Lewandowskiej. Okazuje się, że to niedroga polska marka

Przeczytaj