klub recenzentki wizaz klub recenzentki wizaz Wejdź
Wpadaj.pl
mat. prasowe
Styl życia

Wpadaj.pl – darmowy kalendarz online do zarządzania salonem health & beauty

Nawet mały salon urody wymaga dużego zaangażowania i dobrej organizacji. Aplikacja Wpadaj.pl powstała po to, by ułatwić ci pracę.
Materiał partnera
marzec 12, 2021

Co jest kluczem do sukcesu? Przede wszystkim terminowość. Dlatego dzień przed wizytą warto przypomnieć się klientce, wysyłając do niej wiadomość SMS. Na co dzień nie masz na to czasu? Kalendarz Wpadaj.pl zrobi to za ciebie!

Wpadaj.pl – zarządzaj firmą z poziomu jednej aplikacji

Aplikacja Wpadaj.pl służy nie tylko do umawiania wizyt. Jest też doskonałym narzędziem do: 

  • sporządzania grafików pracy, 
  • sprawdzania stanu zapasów w magazynie,
  • kontrolowania sprzedaży w salonie.

Dzięki kalendarzowi Wpadaj.pl twoi pracownicy zawsze będą wiedzieli, co i kiedy mają robić, a w firmie nigdy nie zabraknie tego, co musi być pod ręką. Nie trzeba nikomu udowadniać, że od powyższych rzeczy w dużej mierze zależy prestiż salonu. System pozwala korzystać z dowolnej liczby terminarzy dla dowolnie wielu pracowników, a także tworzyć przejrzyste raporty. Wszystkie parametry można konfigurować według własnych potrzeb. 

Aplikacja Wpadaj.pl
mat. prasowe

Co ważne, aplikacja Wpadaj.pl jest całkowicie bezpłatna. Właściciela firmy, który korzysta z kalendarza nie wiąże żaden abonament. Płaci on tylko za pakiety SMS, które są wysyłane do klientów w celu potwierdzenia wizyt w salonie.

Dzięki Wpadaj.pl twój salon nigdy nie będzie świecił pustkami

Aplikacja skutecznie wspiera zarówno duże, jak i małe salony. Wpadaj.pl Addons to szeroka paleta dodatkowych narzędzi, które pozwalają wejść na wyższy poziom i wyróżnić się spośród tysięcy innych salonów. Natomiast Wpadaj.pl Smarts pomaga w codziennym zarządzaniu biznesem. Za sprawą Smarts masz pod kontrolą pracowników, rozliczenia, magazyn i wszystko inne!

System zintegrowany jest z aplikacją dla klientów, czyli wyszukiwarką salonów, która pomoże im zwiększyć zasięg działania. Klienci uzyskają dostęp do aktualnych wolnych terminów bez konieczności dzwonienia i potwierdzania, a tym samym – komfort rezerwacji wizyty o każdej porze dnia i nocy.

Wpadaj.pl jest polskim programem, stworzonym przez polską firmę dla wspierania rodzimych salonów health & beauty w ich rozwoju! Jest dostępny na systemy Android i IOS. 

Więcej informacji znajdziesz na stronie, Facebooku oraz Instagramie.

Aplikacja Wpadaj.pl
mat. prasowe

Materiał powstał z udziałem Wpadaj.pl

koronawirus salony kosmetyczne fryzjerskie zasady
Styl życia Jak od 18 maja będą wyglądały wizyty u fryzjerów i kosmetyczek? O tym musisz pamiętać!
Salony kosmetyczne i fryzjerskie wracają do pracy. Ale w związku z trwającą epidemią COVID-19 wizyta w nich będzie mniej przyjemna i związana z wieloma ograniczeniami...
Matylda Nowak
maj 14, 2020

Odkąd premier Mateusz Morawiecki ogłosił datę trzeciego etapu odmrażania gospodarki , Polacy zaczęli masowo umawiać się na wizyty w salonach fryzjerskich i kosmetycznych. Zmęczone samodzielnym podcinaniem włosów , farbowaniem odrostów czy ryzykownymi próbami przedłużania sobie rzęs , też nie możemy się doczekać momentu, kiedy oddamy się w ręce profesjonalistów. Niestety, nowe zasady funkcjonowania salonów fryzjerskich i kosmetycznych nie uprzyjemnią nam tych wyczekanych wizyt...  Fot.: iStock Salony kosmetyczne – zasady funkcjonowania w trakcie epidemii koronawirusa W salonach kosmetycznych będziemy obsługiwane przez osoby zaopatrzone w rękawiczki i maseczki ochronne. Do kosmetyczki nie będziemy mogły tak po prostu "wejść z ulicy", bo na wizytę trzeba się będzie wcześniej umówić przez telefon lub internet , a dzień wcześniej będzie ona potwierdzona przez pracowników salonu. W mniejszych salonach, miedzy stanowiskami mogą zostać ustawione oddzielające je ekrany. Ekran ochronny pojawi się też prawdopodobnie między klientką, a manikiurzystką. Z gabinetu kosmetycznego znikną też testery kosmetyków. A ponadto: w gabinecie może przebywać tylko tylu klientów, ile jest stanowisk do ich obsługi , więc na swoją kolej poczekamy we własnym samochodzie lub pod salonem kosmetycznym, w salonie kosmetycznym nie możemy pojawić się z osobą towarzyszącą , jeśli jest to możliwe, w trakcie zabiegu p owinnyśmy zasłonić usta i nos oraz nosić jednorazowe rękawiczki lub zdezynfekować ręce , w trakcie zabiegu nie będziemy mogły korzystać z telefonów komórkowych , ani nawet ich wyjmować.  zgodnie z zaleceniami rządu, pracownicy gabinetu kosmetycznego raczej nie zaproponują nam już nic do picia , klient z wyraźnymi oznakami choroby (uporczywy kaszel, złe samopoczucie, trudności w oddychaniu) nie zostanie wpuszczony do salonu. Salony fryzjerskie – zasady...

Przeczytaj
Pochłaniacz pyłu Afinia
mat. prasowe
Manicure Bezpieczny manicure – sprawdź, jak dbać o swoje zdrowie
Brak tego urządzenia w salonach manicure może być przyczyną chorób układu oddechowego.
Materiał partnera
grudzień 28, 2020

Z roku na rok wzrasta świadomość szkodliwości smogu. Wykazujemy coraz większą wiedzę na temat źródła problemu i związanych z nim konsekwencji. Wiemy także, że to my, ludzie, jesteśmy odpowiedzialni za jakość powietrza, którym oddychamy. By chronić nasz układ oddechowy, kontrolujemy temperaturę w pomieszczeniach, zaopatrujemy się w odświeżacze i rośliny oczyszczające powietrze. Ale co z takimi miejscami, jak salony manicure? Otóż okazuje się, że manikiurzystka wdycha nawet do 4 kg pyłu paznokciowego rocznie . Na inhalację unoszących się w powietrzu zanieczyszczeń narażone są także klientki poddające się zabiegom pielęgnacji i stylizacji paznokci.  Pochłaniacz pyłu – czym jest i dlaczego jest tak ważny? Jeżeli manicure ma odbywać się w bezpiecznych warunkach, salon powinien być wyposażony w pochłaniacz pyłu . To narzędzie, które pozwala wyeliminować problem szkodliwych drobinek , które powstają w trakcie piłowania paznokci i mają zdolność przenikania do pęcherzyków płucnych. Tymi mikroskopijnymi elementami mogą być m.in. toksyczne związki chemiczne, żywice, sztuczne tworzywa czy bakterie, grzyby lub inne patogeny.  Do wiodących producentów pochłaniaczy pyłu należy marka Afinia . Skuteczność jej urządzeń potwierdzają opinie lekarskie:  Rekomenduję pochłaniacz pyłu NDC 1000 firmy Afinia, jako urządzenie istotnie ograniczające narażenie na wdychanie pyłu powstającego podczas obróbki paznokci i jednocześnie zapobiegające rozwojowi chorób związanych z tym narażeniem – mówi lekarz Marta Pilaczyńska-Cemel, specjalista chorób wewnętrznych i chorób płuc. Pochłaniacz umieszcza się dyskretnie pod blatem stołu manikiurzystki, dzięki czemu nie ogranicza jej miejsca pracy. Na blacie jest widoczna jedynie...

Przeczytaj
Rossmann GO
mat. prasowe
Makijaż Nowoczesne zakupy w drogeriach Rossmann – skanuj przy półce, płać w aplikacji
Zawsze się spieszysz, nie cierpisz stać w kolejkach, a może zależy ci na zachowaniu społecznego dystansu? Nie rezygnuj z zakupów w drogeriach Rossmann. Po prostu weź towar z półki i… wyjdź ze sklepu!
Materiał partnera
grudzień 11, 2020

Bez obaw, nie namawiamy cię do łamania prawa ;), po prostu pokazujemy możliwości. Jeśli jesteś jedną z siedmiu milionów osób, które korzystają z aplikacji Rossmann PL, już dziś w drogeriach stacjonarnych możesz zrobić zakupy bez podchodzenia do kasy. Żadnej – ani obsługowej, ani bezobsługowej. Naprawdę!  Mało tego, wchodząc do drogerii nie musisz też brać koszyka, a wybrane towary możesz wkładać od razu do własnej torby lub plecaka. Czy to legalne? Owszem! Jeśli nie masz zainstalowanej aplikacji Rossmann PL, to dłużej nie czekaj. Zajmie ci to zaledwie minutę. Jeżeli już masz aplikację, to skorzystaj z płatności Rossmann GO. Rossmann GO pomoże ci zrobić zakupy bez straty czasu, bez stania w kolejce oraz bez koniecznego kontaktu z pracownikami sklepu.  Jak korzystać z funkcji Rossmann GO? Oto prosta instrukcja w czterech krokach: Wchodząc do sklepu – włącz aplikację.  Podejdź do półki, wybierz rzecz, którą chcesz kupić i z pomocą skanera w aplikacji zeskanuj jej kod. Towar schowaj do swojej torby.  Ten punkt możesz oczywiście powtarzać tyle razy, ile tylko potrzebujesz. Kupuj bez przeszkód. Aplikacja na bieżąco zsumuje należność i pokaże ci, ile będziesz musiała zapłacić. Jeśli na twojej liście będzie co najmniej pięć pozycji, dostaniesz rabat.  Zlokalizuj się za pomocą GPSu lub kodu QR i wybierz formę płatności online – masz tu do wyboru podpięta kartę płatniczą, Google Pay/Apple Pay, przelew online lub Blik. A teraz zapłać. Jeżeli jednak wolisz podejść do kasy, oczywiście też możesz to zrobić. Aplikacja przygotuje ci jeden wspólny kod dla wszystkich zeskanowanych wcześniej zakupów – teraz nie będziesz musiała wyjmować ich z torby. Wystarczy jeden klik i przy kasie będziesz mogła zapłacić tradycyjnie – kartą...

Przeczytaj
zielone paznokcie po hybrydzie lub żelu
iStock
Manicure Zielone paznokcie – dlaczego płytka paznokcia jest zielona?
Zielone paznokcie to jeden z objawów zakażenia pałeczką ropy błękitnej. Najczęściej zielone zabarwienie pojawia się po wykonaniu hybrydy lub żelu w salonie kosmetycznym. Jak zapobiec zakażeniu i pozbyć się zielonej bakterii?

Zielone paznokcie pojawiające się po wizycie u kosmetyczki to częsty problem. Najczęściej do zakażenia dochodzi poprzez nieodpowiednią higienę w salonie lub nieprawidłowe nałożenie lakieru. Pałeczka ropy błękitnej może się przenieś na pilniczku, frezerce, a nawet pędzelku lakieru. Dodatkowo pozbycie się problemy zielonych paznokci jest niezwykle trudne. Niekiedy niezbędne może być nawet usunięcie paznokcia! Jeśli zauważycie, że płytka nabiera zielonej barwy, od razu udajcie się do dermatologa! Zielona bakteria na paznokciu Jedną z głównych przyczyn zielono-żółtego zabarwienia paznokci jest zakażenie bakterią  pseudomonas aeruginosa, czyli pałeczką ropy błękitnej . Występuję one powszechnie w wielu miejscach - w ziemi, w wodzie, a także w żywych organizmach ludzkich i zwierzęcych. Płytka paznokcia zbudowana jest z keratyny, która jest podstawowym pożywieniem tych bakterii. Zaczyna się rozwijać przy około 37 stopniach, czyli w temperaturze ciała. Oprócz charakterystycznego koloru możemy również zauważyć rozwarstwienie i kruchość płytki . Zakażenie pałeczką ropy błękitnej jest wynikiem: nieodpowiedniej higieny - zbyt rzadkie lub nieprawidłowe mycie rąk , nieoczyszczanie przestrzeni pod paznokciami, wizyty w salonie manicure, który nie przestrzega podstawowych zasad higieny, np. nie dezynfekuje narzędzi po każdym kliencie, noszenie długich paznokci, przedłużanie paznokci - łatwiej zbierają się pod nimi zanieczyszczenia i wilgoć. Przeczytaj także: Choroby, którymi możemy się zarazić u kosmetyczki.         Wyświetl ten post na Instagramie.                  ...

Przeczytaj