Maskara AA
Chcę testować
Pomadki Lip Me Up
Chcę testować
Produkty Dr Skin Clinic
Chcę testować
Serum Lirene
Laureaci
Bourjois
Laureaci
Kosmetyki Rosie
Laureaci
Kosmetyki Neutrogena
Laureaci
kosmetyki Marc Anthony
Laureaci
Kosmetyki Rimmel London
Chcę testować
Kosmetyki Eveline Cosmetics
Laureaci
Kosmetyki Vegaya
Laureaci
Produkty Inveo
Laureaci
Kosmetyki Syoss
Wyniki testu
Kosmetyki Bielenda
Laureaci
kosmetyki Lift4Skin
Laureaci
kosmetyki Pomegrace
Laureaci
Kosmetyki Neboa
Laureaci
Kosmetyki AA
Laureaci
Fluid Lirene
Laureaci
Vianek
Laureaci
Wybrano idealny rozmiar biustu! To właśnie ta miseczka jest najbardziej pożądana!
Styl życia

Rozmiar biustu - miseczka w tym rozmiarze jest najbardziej pożądana 

Rozmiar biustu ma znaczenie, a naukowcy nie mają wątpliwości – to właśnie taka wielkość piersi sprawia, że kobiety są szczęśliwsze i czują się bardziej atrakcyjne.

Rozmiar biustu często jest powodem do narzekań. Najczęściej mówimy, że jest niewystarczająco duży, ale i za mało jędrny albo ma nieodpowiedni kształt. Dlatego też jeden z najbardziej znanych portali medycznych DrEd.com postanowił przeanalizować, jaki rozmiar biustu jest najbardziej pożądany zarówno przez mężczyzn, jak i kobiety. Wyniki badań mogą zaskoczyć.

Zabiegi medycyny estetycznej są na wyciągnięcie ręki, kiedy masz kod Groupon.

Paznokcie sweterkowe - jak je zrobić w domu? TOP 5 inspiracji z Instagrama

Jaki jest idealny rozmiar biustu?

W badaniu przeprowadzonym na zlecenie portalu wzięło udział 1000 Amerykanów oraz 1000 Europejczyków obu płci. Jak się okazało, to kobiety częściej niż mężczyźni wskazywały na to, że idealne piersi powinny być naprawdę duże, podczas gdy większość mężczyzn za najbardziej pożądany rozmiar biustu wskazywało miseczkę C.

Z badań wynika, że aż 56 proc. mężczyzn opowiedziało się za tym, że to właśnie miseczka C jest idealnym rozmiarem biustu, rozmiary D i większe wskazało 35 proc. ankietowanych panów, zaś najmniejszym zainteresowaniem cieszyły się miseczki B oraz A. Kobiety z kolei zostały poproszone o określenie poziomu zadowolenia z rozmiaru swojego biustu. Jak się okazało, najmniej zadowolone ze swojego biustu są panie noszące staniki w rozmiarze B, a jedynie 27 proc. respondentek akceptowało swój rozmiar, zaś reszta twierdziła, że ich piersi są niemal niewidoczne.

rozmiar biustu miseczka C

Rozmiar biustu E również został uznany przez panie za niezbyt pożądany. Przez dużą wielkość, wiele kobiet skarżyło się na problemy z kręgosłupem, a jedynie 29 proc. badanych cieszyło się ze swojego rozmiaru. Miseczka D zajęła w rankingu pań drugie miejsce, zaś najbardziej pożądanym i idealnym rozmiarem okazało się C, co całkowicie pokrywa się z wyborem panów.

Zobacz także: Jak dobrać stanik? Dzięki tym zasadom wybierzesz odpowiedni rozmiar

Niemal w całej Europie – w tym w Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Austrii, Portugalii i Holandii – kobiety i mężczyźni zgodzili się, że idealny rozmiar biustu to miseczka C, jednak w Polsce i na Węgrzech królowały mniejsze piersi o miseczce B. W Austrii, Niemczech, na Węgrzech, we Włoszech, w Holandii, Portugalii, Hiszpanii i USA ankietowani respondenci woleli, aby kobiety miały piersi o jeden rozmiar większy niż średnia krajowa. Co ciekawe panowie z Polski woleli, by panie miały biust o rozmiar mniejszy, niż królujące w naszym kraju C.

Źródło: DrEd.com

Wniosek? Trudno mówić o tym, że jakiś rozmiar biustu jest idealny. Nawet jeśli najbardziej pożądanym rozmiarem jest miseczka C, warto pamiętać o tym, że taki rozmiar nie pasuje do każdej z nas. Bywamy wysokie, filigranowe, puszyste, lub bardzo szczupłe, dlatego nie powinnyśmy kierować się jedynie tym, jaka miseczka jest uznawana za idealną, lecz tym, jaka jest idealna dla nas. Dlatego jeśli nie jesteś zadowolona ze swojego biustu, możesz postawić na kremy do biustu lub ćwiczenia ujędrniające biust, a przede wszystkim udać się do profesjonalnej brafitterki, która pomoże w doborze odpowiedniego stanika, który uniesie i nada piersiom odpowiedni kształt. Wtedy może się okazać, że może całe życie się myliłaś i wcale nie masz znienawidzonej miseczki B...

Warto także zauważyć, że badania są nieprecyzyjne, bo przy różnych obwodach rozmiary tej samej miseczki różnią się naprawdę znacząco. Przyjmijmy zatem, że chodzi o bardzo stereotypowe wyobrażenie o miseczkach, np. A=małe, B=niewielkie, C=średnie itd.

jak dobrać stanik
iStock
Moda
Jak dobrać stanik? Dzięki tym zasadom wybierzesz odpowiedni rozmiar bez pomocy brafitterki
Jak dobrać stanik, żeby spełniał swoje funkcje? Dobrze się zmierzyć i zapobiegać wpijaniu się materiału. Dopasowany biustonosz potrafi poprawić estetykę piersi, ich kształt i rozmiar.

Niewiele z nas wie, jak dobrać stanik, by ten spełniał swoje zadanie istotne jest wybranie odpowiedniej miseczki, ramiączek, fiszbiny, materiału i obwodu. Każdy z tych elementów ma ogromne znaczenie. Niewłaściwy stanik może powodować wadę postawy lub dawać jej optyczne złudzenie, niewłaściwie trzymać biust lub być po prostu niewygodny.  Jak dobrać stanik? Dobór stanika należy rozpocząć od zdjęcia z siebie wymiarów. Konieczne jest zmierzenie obwodu pod biustem, samego biustu, ale też długość ramiączek. Najbardziej istotne są jednak dwa pierwsze. Zmierzyć je należy przy użyciu miarki krawieckiej, która jest na tyle elastyczna, że da dokładne wymiary.  Mierzenie stanika Obwód pod biustem mierzy się stojąc prosto, naturalnie, nie robiąc głębokich wdechów. Rozmiar stanika to wielokrotność liczby 5 (np. 75, 85). Jeśli nie posiadamy wymiarów zbliżonych do pełnego rozmiaru, zaokrąglijmy go w dół i wykorzystajmy zapięcie na środkową lub zewnętrzną haftkę. Obwód biustu mierzy się natomiast w najszerszym jego miejscu, najczęściej na wysokości sutków, pilnując, żeby plecy nie były zgarbione, a miarka nie opadała na plecach. Staniki dostępne są w rozmiarach od A do KK i od 60 do 110 w obwodzie biustu. Odpowiednie dopasowanie stanika Jak dobrać stanik? Po zebraniu miary należy przymierzyć go i zapiąć na najluźniejszą z haftek. Najlepiej zrobić to przy lekko pochylonych plecach, żeby piersi ułożyły się luźno w miseczkach. Jeśli biustonosz zapina się wyłącznie na najciaśniejszą haftkę, jest niedopasowany. Fiszbina usytuowana z boku nie może natomiast znajdować się na plecach lub piersi. Ma układać się tuż pod biustem i kończyć na środku pachy. Dobierając stanik powinniśmy również wykonać odrobinę ruchów, by wykluczyć...

Ten rozmiar kobiecych ubrań jest dla facetów najseksowniejszy
Styl życia
Faceci wybrali, jaki rozmiar kobiecych ubrań jest najseksowniejszy
Jaka kobieca figura najbardziej podoba się facetom? Choć w ciągu ostatnich lat popularność zdobyły krągłe kształty, mężczyźni za najbardziej atrakcyjne wskazują kobiety noszące rozmiar... 36.

Rozmiar nie ma znaczenia? Niestety panowie nie są tak subtelni jak płeć piękna i wielokrotnie powtarzają, jaki rozmiar kobiecych ubrań jest dla nich najseksowniejszy. Brytyjski dziennik „The Sun” postanowił przeprowadzić ankietę wśród swoich odbiorów i sprawdzić, jakie kobiety są najbardziej pożądane przez mężczyzn. Wyniki tych badań naprawdę mogą was zaskoczyć. Ten rozmiar kobiecych ubrań jest dla facetów najseksowniejszy Z badań przeprowadzonym na zlecenie „The Sun” wynika, że nawet jeśli kobieta jest piękna, delikatna, czuła, rodzinna, mądra i ciepła, jednak nie nosi pożądanego przez facetów rozmiaru ubrań , natychmiast jest skreślona jako kandydatka na ich partnerkę. Aż 87 proc. ankietowanych przyznało, że preferuje szczupłą oraz bardzo szczupłą sylwetkę. Rozmówcy dziennika podkreślają, że dopuszczalnym przez nich kobiecym rozmiarem jest maksymalnie… 36. To nie żart! Panowie w dosadny sposób podkreślają, że „większy rozmiar to sygnał, że z kobietą jest coś nie tak”. Masywne uda i duży brzuch w ogóle mnie nie podniecają – mówi dziennikowi Zach Smith, 24-letni przedsiębiorca z Londynu. Jeśli nadwaga dziewczyny sprawia, że ​​myślę, że nie dba o siebie ani o własne zdrowie, w jaki sposób pewnego dnia zadba o dziecko? Zmiana na lepsze wcale nie jest trudna, ale wymaga dyscypliny, której im brakuje – dodaje. Zachowi wtórują również inni mężczyźni udzielający „The Sun” wypowiedzi na temat „idealnego” kobiecego ciała. Uważam, że większe kobiety są bardziej leniwe, a wiele z nich nie prowadzi zdrowego stylu życia i często decyduje się na śmieciowe jedzenie lub pali i nie dba o siebie – mówi 33-letni Reiss Smith, hydraulik z Essex. Choć skandaliczne poglądy Zacha i Reissa obrażają kobiety, ich zdanie podziela wielu mężczyzn. Z badań przeprowadzonych na University of Udine we Włoszech w 2015 r. wynika, że im niższe ...

W tych krajach kobiety mają najładniejszy biust
Styl życia
W tych krajach kobiety mają najładniejszy biust. Czy Polska znalazła się w tym zestawieniu?
Naukowcy nie mają wątpliwości! To kobiety tej narodowości mogą pochwalić się najpiękniejszym biustem na świecie.

Często zastanawiamy się czy nasze piersi są wystarczająco duże, pełne i jędrne. Czy ich kształt jest odpowiedni i atrakcyjny dla płci przeciwnej. By rozwiać wątpliwości milionów kobiet na całym świecie portal randkowy VictoriaMilan postanowił tworzyć ranking narodowości, które mogą poszczycić się najpiękniejszym biustem na świecie. Te kobiety mają najładniejszy biust Na kobiecą atrakcyjność składa się wiele atrybutów, w tym pożądane przez mężczyzn długie nogi, zgrabna sylwetka, długie lśniące włosy, idealna, promienna cera, czy pełne usta. Oczywiście nie możemy również zapomnieć o piersiach, na które panowie zwracają szczególną uwagę. Przeczytaj także:  5 błędów, które popełniamy kupując biustonosz   Zagadnienie idealnego biustu od lat jest przedmiotem badań seksuologów, socjologów oraz antropologów, którzy na podstawie ankiet oraz licznych pomiarów starają się ustalić, jaki kształt oraz rozmiar biustu uznawany jest za ten najbardziej pożądany. Z najnowszych badań przeprowadzonych przez zespół jednego z najbardziej znanych portali medycznych DrEd.com na grupie 2 tys. respondentów obu płci wynika, że to właśnie  posiadaczki piersi w rozmiarze C są uznawane za najbardziej atrakcyjne . Potwierdziło to aż 56 proc. ankietowanych. Drugie miejsce zajęła miseczka D . Mniejsze rozmiary zarówno nie cieszyły się zainteresowaniem wśród panów, jak i nie były uznawane przez kobiety jako rozmiar najbardziej pożądany. Co ciekawe miseczki większe niż D również nie satysfakcjonowały ich posiadaczek , które często skarżyły się na problemy z kręgosłupem. Warto jednak wspomnieć o tym, że  badania przeprowadzone na grupie badanych są nieprecyzyjne, ponieważ przy różnych obwodach rozmiary tej samej miseczki znacząco się różnią. Należy więc przyjąć, że respondenci oceniali stereotypowe wyobrażenie o miseczkach, np. A=małe,...

Styl życia
Jaki wzrost jest najbardziej atrakcyjny u kobiety, a jaki u mężczyzny? Sprawdzono to!
Naukowcy zbadali, jak wysokie osoby są najbardziej pożądane przez płeć przeciwną. Będziecie zaskoczeni!

Nie od dziś wiadomo, że wzrost to jeden z czynników determinujących naszą atrakcyjność .  Wyżsi mężczyźni postrzegani są jako bardziej pociągający , silniejsi, mogący zapewnić poczucie bezpieczeństwa. Ponadto od wysokich panów, częściej niż od ich niższych konkurentów, panie oczekują również dużego przyrodzenia , ale czy właśnie z takimi mężczyznami najczęściej chcą się wiązać kobiety? Jak wykazują najnowsze badania, pomimo iż przeciętny wzrost z roku na rok jest coraz większy, to nie do końca oznacza to, że podobają nam się coraz wyżsi mężczyźni. A co z najbardziej pożądanym wzrostem kobiet? Jakie przedstawicielki płci pięknej postrzegane są za najbardziej atrakcyjne? Na te pytania postanowił odpowiedzieć zespół badaczy na zlecenie twórców aplikacji randkowej Badoo. Przeczytaj także:  Bielizna w tym kolorze najbardziej podnieca facetów! I wcale nie chodzi o czerwień… Jaki wzrost jest uznawany za najatrakcyjniejszy? Badacze przeanalizowali 20 tys. profilów użytkowników Badoo , na podstawie których doszli do wniosku, jaki wzrost gwarantuje największe zainteresowanie płci przeciwnej.  Jeśli chodzi o mężczyzn , za największych przystojniaków uchodzili ci,  którzy mają  173 cm wzrostu . Za atrakcyjnych zostali również ci, mający 168, 175, 178 i 183. Przeczytaj także:  To popularne ćwiczenie sprawi, że twoje życie seksualne będzie jeszcze lepsze  Jeśli chodzi o kobiety, okazuje się, że największym zainteresowaniem cieszą się panie mierzące 165 cm. Pociągające dla mężczyzn okazały się  również panie nieco niższe , mające 152, 157 oraz 160. To świetna informacja dla Polek. To właśnie średni wzrost pań naszej populacji. Za równie piękne zostały także uznane nieco wyższe panie, bo mające 170. Także polski badacz prof. Bogusław Pawłowski , w swojej książce „ Biologia   atrakcyjności człowieka” , wskazuje na to,...

Nasze akcje
Zapachy Police
PIELĘGNACJA

Wygraj nowe zapachy z linii GOODVIBES od Police To Be!

STYL ŻYCIA

Rossmann wspiera Niebieską Linię

Pielęgnacja skóry suchej
PIELĘGNACJA

Jak wykonać makijaż przy skórze suchej?

Maciej Zień Beauty
MAKIJAŻ

Kolekcja Maciej Zień Beauty jest już dostępna!

Polecane
Najnowsze
Wybrane dla Ciebie
modne buty na jesień 2021
Moda

Modne buty na jesień 2021 - TOP 6 modeli, które będą hitem sezonu [Przegląd z sieciówek]

Aneta Zygmuntowicz
modne sukienki na jesień 2021 z sieciówek
Moda

Modne sukienki na jesień 2021 od 60 złotych. 5 propozycji z sieciówek, które musicie mieć w szafie!

Aneta Zygmuntowicz
efekty stosowania retinolu
Pielęgnacja

Retinol – efekty na trądzik i zmarszczki. Kiedy się pojawią i jakie są skutki uboczne?

Aneta Zygmuntowicz
odżywki emolientowe do włosów
Fryzury

Odżywki emolientowe do włosów - jaką wybrać i jak je stosować? [ranking najlepszych]

Laura Osakowicz
AZS na szyi
Pielęgnacja

Atopowe zapalenie skóry - przyczyny, objawy i sposoby leczenia

Julia Cichocka
fryzura z długich włosów
Fryzury

Fryzury z długich włosów, które zrobisz samodzielnie w 5 minut. TOP 15 inspiracji [Zdjęcia]

Aneta Zygmuntowicz
kurtka przejściowa na jesień 2021
Moda

Kurtki przejściowe na jesień 2021. Przegląd z sieciówek od 60 zł [Sinsay, Bershka, Zara, House, H&M]

Aneta Zygmuntowicz
płaszcze w kratę
Moda

Najmodniejsze płaszcze w kratę na jesień 2021 z sieciówek [Sinsay, Stradivarius, H&M, Tatuum, Mango]

Paulina Wierzchowiecka
pełne usta
Pielęgnacja

Pełne usta - jak uzyskać, jak dbać i jak malować?

Aneta Zygmuntowicz
nakładanie henny do brwi
Pielęgnacja

Henna do brwi - jak zrobić ją w domu, ile kosztuje i którą wybrać?

Paulina Wierzchowiecka
depilacja cukrowa
Pielęgnacja

Depilacja cukrowa - jak ją wykonać w domu? Przepis na pastę cukrową do depilacji

Katarzyna Dobrzyńska
jak używać roller do twarzy
Pielęgnacja

Jak używać rollera do twarzy, aby pozbyć się opuchlizny? [Krok po kroku]

Laura Osakowicz
bakuchiol najlepsze kosmetyki z roślinnym zamiennikiem retinolu
Pielęgnacja

Bakuchiol, czyli roślinna alternatywa retinolu. Jak działa i jak stosować?

Milena Majak
Dziewczyna z naturalnym makijażem
Makijaż

Naturalny makijaż - jak go zrobić krok po kroku?

Julia Cichocka
Kobieta ze zniszczonymi w
Fryzury

Zniszczone włosy - domowe sposoby i kosmetyki na przywrócenie im blasku

Milena Majak Julia Cichocka