klub recenzentki wizaz klub recenzentki wizaz Wejdź
Styl życia

Wygrała z depresją i nadwagą. Ta dziewczyna schudła 60 kg i zachwyca wyglądem

Kiedy myślała, że już nic nie uda jej się zmienić, wydarzyło się coś nieoczekiwanego. Wystarczył drastyczny bodziec, który popchnął ją do działania.
Milena Majak
maj 15, 2017

Dla tej kobiety utrata wagi to coś znacznie więcej niż zwykłe zdjęcia "przed" i "po"... Nawet obwisła skóra, która chociażby w przypadku Tiffaney Anderson jest powodem do wstydu, dla Jany Roller nie stanowi problemu.  

Ten, kto nigdy nie musiał walczyć z nadwagą nie wie, ile trzeba w związku z tym wycierpieć. Historia 29-letniej Jany Roller jest o tyle smutna, że zawodowo zajmuje się fotografowaniem atletów. Zawsze podziwiała wysportowane sylwetki kobiet i mężczyzn, ale sama zmagała się z nadprogramowymi kilogramami. W wywiadzie dla "People" wyznała, że jej dzieciństwo też nie było łatwe. Dorastała w domu, w którym ojciec występował w konkursach fitness i zajmował się kulturystyką.

Zobacz także: Chandra czy już... depresja? Jak to rozpoznać?

W związku z tym w dość młodym wieku popadła w depresję, która uniemożliwiała jej dążenie do wymarzonej sylwetki. Smutki zajadała wszystkim, co było w zasięgu wzroku. 

Kiedy chorujesz na depresję, ciągle wmawiasz sobie, że nie dasz rady, że nie jesteś wystarczająco dobry. Dobrnęłam do punktu, w którym wiedziałam, że chcę zacząć robić coś, co chciałam zacząć robić od bardzo dawna, ale nie mogłam. Wmawiałam sobie, że nie byłam warta tych zmian - zdradza Roller.

Przepis na detoks: zielony koktajl owocowo-warzywny

Jak zacząć odchudzanie?

Kobieta wytłumaczyła, że punktem zwrotnym w jej życiu było traumatyczne przeżycie związane z jej synem. Na jednym ze spacerów, odbiegł od niej i niewiele brakowało, aby został potrącony przez samochód, bo Jana nie potrafiła go dogonić. Właśnie w tym momencie zdała sobie sprawę z tego, że powinna zmienić coś w swoim życiu

Zobacz także: Usłyszała, że musi kupić dwa miejsca w samolocie. Zmieniła się nie do poznania!

Aż rok zajęło jej zrzucenie większości nadprogramowych kilogramów. Kiedy wreszcie zaczęła odzyskiwać pewność siebie, postanowiła wyznaczyć sobie jakiś cel. Stał się nim udział w konkursie fitness, który miał się odbyć za kilka miesięcy. Od tamtej pory pojawiała się na siłowni dwa razy dziennie. Rano, zanim wstały jej dzieci, wykonywała trening cardio. Wieczorem natomiast, kiedy pociechy już spały, wykonywała trening siłowy. Prygotowywała też sobie posiłki na kolejny dzień. 

Trud się opłacił. Zdjęcie z pierwszego konkursu fitness, w którym wzięła udział, robi ogromne wrażenie. Jeszcze dwa lata temu 29-latka ważyła 139 kg. Teraz może pochwalić się utratą aż 61 kg! Magiczne 78 kg zostało osiągnięte.

Byłam podekscytowana, ponieważ dostrzegałam to, w jaki sposób zmieniło się moje ciało - widziałam wyraźnie zarysowane mięśnie - powiedziała szczęśliwa Roller.

Skuteczne odchudzanie

We wzruszającym wpisie na Instagramie napisała, że wokół siebie mamy o wiele więcej życzliwych osób, niż nam się wydaje. Warto być ponad to, co mówią inni. Warto być odważnym, nieustraszonym i robić wszystko to, na co mamy ochotę.

Robię to dla każdej osoby, która mówi sobie, że nie da rady. Dla wszystkich, którzy słyszeli, że nie są wystarczająco dobrzy. Dla tych, którzy patrzyli w lustro i mówili sobie, że nie są warci zmian. A ja Wam mówię, że jesteście warci tego wszystkiego! - tak podsumowuje swoją metamorfozę Jana Roller.

A w naszej galerii możecie zobaczyć kilka najbardziej spektakularnych zdjęć z metamorfozy, jaką przeszła Jana Roller.

Zdjęcie główne: Instagram

1 z 5

Jana Roller i 139 kg vs. 78 kg

Jana Roller i 139 kg vs. 78 kg
Instagram https://www.instagram.com/p/BSd7H38BhBR/?taken-by=janababefit
2 z 5

Jana Roller i 139 kg vs. 78 kg

Jana Roller i 139 kg vs. 78 kg
Instagram https://www.instagram.com/p/BTVVWB8htya/
3 z 5

Jana Roller i 139 kg vs. 78 kg

Jana Roller i 139 kg vs. 78 kg
Instagram https://www.instagram.com/p/BTmSLa0BWL_/
4 z 5

Jana Roller i 139 kg vs. 78 kg

Jana Roller i 139 kg vs. 78 kg
Instagram https://www.instagram.com/p/BSv_gaGhv0r/
5 z 5

Odmieniona Jana Roller

Odmieniona Jana Roller
Instagram https://www.instagram.com/p/BUGcTysBkgA/
Komentarze