Vichy Neovadiol
Wyniki testu
kosmetyki nivea
Wyniki testu
Chcę testować
kosmetyki maybelline new york
Wyniki testu
żele Unimil
Laureaci
Octenisept
Laureaci
kosmetyki glov
Wyniki testu
krem la roche-posay
Wyniki testu
health labs
Laureaci
health labs
Laureaci
sensodyne
Laureaci
kosmetyki yope
Wyniki testu
kosmetyki aa
Wyniki testu
aa
Wyniki testu
farby do włosów L'Oréal Paris
Laureaci
Garnier Body Superfood
Laureaci
kosmetyki veoli botanica
Laureaci
kosmetyki garnier
Laureaci
kosmetyki ziaja
Wyniki testu
szminka avon
Laureaci
Zakaz lotów przedłużony - podano nową datę
Styl życia

Zakaz lotów przedłużony - podano nową datę

Rząd podjął decyzję w sprawie międzynarodowego ruchu lotniczego. Przesunięcie zakazu lotów o kolejne 10 dni wiąże się z odłożeniem w czasie czerwcowych planów wakacyjnych.

W związku z epidemią koronawirusa wstrzymano loty międzynarodowe. Ich zakaz miał obowiązywać do 6 czerwca. Oznaczało to, że wszelkie wycieczki i wakacje zagraniczne zaplanowane na ten czas zostały odwołane. Teraz data ta została przesunięta. Nie wiadomo, czy nowy termin podany przez rząd będzie ostatecznym.

Zobacz także: Nowe propozycje w sprawie bonów na wakacje - będzie niższy próg?

Zakaz lotów przedłużony - podano nową datę

Źródło: iStock

Nie tylko Siwiec i Rozenek-Majdan! Te gwiazdy podczas kwarantanny chętnie pozują z dziećmi

Kiedy zostanie wznowiony międzynarodowy ruch lotniczy?

Zgodnie z Rozporządzeniem Rady Ministrów podpisanym przez premiera Mateusza Morawieckiego, loty międzynarodowe zostały zawieszone do 16 czerwca. Do 31 maja obowiązywał natomiast zakaz lotów krajowych, które zostały przywrócone.

W związku z rozprzestrzenianiem się zakażeń wirusem SARS-CoV-2 istnieje konieczność skorzystania z prawa do wprowadzenia zakazów w ruchu lotniczym, niezbędnych ze względu na bezpieczeństwo Rzeczypospolitej Polskiej, w celu minimalizacji zagrożenia dla zdrowia publicznego - brzmi uzasadnienie decyzji.

Wyjątek od zakazu stanowią loty realizowane na zlecenie premiera, osoby fizycznej lub osoby prawnej, samolotami posiadającymi do 15 miejsc pasażerskich oraz loty czarterowe realizowane przez obcych przewoźników lotniczych na zlecenie państw obcych w celu powrotu ich obywateli. 

Złą wiadomością jest z pewnością również fakt, że linie lotnicze LOT odwołały swoje międzynarodowe rejsy aż do końca czerwca. Ryanair planował wznowienie lotów z dniem 1 lipca.

Źródło zdjęcia głównego: iStock

Premier przedłuża jedno z obostrzeń - jest nowe rozporządzenie
Styl życia
Premier przedłuża jedno z obostrzeń - jest nowe rozporządzenie
Obostrzenia dotyczące ruchu lotniczego zostały przedłużone do 23 maja. Zostały one uchwalone rozporządzeniem premiera, które wejdzie w życie 9 maja.

Kolejne etapy łagodzenia obostrzeń planowane są na 18 maja. To wtedy prawdopodobnie ruszyć mają ogródki restauracji, barów i kawiarni, a także salony fryzjerskie i kosmetyczne. Od 9 maja wznowiony miał zostać natomiast ruch lotniczy. Obostrzenie zostało jednak przedłużone. Do 23 maja obowiązuje zakaz lotów z pasażerami wykonującymi rejsy międzynarodowe na lotniskach wpisanych do rejestru lotnisk cywilnych i lądowiskach wpisanych do ewidencji lądowisk.  Zobacz także: Senat chce wprowadzenia stanu klęski żywiołowej - co to dla nas oznacza? Źródło: iStock Obostrzenie o zakazie ruchu lotniczego przedłużone Rozporządzenie premiera wchodzi w życie z dniem 10 maja i traci swoją moc 23 maja. Nie oznacza to, że obostrzenie nie zostanie ponownie przedłużone. Wszystko zależne jest od stanu epidemiologicznego w Polsce. Dopiero pod koniec maja możemy liczyć więc na loty pasażerskie. Zakaz nie dotyczy jednak lotów realizowanych na zlecenie premiera, czy rejsów czarterowych realizowanych przez inne państwa i przewoźników, które mają na celu powrót ich obywateli do kraju. Nie dotyczy to także rejsów pocztowych i towarowych, jak i lotów realizowanych w celu zapobiegania skutkom klęsk żywiołowych, czy w celu ratowania ludzkiego życia. W rozporządzeniu uznano, że wyjątkiem są loty, które zostały wyczarterowane "przed 15 marca na zlecenie organizatora turystyki lub podmiotu działającego na jego zlecenie; na zlecenie premiera; na zlecenie osoby fizycznej lub prawnej, statkami powietrznymi posiadającymi do 15 miejsc pasażerskich - którymi do kraju wracają m.in.: obywatele RP; cudzoziemcy, którzy są małżonkami albo dziećmi obywateli RP albo pozostają pod stałą opieką obywateli RP; cudzoziemcy posiadający Kartę Polaka; szefowie misji dyplomatycznych oraz członkowie personelu dyplomatyczno-konsularnego misji; cudzoziemcy posiadający prawo stałego lub czasowego pobytu na terytorium RP;...

samolot LOT
Styl życia
LOT ogłasza wznowienie połączeń. Będziemy mogli latać po Polsce
Polskie Linie Lotnicze LOT pracują już nad planem powrotu chociaż niewielkiej siatki połączeń. Wygląda na to, że z początkiem czerwca sytuacja może się odmienić.

Narodowy przewoźnik dał Polakom cień nadziei. Jak wynika z rozmowy Michała Czernickiego, rzecznika PLL LOT, z Business Insider Polska - wznawianie lotów rozpocznie się od połączeń wewnątrzkrajowych . To bardzo dobra wiadomość nie tylko dla pracowników polskiego przewoźnika, ale również dla tych, którzy są złaknieni podróży. Nie obędzie się jednak bez restrykcji. Zdjęcie: WOJCIECH STROZYK LOT uruchamia połączenia wewnątrzkrajowe? Rynek lotniczy przeżywa kryzys , jakiego chyba nigdy nie miał okazji doświadczyć. W Polsce zawieszone są zarówno połączenia międzynarodowe, jak i krajowe. Zakaz był stopniowo wydłużany od połowy marca bieżącego roku i póki co wiadomo, że obowiązuje aż do 31 maja. Na szczęście ł agodzenie obostrzeń sprzyja otwieraniu kolejnych sektorów polskiej gospodarki, a zmianami zostanie objęty również transport lotniczy. Jak podaje Business Insider Polska - "Polskie Linie Lotnicze LOT już od 1 czerwca mogą wznowić regularne połączenia pasażerskie.".  Według obecnych prognoz wznawianie lotów będziemy rozpoczynać od połączeń krajowych, co pozwoli usprawnić transport wewnątrz Polski, wesprzeć lokalną, budzącą się branżę turystyczną oraz przy okazji sprawdzić nowe procedury bezpieczeństwa przygotowane dla lotów post-COVID, zapowiadane między innymi przez Międzynarodowe Zrzeszenie Przewoźników Lotniczych IATA - mówi Michał Czernicki, rzecznik prasowy PLL LOT, odpowiadając na pytania Business Insider Polska. Kolejne decyzje będą podejmowane w zależności od sytuacji związanej z koronawirusem. Nie bez znaczenia będą również decyzje władz innych państw, a także Urzędu Lotnictwa Cywilnego. Nie jest jednak tajemnicą, że następne w kolejności będą międzynarodowe rejsy . Połączenia będą dotyczyły szczególnie krajów o niskim ryzyku epidemiologicznym.  Kolejne kroki są jeszcze dyskutowane, ale logiczną...

Planowane daty otwarcia granic - jest plan rządu
Styl życia
Planowane daty otwarcia granic - jest plan rządu
Granice zostaną otwarte jeszcze w czerwcu? Wszystko na to wskazuje. Będzie to jednak otwarcie częściowe. Rząd pracuje nad przygotowaniem listy krajów, do których podróż będzie wiązała się z kwarantanną.

W związku z epidemią koronawirusa granice Polski pozostają zamknięte. Wyjątek stanowią osoby, które pracują w innym kraju lub wracające do Polski. Rząd ma jednak już opracowany plan ich otwierania. Nie możemy jednak liczyć na całkowite otwarcie się na inne kraje- będzie ono odbywało się stopniowo. 10 czerwca ma zostać podjęta ostateczna decyzja. Wiadomym już jest, że w pierwszej kolejności otwarte zostaną granice z krajami strefy Schengen. Mowa o granicy z Niemcami, Czechami, Słowacją i Litwą. Zobacz także: Zakaz lotów przedłużony - podano nową datę Źródło: iStock Kiedy otwarcie granic w Polsce? Rząd ma w planach stworzenie listy krajów, która byłaby wykazem państw, do których będzie można podróżować, a do których podróż wiązałaby się z 14-dniową kwarantanną. Wśród branych pod uwagę  dat częściowego otwarcia granic znajdują się dwa terminy . Są nimi  22 lub 29 czerwca. Możemy się więc spodziewać, że jeszcze w czerwcu będziemy mogli przekroczyć granicę bez konsekwencji w postaci przymusowej izolacji. Podróż poza kraj może wiązać się ze spisaniem danych kontaktowych i wyrywkową kontrolą temperatury. Nie są przewidziane dodatkowe obostrzenia.  Na podróżowanie zezwoliły już kraje, takie jak Albania, Austria, Belgia, Bułgaria, Chorwacja, Cypr, Czarnogóra, Czechy, Francja, Grecja, Gruzja, Hiszpania, Islandia, Litwa, Łotwa i Estonia, Niemcy, Portugalia, Słowacja, Słowenia, Szwajcaria oraz Włochy, jednak w niektórych przypadkach obowiązkowa jest 14-dniowa kwarantanna. Źródło zdjęcia głównego: ROBERT STACHNIK/REPORTER

koronawirus fryzjer kosmetyczka piercing tatuaż ograniczenia przepisy
Styl życia
Koronawirus w Polsce: Kiedy otworzą się salony fryzjerskie i kosmetyczne?
Rządowy Zespół Zarządzania Kryzysowego przedłużył obostrzenia wprowadzone w związku z epidemią COVID-19. W najbliższym czasie nie wybierzemy się ani do fryzjera, ani do kosmetyczki...

Premier Mateusz Morawiecki ogłosił przedłużenie wprowadzonych pod koniec marca restrykcji . Rządowy Zespół Zarządzania Kryzysowego nie tylko utrzymał zakaz zgromadzeń imprez zbiorowych czy ograniczenie ilości osób mogących przebywać równocześnie w sklepie, ale wprowadził też obowiązek zasłaniania nosa i ust . Nie mamy też dobrych wiadomości dla wszystkich, których martwi powiększający się odrost czy koszmarny stan paznokci. Salony fryzjerskie i gabinety kosmetyczne nadal pozostaną zamknięte. Fot.: iStock Salony fryzjerskie i kosmetyczne zamknięte w związku z epidemią   Rządowy Zespół Zarządzania Kryzysowego zadecydował, że wszystkie zakłady fryzjerskie i kosmetyczne pozostaną zamknięte przynajmniej do 19 kwietnia . Ale to nie koniec ograniczeń, jeśli chodzi o dbanie o urodę podczas pandemii! W związku z koronawirusem nie skorzystamy też z usług salonów tatuażu i piercingu . Zasady bezpieczeństwa na dłużej❗️ ️Do 19 kwietnia: ➡️ Zamknięte zostają bez wyjątków wszystkie zakłady fryzjerskie, kosmetyczne, salony tatuażu i piercingu. Tych usług nie będzie można realizować również poza salonami. #zostańwdomu https://t.co/adpxt3K98i pic.twitter.com/kKONhYAGrB — Kancelaria Premiera (@PremierRP) April 9, 2020 Ze względu na ryzyko roznoszenia COVID-19 na strzyżenie, manicure czy przekłuwanie pępka nie wolno też umówić się we własnym domu . Kancelaria premiera podkreśliła bowiem, że usługi nie mogą być realizowane poza salonami. W takiej sytuacji nie pozostaje nam nic innego, jak przełożyć upiększanie ciała tatuażami czy kolczykami na czas po wygaśnięciu epidemii oraz – tak jak na przykład Joanna Liszowska – z dumą prezentować światu powiększający się odrost. ;-) Zobacz także:  Szczyt zachorowań przesunie się. A zakażonych będzie aż 9000 Polaków! Zdjęcie główne: iStock

Nasze akcje
kobieta pod prysznicem
Pielęgnacja
Wakacje przez cały rok? Z tymi kosmetykami to możliwe!
Partner
Pielęgnacja włosów farbowanych
Fryzury
Wygraj specjalny box z trzema wariantami kuracji do włosów 7 Sec od Gliss!
Partner
kosmetyki-glov
Pielęgnacja
Czy linia GLOV Natural Harmony to pielęgnacyjne trio doskonałe? Przetestowały ją Wizażanki!
Partner
kobieta w łazience
Pielęgnacja
Na ratunek suchym i zniszczonym włosom! Poznaj duet, dzięki któremu odzyskają zdrowy wygląd
Partner
Polecane
Najnowsze
Wybrane dla Ciebie
suche włosy
Fryzury
Suche włosy - przyczyny przesuszania i proste rady, jak o nie dbać!
Laura Grzelak Milena Majak
Blizny na twarzy po trądziku
Pielęgnacja
Blizny po trądziku – jak się ich pozbyć? Najlepsze preparaty i zabiegi
Małgorzata Przybyłowicz-Nowak
modny warkocz francuski
Fryzury
Warkocze - TOP 15 fryzur z warkoczami, które zapleciesz w ekspresowym tempie
Laura Grzelak
Trendy w paznokciach 2022
Manicure
Modne paznokcie 2022: Trendy z Instagrama - TOP 17 stylizacji 
Laura Grzelak Sylwia Przygoda
laminowanie rzęs w domu
Pielęgnacja
Laminowanie rzęs w domu – jak je wykonać i ile się utrzyma?
Agnieszka Mojsiej
fryzura z długich włosów
Fryzury
Fryzury z długich włosów, które zrobisz samodzielnie w 5 minut. TOP 15 inspiracji [Zdjęcia]
Aneta Zygmuntowicz
Paznokcie panterka
Manicure
Jak zrobić panterkę na paznokciach? TOP 15 inspiracji z Instagrama na paznokcie w panterkę
Aneta Zygmuntowicz Małgorzata Przybyłowicz-Nowak
Roller do twarzy
Pielęgnacja
Roller do twarzy – który wybrać i jak wykonywać nim masaż?
Marta Średnicka Małgorzata Przybyłowicz-Nowak
Mezoterapia twarzy
Pielęgnacja
Mezoterapia – na czym polega zabieg i jakie daje efekty?
Aneta Zygmuntowicz Małgorzata Przybyłowicz-Nowak
najlepsze diety odchudzające efekty
Styl życia
Najlepsze diety odchudzające 2022 - ranking U.S. News & World Report
Aneta Zygmuntowicz
Pomarańczowe paznokcie szpice
Manicure
Jak zrobić paznokcie szpice krok po kroku? TOP 15 inspiracji z Instagrama na najciekawsze wzory
Małgorzata Przybyłowicz-Nowak
Wypadanie włosów
Fryzury
Wypadanie włosów – przyczyny i skuteczne sposoby na nadmierną utratę włosów
Małgorzata Przybyłowicz-Nowak
Paznokcie ballerina
Manicure
Paznokcie ballerina – jak piłować? TOP 15 inspiracji z Instagrama na najciekawsze wzory
Małgorzata Przybyłowicz-Nowak
Paznokcie w kolorach złotym, różowym i czarnym
Manicure
Pomysły na paznokcie – 25 najciekawszych inspiracji z Instagrama na modny manicure
Małgorzata Przybyłowicz-Nowak
Ranking wcierek do włosów
Pielęgnacja
Najlepsze wcierki na porost włosów - ranking hitów włosomaniaczek z KWC
Dominika Zabost