klub recenzentki wizaz klub recenzentki wizaz Wejdź
kobieta z miarką
Fotolia
Styl życia

Zmień codzienne nawyki i chudnij bez wysiłku

Odchudzanie bez diety i ćwiczeń jest możliwe! Wystarczy, że niewielkim kosztem zmienisz swoje codzienne nawyki, ograniczając tym samym przyswajanie i zwiększając spalanie kalorii. Sprawdź, jak chudnąć bez wysiłku!
Katarzyna Mordalska
lipiec 22, 2015

Decyzja o przejściu na dietę jest bardzo trudna i wiąże się z wyrzeczeniami i ograniczeniami. Ćwiczenia, by przyniosły efekt, wymagają systematyczności i konsekwencji. A gdyby tak... nie przechodzić na dietę?

Chcesz mieć piękne włosy? Zapomnij o... diecie!

Odchudzanie bez diety - to możliwe!

Zmiana codziennych nawyków pozwoli Ci na zrzucenie kilku zbędnych kilogramów, a z czasem być może zapragniesz zmodyfikować więcej swoich przyzwyczajeń. Wypróbuj 6 sposobów na nieuciążliwe zwiększenie spalania kalorii i ich ograniczenie w diecie!

Stosujecie podobne sposoby w swoim codziennym życiu?

Zobaczcie także właściwości imbiru na odchudzanie oraz jak schudnąć 3kg w tydzień!

1 z 6

Schody zamiast windy

Schody zamiast windy

Nie unikaj wysiłku fizycznego, wręcz przeciwnie! Szukaj okazji, by trochę się poruszać. Zamiast windy wybierz schody. Jeśli przemieszczasz się komunikacją miejską, wysiądź przystanek wcześniej i pokonaj choć krótki dystans. Już nawet nieznaczne zwiększenia dziennej aktywności pozwoli na poprawę kondycji i zwiększy spalanie kalorii.

Od paru dni staram się systematycznie ćwiczyć i właśnie chciałam troszkę podnieść pupę i ją ujędrnić. Wyczytałam, że wchodzenie na schody jest bardzo dobre.

Gota_de_Agua
2 z 6

Przejrzyj lodówkę

Przejrzyj lodówkę

Nie chodzi bynajmniej o zamianę wszystkiego, co znajduje się w lodówce na produkty typu "light" i "fit", a raczej zdroworozsądkowe porządki. Na poszczególnych produktach, które spożywamy codziennie, możemy zaoszczędzić sporo kalorii.

Pełnotłuste mleko rozsądniej zastąpić 2-procentowym, słodzone jogurty - naturalnymi z dodatkiem owoców, a tłuste margaryny - najlepiej pastą z awokado.

Ogranicz także spożycie niektórych produktów - zamiast dwóch łyżeczek cukru, spróbuj się przyzwyczaić do jednej. Przeanalizuj, z czego jesteś w stanie zrezygnować. Kaloria do kalorii i uzbiera się nawet kilkaset w ciągu dnia!

3 z 6

Ogranicz jedzenie na mieście

Ogranicz jedzenie na mieście

Jeśli wybierasz się na dłuższe wyjście, lepiej uzbrój się w coś do jedzenia. Kiedy zgłodniejesz, będziesz miała pod ręką zdrową przekąskę. Zniweluje to ryzyko, że kupisz coś w pierwszym lepszym sklepie czy, jeszcze gorzej, fast foodzie i zjesz na szybko.

Tylko przygotowując posiłek samodzielnie, masz pełną kontrolę nad ilością dodatków i kalorycznością.

4 z 6

Nie siedź - stój lub chodź

Nie siedź - stój lub chodź

Wszystkie czynności, które wykonujesz na siedząco lub leżąco, a przy których mogłabyś się poruszać, wykonuj chodząc. Już kilkunastominutowa rozmowa przez telefon, podczas której będziesz w ruchu, pozwoli na spalenie dodatkowych kalorii.

Stojąc także spalamy więcej kalorii, więc zamiast zajmować pierwsze wolne miejsce w komunikacji, stań przy oknie i podziwiaj widoki. :) Nie jest to duże poświęcenie, prawda?

5 z 6

Zakupów nigdy nie rób "na głodnego"

Zakupów nigdy nie rób

Prawda stara jak świat. Im bardziej jesteś głodna, tym większą masz ochotę na wszystko, co w sklepie znajduje się w zasięgu Twego wzroku. Na zakupy lepiej iść (właśnie, "iść", nie "jechać" ;)) po solidnym posiłku. Wówczas niwelujemy ryzyko kupienia wielu niepotrzebnych rzeczy, na które de facto nie mamy ochoty, a które i tak będziemy musieli zjeść.

Dodatkowo na zakupy najlepiej wybrać się z bardzo konkretną listą i dokładnie się jej trzymać w trakcie. Dzięki temu kupimy wyłącznie potrzebne rzeczy.

6 z 6

Śpij dłużej

Śpij dłużej

Każdy kilogram mięśni (uwaga, mowa o mięśniach, nie o kilogramach naszego ciała) spala do nawet 200kcal nie tylko w ciągu dnia, ale także podczas snu. Wniosek? Im więcej masy mięśniowej, tym większe spalanie, także podczas spoczynku.

W czasie snu organizm aktywuje zapasy zgromadzone w postaci tłuszczu na utrzymanie funkcji życiowych. Im dłużej śpimy, tym większe spalanie tłuszczyku. Nie zmienia to jednak faktu, że najlepszym sprzymierzeńcem spalania są mięśnie.

Zobacz także, jak schudnąć z brzucha!

Komentarze