Wróć   Wizaz.pl > Blogi > alex1989

Notka

Ocena: 1 głosów, 5,00 średnia.

Pielęgnacja włosów

alex1989 napisał(a) 2012-07-15 21:26

OLEJOWANIE:
-2 razy w tygodniu zawsze na noc
-odkąd odkryłam psikadło pod olej zawsze je spryskuje

ulubione oleje które dają efekt "wow" :
-kokos
-sezam
-alterra granat (może nie odżywia za bardzo włosów ale niesamowicie po niej lśnią)

oleje które lubie, ale nie są moim ideałem:
-z pestek winogron
-jojoba
-z orzechów włoskich

oleje których nie lubię:
-alterra pomarańczowa

Psikadło po olej:
-nie mam za dużo pół produktów bo zauważyłam że moje włosy po prostu tego nie potrzebują.

Podstawowe psikadło:
woda przegotowana+krem z Biedry+Garnier VR/Garnier AiK+ Joaśka b/s+gliceryna

czasem robię bardziej proteinowego psikacza ale to naprawde raz na jakiś czas i wtedy wygląda tak:
woda przegotowana+ Kallos Latte+ Bingo kolagen&kaszmir+keratyna

MYCIE:
-włosy myje 2 razy w tygodniu także zawsze mam do zmycia olej.
-długość myję Isaną z Babbasu i musze powiedzieć że jest to moje KWC do mycia i nie wyobrażam sobie pielęgnacji bez niej.
-skalp zawsze myję szamponem z SLeSem albo ALeSem jest mi to obojętne bo nie widze różnicy w tych środkach myjących.
Aktualnie stosuję szampon L`Oreal, Elseve Nutri - Gloss Cristal

ODŻYWKI/MASKI
-po każdym myciu stosuje jedno z dwóch.
-moją ulubioną odzywka jest Garnier AiK
-najukochańszą maską jest Bingo z shea.
-odzywki nakładam na max 10 min a z maskami jest różnie
-nie zdarza mi się nakładać odzywki/maski solo. Zawsze mieszam je z gliceryną i naftą kosmetyczną
-jeżeli nakładam maskę tylko z gliceryną i naftą to trzymam ją 20 min pod czepkiem, natomiast jeśli dodaje do maski miodu(kocham miód gryczany) wtedy podgrzewam włosy suszarką zawijam je w folie na to nakładam czepek, na to ręcznik i trzymam 30-40 min. Funduje im takie maksymalne nawilżenie może 2 razy w miesiącu.

PŁUKANKI
-staram się stosowac po każdym myciu i przyznam że rzadko zdarza mi się o niej zapomnieć.
-najczęściej stosuje płukankę z octu jabłkowego, a czasem z cytryny.

ODŻYWKI b/s
-zawsze na mokre wręcz ociekające wodą włosy nakładam krem z Biedry, mniej więcej wielkość orzecha włoskiego i wcieram tylko w długość.
-lubię Joaśki jako odżywki b/s. Miałam tą z rumiankiem a teraz używam z makiem i muszę powiedzieć że zakochałąm się w jej zapachu
-w końcówki wcieram olej kokosowy i jedwab CHI albo aktualnie jedwab z Mariona

STYLIZATORY
-na początku CG stosowałam żel lniany ale ostatnio zauwazyłam że prostuje moje pseudo-loki
-uwielbiam żel mrożący z Joaśki i ostatnio polubiłam się z pianką Isany
-mam na wykończeniu jeszcze żel gumowy z Joaski, krem do Loków z Nivea ale nie lubimy się i czasem uzywam biełego żelu z Bielendy

SKRÓCONY OPIS RYTUAŁU
Psikam włosy, nakładam łyżeczkę bądź dwie oleju, zaplatam warkocz i idę spać. Wstaje rano myje włosy, nakładam odzywke/maske chodzę z tym określona iośc czasu i zmywam. Robię płukankę, nakładam na mokre włosy krem z Biedry i zakładam ręcznik z mikrofibry żeby wsiąknął szybko wodę. Ściągam ręcznik nakładam Joaśke b/s, olej kokosowy i jedwab na końce. Czesze włosy grzebieniem z szeroko rozstawionymi zebami.
Starym t-shirtem harmonijkuje włosy, nakładam pianke, harmonijkuje, nakładam trochę żelu, harmonijkuje i znów nakładam żel. Po tym rytuale robie plunking i trzymam go z 10 min no chyba że nie mam czasu to 3-4 minutki. Ściągam t-shirt i suszę włosy. Nawet jesli mam czas na naturalne schnięcie to zaraz po plukingu suszę parę minut włosy głową w dół bo dzięki temu mam objętość od nasady i loki się lepiej trzymają.
Po wysuszeniu odgniatam je z głową w dół wilgotnym t-shirtem, satynową sukienką albo ręką. Jak mi sterczą bejbiki do przygładzam je jakimś serum do włosów albo po prostu jedwabiem
Wyświetlenia 67236 Komentarze 7 Prześlij mailem ten wpis
Wszystkich komentarzy 7

Komentarze

1. Old Comment
    wow
    mantas napisał(a) 2012-10-08 11:23 mantas jest offline
  2. Old Comment
    A moglabys napisac jaki krem z biedry nakladasz?
    ppppp napisał(a) 2012-10-08 19:13 ppppp jest offline
  3. Old Comment
    Masz piękne włosy Piszesz ze stosujesz "psikadło pod olej" to znaczy spryskujesz włosy przed olejowaniem? Ciekawa jestem czy u mnie zdało by to egzamin, może spróbuje. Mam niestety wysoko porowate włosy i do tego taki dziwny puch na zewnętrznej stronie włosów i każdy się wywija w inna stronę ;/ walczę z tym i nic ;(
    szatynka_# napisał(a) 2012-10-08 20:27 szatynka_# jest offline
  4. Old Comment
    No właśnie.. jaki krem nakładasz?
    Ja też stosuje psikadło pod olej.. jak na razie wypróbowałam tylko eliksir wzmacniający z Green Pharmacy I jest super.
    amandaa_16 napisał(a) 2012-10-09 17:02 amandaa_16 jest offline
  5. Old Comment
    A stosowałaś coś takiego? Albo czy słyszałaś o tym? http://www.naturala.pl/Produkt/36/olej_arganowy
    Kaha6071 napisał(a) 2013-02-17 18:25 Kaha6071 jest offline
  6. Old Comment
    Witam... bardzo fajny wpis zapraszam do mnie, dopiero zaczynam
    butterfly1996
    butterfly1996 napisał(a) 2014-01-13 16:52 butterfly1996 jest offline
  7. Old Comment
    mam proble bo ma jasny bląd pasemka a chce sie pofarbowac cale wlosy na jakis kolor tylko nie za ciemny i nie wem na jaki czy moze ktos mi podpowie jestem z atury szatynka o nibeskich oczach ijasnej karnacji
    kamka2002 napisał(a) 2014-01-14 16:03 kamka2002 jest offline

Wszystkich trackbacków 0

Trackbacks

Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:18.