Wizaz.pl - Conversation Between Killa Ree and gosen

Wróć   Wizaz.pl > Killa Ree

Notka

Conversation Between Killa Ree and gosen
Pokazuję wpisy gości od 1 do 0 z 0
  1. gosen
    2012-02-23 15:55
    gosen
    Dzieki za odpowiedz
    Jak na razie powoli przymierzam sie do wire wrappingu Cwicze same zwijasy, slimaczki itp. Jak kieeedys zaczne oksydowac to napisze "jak bylo"

    Pozdrawiam
  2. Killa Ree
    2012-02-04 23:53
    Killa Ree
    hejka
    wydaje mi się, że też powinno zadziałać, ale pewna nie jestem. Ja nigdy w miedzi nie pracowałam... Ale zasada dokładnie taka: ugotowane na twardo jajko, podziubane na drobne, metal na to, zamknąć szczelnie i w ciepłe - 100 stopni pomaga przyspieszyć proces... ale tak jak już wspomniałam nie wiem czy ta metoda działa na miedż.

    ale możesz spróbować z drożdżami... przypuszczam że też temperatura, troche wody, cukru do drożdży, żeby zaczęły reagować... potem zamknąć szczelnie razem z miedzią i w ciepłe - sprawdż ten sposób - miedź potrzebuje CO2 znaczy dwutlenku węgla, nie siarczynów...
    mam nadzieję, że chociaż trochę pomogłam.
    pozdrawiam
  3. gosen
    2012-02-04 17:15
    gosen
    Witam serdecznie
    Mam jedno pytanie. Kiedys napisalas na tym forum taka odp. na czyjes pytanie:[I]"Jeden - bardzo prosty i sprawdzony: weź garnuszek 0,5l, nalej wody i ugotuj w niej jajko na twardo. Po ugotowaniu, jeszcze gorące obierz, oddziel białko od żótka, białko posiekaj, wrzuć do suchej szklanej miski, połóż na nim biżuterię srebrną, którą chcesz postarzyć, przykryj folią aluminiową i wsadź do nagrzanego do 100st piekarnika- już wyłączonego - trzymaj to tak minimum 3h.Chcialam sie mianowicie zapytac, czy ten sposob dziala na druty miedziane (nie pokryte izolacja oczywiscie). Ta odpowiedz pochodzi z fajnego topicu, jednak tam wszystko pisza o srebrze... Zamierzam pokombinowac troche z miedzia, ale nie wiem czy ten sposob tez sie nadaje? Rozumiem, ze nagrzewam pierkarnik do 100 stopni, wylaczam i wkladam bizuterie z jajkiem na 3 h? Czy cos zle zrozumialam? Bede niezmiernie wdzieczna za odpowiedz. Dopiero zaczynam z wire wrappingiem

    Pozdrawiam serdecznie!

    /gosen

Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:15.