Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Dlaczego nie wierzysz w Boga?
Podgląd pojedynczej wiadomości

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-04-06, 22:14   #98
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: Dlaczego nie wierzysz w Boga?

Cytat:
Napisane przez Jeanne90 Pokaż wiadomość
Wyrak:
Nie bede juz sie czepial ze konkretow nt. samochodow dalej nie widze

Jesli chodzi o kler, to roznych ksiezy w zyciu spotkalem - od takich kaplanow przez duze K, przez przecietnych, do takich ktorzy ksiezmi nie powinni byc. Tyle ze jesli ktos twierdzi, ze wszyscy/wiekszosc ksiezy to Ci be, jest nastawiony przeciwko kosciolowi, to ciezko mi to uznac za miarodajna opinie.

Cytat:
Napisane przez Jeanne90 Pokaż wiadomość
I wiem, jak postępują katolicy, bo sama katoliczką byłam i przebywam w otoczeniu katolików. Robią wiele rzeczy automatycznie i "bo tak trzeba", nie z potrzeby wiary. Do kościoła chodzą, bo boją się tego, że ksiądz coś na ich temat powie, że nie dostaną ślubu itd. itp.
No tak, ateistka, ktora byla katoliczka jest szalenie miarodajna dla ogolu katolikow. A to ponoc wierzacy maja problemy z logika itd

Cytat:
Napisane przez Jeanne90 Pokaż wiadomość
I tak samo, jak ktoś wymyślił Latającego Potwora Spaghetti, tak ktoś kiedyś wymyślił Jahwe, Krisznę, Zeusa i waszego Boga.
To jest Twoja opinia, ktora szanuje, choc sie z jej zalozeniami nie zgadzam.

Cytat:
Napisane przez Jeanne90 Pokaż wiadomość
I proszę nie neguj mojego zdania - jeśli ktoś wg mnie napisał coś mądrego, z czym się zgadzam, to nie wmawiaj mi, że nie powinnam tak uważać.
Nic nie neguje, po prostu sie z Toba nie zgadzam.

Cytat:
Napisane przez amistad.k.m.s Pokaż wiadomość
Skreśl, co uważasz za słuszne.
Wydaje mi sie, ze i jedno i drugie moze miec miejsce.

Cytat:
Napisane przez amistad.k.m.s Pokaż wiadomość
Tak z ciekawości i kończmy temat samochodowy, do jakich obowiązków potrzebny jest wysokiej klasy markowy samochód? [taki och, uch, ach]
Koleda, namaszczenie chorych, pogrzeby, msze w niektorych obietkach sakralnych i zaleznie od ksiedza jeszcze inne sie moga pojawiac.

Cytat:
Napisane przez Jeanne90 Pokaż wiadomość
Zaraz będzie kazał Ci napisać, jaki to konkretnie samochód
Nic nie kaze, tylko sie grzecznie pytam. Zeby nie bylo niejasnosci

Cytat:
Napisane przez Jeanne90 Pokaż wiadomość
I takich mamy katolików...

Tacy ludzie nie mogą nazwać się katolikami. Jaki jest sens mówić, że jest się katolikiem, skoro nie przestrzega się zasad obowiązujących w katolicyzmie? Dlatego prawdziwych katolików jest może kilka procent. Reszta to obłudnicy, nazywając to wprost. Albo jesteś katolikiem i przyjmujesz wszystkie zasady Kościoła, zgadzając się z nimi, czy nie, albo się z niektórymi zasadami nie zgadzasz, nie przestrzegasz i w efekcie katolikiem nie jesteś.
Sila rzeczy wszystkich zasad danej religii nie bedziesz przestrzegac.

Czy wam sie wydaje, ze zeby byc prawdziwym wyznawca/kaplanem danej religii, nalezy byc bez grzechu?

Szczegolnie gdy mowimy o religii, ktorej pierwszy duchowy przywodca zaparl sie Zbawiciela. Faktycznie, tylko Ci doskonali sa wierzacy

Co tu duzo mowic, jak juz pisalem, niektorzy maja swoje wyobrazenie o kosciele/religii/wierzacych, ze sie malo pokrywa z faktami, to inna sprawa.
__________________
Łajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując