Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Pomysł Na Własny Biznes
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2009-07-01, 10:41   #21
Jyotika
Raczkowanie
 
Avatar Jyotika
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Almaty, KZ
Wiadomości: 441
Dot.: Pomysł Na Własny Biznes

Aaaaa... Wiecie ile wynosiła moja pierwsza wypłata zasiłku? 280 zł z groszami.... Uroczo... Ponoć dlatego, że a) nie przepracowałam 5 lat więc i tak przysługuje mi tylko 80% zasiłku; b) mimo iż jestem zarejestrowana od początku maja to naliczanie zaczęli dopiero od 14 czy 15 maja... A już mamy lipiec a ja dalej nie wiem kiedy odbieram następny zasiłek!!! Mój kochany PUP nie spieszy się z ogłoszeniem takiej informacji... Prawda jak uroczo?

Co do pomysłu na własny biznes - marzy mi się kawiarnio-cukiernio-herbaciarnia Niestety wiem, że w tego typu biznesie ważne jest pierwsze wrażenie, dlatego nie mogę sobie pozwolić na byle jakie wyposażenie i byle jaki lokal. To już od pierwszego dnia musi mieć charyzmę. Niestety PUP proponuje tylko 12 tys. pomocy. Co ja mogę sobie z taką kasą zrobić? Chyba tylko kupić ekspres do kawy - firmy takie jak Tchibo czy Jacobs nie są takie skore do współpracy, poza tym nie chciałabym się ograniczać tylko do jednej konkretnej kawy jakiejś tam marki... Chciałabym mieć kawy smakowe, rozpuszczalne i naturalne, poza tym jakieś takie mieszanki kawowo-alkoholowe (kawa z rumem itp.) No i tak samo z herbatami. A do tego zjeść jakieś smaczne ciastko (uwaga - reklama - w Olsztynie na starówce jest taka kawiarnio-cukiernia i maja tam za***isty torcik czekoladowo-wiśniowy z bitą śmietaną - pyyyyycha ) ... Od bardzo dawna mi się takie coś marzy. Niestety właśnie spłacam kredyt studencki (350 zł miesięcznie) i będę to robić jeszcze do 2011 roku więc mogę zapomnieć o jakimkolwiek innym kredycie... I chyba pożegnać się z marzeniem...
__________________
Uparcie i skrycie
och życie kocham cię kocham cię
kocham cię nad życie...



_________________________ _____


Moj Blog - Pozytywne Myslenie Kazdego Dnia
Pozytywnie - watek na forum
Moja strona - moje zycie w Kazachstanie

Jyotika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując