Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Moja przyjaciółka jest transwestytą ... ?
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2009-08-30, 20:54   #56
lalesia
Zakorzenienie
 
Avatar lalesia
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 5 080
GG do lalesia
Dot.: Moja przyjaciółka jest transwestytą ... ?

Cytat:
Napisane przez All_that_jazz Pokaż wiadomość
Jest spora różnica między zaburzeniami psychicznymi , które są stanem chorobowym o tle somatycznym lub psycho-somatycznym a między orientacją psycho-seksualną , która jest wrodzona i jest wynikiem takiego a nie innego oddziaływania różnych substancji chemicznych na kształtowanie się różnych ośrodków mózgu w czasie rozwoju płodowego.
Zanim przyrównacie schizofrenię do transeksualizmu czy homoseksualizmu radzę dokształcić się z zakresu rozwoju płodowego człowieka z naciskiem na kształtowanie się płci mózgu.Gdyby było tak jak twierdzicie i seksualność byłaby wyłącznie kwestia psychiki zjawisko hermafrodytyzmu na przykład byłoby nie do pomyślenia.
A przecież punktem wyjścia u człowieka jest zawsze mózg żeński, który pod wpływem specyficznych warunków chemicznych przekształca się w mniej lub bardziej męski mózg. Różnice orientacji wynikają ze stopnia kompletności lub niekompletności przekształceń mózgu w kierunku jednej płci czyli pozostania przy strukturze pierwotnej żeńskiej lub przejścia do wtórnej-męskiej.
Jestem właśnie na etapie przerabiania embriologii do egzaminu z chęcią przyjrzę się dokładniej działowi o płci mózgu bo to dla mnie ciekawa kwestia Również mam więcej zrozumienia do transseksualistów niż do transwestytów. Ci pierwsi są ofiarą błędnego działania hormonów w swoim organizmie w czasie rozwoju płodowego.
lalesia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując