Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Allegro - okazje, ciekawostki, pytania, wątpliwości - wątek zbiorczy
Podgląd pojedynczej wiadomości

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-12-05, 08:08   #1884
Renatka_2108
Zakorzenienie
 
Avatar Renatka_2108
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Tu i tam ;)
Wiadomości: 7 463
GG do Renatka_2108
Dot.: Allegro - okazje, ciekawostki, pytania, wątpliwości - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez momich Pokaż wiadomość
Dziewczyny, mam problem ze sprzedawcą na allegro.

Kilka dni temu zamówiłam 3 piżamy, na 3 różnych aukcjach tego samego sprzedawcy, kwota jakieś 350 zł. Wybrałam opcję zapłaty przelewem pocztowym.
Ale jeszcze tego samego dnia zanim zapłaciłam dostałam wiadomość, że z powodu pomyłki sprzedający wystawił aukcję z czymś czego już nie ma (aukcja została natychmiast zamknięta) i poprosił albo o zamianę na coś innego z jego ofert co odpowiada tej samej cenie albo o wpłatę tylko za 2 piżamy. Ponieważ nie po to coś zamawiam żeby później to zamienić na coś zupełnie innego wybrałam tę drugą opcję i przelałam mu pieniądze na konto. Dostałam wtedy wiadomość : "Bardzo proszę o potwierdzenie do allegro, że nie doszło do transakcji. W przesłanym mailu otrzyma Pani pytanie, wystarczy wcisnąć TAK. Umożliwi nam to zwrot prowizji od nieudanej transakcji. Allegro ostatnio bardzo utrudnia Sprzedającym te zwroty."
Pomyślałam że jasne, to żaden problem dla mnie. Ale dziś dostałam wiadomość od allegro:

"Sprzedający xxx powiadomił Allegro, że warunki transakcji uległy zmianie i wskazał następujący powód :

Kupujący odstąpił od umowy kupna zawartej na odległość"

Co mam zrobić? Przecież to nie ja odstąpiłam od umowy tylko oni nie mają towaru. Jakieś rady? Mogę poczekać do otrzymania towaru (te dwie piżamy) i wtedy dopiero odpowiedzieć? Boję się, że jeśli kliknę NIE to sprzedający będzie utrudniał wysyłkę. Nie chcę brać na siebie odpowiedzialności i dostać jakiegoś upomnienia, że kupuję coś i się wycofuję.
Nic się nie dzieje jak to potwierdzisz.
To po prostu informacja aby sprzedający dostał zwrot prowizji za nieudana transakcje.

Ale zwróć uwagę czy na 3piżamy bierze ten zwrot czy na tą jedną.
Skoro było kupione na 3 aukcjach to tych dwóch które się udały nie może wystąpić o zwrot prowizji.

Wysłane z mojego SM-J500FN przy użyciu Tapatalka
__________________
Renatka_2108 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując