Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Dbamy o stopy
Wątek: Dbamy o stopy
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2013-05-22, 08:05   #23
fb24380c66adcd12b33e8f4bdd3c2d486418deb5_5f7f99f1ecd69
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 3 862
Dot.: Dbamy o stopy

Cytat:
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,1...dro-creme.html ten produkt taki cudowny i polecany tutaj, prawda? kamiliah, też te zgrubienia mi się robiły (na razie malutkie) - wystarczy gehwol? maybelline, pomocy
Nie uzywałam Gewohl- chwilowo odstraszyła mnie cena choć wiem, że można go dostać w małych tubkach Ja jednak nie jestem zwolenniczką zaczynania z grubego kalibru, teraz testuję coś drogeryjnego, więc na Gewohl czas przyjdzie dopiero gdy FussWohl i Dax nie pomogą Bo na małe zgrubienia w moim wypadku wystarcza ten mocznik 10,15%.
A zdjęcia możesz wrzucać jak najbardziej, zobaczymy o co chodzi.

Tak tak, widzę, że jestem dobrym teoretykiem a gorzej z praktyką. Moja mama doprowadziła swoje stopy w krótkim czasie do cudownego stanu, a ja dalej się morduję Co prawda teraz są już duużo gładsze, ale do ideału brakuje im jeszcze trochę.
Ale wiem, że to przez tę agresywną tarkę (to tarka z ross, którą używałam ho ho http://www.rossnet.pl/Produkt/Fusswo...cen,98783,3494) i nieużywanie kremów z mocznikiem. Po 3 tygodniach (tyle liczę od czasu zmiany pielęgnacji i założenia wątku) widzę poprawę w kwestii rogowacenia naskórka oraz tworzenia się "zadziorów" (nie muszę tak często wykonywać pedicure)- a to duży plus.

Cytat:
Nigdzie nie widzę opisu moczenia stóp przez co najmniej 15 min w dobrze ciepłej wodzie (najlepiej z dodatkiem mydła, nie typu Dove, ale raczej mydło szare albo sól, polecam Regis). Nie ma zmiłuj, jeśli chcesz prawidłowo wykonać pedicure czy manicure dokładne odmoczenie jest bezwzględnie potrzebne. Dopiero wtedy można trzeć Nissax83 to samo mówi
1.Ja już nie wrzucam Dove, a w poniedziałek wymoczyłam w soli do kąpieli z łyżką zwykłej (w celu odkażającym i lekko ściągającym)- REWELACJA, skóra nie jest tak przesuszona jak po standardowym moczeniu, ale odchodziła lekko. Dziękuję za poradę

2. Exactly, stopy muszą być miękkie, ale nie rozmiękczone- 10, 15 minut moczenia, wtedy wszystko ładnie schodzi. Ponad to nie wolno, NIE WOLNO piłować na siłę i za dużo- skóra narośnie ekspresowo i za 3,4 dni będziesz powtarzała proces, co też nie jest dobre. Myślę, że celem każdej z nas jest doprowadzić stopy do takiego stanu, by żmudny proces pedicure- piłowania, usuwania, zmiękczania przeprowadzać jak najrzadziej, tym samym mając stopy w stanie idealnym, bądź bliskim ideału
Ponad to nie wolno zapominać o kremach wieczorem, albo nawet 2 razy dziennie, jeśli tak zaleca producent. Ja zapominałam przez bardzo długi czas i co z tego, że raz w tygodniu wykonałam pedicure, jak stopy za chwilę były nie tyle pozadzierane, co po prostu suche.

Edytowane przez fb24380c66adcd12b33e8f4bdd3c2d486418deb5_5f7f99f1ecd69
Czas edycji: 2013-05-22 o 08:07
fb24380c66adcd12b33e8f4bdd3c2d486418deb5_5f7f99f1ecd69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując