Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2012-01-02, 12:34   #134
Volyova
Rozeznanie
 
Avatar Volyova
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 613
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość
Ten retinol 10% jest zawieszony we frakcjonowanym oleju kokosowym, bez problemu rozpuszcza się w tłuszczach i może być dodawany do emulsji. Będziesz w stanie wyliczyć, ile trzeba go dodać do kremu, żeby nie przedawkować?
Bardzo dziękuję za odpowiedź

wyliczyłam sobie tak: kupię krem z BU z 0,35% retinolu (również używają Caprylic/Capric Triglyceride + Hydrogenated Retinol) - jest go 50ml, zakładam, że to 50g, czyli 0,35% to będzie 0,175g

Zamówię 3g retinolu 10% z mazideł, czyli 0,3g czystego retinolu
0,3+0,175 = 0,475g czyli prawie 1% z marginesem

Jak sądzisz, ma to sens?

---------- Dopisano o 13:34 ---------- Poprzedni post napisano o 13:24 ----------

Cytat:
Napisane przez hey Pokaż wiadomość
Volyova
Patrząc na INCI i na opis pochodzenia tego retionolu na BU i Mazidach, wygląda na to, że to ten sam składnik. BU sugeruje max. stężenie do 1%, natomiast Mazidła do 10% co daje 1% czystego retinolu. Na BU nie podają ze retinolu w półprodukcie o nazwie Rtinol - Witamina A jest 10%, natomiast w opisach piszą np. 1% czystego retinolu (serum RENEW) czy 0,35% (Twój krem) - to jak to jest, masz 0,35% olejku w kremie czy 3,5% olejku co daje 0,35% retinolu?
Ukręciłam ten krem dopiero raz i nie pamiętam, czy na opakowaniu z porcją retinolu była podana pojemność, ale "na oko" było to prędziej 1,7ml oleistej cieczy niż 0,17ml. W opisie też podkreślają, że jest to 0,35% czystego retinolu.
__________________
zakręcona od: 2010-07-30
Moje włosy

Dumna fala (klik)


Zakręcone lektury obowiązkowe, uzupełniające i filmiki instruktażowe -> blog
Bryk dla zabieganych > Za dużo informacji, nie wiem od czego zacząc

Edytowane przez Volyova
Czas edycji: 2012-01-02 o 12:35
Volyova jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując