Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2014-05-12, 16:34   #2114
k-n
Wtajemniczenie
 
Avatar k-n
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 2 496
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Cristilla_Tatia Pokaż wiadomość
Hej,
podczytuje was troszkę jak piszecie o filtrach Ja jestem starą filtromaniaczką, która kilka lat temu zwątpiła w smalce, białe zasychające jak kamień maski i dziwne kolory "tonujące". Obecnie planuje znów kurację retinoidami, więc wróciłam do filtrów ... spróbowałam ziajek med, antheliosa kremu aksamitnego, próbek vichy i wiecie co ... jestem zachwycona. To niesamowite, jak filtry zmieniły się przez kilka sezonów. Teraz ich używanie to przyjemność. Na ziaję nakładam podkład catrice, anabelle lub bb z so bio etic matuje pudrem ryżowym z paese i jest ok. Po kilku godzinach się świecę, ale nie jest to jakieś straszne, taki naturalny glow. Po aksamitnym kremie wyglądam jakbym położyła pod podkład super wygładzającą bazę, makijaż nie do zdarcia. Jedynie solo jest zbyt biały. Dziś zaczęłam test Vichy, jest świetna, aż nie wiem co kupić....

Naprawdę nie macie na co narzekać. Pamiętam mineralny filtr Biodermy sprzed kilku lat, który po nałożeniu na twarz był białą skałą z tym coś zrobić to była sztuka

A teraz co bardziej polecacie LRP lekki czy Vichy matującą? Nie wiem czy dobrze rozumiem, ale mimo parsolu posejki się nie destabilizują?
a co z filtrami avene? kiedyś były niezłe.
Ja właśnie używam LPR Anthelios Krem aksamitny i niestety nie jestem zadowolona. Po pierwsze masakrycznie bieli, pudrowanie nie poprawia wyglądu. Po drugie tworzy zastygającą maskę, która przy każdym dotknięciu, nawet lekkim, bardzo się roluje/wałkuje Staram się nakładać zalecaną przez producenta ilość, żeby faktycznie mieć ochronę 50+, ale przez to wyglądam jak Mortycia Adams albo i gorzej... Nawet jak zdarzy mi się nałożyć mniej, to i tak jestem biała, a ochrona dużo się zmniejsza. Po trzecie - w składzie na 4. miejscu jest Alcohol Denat., nie wiem, czy to przez niego, ale kiedy nakładam filtr nad górną wargę czuję nieprzyjemne pieczenie. Poza tym zapach nie należy do najładniejszych.
Jak dotąd najlepiej sprawdzał się u mnie Pharmaceris Sun do twarzy i ciała dla dzieci i niemowląt SPF 50+


Cytat:
Napisane przez Fuzukatsu Pokaż wiadomość


Ja od siebie polecam lekki LRP, najwyższa ochrona i prawdziwa lekkość vichy potrafi zostawić smugi i przesuszyć.
Avene od kilku lat zawierają parsol.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Wreszcie wzięłam się za testowanie próbek, które wysępiłam w aptece.
Nowy Anthelios Ultra Lekki fluid rzeczywiście zapowiada się obiecująco. Jest bardzo, bardzo lekki, nie robi smug i nie pobiela twarzy. Pojawia się miejscami taka mleczna poświata, ale wystarczy ją przetrzeć palcem i znika. Nałożony na twarz oczywiście ją nabłyszcza (ale ja mam tłustą, więc każdy krem się tak u mnie zachowuje). Z łatwością zmatowiłam go Dry-Flo z mikrosferami. Potrafię przyprószyć go też podkładem, ale nie podoba mi się efekt - cera robi się taka nierówna, gdzieniegdzie podkład zmieszany z filtrem zaczyna zbierać się w porach - to zwiastuje efekt tapety.
Oczywiście dołączam zdjęcia.

Pharmaceris SPF 50 ładnie się wchłania, chociaż zostawia błysk, ale nie bieli, ani nie zmienia wyraźnie odcienia cery jak ta nieszczęsna Ziaja. Będę go jeszcze testować.
Dużo osób poleca ten fluid LPR. Szczerze mówiąc, z jednej strony kusi mnie, ale z drugiej boję się powtórki z LPR Anheliosa, którego używam teraz. No i pewnie też ma wysoko w składzie Alcohol Denat.

Chimay, muszę przyznać, że u Ciebie naprawdę ładnie wygląda, gdyby u mnie był taki efekt, to bym się nie zastanawiała, tylko od razu biegła go kupić.

O którym Pharmacerisie piszesz?
O tym:
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,6...wa-wersja.html
czy o tym:
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,3...y-spf-50-.html



Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Przechodziłam dzisiaj obok apteki Ziko i widziałam -25% na La Roche Posay, ale odstraszyła mnie gigantyczna kolejka w środku. No i zastanawiam się, czy jednak nie kupić tego Pharmacerisa SPF50, bo spełnia mój warunek nr 1: nie bieli. Ale znowu nie podano PPD, a jak już się mam paćkać filtrem, to wolałabym jakiś konkretny. Próbka Antheliosa została mi jeszcze na raz, więc ponoszę ją jutro i podejmę decyzję.
Promocja jest do 25 maja (o ile dobrze pamiętam), więc może uda mi się jeszcze załapać na nią, bo ciągle się waham i zastanawiam...
__________________
Życie jest takie, jakie widzisz je we własnej głowie.
k-n jest offline Zgłoś do moderatora