Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Wisława Szymborska.... najpiękniejsze wiersze i wasze opinie...
Podgląd pojedynczej wiadomości

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-11-07, 17:35   #28
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: Wisława Szymborska.... najpiękniejsze wiersze i wasze opinie...

Cytat:
Napisane przez czapeczkaelfa Pokaż wiadomość
Zawsze zawsze w każdej dyskusji na temat pani Szymborskiej w końcu ktoś musi to wyciągnąć.
Ludzie popełniają błedy, zwłaszcza młodzi ludzie.
Ja wychodzę z założenia, że nie mam prawa oceniać postaw jakie ludzie przyjmowali w tamtych czasach, bo ich nie pamiętam. W 89 roku miałam 3 lata i tak naprawdę nie rozumiem działania tamtego systemu. To trudno zrozumieć jeśli nie żyło się wtedy. A tak łatwo jest kogoś ocenić, patrząc z perspektywy lat, wiedząc jak potoczy się historia.

Myślę, że swoim talentem i późniejszym dorobkiem Pani Wisława wielokrotnie już zdołała odkupić ewentualne błędy młodości. Dlatego nie warto wyciągać trupów z szafy. Przeciez ona tyle pięknych wierszy napisała...
Trupow z szafy? Jakich trupow - chyba pani Szymborska wiedziala co pisze i ponosi opowiedzialnosc za tresc swoich wierszy? Tlumaczenie takich osob bledami mlodosci mnie smieszy - dla mnie to oportunizm, wychwalanie zbrodniarza zeby uzyskac pewien status/korzysci materialne. To nawet nie jest przypadek fascynacji czerwona zaraza i jej ideologia, tylko klakierstwo partii/Stalinowi.

Kazdy ponosi odpowiedzialnosc za to co robi. Czy latwo kogos oceniac? Nie powiedzialbym, ale ocena wychodzi jednoznaczna.

Jak to spiewal Kazik, "wszyscy artysci to prostytutki", cos w tym niestety jest.
__________________
Łajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując