Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - DEKOLORYZACJA włosów ( i WIELE innych ) - część III - wątek zbiorczy
Podgląd pojedynczej wiadomości

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-08-03, 10:48   #500
fryz5
Zakorzenienie
 
Avatar fryz5
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4 139
Dot.: DEKOLORYZACJA włosów ( i WIELE innych ) - część III - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Narrhien Pokaż wiadomość
Witam was wszystkich mam małe pytanie i mam nadzieję, że mi pomożecie

Wczoraj zrobiłam dekoloryzację włosów u fryzjera, naturalny mam średni, chłodny brąz, na włosach miałam sprany i z odrostem (nie ruszany od stycznia) rudo-czerwony kolor, nigdy nie rozjaśniałam włosów (tzn raz, pasemka, sto lat temu). Zachciało mi się blondu.

Fryzjer włosy zdekoloryzował a potem zafarbował na jakiś chłodny, beżowy blond, nie za jasny. Ostrzegał mnie przy tym, że włosy nie wyjdą tak, jak powinny, że będą miały ciepłe, nawet rudawe odcienie, bo tak jest po dekoloryzacji.

Ogólnie nie jest źle, włosy są całkiem niezłe, ale jednak przebijają przez nie takie... żółtawo-złotawe tony, nawet lekko miedziane, a mnie zależy na całkowicie chłodnej tonacji. Fryzjer mówi, że spokojnie dojdziemy do takiego odcienia ale nie od razu, a dopiero po 2, 3 farbowaniu, na które zresztą zaprosił mnie dopiero za 2 miesiące, bo nie chce mi zniszczyć włosów.
Kondycja włosów też wydaje mi się ok, nie widzę znaczącej różnicy między tym, co miała wcześniej na głowie, a tym, co jest teraz.

I teraz moje pytanie - zaufać fryzjerowi, czy spróbować zrobić coś na własną rękę, by kolor ochłodzić? Nie chcę go rozjaśniać ani nic, tylko ochłodzić, ale też nie chcę bardziej zniszczyć włosów, bo jednak wiem,że dekoloryzacja je znacznie osłabiła.

Dodam jeszcze, że jestem fryzjerskim laikiem, wiem tyle, co przeczytam na Wizażu i co mi fryzjer powie, ale nigdy nie interesowałam się tym jakoś szczególnie...

Liczę na pomoc i pozdrawiam wiem, że na pewno w wątku były już rady na ten temat, starałam się przejrzeć, ale jednak to jest sporo stron (i jeszcze dwa poprzednie wątki) i ciężko wyłapać konkretną radę
kup sobie po prostu fioletowy szampon z firmy Marion

---------- Dopisano o 11:46 ---------- Poprzedni post napisano o 11:43 ----------

Cytat:
Napisane przez extreme7279 Pokaż wiadomość
no właśnie też tak myślę, że ten niebieski proszek zmieszany z wrzątkiem tak mi załatwił włosy ale rano, jak przyjrzałam się kłaczkom w świetle dziennym, to są jednak dużo jaśniejsze więc nie jest tak najgorzej, tylko stan włosów tragiczny, doradź mi jak stosować ampułkę ARTEGO, bo wylałam dzisiaj trochę na dłoń i wsmarowałam we włosy ale myślałam, że konsystencja będzie bardziej oleista a nie wodna i po odczekaniu 5 minut- tak jak było napisane, spłukałam, tyle że efekt zerowy- dalej miotła na głowie, może zawinąć łepetynkę w folię i podgrzewać? wiem, że takie preparaty stosuje się do sauny włosów ale może w domowych warunkach też jakoś idzie?

---------- Dopisano o 10:11 ---------- Poprzedni post napisano o 10:09 ----------


przeczytaj wątek i pod żadnym pozorem nie kombinuj sama, chocoaż by Cię niewiadomo jak korciło, zniszczysz robotę fryzjera i swoje włosy, źle dobierzesz farbę i będziesz klnąć bo Ci pociemnieją, ja położyłam farbę blond z poziomu 8 po dekoloryzacji i po 5 minutach miałam z powrotem ciemne, nie ryzykuj, bądź cierpliwa i zaufaj fryzjerowi
nie uzyskasz efektu sauny, bez sauny
ale ampułku sie nakłada aplikatorem specjalnym po kropelce, wmasowując w skórę glowy i włosy

---------- Dopisano o 11:48 ---------- Poprzedni post napisano o 11:46 ----------

Cytat:
Napisane przez katja_24 Pokaż wiadomość
A10? No dobra, chociaz po e20 mialam zolte
To czekaj, nalozyc na odrost, a co z tymi ciemnymi pod spodem? Co to znaczy zmalaksowac? Namoczyc i rozprowadzic na calosci? A nie wyjda mi biale odrostu a reszra tak jak jest? Czy najpierw mam rojasnic te ciemne a potem farbowac? Bo sie pogubilam I jak to zrobic, zeby z ciemnych rozjsniacz ni przewedrowal mi na jasne? Ufff, 100 pytan do...
E20 jest z rozjaśniaczem ma prawo byc żółta.

no to pytanie. chcesz rozjaśniać ciemne od spodu? jak nie to farbuj tylko odrosty i malaks całości (tak malaks to polanie włosków wodą i masowanie chwilkę), no a jak chcesz je rozjaśnić, to je rozjasnij i dopiero farbuj. a z odrostami.....hm no nie wiem w sumie jak one się rozjaśniają, a10 jest mocna, a dobrze by bylo jakbyś na przyszłość farbowała się tylko farbami a nie rozjasniaczami
__________________
https://wizaz.pl/Mikroreklama
fryz5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując