Zagroda babuszki cz.4 - Strona 79 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Wizażowe Społeczności

Notka

Wizażowe Społeczności Wizażowe społeczności to forum, na którym poznasz osoby w swoim wieku, spod tego samego znaku zodiaku, szkoły. Dołącz do nas i daj się poznać.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary Dzisiaj, 05:55   #2341
lenifa
Zakorzenienie
 
Avatar lenifa
 
Zarejestrowany: 2021-12
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 3 386
Dot.: Zagroda babuszki cz.4

Masz rację, że niektóre przepisy wymagają troszkę więcej zachodu. Ale jak z plackami, są prostsze i są bardziej skomplikowane. Te procedury z przygotowywaniem bardziej skomplikowanych mikstur i pilnowania czasu i dawek, nie są przypadkowe. Bo z powodu że jest np konieczność wyekstrahowania jakiegoś składnika z zioła, lub jego unieczynnienia, które ma działać w jakimś konkretnym przypadku ma wymagania w jaki sposób ziółko przygotujemy, w jakich ilościach i w jakim czasie zażywamy. Dlatego kiedyś wam napisałam zacznij od czegoś jednego, bezpiecznego i dowiedz się o tym jak najwięcej.

Coś dodam. Np taki pieprz. Zapewnie używasz go w domu. Nie można go zjeść za dużo. bo można by się wykończyć i nawet nie byłoby zjadliwe w ogóle, więc każdy bierze jego szczyptę I ten pieprz (to taki przkład) ma bardzo cenne właściwości lecznicze. I tak z większością uzywanych w domu rzeczy do zwykłego papusiania.

Edytowane przez lenifa
Czas edycji: Dzisiaj o 06:04
lenifa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary Dzisiaj, 06:06   #2342
Emmi123
4 pory roku i ja piąta
 
Avatar Emmi123
 
Zarejestrowany: 2021-12
Lokalizacja: Mazowsze
Wiadomości: 7 319
Dot.: Zagroda babuszki cz.4

Cicha hejka . Sporo osób odchodzi w jednym czasie na emeryturę. Ciekawe czy znajdziecie nowych pracowników? Życzę aby przyszły same z powołaniem pedagogicznym.


--------------
Lenifo Ja to wszystko wiem. Trzymam się w życiu zasady - mierz siły na zamiary. Ciekawi mnie zielarstwo, ale jest to dziedzina poza moim zasięgiem praktycznych działań.


-------------------
Dobrego dnia wszystkim życzę

Edytowane przez Emmi123
Czas edycji: Dzisiaj o 06:16
Emmi123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary Dzisiaj, 06:22   #2343
lenifa
Zakorzenienie
 
Avatar lenifa
 
Zarejestrowany: 2021-12
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 3 386
Dot.: Zagroda babuszki cz.4

Nie jest poza twoim zasięgiem Emmi, bo jesteś zdolna inteligentna dziewczyna. Zioła to także to co jesz na talerzu. Marchewka, pietruszka, kapusta czy ziemniak. Mięso i kasze np. Mnóstwo rzeczy. I czasem trzeba przypilnowac systematyczności a czasem coś odstawić.
lenifa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary Dzisiaj, 08:46   #2344
Lanolinkaaa
Zakorzenienie
 
Avatar Lanolinkaaa
 
Zarejestrowany: 2021-12
Wiadomości: 3 033
Dot.: Zagroda babuszki cz.4

Ahoj 🙂

Ann, fajny pomysł z czereśniowy sadem. Ładnie będzie wyglądać na wiosnę.



Przydżumiona jestem, przez pogodę, leje i leje.

Czosnek mi zgnił. To nie wiem, czym będę wampiry straszyć 😉

Za to rabarbar rośnie jak głupi, ogórki powoli rosną, pomidory któreś msją owoce. Kipikam niskie, nie wiem czy dobrze zrobiłam. Migdały wyrzuciłam,

żeby mnie nie denerwowały suchymi patykami

Mam gulasz z wczorajszą, zrobię na nim zupę

---------- Dopisano o 08:46 ---------- Poprzedni post napisano o 08:36 ----------

Chciałam wczoraj obejrzeć jakiś ladny film. Włączyłam,,oststni list od kochanka ", myślałam, że będzie ładny. Wytrzymałam 15 minut. Ładny temat a taki kiepski film.

Macie jakieś ulubione melodraty?
Lanolinkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary Dzisiaj, 09:05   #2345
annorl1
Zakorzenienie
 
Avatar annorl1
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 4 268
Dot.: Zagroda babuszki cz.4

Lanolinko, u mnie czosnek ładny, za to rabarbaru to nie mogę się jakoś dorobić. U sąsiadki takie grube łodygi ma. A u mnie jeśli już się przyjmie, to cienkie jak paluszki dla dzieci 😂

Obiad? Nie wiem. Kurde... Mogłam wyjąć pierogi. Może jak córkę odwioze do domu to wyjmę. Bo potem z młodszą jeszcze do lekarza jade. To się może zdąży coś odmrozic. Dzieci pierogi by dostały. A my dajemy kiełbasę z cebulką z wczoraj.

Zimno u nas dzisiaj. Normalnie zimno. 13 stopni. Nieprzyjemnie. Może się potem coś ociepli?
annorl1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary Dzisiaj, 11:53   #2346
Lanolinkaaa
Zakorzenienie
 
Avatar Lanolinkaaa
 
Zarejestrowany: 2021-12
Wiadomości: 3 033
Dot.: Zagroda babuszki cz.4

Ann, choruje Ci dziecko?



Chyba mi dziś pęknie ta głowa, próbowałam ibuprofen, ketonal i jeszcze raz ketonal. Nie mam migea, a to by mi pomogło. Ostatnio rzadko mnie boli głowa, na takie zmiany pogody jak dziś.

Mam 11 stopni według telefony, a na termometr nie patrzyłam.

Do ogródka nawet nie idę, bo po takim deszczu musiałabym po slimakach chodzić. Kiedyś jeden wszedł do domu i spacerował po sieni ( dla niewtajniczonych sień lub inaczej sionka to coś takiego jak dzisiejszy hol )
Lanolinkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary Dzisiaj, 20:56   #2347
herbatka99
Zadomowienie
 
Avatar herbatka99
 
Zarejestrowany: 2021-12
Wiadomości: 1 252
Dot.: Zagroda babuszki cz.4

Hej, wzięłam się za pisanie, bo coś długo mnie nie było.

Ale czytałam. U mnie też się mówi sień ,ja mówię sionka, Wpierw mam ganek czyli wiatrołam. Potem kwadratowy korytarzyk, z którego idzie się dalej. I mówię na niego sionka.

Tam mam odzież i buty .takie na teraz.

U mnie zimno, 10 stopni ,padało, pranie mi zmokło. Wyprałam też tkaniny do szycia,zawsze piorę,bo podobno są pryskane preparatami przeciw pleśni i grzybów.

Podczas transportu. A nieraz jadą statkami z drugiego końca świata.

Wszystko podobno trzeba prać,całą odzież. Chyba tylko płaszczy nie da rady. Kurtki można.

---------- Dopisano o 20:56 ---------- Poprzedni post napisano o 20:17 ----------

Lanolinko, a gdzie oglądasz filmy?. Bo ja na Netlixie. Ty chyba nie masz. Super jest na Netflix serial Bridgertonowie. Kostiumowy, ale taki romansowy i pięknie nakręcony. Wnętrza i krajobrazy cudowne.

Ja najbardziej lubię stare, Raport pelikana i Bodyguard. Prawdziwe romanse.noi Pretty Woman. Potem nic nie kojarzę czy coś pięknego było.Teraz same horrory. albo kryminały ,wszystko takie traumatyczne. Albo znów nieszczęścia.
herbatka99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary Dzisiaj, 21:03   #2348
milka_70
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2022-02
Wiadomości: 2 288
Dot.: Zagroda babuszki cz.4

Herbatko, zobacz Wichry namiętności. Wspaniały film tylko tytuł bardzo kiczowato przetłumaczony. W oryginale Legends of the Fall.

Wysłane z mojego SM-A536B przy użyciu Tapatalka
milka_70 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Wizażowe Społeczności


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2024-06-13 22:03:16


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:07.