powiększone węzły chłonne pod pachami - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Zdrowie ogólnie

Notka

Zdrowie ogólnie W tym miejscu rozmawiamy o zdrowiu: od profilaktyki po sposoby leczenia. Porada uzyskana na forum nie zastępuje wizyty u lekarza, ma funkcję informacyjną!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-09-03, 18:43   #1
chewinggum
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 38

powiększone węzły chłonne pod pachami


Witajcie! Zapisałam się na to forum, ponieważ chcę się z Wami podzielić moim problemem. Mam wrażenie, że mam powiększone węzły chłonne pod pachami. Nie są bolesne przy dotyku, ale czasem odczuwam samoistny ból promieniujący do piersi. Trwa on krótko, po chwili przechodzi. W ostatnich badaniach krwi (kilka miesięcy temu) nie wykryto niczego poza anemią spowodowaną niedoborem żelaza... ostatnio zaczęłam również podejrzewać, że mogę być zarażona wirusem hiv, ponieważ kilka lat temu byłam z mężczyzną bez zabezpieczenia. Nie wiem co robić, jestem w stałym związku od dłuższego czasu, boję się porozmawiać o tym z narzeczonym, martwią mnie te węzły, nie chcę za kilka lat umrzeć na AIDS, a z drugiej strony bardzo boję się testów...
chewinggum jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-03, 19:47   #2
201605300922
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 6 282
Dot.: powiększone węzły chłonne pod pachami

Cytat:
Napisane przez chewinggum Pokaż wiadomość
Witajcie! Zapisałam się na to forum, ponieważ chcę się z Wami podzielić moim problemem. Mam wrażenie, że mam powiększone węzły chłonne pod pachami. Nie są bolesne przy dotyku, ale czasem odczuwam samoistny ból promieniujący do piersi. Trwa on krótko, po chwili przechodzi. W ostatnich badaniach krwi (kilka miesięcy temu) nie wykryto niczego poza anemią spowodowaną niedoborem żelaza... ostatnio zaczęłam również podejrzewać, że mogę być zarażona wirusem hiv, ponieważ kilka lat temu byłam z mężczyzną bez zabezpieczenia. Nie wiem co robić, jestem w stałym związku od dłuższego czasu, boję się porozmawiać o tym z narzeczonym, martwią mnie te węzły, nie chcę za kilka lat umrzeć na AIDS, a z drugiej strony bardzo boję się testów...
U lekarza byłaś? Jeśli nie, to idź. W każdym większym mieście jest również punkt, gdzie można anonimowo zrobić badanie na HIV. Nie wiem, czy łączyłabym te dwie rzeczy, ale jeśli miałaś ryzykowny kontakt seksualny, to badanie trzeba zrobić, lepiej późno, niż później. Jako osoba, która taki test miała (miałam podejrzenie, że mogłam zostać zakażona u stomatologa, który moim zdaniem nie przestrzegał zasad jałowości) powiem tak - zamiast żyć w strachu, dębieć na każdą wzmiankę o HIV, mieć koszmary, lepiej taki test po prostu zrobić. Zwłaszcza, że obecnie te leki, które są powszechnie dostępne sprawiają, że życie zakażonych nie różni się wiele od normalnego życia. Znam osobę zakażoną, która ma dwoje dzieci, męża, po prostu raz dziennie bierze tabletkę.
201605300922 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-03, 20:22   #3
chewinggum
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 38
Dot.: powiększone węzły chłonne pod pachami

Dziękuję, trochę mnie uspokoiłaś. Jednak czytałam, że przy wirusie Hiv występują powiększone węzły chłonne. Czy takki test jest odpłatny?
chewinggum jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-03, 21:55   #4
201605300922
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 6 282
Dot.: powiększone węzły chłonne pod pachami

Cytat:
Napisane przez chewinggum Pokaż wiadomość
Dziękuję, trochę mnie uspokoiłaś. Jednak czytałam, że przy wirusie Hiv występują powiększone węzły chłonne. Czy takki test jest odpłatny?
Mogą być. Ale - prawdopodobnie - w morfologii wyszłaby nieprawidłowa ilość limfocytów. Tak czy inaczej, test zrób, choćby dla komfortu psychicznego - i tak Cię taki test czeka, gdy będziesz w ciąży (przynajmniej z tego co wiem, taki test się u kobiet w ciąży wykonuje). Także lepiej szybciej. W tych punktach (wpisz sobie w wyszukiwarkę anonimowy test hiv) te badania są, z tego co mi wiadomo, bezpłatne i anonimowe. A z węzłami idź do lekarza tak czy inaczej.
201605300922 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-04, 10:03   #5
chewinggum
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 38
Dot.: powiększone węzły chłonne pod pachami

Wlasciwie ro nie wiem czy ja sama panikuje, czy te wezly naprawde sa powiekszone. Nie bardzo wiem jak to sprawdzic, kiedy reke mam lekko ugieta, wszystko jest ok, ale kiedy leze i reke wyprostowana mam nad glowa, wtedy pod obiema 0achami wyczuwam twarde guzki, widac to spod skory, wiec jesli to wezly to sa duze. Sa umiejscowione nad zgieciem reki z pacha...
chewinggum jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-04, 10:11   #6
201605161428
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 5 219
Dot.: powiększone węzły chłonne pod pachami

Poza hiv, zrob badanie usg/mamografie piersi. Czesto to od nich dzieje sie cos pod pachami.
201605161428 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-04, 10:55   #7
chewinggum
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 38
Dot.: powiększone węzły chłonne pod pachami

Mam 23 lata, nie jestem za mloda na mammografie? Najpierw warto zrobic ponowne badania krwi i jak wyjda obnizone limfocyty to test na hiv? Czy najpierw test na hiv?
chewinggum jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-09-04, 10:59   #8
201605161428
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 5 219
Dot.: powiększone węzły chłonne pod pachami

Cytat:
Napisane przez chewinggum Pokaż wiadomość
Mam 23 lata, nie jestem za mloda na mammografie? Najpierw warto zrobic ponowne badania krwi i jak wyjda obnizone limfocyty to test na hiv? Czy najpierw test na hiv?
Na mamografie wczesnie, ale smialo zrob usg jest dobre dla tego wieku. Nie, hiv niezaleznie od morfologi - przez lata moze nie dawac objawow we krwi.
201605161428 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-04, 14:32   #9
chewinggum
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 38
Dot.: powiększone węzły chłonne pod pachami

teraz jeszcze wydaje mi się, że mam powiększone węzły chłonne pod żuchwą... nie wiem gdzie dokładnie są one umiejscowione, ale wyczuwam po obu stronach pod skórą małe, twarde guzki na górnej, przedniej partii szyi.
chewinggum jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-07, 12:40   #10
aneta_6
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 22
Dot.: powiększone węzły chłonne pod pachami

Z takimi problemami chodzi się do lekarza
aneta_6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-07, 14:26   #11
klempaa
Zakorzenienie
 
Avatar klempaa
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: z kupy gruzu
Wiadomości: 18 377
Dot.: powiększone węzły chłonne pod pachami

HIV to jedno, ale należy zdecydowanie poszukać przyczyny powiększonych węzłów.
Idź do rodzinnego, pokaz o co biega.

Test na HIV jest anonimowy i bezpłatny.
__________________
Źle czy dobrze, okaże się później. Ale trzeba działać, śmiało chwytać życie za grzywę.
Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania.
Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się.


Śledź też pies! - blogujemy


klempaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zdrowie ogólnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-09-07 15:26:28


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:25.