Puls 160 - to normalne ? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-05-20, 22:49   #1
kolciag
Zakorzenienie
 
Avatar kolciag
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 9 743
GG do kolciag

Puls 160 - to normalne ?


Już jakiś czas temu (oj dawno temu właściwie, prawie 2 lata), jak na przygotowaniach do olimpiady uczelnianej kazano nam mierzyć puls po ćwiczeniach, powiedziałam że mam 160 to babka się ze mnie śmiała że jestem głupia, bo już dawno bym ducha wyzionęła...

no i teraz, chodzę na aerobik i siłownie, regularnie 3 razy w tygodniu, i zaczęłam sobie mierzyć puls, i znowu, za każdym razem w trakcie ćwiczeń i po mam puls 160... czy to normalne ?

Strasznie się męczę, chociaż chodzę już od dłuuugiego czasu i myślałam, że kondycja mi się poprawi a tu kicha... jasne, ciałko 1000 razy lepsze, ale kondycha ani drgnęła, może to jest jakoś powiązane

próbowałam szukać w google, ale same głupoty znalazłam
dzięki za wszelkie rady i sugestie
__________________
kolciag jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-21, 00:00   #2
ashiva
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 186
Dot.: Puls 160 - to normalne ?

koleżanka ma podobny problem, nie wiem dokładnie jak to u niej wygląda ale z tego co pamiętam to własnie miała masakrycznie wysoki puls, miała wrażenie, że serce jej wyskoczy, dziewczyna wysportowana, dużo biegała na długie dystanse.. z tym że problem "szalejącego serca" miała nie tylko podczas wysiłku, ma problemy kardiologiczne, chyba ma jakieś leki na to, a lekarz powiedział jej że po urodzeniu dziecka powinno jej się to unormować, ale z tego co wiem Ty już dzidzię masz więc radzę Ci jak naszybciej udać się do kardiologa, bo takie rzeczy trzeba leczyć, a przede wszystkim nie należy lekceważyć, musisz koniecznie skontrolować co się dzieje
ashiva jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-21, 00:08   #3
Nija_
Zakorzenienie
 
Avatar Nija_
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 9 209
Dot.: Puls 160 - to normalne ?

Moim zdaniem powinnaś skonsultować się z lekarzem. Moja ciocia miała podobny problem, ale jej puls przekroczył 200, stało się to w szpitalu i mieli poważny problem, żeby ją ustabilizować. Nie wiem jak to się skończyło, bo ciocia mieszka daleko i nie utrzymujemy kontaktu.
__________________
podpis zawierał niedozwolone treści - usunięty przez administrację forum
Nija_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-21, 09:46   #4
fiolusiek
Zakorzenienie
 
Avatar fiolusiek
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Gdzieślandia
Wiadomości: 11 474
Dot.: Puls 160 - to normalne ?

sportowcy maja podwyzszony puls podwyzszony zwieksza ryzyko wylewu. do tego zaobserwowano ze w chorobach psychicznych tez jest znacznie podwyzszony lepiej idz do lekarza
fiolusiek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-21, 10:00   #5
olina852
Raczkowanie
 
Avatar olina852
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: ezoteryczny poznan/miastem rzadzi mafia
Wiadomości: 121
Dot.: Puls 160 - to normalne ?

hej
ja mialam zawsze bardzo wysoki puls, cos ok 130 w spoczynku i ok 160-180 podczas aktywnosci, nie mam sie czym chwalic ale dosc dlugo to bagatelizowalam
az doszly do tego : zmeczenie, niemoc i poczucie totalnej bezsilnosci, bardzo niskie cisnienie etc.
i okazalo sie po jednym prostym badaniu ze mam niedoczynnosc tarczycy.
biore tabletki i wszystko wrocilo do normy
przede wszystkim idz do lekarza. dobry pokieruje cie odpowiednio, ale badanie na TSH warto zrobic tak czy siak bo z chora tarczyca nie ma zartow
pozdrawiam
__________________
KOCHAM MOJEGO TYGRYSKA
olina852 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-21, 10:33   #6
kolciag
Zakorzenienie
 
Avatar kolciag
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 9 743
GG do kolciag
Dot.: Puls 160 - to normalne ?

Wielkie dzięki dziewczyny za wszystkie rady

A co do tarczycy, regularnie robię badania, bo mam rozregulowane hormony i TSH zawsze wychodzi idealnie. Ostatnio dopiero jakiślekarz stwierdził że samo TSH to za mało i kazał mi zrobić soć innego, i się okazało że jest niedoczynność, ale nie duża
__________________
kolciag jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-21, 13:00   #7
garfieldek
Zakorzenienie
 
Avatar garfieldek
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: puszka po Pepsi ;>
Wiadomości: 21 373
Dot.: Puls 160 - to normalne ?

Powinnas isc z tym do lekarza, gdyz podwyzszony puls strasznie obciaza serca tzn miesiec sercowy szybciej sie meczy
__________________
PM2014


Wymianka
garfieldek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-05-21, 13:27   #8
Lexie
Przyjaciel wizaz.pl
 
Avatar Lexie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33 873
Dot.: Puls 160 - to normalne ?

A jaki masz puls w spoczynku?

Jeśli intensywnie ćwiczysz to raczej normalne że puls Ci rośnie nawet i do 160 (ja kiedyś miałam nawet i 170 Ale to na początku ćwiczeń.)

Na wszelki wypadek możesz się przejść do lekarza i spytać. Ale nie rozumiem dlaczego ta pani się śmiała że masz 160, przecież od tego się nie umiera
Lexie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-21, 13:48   #9
kolciag
Zakorzenienie
 
Avatar kolciag
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 9 743
GG do kolciag
Dot.: Puls 160 - to normalne ?

Cytat:
Napisane przez lexie Pokaż wiadomość
A jaki masz puls w spoczynku?

Jeśli intensywnie ćwiczysz to raczej normalne że puls Ci rośnie nawet i do 160 (ja kiedyś miałam nawet i 170 Ale to na początku ćwiczeń.)

Na wszelki wypadek możesz się przejść do lekarza i spytać. Ale nie rozumiem dlaczego ta pani się śmiała że masz 160, przecież od tego się nie umiera
Dzięki Lexie normalnie mam pulsik idealny tylko właśnie w czasie ćwiczeń strasznie mi wzrasta i trochę mnie to zmartwiło

a że na necie nie znalazłam niczego, co by mi pomogło, kilka osób mnie nie postraszyło - choćby ta trenerka z uczelnie więc postanowiłam Was zapytać - bo na Was dziewczyny to zawsze można liczyć a nie chciałam od razu biec w panice do lekarza zwłaszcza że pewnie zanim mnie przyjmą to i tak miną wieki
__________________

Edytowane przez kolciag
Czas edycji: 2009-05-21 o 13:51
kolciag jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:44.