jak przebaczyć ojcu? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2018-06-29, 08:16   #1
michagros
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 144

jak przebaczyć ojcu?


Cześć,
może któraś z Was by mi doradziła, jak poradzić sobie z takim problemem?
Jestem już po 30-tce, ale w sercu nadal czuję odrazę do mojego już starego ojca, który - gdy byłam mała, tak od 7 do 15 r. ż., katował mnie psychicznie, wyzywał, kontrolował, wmawiał mi, że nic nie potrafię, szydził ze mnie przy obcych, no i wrzeszczał. A jak widział jakąś nową zabawkę, to dostawał furii.
Teraz ma 71 lat i się zmienił, ale ja wciąż widzę go przed oczami pełnego agresji i zła, i przez to go nienawidzę.
Miałam przez niego straszne lęki, anoreksję, depresję, zerowe poczucie wartości, i rzutuje to teraz na moje dorosłe życie.
Powiedzcie mi, jak sobie z tym poradzić? Jak mu przebaczyć?
michagros jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-29, 09:15   #2
Mocny Akcent
Dolce vita
 
Avatar Mocny Akcent
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 6 409
Dot.: jak przebaczyć ojcu?

Cytat:
Napisane przez michagros Pokaż wiadomość
Cześć,
może któraś z Was by mi doradziła, jak poradzić sobie z takim problemem?
Jestem już po 30-tce, ale w sercu nadal czuję odrazę do mojego już starego ojca, który - gdy byłam mała, tak od 7 do 15 r. ż., katował mnie psychicznie, wyzywał, kontrolował, wmawiał mi, że nic nie potrafię, szydził ze mnie przy obcych, no i wrzeszczał. A jak widział jakąś nową zabawkę, to dostawał furii.
Teraz ma 71 lat i się zmienił, ale ja wciąż widzę go przed oczami pełnego agresji i zła, i przez to go nienawidzę.
Miałam przez niego straszne lęki, anoreksję, depresję, zerowe poczucie wartości, i rzutuje to teraz na moje dorosłe życie.
Powiedzcie mi, jak sobie z tym poradzić? Jak mu przebaczyć?
przechodziłaś lub przechodzisz psychoterapię? z własnego doświadczenia wiem, że tylko z pomocą specjalisty udało mi się uporać z paroma demonami przeszłości. Trzeba to przepracować, nawet jeśli zaaboli w trakcie jeszcze bardziej. Ale to jest moje zdanie.
Mocny Akcent jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-29, 17:21   #3
mariamalaria
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 4 900
Dot.: jak przebaczyć ojcu?

Nie chciałabym przebaczyć takiemu. Powiedziałabym mu, jak go widzę, jakie mam wspomnienia, jak go nienawidzę, odwróciła się i zakończyła na zawsze wszelkie kontakty. Nikt mnie nie będzie krzywdzić bezkarnie.
.
mariamalaria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-29, 17:27   #4
blackhaired_witch
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 866
Dot.: jak przebaczyć ojcu?

A po co chcesz mu przebaczać? Jeśli dalej Cię to dręczy, to udaj się do specjalisty i wtedy być może wybaczysz, ale dla samej siebie. A jeśli myślisz o tym bo uważasz że "tak trzeba", to olej. Nic nie trzeba.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
blackhaired_witch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-29, 17:28   #5
ajah
wańka wstańka
 
Avatar ajah
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 12 467
Dot.: jak przebaczyć ojcu?

Przeszłaś psychoterapię?
Jeśli nie to byłby dobry poczatek.
Piszesz, ze ojciec się zmienił. Co to w ogóle oznacza ?
__________________
nauczycielu, zajrzyj
ajah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-29, 19:49   #6
f8c2d375a73595a7890227cbb2d3acee309191de_62181c3c5fcdf
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 9 946
Dot.: jak przebaczyć ojcu?

Nie musisz przebaczać. Nawet jeśli on się zmienił i pragnie wybaczenia, to masz pełne prawo nie chcieć go znać. Dziewczyny dobrze radzą z terapią. Powinnaś to przepracować, ale przede wszystkim dla siebie - żeby odbudować swoje poczucie wartości, odzyskać spokój ducha
f8c2d375a73595a7890227cbb2d3acee309191de_62181c3c5fcdf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-29, 20:53   #7
7623cb0b746b4d40e529fc123bf669aade741778_65822f07d8014
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 16 089
Dot.: jak przebaczyć ojcu?

nie musisz mu przebaczac
ja bym nie chciala go znac
7623cb0b746b4d40e529fc123bf669aade741778_65822f07d8014 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2018-06-29, 21:19   #8
robcia
Zakorzenienie
 
Avatar robcia
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 4 592
Dot.: jak przebaczyć ojcu?

Ja swojemu nie przebaczylam ani nie zapomnialam. Mam kontakt, on sie zmienil, to juz stary czlowiek . Nie rozpamietuje, dla spokoju sumienia pomagam alezadnej bliskosci nie bedzie juz miedzy nami. Trudno
robcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-29, 21:49   #9
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 147
Dot.: jak przebaczyć ojcu?

Też nie widzę powodu, żeby przebaczać.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-29, 23:29   #10
Mahdab
Zakorzenienie
 
Avatar Mahdab
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 5 009
Dot.: jak przebaczyć ojcu?

Jak powyżej.
Może autorko masz na myśli jak zaznac ukojenia, nie myśleć o tym, nie zadreczac się?
Jeśli masz wyrzuty sumienia z powodu swoich uczuć, to niepotrzebnie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Mahdab jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-30, 07:35   #11
Ariada
Wtajemniczenie
 
Avatar Ariada
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 2 260
Dot.: jak przebaczyć ojcu?

Ja mojemu nie wybaczyłam tego, że pił i nie zamierzam wybaczać. Są pewne rzeczy, których już się nie da naprawić i to jest jedna z tych. Nie utrzymuje kontaktu, nie pomagam i nie czuję się z tym źle. Zawsze będę miała do niego żal, że odebrał mi dzieciństwo, ale generalnie staram się tego nie rozpamiętywać na co dzień i nie zadręczam się tym

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez Ariada
Czas edycji: 2018-06-30 o 07:36
Ariada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-06-30, 07:44   #12
zakonna
Naczelna Nastolatka
 
Avatar zakonna
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 25 807
Dot.: jak przebaczyć ojcu?

Byłam na terapii. Nie wiem czy wybaczyłam. Ale na pewno pozbyłam się poczucia winy, że nie utrzymuje z nim kontaktu żadnego. Więc wybaczenie nie jest koniecznie natomiast konieczna jest terapia jeśli jeszcze nie byłaś.

siła spokoju
__________________
Małgorzata i spółka.
Matka natura to suka.
zakonna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-30, 08:33   #13
ciri15
Ekspert od Dupy Strony
 
Avatar ciri15
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 20 778
Dot.: jak przebaczyć ojcu?

Może autorka zaczęła o tym myśleć, bo ojciec jest już stary i czuje, że jak teraz tego nie wyjaśni, nie poradzi sobie z tym to może nigdy już nie mieć szansy? Ja tam rozumiem taką potrzebę.


Czy teraz, po tym jak się zmienił, da radę o tym z nim rozmawiać? Była jakaś przyczyna zmiany czy przyszło to z wiekiem? Ojciec miał jakieś zdiagnozowane problemy ze zdrowiem?
Terapia to koniecznie, ale mi by zależało na tym, żeby on się do tego jakoś odniósł. O ile to możliwe.
__________________
Jak na św. Hieronima jest deszcz albo go ni ma, to na św. Szczepana pada albo nie pada.


Edytowane przez ciri15
Czas edycji: 2018-06-30 o 08:35
ciri15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-30, 09:51   #14
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 529
Dot.: jak przebaczyć ojcu?

Cytat:
Napisane przez zakonna Pokaż wiadomość
Byłam na terapii. Nie wiem czy wybaczyłam. Ale na pewno pozbyłam się poczucia winy, że nie utrzymuje z nim kontaktu żadnego. Więc wybaczenie nie jest koniecznie natomiast konieczna jest terapia jeśli jeszcze nie byłaś.

siła spokoju
Zgadzam się całkowicie.
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 529 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-30, 11:33   #15
sowaa5
Zakorzenienie
 
Avatar sowaa5
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 3 543
Dot.: jak przebaczyć ojcu?

A może warto wybaczyć, żeby poczuć ulge, wypuścić coś z serca złego.... nie trzeba kochać, przeszłości nie zmienisz. Zrób to dla siebie, nie dla niego.
sowaa5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-30, 12:07   #16
whtvrwhtvr
Raczkowanie
 
Avatar whtvrwhtvr
 
Zarejestrowany: 2016-05
Wiadomości: 393
Dot.: jak przebaczyć ojcu?

A czy w ogóle przeprosił i chce twojego wybaczenia?

Sent from my HTC U Play using Wizaz Forum mobile app
whtvrwhtvr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-30, 12:15   #17
MsN
Femme fatale
 
Avatar MsN
 
Zarejestrowany: 2016-01
Lokalizacja: the circles of dante's hell
Wiadomości: 1 261
Dot.: jak przebaczyć ojcu?

Cytat:
Napisane przez michagros Pokaż wiadomość
Cześć,
może któraś z Was by mi doradziła, jak poradzić sobie z takim problemem?
Jestem już po 30-tce, ale w sercu nadal czuję odrazę do mojego już starego ojca, który - gdy byłam mała, tak od 7 do 15 r. ż., katował mnie psychicznie, wyzywał, kontrolował, wmawiał mi, że nic nie potrafię, szydził ze mnie przy obcych, no i wrzeszczał. A jak widział jakąś nową zabawkę, to dostawał furii.
Teraz ma 71 lat i się zmienił, ale ja wciąż widzę go przed oczami pełnego agresji i zła, i przez to go nienawidzę.
Miałam przez niego straszne lęki, anoreksję, depresję, zerowe poczucie wartości, i rzutuje to teraz na moje dorosłe życie.
Powiedzcie mi, jak sobie z tym poradzić? Jak mu przebaczyć?
Przede wszystkim jeśli mieszkasz z ojcem, wyprowadź się od niego aby go nie oglądać, starać się nie wizytować, nie rozmawiać z nim. Jeśli masz możliwość, ale nie stać Cię na wynajem, zawsze jakiś pokój, jakaś stancja. To jest zawsze rozwiązanie niż mieszkanie z osobą, która podcinała Ci skrzydła, szydziła z Ciebie, gnoiła psychicznie.

Wiem coś na ten temat. Bardzo dobrze to znam i przerabiałam to.

Nie musisz mu wybaczać, nie musisz zapominać, nawet jeśli się zmienił. Chociaż poprzedniczki mają racje - nie pójdziesz do przodu jeśli nie wybaczysz i zrobisz to dla siebie. A powinnaś zrobić to dla siebie. Dla swojego dobra, dla spokoju duszy i psychiki. A to już od Ciebie zależy czy naprawdę będziesz chciała mu szczerze wybaczyć (dla siebie rzecz jasna), czy zerwać definitywnie kontakt. Wiem, że życie w rozgoryczeniu nie jest dobre bo zatruwasz siebie i innych. Możesz go też zwyczajnie omijać albo zapomnieć o jego istnieniu. Nie wiem czy brałaś udział w terapii, ale jeśli nie - powinnaś. Sama wiem czym jest terapia i co powoduje. To i tak ogromna choroba duszy i psychiki, nie jest łatwo wrócić do domu, który zapłonął, a potem nagle stanął w zgliszczach, ale trzeba.

Musisz walczyć o siebie i swoje życie.
O swoje cele, marzenia, plany i dalsze życie. Aby go nie zmarnować.

Te wszystkie złe rzeczy (również i dobre), emocje, psychikę - do tego się wraca, no ale trzeba wrócić, aby pewnego dnia zamknąć te rozdziały.

W przeszłości psycholog poradziła abym napisała list. Nie zrobiłam jeszcze tego, może będzie na to niedługo za późno, ale uczynię to.

Myślę, że też możesz to zrobić. I pojechać w jakieś ważne dla Ciebie miejsce (może kojarzyć Ci się tylko pozytywnie albo dwojako), przeczytać go, spalić. To wg mnie swojego rodzaju oczyszczenie, to jakiś pierwszy etap, który pomoże Ci, a potem sobie wszystko poukładać i przeanalizować.

Poradzić sobie jakoś poradzisz na terapii. Musisz.
Wybierz się na terapię jeśli jeszcze w niej nie uczestniczyłaś.
Uważam, że to konieczne.

Edytowane przez MsN
Czas edycji: 2018-06-30 o 12:19
MsN jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-30, 15:15   #18
michagros
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 144
Dot.: jak przebaczyć ojcu?

Dziękuję Wam bardzo za zrozumienie.
Byłam u kilku psychologów, ale żaden mi tak naprawdę nie pomógł. A dobry psycholog to koszt 200,00 zł za 1 h, na co mnie teraz nie stać.
Tak, mieszkam z nim, i to chyba powoduje, że nie mogę zapomnieć. Jak na niego patrzę, to widzę w nim tyrana sprzed 20 lat.
Bardzo bym chciała się oderwać z rodzinnego domu, ale jak mieszkałam sama, to było mi strasznie źle, tęskniłam za mamą i psem, czułam ogromną pustkę i smutek. Nie mogłam sobie z tym poradzić i wróciłam.
On w wieku 50 lat zaczął się panicznie bać, że straci pracę, po czym wpadł w ciężką depresję. Wtedy jego zachowanie się zmieniło na totalną koncentrację na siebie, egoizm i ogromny pesymizm. To też na mnie źle wpłynęło. Chciałam, żeby umarł...
Wiem, jestem dorosła, i odpowiadam za siebie.
Do tego jestem wierząca, i wiem, że powinnam mu przebaczyć, ale nie potrafię. Cały czas słyszę jego wyzwiska i podniesiony głos.
Moje rodzeństwo wyprowadziło się z domu, a też jest bardzo przez niego poranione. Jednak ta ich rozłąka sprawiła, że inaczej patrzą na niego, nie ma w nich takiej nienawiści, jaka jest we mnie.
Jak bym się wyprowadziła, to bym umierała z tęsknoty. Ale myślę, że to też jest dobry sposób, że sobie z tym jakoś poradzić.
michagros jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-30, 17:05   #19
zakonna
Naczelna Nastolatka
 
Avatar zakonna
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 25 807
Dot.: jak przebaczyć ojcu?

Autorko. Nie masz iść do psychologa tylko do PSYCHOTERAPEUTY. terapia jest na NFZ. Możesz też iść do poradni AA na spotkanie AlAnon.

siła spokoju
__________________
Małgorzata i spółka.
Matka natura to suka.
zakonna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-07-16, 14:51   #20
AuroraCoriolis
Zadomowienie
 
Avatar AuroraCoriolis
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 1 091
Dot.: jak przebaczyć ojcu?

Nie potrafie powiedziec jak ale dla własnego dobra powinnas to zrobic - dziewczyny dobrze pisza o wyprowadzce to zawsze polepsza relacje bo pozwala sie odciac od codziennosci a wizyty zwykle sa miłe. Mozesz zawsze wyprowqdzic sie gdzies blisko,zeby moc wpadac kilka razy w tygodniu do rodziców, a jesli nie chcesz mieszkac sama to np z kolezanka /wspolokatorami?

Ja tez mialam ojca,ktory mnie ponizal (slownie) i bil. W zasadzie bez powodu bo uwazam,ze -naprawde obiektywnie!- bylam dobrym dzieckiem niesprawiajacym problemow wychowawczych i dobrze sie uczacym. Tez bardzo dlugo mialam zal, zwlaszcza ,ze nie widzialam w tym zadnej swojej winy. Moj ojciec tez sie zmeinil z biegiem lat. kiedys byl niemalze tyranem a w domu bylo jak w wojsku i przezywalam to wiele lat.

Ale ten zal zgubilam gdzies po drodze w zyicu - nie wiem co i kiedy sie stalo , ogolnie troche staram sie pracowac nad postrzeganiem swoim i swiata, moze gdzies cos z tego wplynelo i na to.
Staram sie nie obwiniac ludzi o przeszlosc i skupam sie glownie na przyszlosci.
Nie identyfikuje sie tez juz do konca z 14letnia dziewczynka,ktora plakala w pokoju bo dostala lanie za glupote. Nie wiem jak to wytlumaczyc ale zyje sobie bardziej w teraz i to kim jestem teraz jest dla mnie jakby czym innym niz to co bylo kiedys - a moj ojciec tez jest inny niz byl kiedys. Teraz jest mily i stara sie pomagac i naprawde go lubie. Nie ma miedzy nami takiej wiezi jak mialam z matka, nie sa to glebokie rozmowy o zyciu etc ale taka mocno kolezenska relacja. Ja moge powiedziec ,ze wybaczylam. Z kolei moja starsza siostra nie bardzo.
I powiem Ci,ze mi jest chyba lepiej - nie rozpamietuje, nie mam zalu, nie obwiniam, ze przez to jestem taka i taka - oczywiscie na pewno to rzutuje, ale staram sie myslec o tym jaka chcialabym byc i dazyc w te strone. A rodzice mnie wspieraja w zyciu - im mniej tego potrzebuje i im mniej o to prosze tym bardziej .

Pamietaj,zeby nie karmic negatywnych uczuc i nie przezywac zlych wydarzen w kolko-to jedyna rada jaka moge dac bo nie potrafie powiedziec co poza tym. Ale skupiajac sie na tym,ze ktos Cie skrzywidzil bedziesz w swoim umysle ofiara i bedziesz to przezywac po raz koeljny a nie warto. Cokolwiek sie stalo, juz sie stalo i Twoje myslenie tego nie zmieni wiec szkoda tracic czas.
Jedyne nad czym warto teraz pomyslec to jak to zmienic,zeby bylo Ci lepiej w zyicu
AuroraCoriolis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-16, 14:59   #21
Pani_Robot
Śnięta Mucha
 
Avatar Pani_Robot
 
Zarejestrowany: 2018-07
Lokalizacja: Z dziury
Wiadomości: 10 797
Dot.: jak przebaczyć ojcu?

Cytat:
Napisane przez michagros Pokaż wiadomość
Dziękuję Wam bardzo za zrozumienie.
Byłam u kilku psychologów, ale żaden mi tak naprawdę nie pomógł. A dobry psycholog to koszt 200,00 zł za 1 h, na co mnie teraz nie stać.
Tak, mieszkam z nim, i to chyba powoduje, że nie mogę zapomnieć. Jak na niego patrzę, to widzę w nim tyrana sprzed 20 lat.
Bardzo bym chciała się oderwać z rodzinnego domu, ale jak mieszkałam sama, to było mi strasznie źle, tęskniłam za mamą i psem, czułam ogromną pustkę i smutek. Nie mogłam sobie z tym poradzić i wróciłam.
On w wieku 50 lat zaczął się panicznie bać, że straci pracę, po czym wpadł w ciężką depresję. Wtedy jego zachowanie się zmieniło na totalną koncentrację na siebie, egoizm i ogromny pesymizm. To też na mnie źle wpłynęło. Chciałam, żeby umarł...
Wiem, jestem dorosła, i odpowiadam za siebie.
Do tego jestem wierząca, i wiem, że powinnam mu przebaczyć, ale nie potrafię. Cały czas słyszę jego wyzwiska i podniesiony głos.
Moje rodzeństwo wyprowadziło się z domu, a też jest bardzo przez niego poranione. Jednak ta ich rozłąka sprawiła, że inaczej patrzą na niego, nie ma w nich takiej nienawiści, jaka jest we mnie.
Jak bym się wyprowadziła, to bym umierała z tęsknoty. Ale myślę, że to też jest dobry sposób, że sobie z tym jakoś poradzić.
Nie przecięta pępowina, mimo 30stki na karku.
Nie poradzisz sobie bez pomocy specjalisty.
Psychoterapia na NFZ.
Wizyta u psychiatry, bez skierowania.
Skierowanie od lekarza POZ na terapię.
Nie musisz wybaczać.

Ja nie wybaczyłam, ale też nie czuję złości. (Pod warunkiem, że kontakt jest sporadyczny i krótki.)
__________________
Everyone you meet is fighting a battle inside you know nothing about
Be kind. Always

Wyzwanie Czytelnicze 25 / 34 (26)
Wyzwanie Filmowe
5 / 100
100 książek w 2023 92 / 55

Pani_Robot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-17, 02:56   #22
FrancoVago
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 52
Dot.: jak przebaczyć ojcu?

Przebaczenie jest bardzo chrześcijańskie.
Przebaczanie jest przywróceniem sobie wolności, jest kluczem w naszym ręku od własnej celi więziennej. prymas Stefan Wyszyński
Chyba chodzi o to , żebyś nie cierpiała żyjąc bolesną historią.
Żebyś nie wracała ciągle do złych wspomnień. Żebyś zresetowała łączące was stosunki.
Nie oznacza to, że rzucisz się ojcu w ramiona. Bo żeby było normalnie musi istnieć jakaś relacja, nić wiążąca ludzi .. a jej u was nie ma. Ale to że między wami pustka ... będzie nie najgorzej, bo ta przestrzeń dotąd była wypełniona samymi negatywnymi emocjami i bolesnymi przeżyciami.
FrancoVago jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-06, 19:02   #23
Eluvtus
Zakorzenienie
 
Avatar Eluvtus
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 6 045
Dot.: jak przebaczyć ojcu?

Na starosc kazdy sie zmienia, bo ma swiadomosc, ze bedzie potrzebowal kogos do pomocy. Teraz probuje Cie wykorzystac ten typ tak ma. Ludzie sie nie zmieniaja, maja tylko inne motywy.

Znam Twoj przypadek z autopsji i calkiwicie swiadomie stwierdzam - chrzan to i madre cytaty o przebaczeniu. Wybierz sobie rodzine, stworz taka, ktora buduje. A moze juz masz?
Prawdziwa rodzina rzadko ma wiezy krwi.

Psychoterapia to dobry pomysl. Zostaw przeszlosc w przeszlosci, a ojca razem z nia.
Oby tylko o alimenty Cie nie podal




Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Out here I'm judge, jury and executioner.
Eluvtus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-07, 11:10   #24
ciri15
Ekspert od Dupy Strony
 
Avatar ciri15
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 20 778
Dot.: jak przebaczyć ojcu?

Nie zgadzam sie, ze kazdy zmienia sie na starosc. Jesli sie zmienia - to na ogol na gorsze.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Jak na św. Hieronima jest deszcz albo go ni ma, to na św. Szczepana pada albo nie pada.

ciri15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-07, 12:51   #25
bonjourbelle
Zakorzenienie
 
Avatar bonjourbelle
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 4 355
Dot.: jak przebaczyć ojcu?

Czy w przypadku podania o alimenty corka ma obowiązek płacić? Czy istnieje jakiś sposób żeby się wybronić od płacenia rodzicówi który krzywdził?
bonjourbelle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-08-07 13:51:45


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:08.