Ustępowanie dzieciom w tramwaju. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-07-14, 19:21   #1
Misseczka
Zadomowienie
 
Avatar Misseczka
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 1 047

Ustępowanie dzieciom w tramwaju.


Witam, ostatnio zauważyłam w swojej okolicy nową "modę", która mnie dziwi - mianowicie ludzie ustępują w tramwaju/autobusie miejsca DZIECIOM.

Raz widziałam, jak dziecko marudziło mamie, że chce usiąść... Mama skarciła, powiedziała, cokolwiek? Nie, dziecko marudziło, mama miała gdzieś, aż w końcu staruszka ustąpiła miejsca temu dziecku. Matka nie odmówiła, a podziękowała i siadła z dzieckiem. Byłam po prostu w szoku, staruszce sama miejsca ustąpiłam i nie mogłam się otrząsnąć całą podróż.

Drugi raz mamuśka zaczepiła chłopaka mówiąc, że ma on ustąpić miejsca jej dziecku. Chłopak chyba też pierwszy raz zobaczył taką praktykę bo wyglądał jak karp, który łyka powietrze.

Trzeci raz miałam dziś i już nie wytrzymałam. Siedzę wracając po pracy a jakaś mała podchodzi do mnie i z tekstem "Ustąp mi, bo jestem mała"
No chyba nie. Dziewczynkę pogoniłam, oczywiście przyszła z eskortą mamuśki i niestety z tego co widziałam ludzie byli zdania dziewczynki, bo patrzyli na mnie jak na potwora.

Ludzie, od kiedy trzeba ustępować dzieciom? Realnie się zastanawiam, czy to jakiś dziwny wymysł, czy źle mnie wychowali. Jak byłam mała mnie, moje rodzeństwo i ogólnie dzieci, które znałam uczono, by stać spokojnie, bo są ludzie którzy tego miejsca potrzebują, a nawet jeżeli nie stricte potrzebują z powodu choroby, starości, to ja jestem młoda, mam na razie życie bez obowiązków więc mogę postać, a starsi po prostu mogą być zmęczeni pracą.
Ustępowałybyście dzieciom w tramwaju?
Misseczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-14, 19:39   #2
201607211025
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 3 659
Dot.: Ustępowanie dzieciom w tramwaju.

NIGDY nie ustąpię miejsca zdrowemu dziecku.
201607211025 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-14, 19:40   #3
spodkoldry
Zadomowienie
 
Avatar spodkoldry
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 1 399
Dot.: Ustępowanie dzieciom w tramwaju.

Jakby dziecko do mnie przylazło i powiedziało, że mam mu ustąpić miejsca, a potem nasłało na mnie swoją matkę - chyba zabiłabym wszystkich na miejscu śmiechem.


Zazwyczaj ustępuję wtedy gdy widzę konieczność - starszym osobom, o kulach, ciężarnym, jak widzę że ktoś po prostu tego miejsca potrzebuje - ale też bez przesady. Czasem mam gorszy dzień/jestem zmęczona/mam okres/jadę całą trasę i wtedy jestem niewzruszona - wydaje mi się, że to zdrowsza postawa niż bezwzględne ustępowanie bo "tak trzeba". Nie dajmy się zwariować.
spodkoldry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-14, 19:43   #4
phony
Wtajemniczenie
 
Avatar phony
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 2 170
Dot.: Ustępowanie dzieciom w tramwaju.

zależy od wieku dziecka, jak widzę że ktoś wsiada z maluchem lat 3-4 to ustępuję
__________________
Bohemian like you
phony jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-14, 19:44   #5
Misseczka
Zadomowienie
 
Avatar Misseczka
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 1 047
Dot.: Ustępowanie dzieciom w tramwaju.

No właśnie to samo uważam. Staruszce? Pewnie. Ciężarnej? Jak najbardziej. Osoba niepełnosprawna też. Ale kurde dziecko? Staruszka, która ustąpiła dziecku bo marudziło mnie zastrzeliła.
Misseczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-14, 19:45   #6
daydreaming_
Zakorzenienie
 
Avatar daydreaming_
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 4 808
Dot.: Ustępowanie dzieciom w tramwaju.

Ja się z tym spotkałam raz. Do autobusu weszła kobieta z dwójką dzieci, w tym jedno małe w głębokim wózku, i ze swoją matką. I tutaj babcia dzieci organizowała starszemu miejsce siedzące. Do akcji przyłączyła się inna starsza kobieta i zorganizowały W autobusie był tłum, matka dziecka protestowała, stała triche dalej, kazała synowi stać, ale babcia miała ostatnie zdanie.
__________________
beauty begins the moment you decide to be yourself


Edytowane przez daydreaming_
Czas edycji: 2015-07-14 o 19:48
daydreaming_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-14, 19:49   #7
201703240903
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 2 897
Dot.: Ustępowanie dzieciom w tramwaju.

Od kiedy miejsca siedzące ustępuje się dzieciom?

Dziecko zazwyczaj jedzie kilka przystanków. Może postać. Ja wracam często zmęczona po całym dniu pracy i ostatnie na co mam ochotę to stanie w autobusie.

Ustępuje miejsca kobietom w ciąży, niepełnosprawnym, staruszkom.
201703240903 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-07-14, 19:51   #8
201605300922
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 6 282
Dot.: Ustępowanie dzieciom w tramwaju.

W przypadku naprawdę małych dzieci nie widzę nic złego w tym, że ktoś tego miejsca ustąpi, zwłaszcza, gdy matka/ojciec jest sam z dzieckiem albo dwójką, z torbami z zakupami i realnie ciężko to dziecko asekurować, żeby w razie hamowania nie przeleciało przez cały autobus. Oczywiście nie mówię o osobach starszych, ale niektórym młodym osobom by nie ubyło, gdyby wstały i tak po ludzku pomogły, zwłaszcza uprzejmie poproszone.
201605300922 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-14, 19:52   #9
ZamyslonaRoztargniona
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 5 580
Dot.: Ustępowanie dzieciom w tramwaju.

Nie zrywam się z miejsca jak zobaczę dziecko, ale czasem wiem że powinnam. Mam świadomość, że takie dziecko w wieku 2-4, może nawet 5 lat przy gwałtownym hamowaniu, ostrym zakręcie poleci po pojeździe. Takie dziecko nie ma jeszcze tak opanowanego własnego ciała, że sztywno stoi, odpowiednio rozkłada ciężar ciała na ręce i odpowiednio ustawione nogi, przenosi odpowiednio ciężar ciała przy zakrętach.

Zresztą w moim mieście są specjalne miejsca dla ludzi z dziećmi oznaczone piktogramami. U Was nie ma?

Na pewno nie ustąpię miejsca, podobnie jak ciężarnej czy staruszce, jak są inne wolne miejsca w pojeździe. I jak dziecko chce akurat usiąć na tym krzesełku a nie na innym.
ZamyslonaRoztargniona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-14, 19:54   #10
phony
Wtajemniczenie
 
Avatar phony
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 2 170
Dot.: Ustępowanie dzieciom w tramwaju.

Ja nie wiem co jest złego w ustępowaniu małym dzieciom miejsca. Tak jak ktoś wyżej napisał- małe dziecko (3-latek, 4-latek czy nawet 5-latek) ma nieco inne reakcje i w razie gwałtownego hamowania szybciej poleci i się roztrzaska na ścianie autobusu/tramwaju niż człowiek dorosły. Co innego ustępowanie dzieciom w wieku szkolnym czy gimnazjalnym (czyli właściwie nastolatkom). Nie ustępuję, chyba że mnie któreś poprosi
__________________
Bohemian like you
phony jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-14, 19:57   #11
lza_slonca
Zakorzenienie
 
Avatar lza_slonca
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Otwock
Wiadomości: 4 056
Dot.: Ustępowanie dzieciom w tramwaju.

Cytat:
Napisane przez ZamyslonaRoztargniona Pokaż wiadomość
Nie zrywam się z miejsca jak zobaczę dziecko, ale czasem wiem że powinnam. Mam świadomość, że takie dziecko w wieku 2-4, może nawet 5 lat przy gwałtownym hamowaniu, ostrym zakręcie poleci po pojeździe. Takie dziecko nie ma jeszcze tak opanowanego własnego ciała, że sztywno stoi, odpowiednio rozkłada ciężar ciała na ręce i odpowiednio ustawione nogi, przenosi odpowiednio ciężar ciała przy zakrętach.

Zresztą w moim mieście są specjalne miejsca dla ludzi z dziećmi oznaczone piktogramami. U Was nie ma?

Na pewno nie ustąpię miejsca, podobnie jak ciężarnej czy staruszce, jak są inne wolne miejsca w pojeździe. I jak dziecko chce akurat usiąć na tym krzesełku a nie na innym.
__________________
życie to nie bajka, nie głaszcze Cię po...nosie

Dukam po raz 2

start: 97kg
faza I od 16.11. do 24.11
koniec: 91,9kg

start II faza: 92,7 kg
faza II 25.11
lza_slonca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-07-14, 19:57   #12
Misseczka
Zadomowienie
 
Avatar Misseczka
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 1 047
Dot.: Ustępowanie dzieciom w tramwaju.

Są miejsca dla osoby z dzieckiem na kolanach i myślę, że do takiego miejsca może zgłaszać się osoba z dzieckiem.
Ja się niestety nie zgadzam z tym, że dziecko nie ma takiego opanowania, wiem z autopsji po sobie i dzieciach, którymi się zajmowalam - jak mocno złapie się barierki nie upadnie.
Naprawdę nie rozumiem tej asekuracji, u mnie starczało, że dziecko łapie się barierki, a ja staję za nim i opiera się na moich nogach.
Misseczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-14, 20:01   #13
201607110949
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 16 804
Dot.: Ustępowanie dzieciom w tramwaju.

Cytat:
Napisane przez Misseczka Pokaż wiadomość
Są miejsca dla osoby z dzieckiem na kolanach i myślę, że do takiego miejsca może zgłaszać się osoba z dzieckiem.
Ja się niestety nie zgadzam z tym, że dziecko nie ma takiego opanowania, wiem z autopsji po sobie i dzieciach, którymi się zajmowalam - jak mocno złapie się barierki nie upadnie.
Naprawdę nie rozumiem tej asekuracji, u mnie starczało, że dziecko łapie się barierki, a ja staję za nim i opiera się na moich nogach.
To chyba mało widziałaś. Moja 3,5 letnia córka waży 12 kg, jest lekka jak piórko, więc łatwo ją przewrócić. Ustępowanie dzieciom z podstawówki to przesada, ale przedszkolaki - inna bajka.
201607110949 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-14, 20:03   #14
201607211025
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 3 659
Dot.: Ustępowanie dzieciom w tramwaju.

Cytat:
Napisane przez ZamyslonaRoztargniona Pokaż wiadomość
Zresztą w moim mieście są specjalne miejsca dla ludzi z dziećmi oznaczone piktogramami. U Was nie ma?
Są i niech tam sobie siedzą.
201607211025 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-14, 20:03   #15
a34
Zakorzenienie
 
Avatar a34
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 10 539
Dot.: Ustępowanie dzieciom w tramwaju.

Ustępuję opiekunowi z małym dzieckiem (do 5 lat na oko), bo widzę, jak często wygląda jazda z perspektywy osoby stojącej i to moim zdaniem niebezpieczne dla takiego malucha. Na mojej trasie często jest tak, że nawet do trzymania rurki trudno się dopchać
__________________
'Cause for all we know we might be dead by tomorrow.
a34 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-14, 20:04   #16
Misseczka
Zadomowienie
 
Avatar Misseczka
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 1 047
Dot.: Ustępowanie dzieciom w tramwaju.

Nie mało widziałam. Po prostu jak pisałam wyżej, będąc z dziećmi, a bywam często bo zajmuję się kilkoma staję za nim ciasno i leci mi na nogi. Torby ciężkie mi nie przeszkadzają. Da się to załatwić tak, by nie było absurdu, żeby osoba zmęczona po robocie ustępowała dziecku.
Misseczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-14, 20:05   #17
201605300922
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 6 282
Dot.: Ustępowanie dzieciom w tramwaju.

Cytat:
Napisane przez Misseczka Pokaż wiadomość
Są miejsca dla osoby z dzieckiem na kolanach i myślę, że do takiego miejsca może zgłaszać się osoba z dzieckiem.
Ja się niestety nie zgadzam z tym, że dziecko nie ma takiego opanowania, wiem z autopsji po sobie i dzieciach, którymi się zajmowalam - jak mocno złapie się barierki nie upadnie.
Naprawdę nie rozumiem tej asekuracji, u mnie starczało, że dziecko łapie się barierki, a ja staję za nim i opiera się na moich nogach.
No cóż, ja pamiętam, jak miałam te 4-5 lat i jeździłam z mamą autobusem, wtedy miejsc dla rodziców z dziećmi nie było. Byłam dzieckiem o dość złej koordynacji ruchowej i jak nie byłam asekurowana lub nie siedziałam, to była spora szansa, że się przy ostrzejszym skręcie czy hamowaniu wywalę. Otoczenie chyba to widziało, bo często nam ktoś tego miejsca ustępował. Nie chcesz, to nie ustępuj, ale też nie rozumiem bulwersu, że ktoś inny ustąpił, pistoletem nikt nikogo nie terroryzował przecież. Mnie bardziej irytują babki w przedziale wiekowym 45-60, które w 10cm szpilach nade mną ,,zawisają" w komunikacji publicznej i nerwowo posapują próbując chyba zawstydzić, bo torby z biedry ciężkie, o staruszkach, które z energią 20latek walczą o ,,swoje" miejsce autobusowe (choć inne są wolne, ale to nie jest JEJ miejsce) nie wspomnę, zwłaszcza krakowskie staruszki w tym celują, na Śląsku się z tym nigdy nie sptkałam.
201605300922 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-14, 20:05   #18
a34
Zakorzenienie
 
Avatar a34
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 10 539
Dot.: Ustępowanie dzieciom w tramwaju.

Cytat:
Napisane przez Misseczka Pokaż wiadomość
Nie mało widziałam. Po prostu jak pisałam wyżej, będąc z dziećmi, a bywam często bo zajmuję się kilkoma staję za nim ciasno i leci mi na nogi. Torby ciężkie mi nie przeszkadzają. Da się to załatwić tak, by nie było absurdu, żeby osoba zmęczona po robocie ustępowała dziecku.
Nikt ci nie każe
__________________
'Cause for all we know we might be dead by tomorrow.
a34 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-14, 20:08   #19
Misseczka
Zadomowienie
 
Avatar Misseczka
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 1 047
Dot.: Ustępowanie dzieciom w tramwaju.

No biorąc pod uwagę sytuację trzecią z mojego pierwszego posta czasem próbują kazać
Misseczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-07-14, 20:11   #20
201605300922
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 6 282
Dot.: Ustępowanie dzieciom w tramwaju.

Cytat:
Napisane przez Misseczka Pokaż wiadomość
No biorąc pod uwagę sytuację trzecią z mojego pierwszego posta czasem próbują kazać
Ta, mała dziewczynka Ci ,,kazała". Plox. Obowiązku ustępować nie masz, tak samo jak nie musisz ustępować starszej osobie. To jest kwestia chcenia.
201605300922 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-14, 20:12   #21
201607110949
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 16 804
Dot.: Ustępowanie dzieciom w tramwaju.

Cytat:
Napisane przez Misseczka Pokaż wiadomość
Nie mało widziałam. Po prostu jak pisałam wyżej, będąc z dziećmi, a bywam często bo zajmuję się kilkoma staję za nim ciasno i leci mi na nogi. Torby ciężkie mi nie przeszkadzają. Da się to załatwić tak, by nie było absurdu, żeby osoba zmęczona po robocie ustępowała dziecku.
A co Ty się tak martwisz za te umęczone po robocie osoby? Jeżdżę komunikacją miejską z dzieckiem bardzo rzadko, ale jak już się zdarzy, najczęściej jeszcze nie zdążę wsiąść, a już ktoś mi obok drzwi miejsca ustępuje - nad nikim nie stoję, nie dyszę, ludzie to robią z dobrej woli. Nie pojmuję bulwersu, kompletnie.
201607110949 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-14, 20:13   #22
Misseczka
Zadomowienie
 
Avatar Misseczka
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 1 047
Dot.: Ustępowanie dzieciom w tramwaju.

No stwierdzenie "ustąp mi" to raczej próba kazania. Podtrzymana przez jej matkę, a potem kilka osób z tramwaju.
Misseczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-14, 20:17   #23
201607211025
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 3 659
Dot.: Ustępowanie dzieciom w tramwaju.

Ja ten ,,bulwers" rozumiem, bo powinno się ustąpić:
-starszym
- niepełnosprawnym
- ciężarnym
- dzieciom?
*Dodatkowo mile widziane: mężczyzna kobiecie
A co z resztą społeczeństwa, np. 35 letni pracownik budowlany? Jak siedzi to źle, buc, cham, bez kultury. Jak ktoś płaci za bilet, to tylko jego dobra wola czy ustąpi czy nie.
201607211025 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-14, 20:17   #24
201605300922
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 6 282
Dot.: Ustępowanie dzieciom w tramwaju.

Cytat:
Napisane przez Misseczka Pokaż wiadomość
No stwierdzenie "ustąp mi" to raczej próba kazania. Podtrzymana przez jej matkę, a potem kilka osób z tramwaju.
Lol, kazać to Ci może coś policjant albo szef, a nie obce osoby w tramwaju, no błagam Cię. Do mnie dzisiaj żul wystartował, żebym mu 2 zł dała, kazał mi? Ja ogarniam, że nie było Ci przyjemnie, gdy kilka osób patrzyło na Ciebie bykiem, że nie ustąpiłaś, ale bulwersu nie rozumiem, skoro uważasz, że postąpiłaś właściwie.
201605300922 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-14, 20:19   #25
a34
Zakorzenienie
 
Avatar a34
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 10 539
Dot.: Ustępowanie dzieciom w tramwaju.

Cytat:
Napisane przez beautyq Pokaż wiadomość
Ja ten ,,bulwers" rozumiem, bo powinno się ustąpić:
-starszym
- niepełnosprawnym
- ciężarnym
- dzieciom?
*Dodatkowo mile widziane: mężczyzna kobiecie
A co z resztą społeczeństwa, np. 35 letni pracownik budowlany? Jak siedzi to źle, buc, cham, bez kultury. Jak ktoś płaci za bilet, to tylko jego dobra wola czy ustąpi czy nie.
Każdy może siedzieć nawet otoczony ludźmi o kulach i staruszkami, nikt mu nie zabrania.
__________________
'Cause for all we know we might be dead by tomorrow.
a34 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-14, 20:19   #26
201607111028
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 6 905
Dot.: Ustępowanie dzieciom w tramwaju.

Ty nie chcesz ustępować i masz do tego pełne prawo, ale nie rozumiem, czemu tak się staruszką przejmujesz. Chciała, to ustąpiła. Nikt jej nie kazał, nikt jej nie zmuszał (że matka nie podziękowała, to oczywiście osobna sprawa).
201607111028 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-14, 20:20   #27
vretka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 4 111
GG do vretka
Dot.: Ustępowanie dzieciom w tramwaju.

Czy ja wiem, czy taka nowa moda? Kiedy byłam dzieckiem, mnie również często ustępowano. Sama jeżdżę komunikacją miejską bardzo rzadko, jednak nie miałabym problemu ustąpić miejsca dziecku w wieku przedszkolnym.
__________________
R 08.2013, K 09.2016
vretka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-14, 20:33   #28
201607110949
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 16 804
Dot.: Ustępowanie dzieciom w tramwaju.

Cytat:
Napisane przez Nadis Pokaż wiadomość
Lol, kazać to Ci może coś policjant albo szef, a nie obce osoby w tramwaju, no błagam Cię. Do mnie dzisiaj żul wystartował, żebym mu 2 zł dała, kazał mi? Ja ogarniam, że nie było Ci przyjemnie, gdy kilka osób patrzyło na Ciebie bykiem, że nie ustąpiłaś, ale bulwersu nie rozumiem, skoro uważasz, że postąpiłaś właściwie.
Ano dokładnie.

Dodam jeszcze, że zadziwiają mnie poglądy autorki w tej kwestii, skoro sama opiekuje się dziećmi i jeździ nimi autobusami/tramwajami Ja rozumiem, że wszystko da się (jakoś), ale jednak często lepiej jest skorzystać z pomocy, zwłaszcza dla dobra dziecka, a kiedy jest jeszcze oferowana bez pytania, to już w ogóle.
201607110949 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-14, 20:33   #29
Elfir
Zakorzenienie
 
Avatar Elfir
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 14 836
Dot.: Ustępowanie dzieciom w tramwaju.

Cytat:
Napisane przez Nadis Pokaż wiadomość
Do mnie dzisiaj żul wystartował, żebym mu 2 zł dała, kazał mi? .
bezczelnych żuli macie. U nas bardzo grzecznie proszą
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...story by Elfir

***
Kiedy stwórca składał ten świat, miał mnóstwo znakomitych pomysłów, jednak uczynienie go zrozumiałym jakoś nie przyszło mu do głowy.
T.Pratchett
Elfir jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-14, 20:38   #30
Czarna2000
Inez
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 4 349
Dot.: Ustępowanie dzieciom w tramwaju.

Bez problemu ustąpię osobie starszej, kobiecie w ciąży, niepełnosprawnemu. Jeśli nie jestem zmęczona, dobrze się czuje, a jadę tylko kawałek sama spokojnie oddam miejsce osobie 40+, zwłaszcza jeśli ma zakupy i wygląda na zmęczoną. Kiedy wsiada ktoś z malutkim dzieckiem/noworodkiem tym bardziej.
Ale dzieci według mnie mogą sobie spokojnie stać i na prawdę nic im nie będzie. Jeśli jest wolne miejsce - proszę bardzo, ale wyganiać kogoś
Sama jeździłam z 5-letnią kuzynką (jakieś 15 kg) i zawsze stała, trzymała się barierki. Jeśli kierowca gwałtownie zahamuje to równie dobrze może uderzyć o siedzenie z przodu.
Czarna2000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-08-10 11:29:12


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:11.