Pokój dla chłopaka - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Dom, mieszkanie, nieruchomości

Notka

Dom, mieszkanie, nieruchomości Szukasz domu, mieszkania lub nieruchomości? Masz już upatrzone lokum i czeka cię remont? Dobrze trafiłeś - tutaj wymieniamy się wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-01-02, 20:55   #1
Majkki
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 5

Pokój dla chłopaka


Siemanko ;D
Chcę urządzić pokój (w bloku ok 6-8m2). Interesuję się samochodami i wszystkim co z nimi związane oraz niedawno zacząłem się bawić muzyką.
Interesują mnie takie kolory jak fiolet i tym podobne. Mam w pokoju zamontowane halogeny i chcę do tego jeszcze listwy diodowe (białe).

Dajcie mi jakieś pomysły. Zamierzam zamontować system głośników 5.1
i kilka innych gadżetów imprezowych.

Dzięki z góry.
Majkki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-03, 01:08   #2
sweetish
Zakorzenienie
 
Avatar sweetish
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: ♥
Wiadomości: 6 333
Dot.: Pokuj dla chłopaka

Cytat:
Napisane przez Majkki Pokaż wiadomość
Siemanko ;D
Chcę urządzić pokój (w bloku ok 6-8m2). Interesuję się samochodami i wszystkim co z nimi związane oraz niedawno zacząłem się bawić muzyką.
Interesują mnie takie kolory jak fiolet i tym podobne. Mam w pokoju zamontowane halogeny i chcę do tego jeszcze listwy diodowe (białe).

Dajcie mi jakieś pomysły. Zamierzam zamontować system głośników 5.1
i kilka innych gadżetów imprezowych.

Dzięki z góry.
Zapomniales dodać ile masz lat
__________________
O urządzaniu wnętrz:
BLOG
wątek sweet


Dopóki robisz to, co zawsze, będziesz mieć to, co zwykle.
sweetish jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-03, 11:16   #3
wiolcysia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 57
GG do wiolcysia
Dot.: Pokuj dla chłopaka

fotki fotki fotki... daj
wiolcysia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-03, 22:14   #4
Majkki
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 5
Dot.: Pokuj dla chłopaka

Mam 16 lat ;D

Jak zrobię to dodam fotki xD (mam nadzieję ze chodzi o fotki pokoju hahahahha)
Majkki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-03, 22:18   #5
Doniaszek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 5
Dot.: Pokuj dla chłopaka

Chciałabym dowiedzieć się jak można urządzić praktycznie i fajnie mały pokój. W sumie chodzi o pokój mojego chłopaka który w najbliższej przyszłości zamierza remontować swój pokój. Problem jest w tym że w pokoju gdzieś na około 12m2 musi się zmieścić łóżko biurko, przydałyby się tez jakieś szafki na ubrania i inne klamoty xD i przy tym muszą się tam zmieścić Trzy gitary i wielki piec. Fajnie by było jakby pokój był urządzony dość oryginalnie i nie zwyczajnie. Do tego teraz na jednej ze ścian nad łóżkiem wisi teraz wielki plakat który mógłby tam pozostać, przydałoby się także wcisnąć gdzieś stojak na płyty które w tym pokoju walają się po kontach a jest ich mnóstwo. Plusem tego pokoju jest to że drzwi są przesuwane a nie otwierane normalnie, pokój jest mniej wiecej jest taki 2,5-3m na 4m. Fajnie by było jakby wchodząc do tego pokoju wiadomo było że to pokój rockmenaCzekam na praktyczne porady
Doniaszek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-03, 23:39   #6
sweetish
Zakorzenienie
 
Avatar sweetish
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: ♥
Wiadomości: 6 333
Dot.: Pokuj dla chłopaka

Cytat:
Napisane przez Majkki Pokaż wiadomość
Mam 16 lat ;D

Jak zrobię to dodam fotki xD (mam nadzieję ze chodzi o fotki pokoju hahahahha)
No to czekamy na fotki (pokoju)

---------- Dopisano o 00:39 ---------- Poprzedni post napisano o 00:38 ----------

Cytat:
Napisane przez Doniaszek Pokaż wiadomość
Chciałabym dowiedzieć się jak można urządzić praktycznie i fajnie mały pokój. W sumie chodzi o pokój mojego chłopaka który w najbliższej przyszłości zamierza remontować swój pokój. Problem jest w tym że w pokoju gdzieś na około 12m2 musi się zmieścić łóżko biurko, przydałyby się tez jakieś szafki na ubrania i inne klamoty xD i przy tym muszą się tam zmieścić Trzy gitary i wielki piec. Fajnie by było jakby pokój był urządzony dość oryginalnie i nie zwyczajnie. Do tego teraz na jednej ze ścian nad łóżkiem wisi teraz wielki plakat który mógłby tam pozostać, przydałoby się także wcisnąć gdzieś stojak na płyty które w tym pokoju walają się po kontach a jest ich mnóstwo. Plusem tego pokoju jest to że drzwi są przesuwane a nie otwierane normalnie, pokój jest mniej wiecej jest taki 2,5-3m na 4m. Fajnie by było jakby wchodząc do tego pokoju wiadomo było że to pokój rockmenaCzekam na praktyczne porady
Przydałyby sie zdjecia i moze osobny temat? Zreszta nie moja sprawa... Moze autorowi watku to nie przeszkadza.
__________________
O urządzaniu wnętrz:
BLOG
wątek sweet


Dopóki robisz to, co zawsze, będziesz mieć to, co zwykle.
sweetish jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-04, 08:01   #7
Majkki
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 5
Dot.: Pokuj dla chłopaka

Na szczęście jestem pozytywnie nastawiony do ludzi xD oczywiscie ze mi to nie przeszkadza. Może jakieś nowe pomysły się znajdą.
Wieczorem wrzucę fotki.

Pzdr
Majkki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-01-04, 20:08   #8
Majkki
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 5
Dot.: Pokuj dla chłopaka

http://img255.imageshack.us/g/p0401112029.jpg/

fotki pokoju xD

Przy okazji: jestem w technikum Mechanicznym więc mozecie też wziąć to pod uwagę ;D
Majkki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-04, 22:58   #9
sweetish
Zakorzenienie
 
Avatar sweetish
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: ♥
Wiadomości: 6 333
Dot.: Pokuj dla chłopaka

To, co ma być:

Wklejam to, co moim zdaniem mogłoby pasować do Twojego pokoju...

klik!1
klik! 2

Osobiście jednak widziałabym Twoj pokoj w takich kolorach jak na załaczniku nr 1
Zmieniłabym tylko kolor kanapy, bo dla faceta jest dość niepraktyczny.
Mogłaby być np cała czarna z kremowymi poduszkami. Wygladałoby ok.
Ściany pomalowałabym na jasny kolor, jakiś beż ("zmywalną" farbą), jedną tylko ścianę wyróżniłabym jakimś mocnym akcentem. Pokój nie jest zbyt duży wiec nie możesz malować całego pomieszczenia na takie ciemne kolory. Dla ożywienia pomarańcz w dodatkach.
Tutaj masz link do artykułu o tym projekcie: klik!

Fajnym rozwiazaniem jest też propozycja z załacznika nr 2

Możesz też połączyć jasne szare ściany z czerwonymi dodatkami jesli lubisz ten kolor. Cos takiego jak w tej kuchni: klik!
Wtedy np mógłbyś sobie pozwolić na jakiś jeden duży obraz/ fototapetę na ścianie z motywem samochodu lub jego wnętrza w tym odcieniu :
klik! wnętrze dodge'a
lub kilka mniejszych w czarnych ramkach przedtsawiajacych jeden wybrany model samochodu, ktory ci sie podobna, w jednym kolorze.
Mniej wiecej takie ujecia (chodz własnie nie o to, by pokazać cały samochod, a jego poszczególne warte uwagi elementy)
1 obraz - klik!
2 obraz-klik!
3 obraz -klik!

Wszystkie 3 obrazy w takich samych ramkach - klik!

Mógłbyś wyróżnic kolorystycznie sciane z łóżkiem.
Na tej scianie obrazy, lub po prawej stronie, gdzie masz chyba teraz wone miejsce obok biurka, powiesic te obrazy jeden pod drugim.

Masz jasne meble, wiec taki kolor scian + czerwony dodatek w postaci tych obrazów, jakiejs lampki na biurko etc. byłby chyba dobrym pomysłem. Zobacz sobie na to zdjęcie- klik!


Z szarościami komponuje sie tez fajnie fiolet, o ktorym wspominałęś. Wtedy w dodatkach poszukałbyś sobie fajnych samochodów w tym odcieniu lub oswietlonych na jakiś tam pokazach włąsnie tym kolorem jak tutaj: klik! lub tu klik! czy tu klik! Dużo fajniej moim zdaniem prezentują sie tylko wybrane elementy danego modelu, wiec mogłbys pójsc w tym kierunku zamiast zdjec całego samochodu (o czym juz wcześniej wspominałam).: klik!
klik!
klik!
Myślę, że wiesz, o co mi chodzi...

Jeśli jesteś fanem muzyki mogłbys sobie na jednej ścianie lub jej małym fragmencie zrobić coś w tym stylu z okladek płyt ulubionych wykonawców klik!
np. w tej czesci pokoju, w której stanie sprzet z głosnikami itd.
Pamietaj jednak, ze jesli zdecydujesz sie na te zdjecia z samochodami, to te juz sobie odpusc, Co za duzo to niezdrowo, zwłaszcza w tak małym pomieszczeniu.


To, co jest:

Na pierwszym zdjeciu widze zagracone biurko, schowane gdzieś gitary!, obdrapany kaloryfer, niepasującą firankę i niezwykle nieuporządkowaną półkę na ścianie.
Kilka rad:
gitary- wyeksponuj, nie chowaj po katach! Może coś w tym stylu jak tu, czyli na półeczce ?-klik!
Blat biurka- nie wiem, czy jest on tak zniszczony, czy to wina zdjecia, ale koniecznie cos z tym zrób. Albo odśwież, albo potraktuj jakąś okleiną ... Na biurku mozesz sobie postawić jakiś pojemni/koszyczek/pudełko na różne durnostojki. Unikniesz zagracania.
Półka na scianie- tam umiesc segregatory, a wnich wszystkie papiery, ktore teraz leza luzem na półce. Ksiązki włoż do pudełek, zeszyty i wszystko, co tam trzymasz... Mogą to byc też koszyki . To, co niepotrzebne, wyrzuć.
Kaloryfer- pomaluj Rury od kaloryfera pomaluj taka sama farbą, jak ściany.
Zamiast firanki- roleta lub jakaś jednolita, bez wzorów firanka.
Parapet- zrób tam porzadek. Wszystkie szparoły musza zniknąć.

I dalej...

Dyplomy pochowaj w inne miejsce, niech nie wiszą na scianie! W tym miejscu fajnie prezentowałyby sie zdjecia w ramkach, o ktorych wspominałąm wcześniej.
Drzwi- wymien, albo pomaluj farbą, niech nie będą takie obdrapane.
zmień klamkę na nowszą/ Ściągnij ten obrazek nad drzwiami.
Ta jednoosobówka to Twoje łózko? Jeśli tak, to kup sobie na nią jakiś koc polarowy o jednolitym kolorze lub narzutę, a na nią poduszki.


To tyle na teraz. Mam nadzieje, ze coś pomogłam...
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg images.jpg (12,4 KB, 24 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg indexphppicid211415me3.jpg (46,4 KB, 19 załadowań)
__________________
O urządzaniu wnętrz:
BLOG
wątek sweet


Dopóki robisz to, co zawsze, będziesz mieć to, co zwykle.
sweetish jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-05, 21:53   #10
Majkki
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 5
Dot.: Pokój dla chłopaka

Dziękuję za radę ;D Dzięki temu nasunęło mi się kilka fajnych pomysłów ;D
Pozdrawiam!
Majkki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-05, 23:01   #11
sweetish
Zakorzenienie
 
Avatar sweetish
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: ♥
Wiadomości: 6 333
Dot.: Pokój dla chłopaka

Cytat:
Napisane przez Majkki Pokaż wiadomość
Dziękuję za radę ;D Dzięki temu nasunęło mi się kilka fajnych pomysłów ;D
Pozdrawiam!
Nie zapomnij dodac zdjec już po metamorfozie pokoju.
__________________
O urządzaniu wnętrz:
BLOG
wątek sweet


Dopóki robisz to, co zawsze, będziesz mieć to, co zwykle.
sweetish jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dom, mieszkanie, nieruchomości


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:00.