Od czego zacząć po długiej przerwie? Jak odbudować zerową kondycję? Pomocy... - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie

Notka

Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie Forum dla osób, które lubią aktywność fizyczną i chcą spalić zbędne kalorie. Wejdź, poznaj świat fitnessu i różne rodzaje aktywności fizycznej np. joga, pilates czy zumba.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-11-03, 14:56   #1
Myosottis
Zadomowienie
 
Avatar Myosottis
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 1 992
Red face

Od czego zacząć po długiej przerwie? Jak odbudować zerową kondycję? Pomocy...


Witam,
od dłuższego czasu chcę coś ze sobą zrobić, zadbać o swoje ciało i kondycję, ale totalnie nie wiem jak.
Wstyd się przyznawać, ale bardzo się "zapuściłam", jeśli chodzi o kondycję, bo dość szybko łapię zadyszkę (np. gdy biegnę na autobus) i szybko się męczę. Nie mam problemów z wagą, bo ważę 58kg przy wzroście 176cm.

Strasznie chciałabym mieć piękne, jędrne, zadbane ciało, bo co z tego, że jest ono szczupłe, skoro wydaje się być "sflaczałe". Tylko nie wiem jak się zabrać, od czego zacząć. Potrzebuję, żeby ktoś mi napisał od jakich ćwiczeń zacząć, żeby się nie zniechęcić od razu tym, że nie potrafię czegoś zrobić, wykonać iluś powtórzeń czy serii; jak stopniowo zwiększać stopień trudności itp. Próbowałam patrzeć na różne "programy ćwiczeń", ale frustrowało mnie to, że zwyczajnie nie dawałam rady ich wykonać

Może znajdzie się tutaj jakaś dobra duszyczka, która by mną pokierowała, podrzuciła linki do ćwiczeń, które mnie rozruszają i odbudują zerową kondycję do takiego stopnia, że będę mogła przejść do bardziej "zaawansowanych" (dla mnie) ćwiczeń

Dysponuję:
piłką do ćwiczeń
małymi piłeczkami ciężarkami (ok 1kg)
taśmą do rozciągania (coś takiego: http://allegro.pl/tasma-guma-do-cwic...737653739.html)
standardowo matą do ćwiczeń
stepper
hula-hop
Myosottis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-03, 15:58   #2
SweetDrugs
Raczkowanie
 
Avatar SweetDrugs
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Detroit
Wiadomości: 107
Dot.: Od czego zacząć po długiej przerwie? Jak odbudować zerową kondycję? Pomocy...

Proponuję zapisać się na Vacu Fit. Już po kilku zabiegach poczujesz poprawę kondycji Potem można przerzucić się na zajęcia Fitness.
Jeżeli szlifować formę chcesz w domu, masz tu link do świetnych ćwiczeń :
http://www.youtube.com/watch?v=rsOwR...AA7715993CCAF1
http://www.youtube.com/watch?v=2vqhh...eature=related
są jeszcze filmiki na nogi i ramiona, a także na całość...
Aaaa, i polecam jeszcze jako początkującej, ćwiczenia z Ewą Chodakowską.
Powodzenia!

Edytowane przez SweetDrugs
Czas edycji: 2012-11-03 o 15:59 Powód: zapomniałam dopisać :P
SweetDrugs jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-03, 16:25   #3
khloe
Strzelaj lub emigruj!
 
Avatar khloe
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Medellin!
Wiadomości: 27 440
Dot.: Od czego zacząć po długiej przerwie? Jak odbudować zerową kondycję? Pomocy...

A ja z kolei polecam Jillian Michaels 30 day shred.
Próbowałam ćwiczyć z 'wieloma filmikami' , w tym z osławioną Ewą Chodakowaską (która po obejrzeniu najbardziej znanych trenerek okazała się do ).

Z Jillian jest świetnie i zaczynasz od zera!
__________________

Przejechane na rowerze w 2019: 2 762
km



mój INSTA
(napisz pw kim jesteś wizażanko
khloe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-03, 16:30   #4
Myosottis
Zadomowienie
 
Avatar Myosottis
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 1 992
Dot.: Od czego zacząć po długiej przerwie? Jak odbudować zerową kondycję? Pomocy...

Dzięki dziewczyny
Myosottis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-03, 17:01   #5
tygryskowym_okiem
Wtajemniczenie
 
Avatar tygryskowym_okiem
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: busz :P
Wiadomości: 2 883
Dot.: Od czego zacząć po długiej przerwie? Jak odbudować zerową kondycję? Pomocy...

Cytat:
Napisane przez Myosottis Pokaż wiadomość
Nie mam problemów z wagą, bo ważę 58kg przy wzroście 176cm.

Strasznie chciałabym mieć piękne, jędrne, zadbane ciało, bo co z tego, że jest ono szczupłe, skoro wydaje się być "sflaczałe". Tylko nie wiem jak się zabrać, od czego zacząć. Potrzebuję, żeby ktoś mi napisał od jakich ćwiczeń zacząć, żeby się nie zniechęcić od razu tym, że nie potrafię czegoś zrobić, wykonać iluś powtórzeń czy serii; jak stopniowo zwiększać stopień trudności itp. Próbowałam patrzeć na różne "programy ćwiczeń", ale frustrowało mnie to, że zwyczajnie nie dawałam rady ich wykonać

Może znajdzie się tutaj jakaś dobra duszyczka, która by mną pokierowała, podrzuciła linki do ćwiczeń, które mnie rozruszają i odbudują zerową kondycję do takiego stopnia, że będę mogła przejść do bardziej "zaawansowanych" (dla mnie) ćwiczeń

Dysponuję:
piłką do ćwiczeń
małymi piłeczkami ciężarkami (ok 1kg)
taśmą do rozciągania
standardowo matą do ćwiczeń
stepper
hula-hop
Skoro przy takiej relacji waga-wzrost jesteś sflaczała to na pewno nie żadne aeroby i jakieś machanie nóżkami, bo to nic nie da i nie poprawi jakościowo ciała.

Potrzebujesz treningu siłowego. Skoro masz już piłkę (rozumiem, że to taka duża, czyli swiss ball) to możesz zerknąć do tego wątku:
http://www.sfd.pl/%5Bart%5D_Plany_tr...o-t438773.html
Możesz spokojnie zacząć od pierwszego i przechodzić potem dalej w miarę nabierania kondycji. Na dole tego wątku masz zdjęcia do ćwiczeń. Dobrze by było gdybyś zaopatrzyła się w jakieś jeszcze obciążenie, żeby mieć z czym ćwiczyć. Bo ten 1 kg to takie nic na dłuższą metę.

I jakby nie patrzeć skoro chcesz poprawić ciało jakościowo to ważne jest też to co jesz. Warto to wziąć pod uwagę, bo sposób odżywiania to podstawa
__________________

"Because what doesn't kill you makes you a fighter"
Mój blog: Tygryskowym okiem ; baza wiedzy o treningu siłowym kobiet: Kobieta na siłowni
tygryskowym_okiem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-06, 11:13   #6
trivial
Rozeznanie
 
Avatar trivial
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 698
GG do trivial
Dot.: Od czego zacząć po długiej przerwie? Jak odbudować zerową kondycję? Pomocy...

Ja nie jestem ekspertem, więc Ci nie doradzę, ale na pewno mogę Ci ODRADZIĆ Vacu fit! Nie pakuj się w żadne tego typu bajery, bo Ci tylko zaszkodzą
__________________

trivial jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-06, 22:28   #7
midusia86
Zakorzenienie
 
Avatar midusia86
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: kk
Wiadomości: 4 863
Dot.: Od czego zacząć po długiej przerwie? Jak odbudować zerową kondycję? Pomocy...

Cytat:
Napisane przez tygryskowym_okiem Pokaż wiadomość
Skoro przy takiej relacji waga-wzrost jesteś sflaczała to na pewno nie żadne aeroby i jakieś machanie nóżkami, bo to nic nie da i nie poprawi jakościowo ciała.

Potrzebujesz treningu siłowego. Skoro masz już piłkę (rozumiem, że to taka duża, czyli swiss ball) to możesz zerknąć do tego wątku:
http://www.sfd.pl/%5Bart%5D_Plany_tr...o-t438773.html
Możesz spokojnie zacząć od pierwszego i przechodzić potem dalej w miarę nabierania kondycji. Na dole tego wątku masz zdjęcia do ćwiczeń. Dobrze by było gdybyś zaopatrzyła się w jakieś jeszcze obciążenie, żeby mieć z czym ćwiczyć. Bo ten 1 kg to takie nic na dłuższą metę.

I jakby nie patrzeć skoro chcesz poprawić ciało jakościowo to ważne jest też to co jesz. Warto to wziąć pod uwagę, bo sposób odżywiania to podstawa
Nic dodać, nic ująć. Ale i tak wszyscy będą aeroby polecać.....
__________________
You are so much stronger than you think
midusia86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-11-07, 17:38   #8
Rzabba
Rzabbocop
 
Avatar Rzabba
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Guernsey
Wiadomości: 18 528
GG do Rzabba
Dot.: Od czego zacząć po długiej przerwie? Jak odbudować zerową kondycję? Pomocy...

Też polecam trening siłowy z piłką do ćwiczeń

Żeby poprawić kondycję możesz wybrać sobie kilka treningów Zuzany, są krótkie, nie przekraczają zwykle 15-20 minut, do wielu z nich nie potrzeba żadnego sprzętu.
Jillian Michaels też jest fajna

Pani Chodakowskiej nie polecam a wręcz odradzam, bo kobieta nie potrafi jednego ćwiczenia wykonać poprawnie technicznie a wzorując się na niej możesz co najwyżej wzbogacić się o kilka kontuzji

I dodam jeszcze, że jeśli trening jesteśmy w stanie wykonać bez problemu to tak na prawdę nie spełnia on swojej funkcji. Trening powinien być zawsze wyzwaniem dla organizmu a "trenowanie" polega właśnie na uczeniu się nowych rzeczy i pokonywaniu kolejnych barier, więc nie zniechęcaj się jeśli nie potrafisz zrobić całego treningu, następnym razem postaraj się zrobić choć jedno powtórzenie więcej, lub odrobinę szybciej, czy też trudniejszą wersję.
__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]
Było smaszno, a jaszmije smukwijne
Świdrokrętnie na zegwniku wężały,
Peliczaple stały smutcholijne
I zbłąkinie rykoświstąkały.
10 PŻ
Rzabba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-07, 18:53   #9
Ismenkusia
Zakorzenienie
 
Avatar Ismenkusia
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 5 879
GG do Ismenkusia
Dot.: Od czego zacząć po długiej przerwie? Jak odbudować zerową kondycję? Pomocy...

kondycji treningiem siłowym się nie odbuduje!
__________________
lubię sobie spuszczać wpie..ol
Ismenkusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-07, 19:01   #10
gabafunkia
Raczkowanie
 
Avatar gabafunkia
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 151
Dot.: Od czego zacząć po długiej przerwie? Jak odbudować zerową kondycję? Pomocy...

jak masz troche czasu to poczytaj sobie o tabacie
ja byłam w szoku jak fajnie i dość szybko zaczęłam odzyskiwać kondycję;
do pracy idę przez około 30 minut cały czas pod górkę, jeszcze niedawno dyszałam jak szkapa a teraz jest ogromna poprawa;

wrzucę może linka- ale najlepiej sobie poczytac z różnych źródeł
ja ćwiczyłam 2-3 razy w tygodniu (po 4 minuty) lżejsze ćwiczenia

link
__________________
mój blog o zdrowym odżywianiu : KLIK
gabafunkia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-07, 19:01   #11
Rzabba
Rzabbocop
 
Avatar Rzabba
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Guernsey
Wiadomości: 18 528
GG do Rzabba
Dot.: Od czego zacząć po długiej przerwie? Jak odbudować zerową kondycję? Pomocy...

Cytat:
Napisane przez Myosottis Pokaż wiadomość
Strasznie chciałabym mieć piękne, jędrne, zadbane ciało, bo co z tego, że jest ono szczupłe, skoro wydaje się być "sflaczałe". Tylko nie wiem jak się zabrać, od czego zacząć. Potrzebuję, żeby ktoś mi napisał od jakich ćwiczeń zacząć, żeby się nie zniechęcić od razu tym, że nie potrafię czegoś zrobić, wykonać iluś powtórzeń czy serii; jak stopniowo zwiększać stopień trudności itp. Próbowałam patrzeć na różne "programy ćwiczeń", ale frustrowało mnie to, że zwyczajnie nie dawałam rady ich wykonać
Ale treningiem siłowym można uzyskać to co podkreślone.
Natomiast to co proponują Zuzana i Jillian jak najbardziej pomogą osobie niewytrenowanej poprawić kondycję na tyle, żeby później była w stanie zrobić cały trening.

Tabatę robi się raz na 1-2 tygodnie!
__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]
Było smaszno, a jaszmije smukwijne
Świdrokrętnie na zegwniku wężały,
Peliczaple stały smutcholijne
I zbłąkinie rykoświstąkały.
10 PŻ

Edytowane przez Rzabba
Czas edycji: 2012-11-07 o 19:02
Rzabba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:40.