Owulacja, temperatura i brak miesiączki - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-11-18, 07:09   #1
alka24
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 65

Owulacja, temperatura i brak miesiączki


Hej, mam pytanko ostatnią miesiączkę miałam 19 października, 29 października śluz był lekko zabarwiony krwią a potem pojawił się śluz płodny. Mierzę temperaturę w pochwie i wyższa temperatura rozpoczęła się 2 listopada (czyli w 15 dniu cyklu) we wtorek czyli 16 listopada miałam mieć miesiączkę, ale się nie pojawiła, dziś na razie też nie. Czy mam się czym martwic ? temperatura dalej jest 36,8. Stosunki były zabezpieczone prezerwatywą (nie doszło nawet też do wytrysku) no i dodam, że cykle trwają różnie bo co 25 do 32 dni, dalej okresu nie ma.. i zaczynam się bać czy przypadkiem preejakulat dostał sie tam gdzie nie powinien... ale z drugiej strony od początku była prezerwatywa... więc mało prawdopodobne żeby jednak się przedostał.. teraz trochę przeziębiona jestem gardło mnie boli i mam katar... co o tym myslec?
alka24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-18, 07:33   #2
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Owulacja, temperatura i brak miesiączki

Zrób test.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-18, 08:00   #3
alka24
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 65
Dot.: Owulacja, temperatura i brak miesiączki

zrobiłam dzis test czyli 3 dni po spodziewanej miesiączce i wynik negatywny
alka24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-18, 08:13   #4
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Owulacja, temperatura i brak miesiączki

No to czekac szczegolnie ,że cykle masz nieregularne.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-18, 08:14   #5
alka24
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 65
Dot.: Owulacja, temperatura i brak miesiączki

Dzięki, za słowa otuchy
ale i tak muszę iść do ginekologa, żeby sprawdził czy wszytko jest ok bo juz trochę nie byłam. W ogóle, jedni uprawiają stosunek przerywany i się wogóle nie boją a ja się zchizuję mimo zabezpieczenia i braku wytrysku no i jeszcze negatywny test.
alka24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-18, 09:42   #6
anoska
Zakorzenienie
 
Avatar anoska
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 6 437
Dot.: Owulacja, temperatura i brak miesiączki

wypij lampkę wina i się uspokoj
__________________
anoska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-18, 09:43   #7
alka24
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 65
Dot.: Owulacja, temperatura i brak miesiączki

Teraz jeszcze taki sluz sie pojawił dodobny do śluzu płodnego... co to oznacza? Proszę o odpowiedz
alka24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-11-18, 11:59   #8
Ninquelote
Wtajemniczenie
 
Avatar Ninquelote
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 316
Dot.: Owulacja, temperatura i brak miesiączki

Powinnaś dostać niedługo okres. Taki śluz może wystąpić tuż przed samą miesiączka bo wzrasta poziom estrogenów. Jeśli po 18 dniach wyższej temperatury nie dostaniesz okresu zrób test z krwi.
Ninquelote jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-18, 12:32   #9
alka24
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 65
Dot.: Owulacja, temperatura i brak miesiączki

A słuchaj, ja współżyłam z chłopakiem 27 października czyli 9 dnia cyklu i 8 listopada (wiec to jest 7 dzień po skoku temperatury). (skok tempki był 15 dc) dzis jest 16 dzień podwyższonej tempki. skoro stosunki były w tycha dniach to chyba ciężko o zapłodnienie prawda? (stosunki zabezpieczone prezerwatywą i wytrysku nie było)
alka24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-18, 12:35   #10
karolynka90
Zakorzenienie
 
Avatar karolynka90
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 12 542
Dot.: Owulacja, temperatura i brak miesiączki

Cytat:
Napisane przez alka24 Pokaż wiadomość
Hej, mam pytanko ostatnią miesiączkę miałam 19 października, 29 października śluz był lekko zabarwiony krwią a potem pojawił się śluz płodny. Mierzę temperaturę w pochwie i wyższa temperatura rozpoczęła się 2 listopada (czyli w 15 dniu cyklu) we wtorek czyli 16 listopada miałam mieć miesiączkę, ale się nie pojawiła, dziś na razie też nie. Czy mam się czym martwic ? temperatura dalej jest 36,8. Stosunki były zabezpieczone prezerwatywą (nie doszło nawet też do wytrysku) no i dodam, że cykle trwają różnie bo co 25 do 32 dni, dalej okresu nie ma.. i zaczynam się bać czy przypadkiem preejakulat dostał sie tam gdzie nie powinien... ale z drugiej strony od początku była prezerwatywa... więc mało prawdopodobne żeby jednak się przedostał.. teraz trochę przeziębiona jestem gardło mnie boli i mam katar... co o tym myslec?
Zabezpieczałaś się prezerwatywą, nie pękła, nie zsunęła się = nie jesteś w ciąży.

Cytat:
Napisane przez alka24 Pokaż wiadomość
zrobiłam dzis test czyli 3 dni po spodziewanej miesiączce i wynik negatywny
Możesz zrobić jeszcze dla pewności test z krwi, ale moim zdaniem nie ma potrzeby.

Cytat:
Napisane przez alka24 Pokaż wiadomość
Teraz jeszcze taki sluz sie pojawił dodobny do śluzu płodnego... co to oznacza? Proszę o odpowiedz
Ja zawsze przed @ mam taki śluz podobny do płodnego.

Spokojnie dziewczyno, zabezpieczałaś się, więc jest ok.
I nie stresuj się, bo jeszcze bardziej opóźni Ci się okres.

---------- Dopisano o 14:35 ---------- Poprzedni post napisano o 14:34 ----------

Cytat:
Napisane przez alka24 Pokaż wiadomość
A słuchaj, ja współżyłam z chłopakiem 27 października czyli 9 dnia cyklu i 8 listopada (wiec to jest 7 dzień po skoku temperatury). (skok tempki był 15 dc) dzis jest 16 dzień podwyższonej tempki. skoro stosunki były w tycha dniach to chyba ciężko o zapłodnienie prawda? (stosunki zabezpieczone prezerwatywą i wytrysku nie było)
Pogrubione - daję sobie głowę i cycka uciąć, że w ciąży nie jesteś.
__________________
Welcome to Earth
https://www.youtube.com/watch?v=p_abkDLAF5Q
karolynka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-18, 12:36   #11
alka24
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 65
Dot.: Owulacja, temperatura i brak miesiączki

Tylko wiesz naczytałam się o fazie lutealnej, ze trwa 10-16 dni dzis jest 16 dzien i nic a na forach pisali, że podwyższona tempka powyżej 16 dni onacza ciąze.. i dlatego schizuje
alka24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-11-18, 12:40   #12
karolynka90
Zakorzenienie
 
Avatar karolynka90
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 12 542
Dot.: Owulacja, temperatura i brak miesiączki

Cytat:
Napisane przez alka24 Pokaż wiadomość
Tylko wiesz naczytałam się o fazie lutealnej, ze trwa 10-16 dni dzis jest 16 dzien i nic a na forach pisali, że podwyższona tempka powyżej 16 dni onacza ciąze.. i dlatego schizuje
Tego co jest na forach to nie czytaj, bo oprócz podwyższonej temperatury znajdziesz jeszcze z 145 objawów ciąży.

Jeśli masz się tak stresować, to zrób test z krwi - on da Ci 100% pewności.
__________________
Welcome to Earth
https://www.youtube.com/watch?v=p_abkDLAF5Q
karolynka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-18, 12:45   #13
alka24
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 65
Dot.: Owulacja, temperatura i brak miesiączki

Chłopak to chce mnie udusić, że tak schizuję.. biedny jest ze mną :P
mówisz, ze mam zrobić test z krwi ? to dalszy ciąg schiz, ja bym sobie nawet wmówiła, że jest nie wiarygodny bo tylu daniach więc wiesz;p
Ale postanowiłam, czekam do poniedziałku, jeśli nie wystąpi okres to test z krwi i ginekolog.
Dziękuję za odpowiedzi
alka24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-18, 12:50   #14
karolynka90
Zakorzenienie
 
Avatar karolynka90
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 12 542
Dot.: Owulacja, temperatura i brak miesiączki

Cytat:
Napisane przez alka24 Pokaż wiadomość
Chłopak to chce mnie udusić, że tak schizuję.. biedny jest ze mną :P
mówisz, ze mam zrobić test z krwi ? to dalszy ciąg schiz, ja bym sobie nawet wmówiła, że jest nie wiarygodny bo tylu daniach więc wiesz;p
Ale postanowiłam, czekam do poniedziałku, jeśli nie wystąpi okres to test z krwi i ginekolog.
Dziękuję za odpowiedzi
I nie stresuj się.
Była prezerwatywa, nie było wytrysku w Tobie - czym chłopak miałby Cię zapłodnić?
__________________
Welcome to Earth
https://www.youtube.com/watch?v=p_abkDLAF5Q
karolynka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-18, 12:52   #15
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Owulacja, temperatura i brak miesiączki

Poważnie czerpiesz radosc z seksu przy takim pozniejszym schizowaniu?
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-18, 13:02   #16
alka24
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 65
Dot.: Owulacja, temperatura i brak miesiączki

No właśnie powiem Ci, że jakoś mam tak, że jak się kocham z chłopakiem, to nawet wtedy nie umiem powstrzymać myśli, że mogę zajść w ciąże.. i nie raz się zdarzało, że wtedy przerywałam, bo nie umiałam przestać myśleć. Nie chciałabym byc teraz w ciąży.. kocham chłopaka, ale wtedy moja rodzina, szczególnie mama by była zła. Zawsze to ja z rodziny (kuzynek i kuznów) byłam tą najgrzeczniejszą itd. moja mama myśli ze nadal jestem dziewicą. ma zasady (jedną jest np taka ze dziewczyna nie powinna jeździć do chłopaka, bo tak nie wypada- nie chodzi tu o spędzenie nocy, tlyko zwyczaje w ciągu dnia, dopiero po zaręczynach) nie wiem jak sobie poradzić. Pewnie powiecie, ze nie dorosłam do seksu... nie jestem głupiutką nastolatką, mam troche lat uważam, obserujwuje swoje ciało, mierze tempeartury itd.
alka24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-18, 13:06   #17
karolynka90
Zakorzenienie
 
Avatar karolynka90
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 12 542
Dot.: Owulacja, temperatura i brak miesiączki

Cytat:
Napisane przez alka24 Pokaż wiadomość
No właśnie powiem Ci, że jakoś mam tak, że jak się kocham z chłopakiem, to nawet wtedy nie umiem powstrzymać myśli, że mogę zajść w ciąże.. i nie raz się zdarzało, że wtedy przerywałam, bo nie umiałam przestać myśleć. Nie chciałabym byc teraz w ciąży.. kocham chłopaka, ale wtedy moja rodzina, szczególnie mama by była zła. Zawsze to ja z rodziny (kuzynek i kuznów) byłam tą najgrzeczniejszą itd. moja mama myśli ze nadal jestem dziewicą. ma zasady (jedną jest np taka ze dziewczyna nie powinna jeździć do chłopaka, bo tak nie wypada- nie chodzi tu o spędzenie nocy, tlyko zwyczaje w ciągu dnia, dopiero po zaręczynach) nie wiem jak sobie poradzić. Pewnie powiecie, ze nie dorosłam do seksu... nie jestem głupiutką nastolatką, mam troche lat uważam, obserujwuje swoje ciało, mierze tempeartury itd.
Ile masz lat?

Może po prostu poprzestańcie na pettingu?
__________________
Welcome to Earth
https://www.youtube.com/watch?v=p_abkDLAF5Q
karolynka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-18, 13:06   #18
Ninquelote
Wtajemniczenie
 
Avatar Ninquelote
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 316
Dot.: Owulacja, temperatura i brak miesiączki

Dopiero po 18 dniach wyższej temperatury można mówić, że się jest najprawdopodobniej w ciąży. Z dużym prawdopodobieństwem ale nie na pewno. Po za tym jak byś miała być w ciąży? Ten stosunek z 9 dc mógłby zakończyć się ciążą gdyby był bez prezerwatywy.

Doucz się z jakiejś (jednej konkretnej) metody NPR i będziesz spokojniejsza. Ja miewałam 17 dniowe fazy wyższej temperatury i w ciąży nie była.
Ninquelote jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-18, 13:18   #19
alka24
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 65
Dot.: Owulacja, temperatura i brak miesiączki

Mam 23 lata... głupot się naczytam w necie i potem tak schizuję. Chcę też żeby chłopakowi było przyjmie..
alka24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-11-18, 13:18   #20
agusiamyszka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 2 255
Dot.: Owulacja, temperatura i brak miesiączki

Cytat:
Napisane przez alka24
Tylko wiesz naczytałam się o fazie lutealnej, ze trwa 10-16 dni dzis jest 16 dzien i nic
po pierwsze jak dlugo mierzysz juz te tempki i z jakiego czasu masz swoje wykresy - chce nawiazac do tego pytanie : po jakim czasie od skoku temperatury pojawial sie zazwyczaj okres?

poniewaz : napisane jest to teoria ze okres przychodzi zazwyczaj miedzy tym a tym dniem od skoku, to nie znaczy u ciebie tez tak dlugo bedzie. sugeruj sie tym co masz na wykresach. teoria to jedno a praktyka to drugie ja robilam krotki czas wykresy ale widzialam kiedy sie pojawia okres mniej wiecej, i bylam przygotowana ze na to ze jak ost okres pojawil sie po 14 dniach od skoku to teraz tez tak bedzie

wspolzycie z gumka i bez finiszu - no way. jak ty chcesz zajsc w ciaze? postaw sie w mojej sytuacji, nie prowadze wykresow tempki, uprawiam seks z gumka a facet finiszuje. to ja powinnam bardziej panikowac a wiem ze tak sie w ciaze nie zachodzi

rodzice maja zawsze dobre wyobrazenie o dzieciach, i ciezko im uwierzyc jest w to ze dziecko cos przeskrobalo. ja wiem ze gdybym zaszla w ciaze to zawiodlabym moja : siostre i tate. bo tata mi 2 lata temu wspominal : nie zajdz w ciaze bo bedzie wstyd moja siostra ma zasady i nie robi tego co inni robia, nawet 3 lata po slubie dzieci ma daleko w przyszlosci a tylko mi powtarzala : nie badz glupia - zadnych wpadek, zadnego kosciola itp to samo zreszta mi tata mowil

rozmawiam z moim menem o wpadce itd. moj chlop juz nerowo rekami rzuca : nie ma mozliwosci ze ja bede ojcem a na swiecie bedzie chodzil taki sam zj.e.b jak jak (wybaczcie za slowo) i dodal, rodzice beda mega wku..ni, siostra zalamana a dziadkowie na zawal zejda


a nie myslalas o zmianach metod? ja np hormonow nie moge brac bo czeka mnie operacja ale chcialabym je wznowic za zgoda lekarza, tymczasem przedluzyl mi sie termin na operacje i do stycznia jak i troche dluzej nie ma mowy o 1 pastylce
agusiamyszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-18, 13:21   #21
karolynka90
Zakorzenienie
 
Avatar karolynka90
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 12 542
Dot.: Owulacja, temperatura i brak miesiączki

Cytat:
Napisane przez alka24 Pokaż wiadomość
Mam 23 lata... głupot się naczytam w necie i potem tak schizuję. Chcę też żeby chłopakowi było przyjmie..
Nie czytaj.

Petting, seks oralny tez mogą być przyjemne.
__________________
Welcome to Earth
https://www.youtube.com/watch?v=p_abkDLAF5Q
karolynka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-18, 13:27   #22
alka24
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 65
Dot.: Owulacja, temperatura i brak miesiączki

Mierzę temperaturę już od 3 miesięcy. raz było ze 15 dni a raz 14 dni od owulacji... czyli znów nie jest tak jak w teorii...co ty na to agusiamyszka?
a ty się nie obawiasz, jak spóźnia Ci sie okres.. na pewno.. przecież niby są jakieś przypadki (wyczatne na forum) o ciązy mimo stosowania prezerwatyw
alka24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-18, 13:56   #23
agusiamyszka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 2 255
Dot.: Owulacja, temperatura i brak miesiączki

narazie to jest krotki czas i powinnas wziac wszystko z przymruzeniem oka - jak bedziesz miala x tych wykresow to zobaczysz zaleznosc pomiedzy tymi wszystkimi
ja sama chyba mierzylam 3 cykle i przestalam bo to nie ma sensu jak i tak wspolzyje jak popadnie (nie rozgraniczam jak niektore spanikowane ze dni plodne i gumka to ciaza a dni nieplodne i gumka to nie ciaza)

a na twoje odpowiedzi : nie schizuje, rok temu w czerwcu odstawilam hormony i uzywalam prezerwatyw, facet konczyl. jak chcial, stosowalam ta metode do stycznia - jak mi sie okres nie pojawil -> diagnoza : torbiel. zalecenia : luteina na wywolanie, kontrola po nastepnej miesiaczce, II wizyta po miesiaczce, zalecenie : hormony i bralam te hormony do czasu jak dr powiedziala ze nie ma sensu i znow mnie skierowala do innego lekarza zeby sie umowic w szpitalu na operacje

teraz uzywam gumek, bo hormony odstawilam 1,5 miesiaca temu i odpowiem ci na to schizowanie

- nie wierze 5 wodzie po kiesielu. czytalam juz o wpadkach na pigulkach . w watku ciaza pomimo tabletek - dziewczyny wypowiadaja sie ze ominely tabletke, albo zwymiotowaly. masz dowod ze one cos sknocily a nie tabsy

- nie shizuje bo ciaza u mnie jest(jak ja to mowie) genetycznie niemozliwa i nie wierze w to ze w przyszlosci zerkne na test i zobacze 2 kreski a na usg zobacze jakas fasolke. jak tak nie chce ciazy ze o niej nie mysle panikujac ze moze jednak

nawet jak wtedy co ta torbiel zatrzymala mi okres a on nie pojawil sie po 47 dniu (!!!) i zrobilam test z wynikiem negatywnym to nie myslalam o ciazy. pomyslalam ze cos sie poprzestawilo

u mnie jest : poglad realny i logika.

ja mam 22 lata (rocznik 88) a moj chlopak 24(rocznik 86) i znamy sie 2 miesiace takze widzisz czym bylaby taka wpadka dla nas. my jestesmy na to nastawieni : usuniecie przeszkody. patrzac realnie : my sie nie utrzymamy za 1 pensje, a w kawalerce nie ma miejsca, slubu nie wezmiemy z powodu wpadki - to nasza zasada bo dopoki oboje nie bedziemy chcieli to chocby sie palilo i walilo powiemy : nie; a rodzice beda nas pozerac wzrokiem do konca zycia ze popelnilismy taki blad

Edytowane przez agusiamyszka
Czas edycji: 2010-11-18 o 14:03
agusiamyszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-18, 14:05   #24
alka24
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 65
Dot.: Owulacja, temperatura i brak miesiączki

Czyli mogę po prostu mieć jakieś inne problemy... wprawdzie najpóźniej okres dostałam 33 dnia od ostatniej miesiączki.. tylko nie mierzyłam wtedy temperatury.. 11 dnia cylku miałam śluz zabrwiony lekko krwia przez kilka godzin.. mozę to juz swiadczy o jakiejs infekcji, nadżerce czy torbielu...

no rozumiem Cie całkowicie.. warunki trzeba zapewnić dziecku... bo z jednej pensji to cięzko..

Edytowane przez alka24
Czas edycji: 2010-11-18 o 14:07
alka24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-18, 14:32   #25
nagaLy
Zakorzenienie
 
Avatar nagaLy
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 3 209
Dot.: Owulacja, temperatura i brak miesiączki

A mierzysz zgodnie z zasadami? Po min. 3h snu, w jednym miejscu, o jednej godzinie, zakłóceń nie wliczasz itp?
Najlepiej wrzuć tu wykres / rozpiskę, bo interpretacja może być nieprawidłowa, tj przy ścisłej termicznej przebycie owulacji okreslają min 3 wyższe o nie mniej jak 0,2 od najwyższej z szóstki przedwzrostowej - a nie jakiekolwiek wyższe.
Inna sprawa, że miesiączka ma nadejść do 18 wyższych, czyli jak najbardziej, jeśli int. jest prawidłowa i wyższe są od 2 listopada - nie ma paniki do 19 listopada.
faza lutealna PRZECIĘTNIE trwa od 12 do 16 dni a mówi się, że ogólnie ma prawo trwać do 18 dni i nie oznacza to żadnych nieprawidłowości. Faza ta jest względnie stała, co znaczy, że ulec może niewielkim wahaniom - raz może trwać 12 dni, innym razem 15 dni (ale póki nie przekroczy 18, to mieści się w normie).

Przed miesiączką czasem da się zaobserwować śluz który ma cechy przypominające śluz płodny - to znak wzrostu estrogenów i zbliżającej się miesiączki.

Poza tym chyba coś źle liczysz. Jeśli wzrost był 2 listopada, to dziś jest 17 dzień wyższych.
__________________




Edytowane przez nagaLy
Czas edycji: 2010-11-18 o 14:37
nagaLy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-18, 14:41   #26
agusiamyszka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 2 255
Dot.: Owulacja, temperatura i brak miesiączki

ja mialam cykle 30-35. rok temu, ost cykl przed wykryciem torbieli wynosil 45. takze bylo to tak : po odstawieniu hormonow, przykladowo : 30, 32, 33, 35 i skoczylo na 45. a kolejny cykl , jest juz 45 dzien i nic, 47 mowie nie no...lekarza musze odwiedzic. testy negatywne co jest? normalne ze cykl sie moze rozwalic po hormonach ale po pol roku dopiero?
miesiaczke wywolalam dopiero luteina bo nie wiedzialabym kiedy wystapi

dlatego jak widze panike gdy dziewczynie sie 3 dzien spodnia to dostaje bialej goraczki, takie opoznienie jest normalne, a jesli zajdziesz w ciaze to naprawde bedzie to dla mnie cud natury, bo ja pol roku na gumkach z finiszem i nic


ja przed miesiaczka jestem nerowa i bola mnie sutki, jakies tam bole podbrzusza jeszcze kilka dni wczesniej, a w dniach nieplodnych mama gesty sluz, chyba z grudkami, a potem jak nic nie widze na bieliznie ani na palcu to jest znak ze zacznie mi sie okres.

ost mialam tak, nie spodziewalam sie ataku @, po kapieli mialam jechalam do misia, nie dazylam odczuc jakiegokolwiek sluzu, zabralam sie i podrodze czuje ze jest mokro.... oho zaczelo sie

Edytowane przez agusiamyszka
Czas edycji: 2010-11-18 o 14:47
agusiamyszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-18, 14:45   #27
alka24
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 65
Dot.: Owulacja, temperatura i brak miesiączki

1 36,6 krawienie
2 krwawienie
3 krwawienie
4 krwawienie
5 krwawienie
6 36,5
7 36,4
8 36,5
9 36,3
10 36,5
11 36,4
12 36,5
13 36,5
14 36,4
15 36,7
16 36,7
17 36,7
18 36,8
19 36,7
20 36,7
21 36,8
22 36,7
23 36,7
24 36,8
25 36,7
26 36,7
27 36,8
28 36,9
29 36,8
30 36,9

Tak stosuje się do zasad..

Edytowane przez alka24
Czas edycji: 2010-11-18 o 14:52
alka24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-18, 14:48   #28
nagaLy
Zakorzenienie
 
Avatar nagaLy
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 3 209
Dot.: Owulacja, temperatura i brak miesiączki

Czyli masz jeszcze 2 dni na nadejście miesiączki.
Jeśli tak się nie stanie - umów się na wizytę.
Ciaża to nie jedyna przyczyna braku miesiączki, często za tę przypadłośc odpowiadają torbiele, które równie często samoistnie się wchłaniają.
__________________



nagaLy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-18, 14:51   #29
alka24
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 65
Dot.: Owulacja, temperatura i brak miesiączki

No poczekam.. i ewentualnie pójdę we wtorek do ginekologa... ;/ dzięki za odpowiedzi.. może faktycznie jutro albo w sobote bedzie, skoro pojawił się taki śluz podobny do płodnego..
alka24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-18, 14:52   #30
agusiamyszka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 2 255
Dot.: Owulacja, temperatura i brak miesiączki

jak dobrze kojarze przed miesiaczka spada tempka. mozesz poczekac kilka dni jeszcze
agusiamyszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:25.