Naraya plus na bolesne miesiączki? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2018-02-01, 18:58   #1
kankanatancze
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 259
Question

Naraya plus na bolesne miesiączki?


Witam, mam 20 lat i okropnie bolesne miesiączki , nie bede opisywać całej mojej ginekologicznej historii (przeszłam przez aulin, ketonal,naproksen itd itp), lecz nie jestem chora ,stwierdzono tyłozgięcie ale to taka fizjologia.
Wczesniej brałam na bolesne i nieregularne miesiaczki DUPHASTON (przez ok rok) ,faktycznie wyregulowal cykl i mieisaczki nie byly tak bolesne(cud!!)- lecz przytyłam +12kg , to byl powod ich odstawienia. Dzisiaj mija 1,5 roku od nie łykania żadnych hormonów -13 kg na wadze (samo z siebie, 0 ćwiczeń !). Lecz powrócił BÓL okropny, taki sam jak przed braniem tabl. Poszłam do gin i przepisała mi narraye plus na bolesne miesiaczki (mowi abym przez 2 msc sprobowała ,czy pomaga) lecz przeczytalam opinie, że niektóre dziewczyny mialy bardzo bolsene miesiaczki przy tych tabletkach.. wiec o to pytanie , jak myslicie może to pomoc czy bardziej wyrządzić krzywde? Wiem, że kazdy organizm jest indywidualny ,lecz boje się ,aby znow nie rozregulowal mi sie cykl co 40-50 dni jak teraz mam dobry. Po prostu marzę, aby znikną ból...
Może któraś z Was brała te tabletki??
kankanatancze jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-02, 09:07   #2
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Naraya plus na bolesne miesiączki?

Cytat:
Napisane przez kankanatancze Pokaż wiadomość
Witam, mam 20 lat i okropnie bolesne miesiączki , nie bede opisywać całej mojej ginekologicznej historii (przeszłam przez aulin, ketonal,naproksen itd itp), lecz nie jestem chora ,stwierdzono tyłozgięcie ale to taka fizjologia.
Wczesniej brałam na bolesne i nieregularne miesiaczki DUPHASTON (przez ok rok) ,faktycznie wyregulowal cykl i mieisaczki nie byly tak bolesne(cud!!)- lecz przytyłam +12kg , to byl powod ich odstawienia. Dzisiaj mija 1,5 roku od nie łykania żadnych hormonów -13 kg na wadze (samo z siebie, 0 ćwiczeń !). Lecz powrócił BÓL okropny, taki sam jak przed braniem tabl. Poszłam do gin i przepisała mi narraye plus na bolesne miesiaczki (mowi abym przez 2 msc sprobowała ,czy pomaga) lecz przeczytalam opinie, że niektóre dziewczyny mialy bardzo bolsene miesiaczki przy tych tabletkach.. wiec o to pytanie , jak myslicie może to pomoc czy bardziej wyrządzić krzywde? Wiem, że kazdy organizm jest indywidualny ,lecz boje się ,aby znow nie rozregulowal mi sie cykl co 40-50 dni jak teraz mam dobry. Po prostu marzę, aby znikną ból...
Może któraś z Was brała te tabletki??
To są tabletki antykoncepcyjne, a więc zablokujesz owulacje i nie będzie mowy o żadnym cyklu. Krwawienie z odstawienia będziesz miała co miesiąc i tyle.

Czy Ci rozreguluje cykl po tych dwóch miesiącach? Bardzo prawdopodobne, że tak.

Czy będzie to krwawienie bolesne? Nie powinno. Krwawienie z odstawienia wynika że spadku poziomu hormonów we krwi, nie z łuszczenia się błony, a więc nie powinno nic boleć.

Nie sugeruj się opiniami z internetu. Każdy reaguje inaczej. Mnie nigdy brzuch nie bolał w czasie krwawienia z odstawienia.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-02-02 10:07:22


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:11.