Matura z WOSu - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-09-26, 19:38   #1
Natuskaa
Raczkowanie
 
Avatar Natuskaa
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 39
GG do Natuskaa

Matura z WOSu


Hej Chciałam się zapytać osób które zdają w tym roku WOS bądź zdawały w tamtym roku z jaki książek, gazet, czasopism, macie zamiar przygotowywać się lub przygotowywaliście się?
__________________
Żyj z całych sił i uśmiechaj się do ludzi, bo nie jesteś sam
Natuskaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-26, 19:42   #2
Szczepcio
BAN stały
 
Avatar Szczepcio
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 978
Dot.: Matura z WOSu

Ja się uczyłam z książki "Kompendium wiedzy o państwie współczesnym" Wojtaszczyka. Moja nauczycielka powiedziała, że właśnie na podstawie tej książki układane są pytania i schematy na matury i inne tego typu egzaminy. Jak dla mnie do nauki była świetna
Szczepcio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-26, 19:49   #3
szczesliwa18
Rozeznanie
 
Avatar szczesliwa18
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Gdynia/ Greece - thessaloniki
Wiadomości: 773
GG do szczesliwa18
Dot.: Matura z WOSu

ja uczylam sie z 2 ksiazek moich z wosu- Wiedza o spoleczenstwie wyd.OPERON,uczylam sie 1 tydzien do matury, chce jescze dodac ze w skzole mialam tylko 0,5 roku wos i nic z tych lekcji nei wynioslam jednak nie bylo tak zle i w tydzien opanowalam wiekszosc podst.materialu - z matury mialam 70 %
aha i jesli chodzi o politykę Panstwa Polskiego to głównym moim zrodlem informacji do uczenia się byla KONSTYTUCJA! Polecam, tam masz wszytsko , a poza tym na maturze w zadaniach czesto są zamieszczane urywki z konstytucji
szczesliwa18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-26, 20:21   #4
aniess
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Waw
Wiadomości: 1 977
GG do aniess
Dot.: Matura z WOSu

Cytat:
Napisane przez Szczepcio
Ja się uczyłam z książki "Kompendium wiedzy o państwie współczesnym" Wojtaszczyka. Moja nauczycielka powiedziała, że właśnie na podstawie tej książki układane są pytania i schematy na matury i inne tego typu egzaminy. Jak dla mnie do nauki była świetna
Czy książka o której mówisz wyglądała tak:
__________________
ziu
aniess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-26, 20:26   #5
Dzoli
Rozeznanie
 
Avatar Dzoli
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Miasto bandyckiej miłości Cz-wa
Wiadomości: 698
GG do Dzoli
Dot.: Matura z WOSu

ja sie uczyłam z ksiażek do WOS-u wydawnictwa Operon, z wersji rozszerzonej
__________________
...Co ma być to będzie Misia biorę wszędzie...
Dzoli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-26, 21:04   #6
Agoosia
Zakorzenienie
 
Avatar Agoosia
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 365
Send a message via Skype™ to Agoosia
Dot.: Matura z WOSu

Potwierdzam, u nas również obowiązywał Operon
Agoosia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-26, 21:39   #7
Giovanna
Przyczajenie
 
Avatar Giovanna
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 3
Dot.: Matura z WOSu

Ja też korzystałam z książki wydawnictwa Operon, rozwiązywałam sporo testów (m.in. z informatora maturalnego tzw. Syllabusa i ksiązki "Zdaj maturę: Wiedza o społeczeństwie. Oficyna Edukacyjna Krzysztof Pazdro"). Dużo też daje zaznajomienie się z Konstytucją III RP.

Pozdrawiam!
Giovanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-09-26, 22:27   #8
lain
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 15 844
Dot.: Matura z WOSu

hehe tez uczylam sie z ksiazek OPERONU (zakres rozszerzony), dodatkowo czytalam sobie niejakiego Wosia (nie pamietam reszty autorow - doktorzy z UJ)"wiedza o spoleczenstwie" i chodzilam na wyklady z WOS-u ktore prowadzila pani z UJ (a tam produkowalam sterty notatek). poza tym ogladalam tvn24, wszelkie fakty i inne wiadomosci, obowiazkowo prasa - wprost, newsweek, polityka, a codziennie wyborcza
lain jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-27, 06:14   #9
kafetka
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: stepy akermanskie :)
Wiadomości: 1 595
Dot.: Matura z WOSu

ja tez uczylam sie z operonu i koniecznie ogladaj wiadomosci to bardzo duzo daje...
kafetka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-27, 09:57   #10
Szczypta Chili
Zadomowienie
 
Avatar Szczypta Chili
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: ezoteryczny Poznań
Wiadomości: 1 416
GG do Szczypta Chili
Dot.: Matura z WOSu

Ja bym chyba już drugi raz WOSu nie wybrała na maturę. Zdobyłam 68% z podstawy i mniej więcej tyle samo z rozszerzonego poziomu, czyli bardzo średnio mi poszło. Również przygotowywałam się z książki operonu, jednak przeznaczonej dla klasy o podstawowym profilu nauczania. A tma niestety wielu rzeczy nie było. Z matury każdy wychodził wniebowzięty, bo taka ona łatwa, taka prosta. A jak przyszło do wyników to ze 2 osoby przekroczyły próg 70%...Pytania wydawały się łatwe, ale w dużej części z nich poprostu trzeba było strzelać, ponieważ, chociaż sam problem został poruszony na lekcji, to nie w tak szczegółowym stopniu...np. o dotacjach i subwencjach w książce praktycznie nie było nic, tyle że sor powiedział nam, iż coś takiego istnieje; inny przykład - zadania, które trzeba było przypasować do gminy, powiatu, województwa. Mieliśmy przykłady na lekcjach, ale akurat nie te wymienione w arkuszu maturalnym. Napisanie analizy wykresu z badań wydawało się banalne. Jednak większą uwagę należało poświęcić kto je przeprowadził, czego dotyczyły, czy kiedy i na kim zostały przeprowadzone niż samej ich treści... Rozszerzone niby nie trudna. Hahaha...Po obejrzeniu oficjalnego klucza zwątpiłam w to że na marutze istnieje pojęcie "łatwy". Wypracowanie całkowicie inaczej pomyślane przez ekspertów niż przez uczniów...Ehhh. Szkoda gadać. Mam teczkę pełną xerówek testów, które rozwiązywaliśmy raz w tygodniu z sorem, po średnio 2 godziny. Wydałam majątek w xero, niestety na próżno...Jeżeli jednak jest ci ten przedmiot potrzebny do studiów, to musisz się spodziewać samych niespodzianek.
__________________
Jesteśmy średnimi dziećmi historii.
Nie mamy celu ani miejsca.
Nie mamy Wielkiej Wojny.
Wielkiej Depresji.
Naszą wielką wojną jest wojna duchowa.
Naszą wielką depresją jest życie.

Szczypta Chili jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-27, 10:48   #11
Shandusia
Wtajemniczenie
 
Avatar Shandusia
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 2 583
GG do Shandusia
Dot.: Matura z WOSu

Ja równiez zdawałam wos.Nauczycielka powiedziala od razu,że słabsi uczniowie nie mają sie za co zabierać..bo wos łączy elementy wielu przedmiotów,trzeba być obeznanym także uczyłam się z operonu rozszerzonego,oprócz tego wszelkie wiadomości w tv,newsweek...oprócz tego rozwiązywałam przykładowe maturki powodzenia
Shandusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-05-01, 10:36   #12
anmatorka18
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 4
Dot.: Matura z WOSu

witam
a pamietasz moze mniej wiecej jakie byly pytania na maturze z wosu??
anmatorka18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-01, 11:23   #13
insomnieux
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 493
Dot.: Matura z WOSu

wejdz sobie na www.cke.edu.pl i przejrzyj arkusze maturalne z zeszłych lat.
insomnieux jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-05, 15:26   #14
anmatorka18
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 4
Dot.: Matura z WOSu

hej ja się ucze z ksiazki WOS zakres podstawowy to mam z liceum , oraz z repetytorium weług mnie duzo daje ta ksiazka bo sa w niej i zadania i potem odpowiedzi takze mozna sprawdzic swoja wiedze



/życie jest za krótkie zeby przestrzegac reguł/
anmatorka18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-29, 13:35   #15
kate1991
Wtajemniczenie
 
Avatar kate1991
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 2 342
Dot.: Matura z WOSu

Nie chciałam zakładać nowego wątku, więc zapytam tutaj.
Zdaję w tym roku maturę z wosu (rozszerzoną) i szukam dobrego podręcznika. Mam z wyd. Nowa Era (od siostry), ale widzę, że wy wszystkie polecacie Operon. Może któraś z was ma porównanie i mogłaby napisać czym się różnią, w czym Operon jest lepszy? Bo zastanawiam się czy go nie kupić.
Oprócz tego chciałabym kupić Vademecum, z tego co udało mi się znaleźć w internecie, wszyscy polecają również Operon. Jest ono jednak trochę drogie, więc rozglądam się za używanym. Zastanawiam się czym różni się wersja z 2008 i 2009 roku. Tylko i wyłącznie aktualnymi informacjami, które się zmieniły? A co jest na płycie? To samo co w książce? Bo w moim antykwariacie te bez płyt są dużo tańsze i zastanawiam się czy rzeczywiście płyta jets konieczna.
kate1991 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-29, 14:19   #16
SOCKI
Zakorzenienie
 
Avatar SOCKI
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Szwajcaria
Wiadomości: 3 567
Dot.: Matura z WOSu

Ja miałam takie:

http://allegro.pl/item726895547_wos_...z.html#gallery

I powiem, że było niezłe całkiem całkiem. Bardzo przyjemnie się czytało. Kilku rzeczy nie było ale miałam to w notatkach swoich. Wszystko bardzo dobrze zrobione - wykresy, diagramy, tabele np. jaki ustrój w jakim kraju jak się nazywają organy itp. A i ja to kupiłam jako taką ostateczną powtórkę już po kuciu z książek i notatek. Bardzo prosty język jest plusem na pewno tej książki.
__________________
Wymiana książkowa, czyli porządki styczniowe

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...3#post44413363
SOCKI jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-29, 14:20   #17
Eowin
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 104
Dot.: Matura z WOSu

Cytat:
Napisane przez kate1991 Pokaż wiadomość
Nie chciałam zakładać nowego wątku, więc zapytam tutaj.
Zdaję w tym roku maturę z wosu (rozszerzoną) i szukam dobrego podręcznika. Mam z wyd. Nowa Era (od siostry), ale widzę, że wy wszystkie polecacie Operon. Może któraś z was ma porównanie i mogłaby napisać czym się różnią, w czym Operon jest lepszy? Bo zastanawiam się czy go nie kupić.
Oprócz tego chciałabym kupić Vademecum, z tego co udało mi się znaleźć w internecie, wszyscy polecają również Operon. Jest ono jednak trochę drogie, więc rozglądam się za używanym. Zastanawiam się czym różni się wersja z 2008 i 2009 roku. Tylko i wyłącznie aktualnymi informacjami, które się zmieniły? A co jest na płycie? To samo co w książce? Bo w moim antykwariacie te bez płyt są dużo tańsze i zastanawiam się czy rzeczywiście płyta jets konieczna.
Podpisuję się pod tym pytaniem.
Również zdaję maturę rozszerzoną z WOSu i nęka mnie problem z wyborem odpowiedniego podręcznika. Aktualnie posiadam wersję ze WSiPu, ale musiała bym dokupić również rozszerzenie. Wydaje mi się,że tam jest okropnie dużo informacji zbędnych do matury?Mam mieszane uczucia, bo nawet moja nauczycielka nie pochwala tej książki
Eowin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-29, 14:59   #18
zakochana w sloncu
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 247
Dot.: Matura z WOSu

Do nauki z wos-u polecam repetytoria i zbiory zadań Operonu (zdałam na nich na 82% rozszerzenie ucząc się na miesiąc przed maturą, z czego wcale nie jestem dumna ). Co do podręczników, w szkole miałam wydawnictwa Stowarzyszenie Oświatowców Polskich i mimo że nie znoszę ich książek (np. geografia czy rozszerzona historia - jak dla mnie totalne porażki), ta była całkiem niezła.
__________________
my heart is beating like a jungle drum



51.5 (9.06.)
cel 1.: 49
cel 2.: 47
cel 3.: 45
zakochana w sloncu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-29, 16:41   #19
Immaginary
Zadomowienie
 
Avatar Immaginary
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Poznań/Kielce
Wiadomości: 1 270
Dot.: Matura z WOSu

Moim zdaniem lepiej jest zainwestować w nowe repetytorium, niż kupować od zeszłorocznych maturzystów. WOS jest najbardziej chyba "ruchomym" przedmiotem, dlatego do nauki potrzebne są wyłącznie aktualne informacje.
Podobnie jak poprzedniczka podpisuje się moimi wszystkimi kończynami pod Operonem Choć to dosyć spora inwestycja, to wszystko jest tam wyłożone jasno i klarownie. Ja choć wybitna z wosu nie byłam nigdy, to jednak zdałam tą maturę całkiem nieźle, właśnie dzięki magicznemu vademecum z Operonu xD
Immaginary jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-02-12, 21:59   #20
123asia
Rozeznanie
 
Avatar 123asia
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 518
Dot.: Matura z WOSu

Postanowiłam zdawać maturą z wosu. Niestety, skończyłam szkołę rok temu, więc nie jestem na bieżąco. Proszę o wszelkie rady, ciężka praca przede mną ponieważ potrzebuje wyniku ponad 75%. Proszę o polecenie mi jakiś podręczników, ćwiczeń. Zamierzam uczyć się z Vademecum z Operonu, ale to pewnie za mało...
123asia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-12, 23:24   #21
aldenea
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 876
Dot.: Matura z WOSu

wkuć na pamięć systemy polityczne, nazwy partii (co z czego się wywodzi i ogólne charakterystki partii pracy/liberalnej/konserwatywnej itp [ułatwia życie]), konstytucja może nie na pamięć ale tak żeby kojarzyć (najlepiej z komentarzem, ja korzystam z "Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej. Komentarz" W. Skrzydło), historia UE/NATO/ONZ'tu i ich poszczególne organy (tu wystarczą oficjalne strony tych instytucji), zwrócić uwagę na wzory pism np. do Rzecznika Praw Obywatelskich itp.
__________________
mam niską tolerancję na łańcuszki szczęścia i na linki do konkursów, proszę nie wysyłaj mi ich.

!szukam podręczników do nauki esperanto.
aldenea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-14, 12:19   #22
Kreskaaa
Zakorzenienie
 
Avatar Kreskaaa
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 4 076
Dot.: Matura z WOSu

Mam pytanie: w którym miesiącu pojawia się repetytorium OPERONU z WOSu na najbliższą mature??
Kreskaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:55.