Ćwiczenia dla mnie - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie

Notka

Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie Forum dla osób, które lubią aktywność fizyczną i chcą spalić zbędne kalorie. Wejdź, poznaj świat fitnessu i różne rodzaje aktywności fizycznej np. joga, pilates czy zumba.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-07-05, 19:12   #1
walcz_o_siebie
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 1

Ćwiczenia dla mnie


witam.
są wakacje i chciałabym zrobić coś ze sobą. ogólnie rzecz biorąc mam słabą kondycję i nie jestem zbyt rozciągnięta - nie potrafię nawet dotknąć palcami podłogi przy złączonych nogach. aż taką ciamajdą nie jestem - moją mocną stroną są brzuszki. w klasie zrobiłam ich najwięcej w 30s, choć raczej nie jestem orłem z wf.
dążę do tego, by: móc dotknąć palcami (dłońmi?) podłogi przy złączonych nogach, ogólnie poprawić kondycję, powoli przygotowywać się do szpagatu (śmieszne, wiem ale rozciągać się chcę) i rozruszać jakoś biodra, żeby móc wykonywać szejki i tańczyć m.in. dance hall.
chciałabym wiedzieć, jakie ćwiczenia powinnam wykonywać. Np. co do brzuszków - lepiej jest zrobić 5 serii po 10 brzuszków, czy zmęczyć się więcej i zrobić od razu 50? co do szejków - ponoć na początku najlepiej jest ćwiczyć mięśnie brzucha i pupy, bo później nauka łatwiej przyjdzie - jakie zatem ćwiczenia na pupę? Jeśli były podobne tematy to poproszę linki, znalazłam tylko ćwiczenia na szpagat, ale mi bardziej zależy na ogólnym rozciągnięciu się. no i na szejkach.

PS: mam już konto, ale chcę pozostać anonimowa.
walcz_o_siebie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-06, 11:46   #2
masazysta_wroclaw
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1
Dot.: Ćwiczenia dla mnie

Cytat:
Napisane przez walcz_o_siebie Pokaż wiadomość
witam.
są wakacje i chciałabym zrobić coś ze sobą. ogólnie rzecz biorąc mam słabą kondycję i nie jestem zbyt rozciągnięta - nie potrafię nawet dotknąć palcami podłogi przy złączonych nogach. aż taką ciamajdą nie jestem - moją mocną stroną są brzuszki. w klasie zrobiłam ich najwięcej w 30s, choć raczej nie jestem orłem z wf.
dążę do tego, by: móc dotknąć palcami (dłońmi?) podłogi przy złączonych nogach, ogólnie poprawić kondycję, powoli przygotowywać się do szpagatu (śmieszne, wiem ale rozciągać się chcę) i rozruszać jakoś biodra, żeby móc wykonywać szejki i tańczyć m.in. dance hall.
chciałabym wiedzieć, jakie ćwiczenia powinnam wykonywać. Np. co do brzuszków - lepiej jest zrobić 5 serii po 10 brzuszków, czy zmęczyć się więcej i zrobić od razu 50? co do szejków - ponoć na początku najlepiej jest ćwiczyć mięśnie brzucha i pupy, bo później nauka łatwiej przyjdzie - jakie zatem ćwiczenia na pupę? Jeśli były podobne tematy to poproszę linki, znalazłam tylko ćwiczenia na szpagat, ale mi bardziej zależy na ogólnym rozciągnięciu się. no i na szejkach.

PS: mam już konto, ale chcę pozostać anonimowa.
Witam, postawiłaś sobie ambitne cele Trudno jest zrobić wszystko na raz, powinnaś zastosować metodę małych kroków. Po pierwsze, dotykanie palcami rąk podłogi przy złączonych i wyprostowanych kończynach dolnych wcale nie jest takie proste. Niemożność dotknięcia podłogi w sytuacji, o której mówimy, świadczy o przykurczu mięśni kulszowo-goleniowych i może być związana ze specyficzną konstrukcją Twojego ciała. Niektórzy Pacjenci mają taki właśnie problem. Możesz wykonywać autoredresje, tj. ćwiczenia rozciągające tylne mięśnie ud. Z tego co piszesz wynika, że zależy Ci po prostu na poprawieniu swojej formy. Jeśli chcesz dobrać ćwiczenia indywidualnie dla potrzeb Twojego organizmu, powinnaś skonsultować się z dobrym fizjoterapeutą lub masażystą, który profesjonalnie oceni wydolność Twojego układu ruchu i dobierze ćwiczenia usprawniające. We własnym zakresie bezpiecznie możesz wykonywać ćwiczenia ogólnousprawniające, obejmujące wszystkie ważne partie mięśniowe i proste ćwiczenia rozciągające oraz wzmacniające poszczególne partie mięśni (krążenia ramionami, krążenia bioder, wznosy i opuszczania miednicy itd). Ważne, żebyś pamiętała o regularności wykonywanych ćwiczeń i dokładności ich wykonywania. Ciężko mi mówić o szczegółach na odległość, w internecie istnieje kilka dobrych stron "fitness" gdzie znajdziesz przykłady ciekawych ćwiczeń. Pamiętaj o rozgrzewce przed konkretnymi ćwiczeniami wzmacniającymi! Z tego co piszesz masz mocne mięśnie brzucha, co wg. moich obserwacji u Pań nie jest wcale takie częste. Jeśli zależy Ci na ogólnym treningu może powinnaś rozważyć też wizyty na basenie kilka razy w tygodniu? Wiem, że to co napisałem to tylko ogólniki, ale niestety trudno jest "radzić" wirtualnie. Jeśli zależy Ci na poprawieniu napięcia mięśni ud, łydek czy pośladków, poczytaj o masażu izometrycznym. W dobrych gabinetach masażu można skorzystać z możliwości jakie on daje bezpiecznie i profesjonalnie. Pozdrawiam
masazysta_wroclaw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:28.