Urządzanie 25 metrowego M dla studentki. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-03-31, 23:13   #1
cattti
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 14

Urządzanie 25 metrowego M dla studentki.


Witam,

Bardzo proszę o pomoc. Na dniach będzie moje wymarzone pierwsze mieszkanie. Mieszkanie będzie miało tylko 25 metrów, więc chciałabym logicznie zaaranżować układ mebli. Zależałoby mi na wydzieleniu jakiegoś aneksu sypialnianego ( z drzwiami przesuwnymi lub z niską ścianką ). Co o tym sądzicie? Jaki układ widzicie w tym mieszkaniu? Będę wdzięczna za wszelkie pomysły. Pozdrawiam, Kasia
cattti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-01, 00:56   #2
martunka88
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Białystok:)
Wiadomości: 559
Dot.: Urządzanie 25 metrowego M dla studentki.

Nie znam dokładnym wymiarów, nie wiem też, czy myślałaś o zwykłym łóżku, czy też o kanapie z formą spania, przydałyby mi się jakieś konkrety. Na prędce zrobiłam prowizoryczny rzut, w którym starałam się umieścić jak najwięcej, ale wyszło trochę zagracone (co jest praktycznie nieuniknione przy takim metrażu ). Wprowadziłabym też małą zmianę w łazience- prysznic można zrobić w zabudowie (myślę, że drzwiczki przy otwieraniu by się kończyły tuż przed sedesem) i dzięki temu jest miejsce na pralkę, a nad nią dużo praktycznych półek otwartych lub zamkniętych. Co do aneksu kuchennego, proponowałabym trochę zabudować ścianę od lodówki do końca ściany w stronę drzwi (zawsze będzie więcej miejsca do chowania).
Jeśli podasz więcej wskazówek, mogę dokładniej opracować rzut- chętnie poćwiczę, bo tak mała przestrzeń jest ogromnym wyzwaniem

Edytowane przez martunka88
Czas edycji: 2010-04-01 o 01:01
martunka88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-01, 09:02   #3
the_kasias
Zadomowienie
 
Avatar the_kasias
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 1 421
Dot.: Urządzanie 25 metrowego M dla studentki.

martunka co studiujesz?

ja z małym mieszkaniem też niedługo będę miała problem, ale to dopieor od października...
the_kasias jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-01, 09:44   #4
cattti
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 14
Dot.: Urządzanie 25 metrowego M dla studentki.

Wymiary tej wnęki w pokoju to ok. 140 x 200. Chciałabym łózko do spania i jakiś wypoczynek. Myślałam też o zmniejszeniu łazienki - przy takiej powierzchni, cenne jest nawet kilka cm ;-) chętnie zburzyłabym również kawałeczek ściany po prawej stronie od drzwi wejściowych. Wtedy będą tylko jedne drzwi w mieszkaniu

W kuchni nie potrzebuje dużo mebli - 60cm lodówka, 60 zlew, 60 piekarnik z płytą i jakaś szafka 40cm. W górze rzecz jasna szafki. Koło szafek przewiduje blat przy których będą stały wysokie krzesła.
cattti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-01, 12:41   #5
martunka88
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Białystok:)
Wiadomości: 559
Dot.: Urządzanie 25 metrowego M dla studentki.

jeszcze później podrzucę Ci jakiś pomysł mogę jeszcze doradzić, że przy niewielkich pomieszczeniach trzeba je optycznie powiększać. taki efekt można uzyskać dzięki jasnym ścianom, błyszczących powierzchniom, lustrom, ułożeniu tego samego parkietu we wnętrzu (jeszcze lepiej, gdy pod ukosem). Masz tylko jedno okno, więc zwróć szczególną uwagę na oświetlenie.
a studiuję na 3 roku architektury wnętrz- stąd moje zainteresowanie wątkiem
martunka88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-01, 12:59   #6
Liama
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Lubuskie
Wiadomości: 1 224
Dot.: Urządzanie 25 metrowego M dla studentki.

Ja mieszkam w niespełna 30 metrowym mieszkanku z moim tż...Z tym że mamy salon i sypialnię i kuchnię- kazde pomieszczenie osobno, nie sa wielkie, ale małe też nie tak strasznie (poza łazienką;(), wzieliśmy się na spsób iluzji przestrzeni- nie mamy rzadnych drzwi...poza drzwiami do kibelka...i podatwa w małym mieszkanku to jasne kolory
Na początku nie mieliśmy wiele rzeczy, ale z czasem nieststy się nazbierało...tobie też sie nazbiera rupieci a to od mamy, a to od babci:P
W małym mieszkanu wazne jest też zachowanie porządku, i trzymanie jak najwięcej w szafkach i w zamknięciu inaczej jest jak w graciarni( mam ten problem w kuchni)
__________________
Młoda żonka bloguje
Jak być kobietą i nie zwariować?
http://gohaa.blogspot.com/
Zapraszam

Edytowane przez Liama
Czas edycji: 2010-04-01 o 13:02
Liama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-01, 19:36   #7
cattti
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 14
Dot.: Urządzanie 25 metrowego M dla studentki.

Chyba jednak zrezygnuje z łóżka i będzie tylko duuży wypoczynek, który będe rozkładać do spania. jak w takim razie ustawić meble, telewizor, wypoczynek ( myslalam o takim duzym narozniku ).
cattti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-04-01, 22:26   #8
martunka88
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Białystok:)
Wiadomości: 559
Dot.: Urządzanie 25 metrowego M dla studentki.

może więc tak? byłoby sporo wolnej przestrzeni, dużo miejsca do składowania wszystkiego, telewizor by stał w najlepszej pozycji od okna (chociaż trochę blisko kanapy). całkowicie odradzam stawiania blatu jadalnianego przy ścianie- człowiek źle się czuje, gdy je i ma tuż przed sobą ścianę. lepiej jest zrobić wysunięty blat lub dostawić stół (tak jak jest w moim rzucie).
martunka88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-02, 17:26   #9
cattti
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 14
Dot.: Urządzanie 25 metrowego M dla studentki.

No super! Bardzo dziękuję
cattti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-02, 22:43   #10
martunka88
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Białystok:)
Wiadomości: 559
Dot.: Urządzanie 25 metrowego M dla studentki.

cieszę się, że pomogłam i radzę zrobić jak najwięcej szafek w aneksie kuchennym i dodatkowo powiesić jakieś półki albo szafki przy telewizorze, bo na pewno uzbiera się mnóstwo rzeczy, a wszystkiego nie zmieścisz w szafie przy drzwiach(mimo, że będzie naprawdę duża)
martunka88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:24.