Jak poinformować Rodziców o ślubie? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne

Notka

Forum ślubne Forum ślubne - zanim staniecie na ślubnym kobiercu, możecie tutaj podyskutować na tematy jak: suknie, stroje dla świadków, wybór wizażystki i fryzjerki itd.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-01-19, 06:55   #1
Kol0rowy
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-01
Wiadomości: 1

Jak poinformować Rodziców o ślubie?


Witajcie!
Mam dość nietypowy problem jeśli chodzi o poinformowanie rodziców o dacie ślubu.
Otoż z moja Narzeczona znamy sie od dobrych kilku lat, a od roku jesteśmy w narzeczeństwie. Ona mieszka w PL, ja za granica. Podjęliśmy decyzję o tym by w tym roku się pobrać, załatwiliśmy wstępnie salę i niebawem zamierzamy dopinać kolejne szczegóły, jednakże pomiędzy Narzeczoną, a moimi Rodzicami panuje od kilku lat konflikt, który w ostatnim czasie przybrał na sile. Otoż swego czasu kilkukrotnie była miedzy nimi ostra wymiana zdań, co z reszta spowodowało fakt, ze ilekroć zaczynałem mówić o mojej narzeczonej do moich rodziców - oni stwierdzali, ze nie chcą mieć z nią nic do czynienia i zupełnie ona ich nie interesuje. Taki stan rzeczy trwa już od czasu przednarzeczenskiego tj. ok. 3 lat. Z moja narzeczona znamy się już 8 lat, w międzyczasie razem studiowaliśmy na emigracji i planujemy zamieszkać po ślubie u mnie.
Rodziny nasze się nie znają, a moi rodzice stwierdzają, ze skoro moja narzeczona swego czasu wyprowadziła się ode mnie (z racji podjęcia pracy w swoim, dość specyficznym, zawodzie w Polsce) + ma mocny charakter w stosunku do nich + nie chce ze mną mieszkać przed ślubem to niekoniecznie ma wobec mnie dobre zamiary. Ja uważam zdecydowanie inaczej.
Z tego tez tytułu, dwukrotnie próbujac poinformować moich Rodzicow o naszych planach slubnych przy okazji Bozego Narodzenia, kazdorazowo konczylo sie to oswiadczeniem, ze oni nie zgadzaja sie na moj slub z nia, nie popieraja tego pomyslu, jak rowniez kilka tygodni po zareczynach (w ktorych nie uczestniczyli) zakomunikowali, ze nie przyjda na uroczystosc. Niemniej jednak zalezy mnie na dobrych relacjach z moimi Rodzicami, gdyz we wszystkich innych aspektach relacji, jest dobra atmosfera i nie ma wiekszych dysonansow. Moja Narzeczona takze od czasu do czasu probuje zalagodzic sprawe, jednakze bezskutecznie. Dodatkowo z racji faktu, ze jestem jedynakiem, czuje sie troche odpowiedzialny za to by moi rodzice mieli mozliwie spokojne stare lata, pomimo chorob i operacji, ktore co rusz o sobie daja znac, niemniej nie rozumiem ich podejscia w tym temacie, szczegolnie, ze w wiekszosci moich decyzji zyciowych (praca, studia, podroze, projekty etc.) byli w stanie zaakceptowac wszystkie, nawet te dosc szalone, moje pomysly.
W sprawach zwiazanych z organizacja wesela - z racji tego, ze wiekszosc zaproszonych beda stanowili czlonkowie rodziny narzeczonej, stwierdzilismy, ze slub i wesele odbedzie sie w jej regionie. W kwestiach finansowych - tutaj budzet na wesele w calosci jestesmy w stanie pokryc sami - zbieralismy kase na ta uroczystosc od kilkunastu miesiecy, wiec ewentualna ingerencja rodzicow z ktorejkolwiek strony, nie wchodzi zbytnio w gre.
Nie jestem pewien w jaki sposob poinformowac oraz zaprosic rodzicow, tak by koniec koncow zmienili zdanie w kwestii akceptacji moich decyzji co do przyszlego zycia? Z racji tego, ze jestescie zupelnie bezstronnymi osobami, Wasze wskazowki i rady mysle, ze beda mnie szczegolnie pomocne, dlatego tez bardzo prosze Was o opinie.
Kol0rowy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-19, 12:46   #2
theali
Zakorzenienie
 
Avatar theali
 
Zarejestrowany: 2016-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 604
Dot.: Jak poinformować Rodziców o ślubie?

Ale przecież już ich o planach poinformowałeś.
Moim zdaniem, skoro od iluś lat nie akceptują Twojego związku, to nie zmieni się to nagle przy okazji ślubu. Nie widzę innej opcji, niż wręczyć im zaproszenia i przyjąć ich decyzję (nawet jeśli postanowią nie przyjść).

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
theali jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-19, 18:21   #3
Nancy_M
Wtajemniczenie
 
Avatar Nancy_M
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 2 341
Dot.: Jak poinformować Rodziców o ślubie?

Cytat:
Napisane przez Kol0rowy Pokaż wiadomość
Witajcie!

Mam dość nietypowy problem jeśli chodzi o poinformowanie rodziców o dacie ślubu.

Otoż z moja Narzeczona znamy sie od dobrych kilku lat, a od roku jesteśmy w narzeczeństwie. Ona mieszka w PL, ja za granica. Podjęliśmy decyzję o tym by w tym roku się pobrać, załatwiliśmy wstępnie salę i niebawem zamierzamy dopinać kolejne szczegóły, jednakże pomiędzy Narzeczoną, a moimi Rodzicami panuje od kilku lat konflikt, który w ostatnim czasie przybrał na sile. Otoż swego czasu kilkukrotnie była miedzy nimi ostra wymiana zdań, co z reszta spowodowało fakt, ze ilekroć zaczynałem mówić o mojej narzeczonej do moich rodziców - oni stwierdzali, ze nie chcą mieć z nią nic do czynienia i zupełnie ona ich nie interesuje. Taki stan rzeczy trwa już od czasu przednarzeczenskiego tj. ok. 3 lat. Z moja narzeczona znamy się już 8 lat, w międzyczasie razem studiowaliśmy na emigracji i planujemy zamieszkać po ślubie u mnie.

Rodziny nasze się nie znają, a moi rodzice stwierdzają, ze skoro moja narzeczona swego czasu wyprowadziła się ode mnie (z racji podjęcia pracy w swoim, dość specyficznym, zawodzie w Polsce) + ma mocny charakter w stosunku do nich + nie chce ze mną mieszkać przed ślubem to niekoniecznie ma wobec mnie dobre zamiary. Ja uważam zdecydowanie inaczej.

Z tego tez tytułu, dwukrotnie próbujac poinformować moich Rodzicow o naszych planach slubnych przy okazji Bozego Narodzenia, kazdorazowo konczylo sie to oswiadczeniem, ze oni nie zgadzaja sie na moj slub z nia, nie popieraja tego pomyslu, jak rowniez kilka tygodni po zareczynach (w ktorych nie uczestniczyli) zakomunikowali, ze nie przyjda na uroczystosc. Niemniej jednak zalezy mnie na dobrych relacjach z moimi Rodzicami, gdyz we wszystkich innych aspektach relacji, jest dobra atmosfera i nie ma wiekszych dysonansow. Moja Narzeczona takze od czasu do czasu probuje zalagodzic sprawe, jednakze bezskutecznie. Dodatkowo z racji faktu, ze jestem jedynakiem, czuje sie troche odpowiedzialny za to by moi rodzice mieli mozliwie spokojne stare lata, pomimo chorob i operacji, ktore co rusz o sobie daja znac, niemniej nie rozumiem ich podejscia w tym temacie, szczegolnie, ze w wiekszosci moich decyzji zyciowych (praca, studia, podroze, projekty etc.) byli w stanie zaakceptowac wszystkie, nawet te dosc szalone, moje pomysly.

W sprawach zwiazanych z organizacja wesela - z racji tego, ze wiekszosc zaproszonych beda stanowili czlonkowie rodziny narzeczonej, stwierdzilismy, ze slub i wesele odbedzie sie w jej regionie. W kwestiach finansowych - tutaj budzet na wesele w calosci jestesmy w stanie pokryc sami - zbieralismy kase na ta uroczystosc od kilkunastu miesiecy, wiec ewentualna ingerencja rodzicow z ktorejkolwiek strony, nie wchodzi zbytnio w gre.

Nie jestem pewien w jaki sposob poinformowac oraz zaprosic rodzicow, tak by koniec koncow zmienili zdanie w kwestii akceptacji moich decyzji co do przyszlego zycia? Z racji tego, ze jestescie zupelnie bezstronnymi osobami, Wasze wskazowki i rady mysle, ze beda mnie szczegolnie pomocne, dlatego tez bardzo prosze Was o opinie.

Myślę, że przede wszystkim powinieneś być stanowczy. Powiedz im gdzie i kiedy będzie ślub. Jeśli znów powiedzą, że się nie zgadzają, to powiedz stanowczo, że Ty już podjąłeś decyzję i przyszedłeś o niej poinformować, a nie prosić o zgodę. Jak odmówią przyjścia, to trudno. Jeśli sytuacja miedzy nimi a Twoją narzeczoną jest aż tak ciężka, to może lepiej, żeby rodzice nie przychodzili, niż żeby wprowadzali niemiłą atmosferę, albo robili problemy w Wasz piękny dzień.
Nancy_M jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-20, 11:37   #4
b872d78680f891d873273d31baaf276c9d6e57ec_6594a44f1cc14
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 13 579
Dot.: Jak poinformować Rodziców o ślubie?

Cytat:
Napisane przez Kol0rowy Pokaż wiadomość
Nie jestem pewien w jaki sposob poinformowac oraz zaprosic rodzicow, tak by koniec koncow zmienili zdanie w kwestii akceptacji moich decyzji co do przyszlego zycia?
zaproś ich, wręcz im zaproszenie, powiedz że zależy Wam na ich obecności na Waszym ślubie. Po prostu powiedz że kochasz ich i pragniesz ich obecności na ślubie. Nie wchodź głębiej w tłumaczenia, decyzja jest po ich stronie. Przyjdą - to dobrze o ile będą zachowywali się poprawnie, nie przyjdą - to ich decyzja że nie chcą towarzyszyć Ci w ważnym dla Ciebie momencie.
Uszanuj ich decyzję niezależnie od tego jaka będzie.
b872d78680f891d873273d31baaf276c9d6e57ec_6594a44f1cc14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-25, 13:37   #5
f8c2d375a73595a7890227cbb2d3acee309191de_62181c3c5fcdf
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 9 946
Dot.: Jak poinformować Rodziców o ślubie?

Ja bym im zawiozła zaproszenie i wprost powiedziała, że nie pytam ich o zgodę na ślub, bo i tak się odbędzie czy tego chcą czy nie. Chcą uczestniczyć w waszym życiu to mogą, ale na waszych zasadach, bo jesteście dorosłymi, niezależnymi ludźmi. Jak nie chcą to trudno, ich wybór. Nie będziesz miał niczego sobie do zarzucenia, bo próbowałeś.
f8c2d375a73595a7890227cbb2d3acee309191de_62181c3c5fcdf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum ślubne


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-01-25 14:37:38


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:36.