Synvisc lub Hyalgan - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-06-09, 08:26   #1
j_marta31
Raczkowanie
 
Avatar j_marta31
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: warmia
Wiadomości: 239

Synvisc lub Hyalgan


Dziewczyny!
Mam pytanie, czy któraś z Was przyjmowała zastrzyki dostawowe o nazwie Synvisc lub Hyalgan? W lutym miałam operację kolana (chondromalacja rzepki III st i dość znacznie uszkodzone wiązadło w części przyśrodkowej). Teraz lekarz zalecił mi właśnie wyżej wymienione zastrzyki (dokładnie Synvisc). Problem w tym, że jest to bardzo drogi lek. Jedna seria - trzy ampułki kosztują od 900 zł do 1200 !! W związku z tym chciałabym wiedzieć czy są skuteczne, wiem,że na każdego działają inaczej. Chciałabym jednak poznać Wasze zdanie na ten temat.
Z góry dzięki
__________________
Nadzieja - otwarte okno na "może"
j_marta31 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-09, 09:47   #2
j_marta31
Raczkowanie
 
Avatar j_marta31
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: warmia
Wiadomości: 239
Dot.: Synvisc lub Hyalgan

up
__________________
Nadzieja - otwarte okno na "może"
j_marta31 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-13, 07:03   #3
j_marta31
Raczkowanie
 
Avatar j_marta31
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: warmia
Wiadomości: 239
Dot.: Synvisc lub Hyalgan

up jeszcze raz.
__________________
Nadzieja - otwarte okno na "może"
j_marta31 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-12, 09:27   #4
hayleym
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 1
Dot.: Synvisc lub Hyalgan

witam, na moją chondromalację chrząstki stopnia I ortopeda zalecił 2 zastrzyki hyalganu, własnie jestem po tym drugim, więc za miesiac powinno być calkiem po problemie a co do ceny -jeden zastrzyk 200zł ale podobno jak się kupuje u ortopedy 1 serię-3 zastrzyki to placi sie 500 a nie 600
hayleym jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-14, 15:07   #5
gosia 89989
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 1
Dot.: Synvisc lub Hyalgan

czesc ja wlasnie jestem w trakcie tej "kuracji" zastrzykami narazie mialam pierwszy zastrzyk pozostaly jeszcze dwa. za SYNVISC zaplacilam 1130 zl chociaz w innej aptece cena byla o 300 zl nizsza. Jesli ma pomoc to chyba warto wydac wazne zeby pomoglo. Zdrowka zycze ))))
gosia 89989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-20, 12:24   #6
BlackxSheep
Przyczajenie
 
Avatar BlackxSheep
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: deathcar
Wiadomości: 16
Dot.: Synvisc lub Hyalgan

Ja brałam Hyalgan... naprawde pomogło... miałam spokój z bólem przez rok, teraz niestety chondromalacja zapowiada swój wielki powrót :/ nie wiem ponoć tego nie da się wyleczyć, że ta sztuczna chrząstka jest o wiele mniej wytrzymała niż ta prawdziwa i niestety szybko sie ściera... albo wraca samo z siebie, albo troszke zawaliłam, bo nie oszczędzałam się w te wakacje... biegi, noszenie 20kg paczek ze śliwkami (wakacje na wsi i pomoc w polu ;p) i tak wyszło, a najbardziej mnie drażni to, że chondromalacja zaatakowała 2 kolana...jakby jedno nie wystarczyło ;p
POZDRAWIAM *;
__________________
I lock myself in my room with the radio on turned up so loud, that no one hears my screaming.
BlackxSheep jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-21, 10:07   #7
friskyfk
Przyczajenie
 
Avatar friskyfk
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: W-wa
Wiadomości: 3
Dot.: Synvisc lub Hyalgan

ja brałam Synvisc 2 lata temu (2007) pomółgł mi bardzo ale tylko na pewien czas. teraz po 2 latach kolejne zastrzyki mnie czekają..
friskyfk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-10-21, 11:46   #8
pannamanna
Raczkowanie
 
Avatar pannamanna
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 104
Dot.: Synvisc lub Hyalgan

około 6 lat temu wykryto u mnie chondromalacje i jestem już po 5 czy 6 serii synviscu, przyjmuje średnio co rok, półtora, ostatnią serie trzech zastrzyków brałam na wakacjach, niestety nie wiele pomogło... proponowano mi jakieś ziołowe tabletki,maści... Wiecie może coś o jakiś innych metodach leczenia? operacje?
__________________

pannamanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-21, 07:30   #9
IrekIrek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3
Dot.: Synvisc lub Hyalgan

Zanim kupisz ten produkt polecam Ci sprawdzić jego skład i porównać go z innymi dostępnymi produktami. W zastrzykach dostawowych chodzi o ilość kwasu hialuronowego w jednej ampułko - strzykawce. Warto też przeliczyć ilość kwasu na 1 ml preparatu. Moim zdaniem nie warto jest pompować kolana 5 czy 6 zastrzykami. Są produkty które w 2 ml mają tyle samo kwasu co w 6ml preparatu. Polecam również sprawdzić pozostały skład, który może np być odpowiedzialny za działanie przeciwzapalne i przeciwbólowe.
Trzeba sobie zadać również pytanie, czemu stawy bolą. Co jest tego przyczyną i jak zapobiegać tym dolegliwością.
Mogę tylko zasugerować iż ważne jest jak o siebie dbamy, jaką mamy wagę ciała i czym się odżywiamy.
Przygotuję na formu cały wątek o zwyrodnieniu stawów, przyczynach i możliwym leczeniu.
Pozdrawiam
Irek
IrekIrek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:07.