Nie mogę odróżnić życia codziennego od snu-czy to normalne? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-02-09, 18:35   #1
moniaaa213
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 29

Nie mogę odróżnić życia codziennego od snu-czy to normalne?


Hejka dziewczyny! Przepraszam, że zadaje tutaj to pytanie ale zupełnie zielonego pojęcia nie mam gdzie je zadać.
A więc mam pewien "problem", który nęka mnie od wakacji a mianowicie
cały czas czuję się jakbym była w śnie, można by rzec że jakby na kacu. Zupełnie nie obecna, nie wiem co ze mną. Ponadto codziennie boli mnie głowa popołudniami i muszę spać co nigdy wcześniej mi się nie zdarzało.
Czasami mam brak świadomości i mylę życie codzienne z snem.
Nie wiem co to.
Przez tą przypadłość mam wiele problemów : opuściłam się w nauce, i nie mogę zdać prawa jazdy gdyż cały czas czuję się jak na kacu.
co z tym zrobić? czy to normalne?
jeszcze raz przepraszam wizażanki za umieszczenie tego postu a zarazem dziękuje za odpowiedzi !
moniaaa213 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-09, 19:03   #2
nothing_matter
Zadomowienie
 
Avatar nothing_matter
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 1 613
Dot.: Nie mogę odróżnić życia codziennego od snu-czy to normalne?

ja może nie tyle co czuję się na kacu, nie boli mnie głowa, jednak często mylę właśnie jawę ze snem. nie jestem pewna czy coś co robiłam wczoraj, parę dni temu czy jeszcze wcześniej wydarzyło się naprawdę. czy to co mówiłam lub słyszałam miało miejsce. mam wrażenie, że tak właśnie było, jednak coś w głowie mi mówi, że to był tylko sen bywa różnie. raz faktycznie okazuje się, że coś mi się śniło, ale czasem, że to jednak prawda. najgorsze, że mam tak dosyć często i drobne problemy wynikające z tego
nothing_matter jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-09, 19:31   #3
VeronicaJulia
Przyczajenie
 
Avatar VeronicaJulia
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 2
Dot.: Nie mogę odróżnić życia codziennego od snu-czy to normalne?

Hej! Nie jesteś sama. Od jakiegoś czasu też się tak czuję... Czasem patrzę jakby "przez" coś, ciągle się zamyślam i jakoś nie mam jakby ochoty by robić cokolwiek... Mam mnóstwo pomysłów, których w ogóle nie realizuję, bo ciągle jestem senna i brakuje mi sił (tylko nie fizycznych...). Ciężko jest to wytłumaczyć.
Często też się budzę i nie wiem, czy to było prawdziwe, czy może mi się śniło - tak samo z sytuacjami, które sobie przypominam...
To bardzo dziwne.
VeronicaJulia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-09, 20:39   #4
zakonna
Naczelna Nastolatka
 
Avatar zakonna
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 25 807
Dot.: Nie mogę odróżnić życia codziennego od snu-czy to normalne?

takie stany nazywa się depersonalizacją i derealizacją, są to objawy związane ze zdrowiem psychicznym, często się zdarzają w nerwicach, depresjach i innych zaburzeniach psychicznych. Możesz wpisać ona te terminy w google, wyskoczą Ci strony z dokładnymi definicjami. Zastanów się czy nie masz innych objawów związanych z depresją i/lub nerwicą. I wtedy polecam wizytę u psychiatry. serio. piszę z własnego doświadczenia, niestety
zakonna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-09, 20:42   #5
zakonna
Naczelna Nastolatka
 
Avatar zakonna
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 25 807
Dot.: Nie mogę odróżnić życia codziennego od snu-czy to normalne?

Te stany nazywają się depersonalizacja i derealizacja, wpisz sobie w google, wyjdzie Ci dużo opisów. Ogólnie są to stany związane z nerwicą, depresją lub innymi zaburzeniami psychicznymi. Pomyśl czy masz inne objawy związane z nerwicą/depresją. Na te stany polecam wizytę u psychiatry, piszę to całkiem serio
zakonna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-10, 00:40   #6
ulaglamour
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 26
Dot.: Nie mogę odróżnić życia codziennego od snu-czy to normalne?

Tak dokladnie sa to jedne z objawow nerwicowodepresyjnych. Wizyta u psychiatry jest wskazana. Nic sie nie martw z tegi sie wychodzi. Dobre efekty daje terapia geupowa.
ulaglamour jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-10, 08:16   #7
Kalabus
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Zagranica
Wiadomości: 533
Dot.: Nie mogę odróżnić życia codziennego od snu-czy to normalne?

Cytat:
Napisane przez moniaaa213 Pokaż wiadomość
Hejka dziewczyny! Przepraszam, że zadaje tutaj to pytanie ale zupełnie zielonego pojęcia nie mam gdzie je zadać.
A więc mam pewien "problem", który nęka mnie od wakacji a mianowicie
cały czas czuję się jakbym była w śnie, można by rzec że jakby na kacu. Zupełnie nie obecna, nie wiem co ze mną. Ponadto codziennie boli mnie głowa popołudniami i muszę spać co nigdy wcześniej mi się nie zdarzało.
Czasami mam brak świadomości i mylę życie codzienne z snem.
Nie wiem co to.
Przez tą przypadłość mam wiele problemów : opuściłam się w nauce, i nie mogę zdać prawa jazdy gdyż cały czas czuję się jak na kacu.
co z tym zrobić? czy to normalne?
jeszcze raz przepraszam wizażanki za umieszczenie tego postu a zarazem dziękuje za odpowiedzi !
Zrób badania na cukrzycę, a do tego neurolog 9zleci dodatkowe badania) oraz psychiatra.
__________________
Kalabus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-02-10, 18:25   #8
anjuta
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 5 462
Dot.: Nie mogę odróżnić życia codziennego od snu-czy to normalne?

Cytat:
Napisane przez moniaaa213 Pokaż wiadomość
Hejka dziewczyny! Przepraszam, że zadaje tutaj to pytanie ale zupełnie zielonego pojęcia nie mam gdzie je zadać.
A więc mam pewien "problem", który nęka mnie od wakacji a mianowicie
cały czas czuję się jakbym była w śnie, można by rzec że jakby na kacu. Zupełnie nie obecna, nie wiem co ze mną. Ponadto codziennie boli mnie głowa popołudniami i muszę spać co nigdy wcześniej mi się nie zdarzało.
Czasami mam brak świadomości i mylę życie codzienne z snem.
Nie wiem co to.
Przez tą przypadłość mam wiele problemów : opuściłam się w nauce, i nie mogę zdać prawa jazdy gdyż cały czas czuję się jak na kacu.
co z tym zrobić? czy to normalne?
jeszcze raz przepraszam wizażanki za umieszczenie tego postu a zarazem dziękuje za odpowiedzi !
to za długo, żeby samo przeszło
tak jak dziewczyny powyżej - wizyta u specjalisty (skierowanie nie jest potrzebne)
czy na ten stan Twojego samopoczucia miało wpływ jaieś wydareznie lub ciąg wydarzeń?
anjuta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-10, 20:19   #9
anatomy
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 33
Dot.: Nie mogę odróżnić życia codziennego od snu-czy to normalne?

Hej, ja mialam taki stan przez 1,5 roku (!!!!)
PRZESZLO SAMO. Czasem mi się zdarzy mieć taki stan w super stresowych sytuacjach ale nie daje się temu zawładnąć , bo wyciagnelam wnioski z przeszlosci. To na tle nerwowym, u wrażliwych osób mozna to spotkac.
anatomy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-12, 17:45   #10
moniaaa213
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 29
Dot.: Nie mogę odróżnić życia codziennego od snu-czy to normalne?

Dziewczyny , dziękuje Wam bardzo za odpowiedzi!
I że nie wyśmialyście mnie Ten "efekt" właśnie nasila się , tak jak koleżanka napisała w wyjątkowo stresujących momentach np. egzamin na prawo jazdy.
Macie rację, chyba czas zasięgnąć rady u specjalisty.
Nie , nie zdarzyło mi się nic tak nadzwyczajnego w te wakacje.
Byłam dość przepracowana i zmęczona, wiecie jak to praca zarobkowa w innym kraju
Pozdrawiam gorąco!
moniaaa213 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:38.