Wybór profilu i zawodu - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-12-30, 22:30   #1
Niezdecydowana321
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 2

Wybór profilu i zawodu


Witam. Mam 15 lat i zastanawiam się co tak na prawdę chcę robić w przyszłości. Od tego zależy jaki profil LO wybiorę. Moją pasją jest angielski i chciałabym się go uczyć na poziomie rozszerzonym, wogóle najbardziej lubię języki obce,ale też polski i WOS, może być też geografia. Mogłabym iść do klasy humanistycznej, ale mam problem, bo nie przepraszam za historią. Jedyny temat jaki lubię to czasy II wojny światowej, bo nie są to czasy jakoś specjalnie odległe. Mam problem z zapamietywaniem dat. Próbowałam juz różnych sposobów, ale nawet jak juz coś zapamiętam, to pare dni później i tak już nic nie pamiętam.
Jeżeli chodzi o zawód, to zawsze chciałam mieć zawód, w którym miałabym kontakt z ludźmi albo im pomagała. Pasjonują mnie też podróże.
Czytałam, że jest zapotrzebowanie na opiekunów osób starszych, ale czy wtedy nie musiałabym umieć przykładowo biologii? Bo z przedmiotów ścisłych jestem raczej kiepska.
Interesuje mnie też praca w dyplomacji, ale na pewno trzeba mieć tam znajomość historii.
Znacie może jakieś zawody, które by mi mogły odpowiadać? A może jakieś rady?
Za odpowiedź z góry dziękuję.
Pozdrawiam
Niezdecydowana321 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-30, 22:47   #2
GgochaA
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 1 420
Dot.: Wybór profilu i zawodu

Cytat:
Napisane przez Niezdecydowana321 Pokaż wiadomość
Witam. Mam 15 lat i zastanawiam się co tak na prawdę chcę robić w przyszłości. Od tego zależy jaki profil LO wybiorę. Moją pasją jest angielski i chciałabym się go uczyć na poziomie rozszerzonym, wogóle najbardziej lubię języki obce,ale też polski i WOS, może być też geografia. Mogłabym iść do klasy humanistycznej, ale mam problem, bo nie przepraszam za historią. Jedyny temat jaki lubię to czasy II wojny światowej, bo nie są to czasy jakoś specjalnie odległe. Mam problem z zapamietywaniem dat. Próbowałam juz różnych sposobów, ale nawet jak juz coś zapamiętam, to pare dni później i tak już nic nie pamiętam.
Jeżeli chodzi o zawód, to zawsze chciałam mieć zawód, w którym miałabym kontakt z ludźmi albo im pomagała. Pasjonują mnie też podróże.
Czytałam, że jest zapotrzebowanie na opiekunów osób starszych, ale czy wtedy nie musiałabym umieć przykładowo biologii? Bo z przedmiotów ścisłych jestem raczej kiepska.
Interesuje mnie też praca w dyplomacji, ale na pewno trzeba mieć tam znajomość historii.
Znacie może jakieś zawody, które by mi mogły odpowiadać? A może jakieś rady?
Za odpowiedź z góry dziękuję.
Pozdrawiam
Czyli jak na ten moment nie wiesz co chciałabyś robić i co Cię najbardziej interesuje. Zawodów, które "mogłyby Ci odpowiadać" jest pewnie z kilkadziesiąt, nikt Ci tego nie powie.
Na szczęście liceum ogólnokształcące jak sama nazwa wskazuje kształci dość wszechstronnie, więc jest nadzieja że w trakcie wybierzesz to co Cię interesuje najbardziej. Profilem się nie przejmuj aż tak bardzo, znam osoby po profilu humanistycznym, które w trakcie liceum odkrywały że chcą iść na ścisłe kierunki i zdawały maturę z fizyki czy matmy (wtedy jeszcze nie była obowiązkowa).

A sam wątek bardziej nadaje się do działu o edukacji czy liceum, niż tu.
GgochaA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-31, 00:23   #3
loczek88
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 2 716
Dot.: Wybór profilu i zawodu

Cytat:
Napisane przez Niezdecydowana321 Pokaż wiadomość
Witam. Mam 15 lat i zastanawiam się co tak na prawdę chcę robić w przyszłości. Od tego zależy jaki profil LO wybiorę. Moją pasją jest angielski i chciałabym się go uczyć na poziomie rozszerzonym, wogóle najbardziej lubię języki obce,ale też polski i WOS, może być też geografia. Mogłabym iść do klasy humanistycznej, ale mam problem, bo nie przepraszam za historią. Jedyny temat jaki lubię to czasy II wojny światowej, bo nie są to czasy jakoś specjalnie odległe. Mam problem z zapamietywaniem dat. Próbowałam juz różnych sposobów, ale nawet jak juz coś zapamiętam, to pare dni później i tak już nic nie pamiętam.
Jeżeli chodzi o zawód, to zawsze chciałam mieć zawód, w którym miałabym kontakt z ludźmi albo im pomagała. Pasjonują mnie też podróże.
Czytałam, że jest zapotrzebowanie na opiekunów osób starszych, ale czy wtedy nie musiałabym umieć przykładowo biologii? Bo z przedmiotów ścisłych jestem raczej kiepska.
Interesuje mnie też praca w dyplomacji, ale na pewno trzeba mieć tam znajomość historii.
Znacie może jakieś zawody, które by mi mogły odpowiadać? A może jakieś rady?
Za odpowiedź z góry dziękuję.
Pozdrawiam

Języki obce, polski, WOS,geografia, kontakt z ludźmi, podróże.


Wydaje mi się że dzisiaj sama znajomość języka nie wystarczy, najlepiej mieć ukończony kierunek + np. certyfikat z British Council. Nie kończyłam "zwyczajnych" studiów, więc nie znam się się na nazwach kierunków, ale może uderzyłabyś w liceum ogólnokształcące z rozszerzonymi przedmiotami które Cię interesują? Potem mogłabyś iść w jakąś socjologię, jakieś stosunki międzynarodowe (ale takie nie dla picu, tylko jakieś porządną), dyplomacja mogłaby być dobrym pomysłem a zainteresowanie historią często przychodzi z wiekiem
loczek88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-31, 00:44   #4
201607111040
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 10 542
Dot.: Wybór profilu i zawodu

Jestes ladna i wysoka? Jesli tak to idz na stewardesse. Tylko ze tu trzeba znac pare jezykow.
201607111040 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-31, 11:33   #5
cornflower_girl
Zakorzenienie
 
Avatar cornflower_girl
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 3 605
Dot.: Wybór profilu i zawodu

Cytat:
Napisane przez Niezdecydowana321 Pokaż wiadomość
Witam. Mam 15 lat i zastanawiam się co tak na prawdę chcę robić w przyszłości. Od tego zależy jaki profil LO wybiorę. Moją pasją jest angielski i chciałabym się go uczyć na poziomie rozszerzonym, wogóle najbardziej lubię języki obce,ale też polski i WOS, może być też geografia. Mogłabym iść do klasy humanistycznej, ale mam problem, bo nie przepraszam za historią. Jedyny temat jaki lubię to czasy II wojny światowej, bo nie są to czasy jakoś specjalnie odległe. Mam problem z zapamietywaniem dat. Próbowałam juz różnych sposobów, ale nawet jak juz coś zapamiętam, to pare dni później i tak już nic nie pamiętam.
Jeżeli chodzi o zawód, to zawsze chciałam mieć zawód, w którym miałabym kontakt z ludźmi albo im pomagała. Pasjonują mnie też podróże.
Czytałam, że jest zapotrzebowanie na opiekunów osób starszych, ale czy wtedy nie musiałabym umieć przykładowo biologii? Bo z przedmiotów ścisłych jestem raczej kiepska.
Interesuje mnie też praca w dyplomacji, ale na pewno trzeba mieć tam znajomość historii.
Znacie może jakieś zawody, które by mi mogły odpowiadać? A może jakieś rady?
Za odpowiedź z góry dziękuję.
Pozdrawiam
Najlepiej, gdybyś zrobiła testy predyspozycji zawodowych - mogą rozwiać sporo Twoich wątpliwości.
Rzeczywiście stewardesa to ciekawy pomysł. Ale nie mówię, że ten zawód jest łatwy (poczytaj artykuły i blogi). Z dyplomacją również przydadzą się języki, zaangażowanie w działalność odpowiednich kół naukowych, działalność społeczna, wyjazdy na wymiany.

Może turystyka? Przewodnik wycieczek - zwłaszcza w miejscach związanych z martyrologią Żydów - grupy międzynarodowe, mogłabyś wykorzystać wiedzę historyczną i wykorzystać języki obce.

Skoro interesują Cię języki obce, zainwestowałabym w naukę jakiegoś niszowego języka (niestety świetna znajomość języka angielskiego nie robi na nikim wrażenia), to daje spore możliwości - nawet w korporacjach.

Co do opieki osób starszych - na pewno jakieś podstawy pierwszej pomocy Ci się przydadzą. Ale bardziej - nieziemska cierpliwość i żelazna kondycja. To trudny i wyczerpujący zawód, nie tylko fizycznie, ale i psychicznie. Starsi ludzie też bywają różni - może Ci się trafić ktoś o trudnym charakterze.
__________________

Bogini kuchennego zniszczenia
cornflower_girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-31, 14:42   #6
Pantegram
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 3 019
Dot.: Wybór profilu i zawodu

Autorko, lepiej na Twoim etapie nie wybierać sobie konkretnego stanowiska - nawet nie wiesz, czy za 10 lat nadal będzie ono istniało

Z Twoimi zainteresowaniami mat-geo lub mat-hist. To najlepsze klasy językowe i ogólnie o tyle dobre, że ze zdaną dobrze matmą, językiem i gegrą to możesz iść na masę różnych kierunków.

Mat-fiz otwiera drogę na polibudy, ale tu praca z ludźmi to raczej jako dodatek, a nie clue, natomiast biol-chem wiadomo - kierunki medyczne.

Human tak czy siak odradzam, bo tam idzie cała reszta bez pomysłu dla siebie + pasjonaci literatury, czasem historii, którzy mają przewalone przez to, że często stają się pojedynczymi rodzynkami w stadzie średnio lotnych leserów bez ambicji :/
Pantegram jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-31, 16:59   #7
Niedopowiedzenia
Zakorzenienie
 
Avatar Niedopowiedzenia
 
Zarejestrowany: 2014-02
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 5 242
Dot.: Wybór profilu i zawodu

Cytat:
Napisane przez LusiaPlotkara Pokaż wiadomość
Jestes ladna i wysoka? Jesli tak to idz na stewardesse. Tylko ze tu trzeba znac pare jezykow.
Na stewardesse trzeba mieć przede wszystkim znajomości,niestety.
__________________
If you want to make God laugh, tell him about your plans

Nie dbaj o markę ołówka, sprawdź czy jest zatemperowany.


Porozmawiaj z nami o Bułgarii

Od dupy strony, zapraszamy
Niedopowiedzenia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-12-31, 17:04   #8
201607111040
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 10 542
Dot.: Wybór profilu i zawodu

Cytat:
Napisane przez Niedopowiedzenia Pokaż wiadomość
Na stewardesse trzeba mieć przede wszystkim znajomości,niestety.
Oj, tam oj tam. Rownie dobrze mozna powiedziec nie stratuj do policji, bo znajomosci, nie idz na prawo, bo znajomosci, nie idz na medycyne bo znajomosci itp.
201607111040 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-12-31 18:04:50


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:35.