Dojazd do pracy 100km - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-06-05, 17:04   #1
Andz126p
Rozeznanie
 
Avatar Andz126p
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 895

Dojazd do pracy 100km


Witajcie.
Bardzo możliwe ze w niedługiej przyszłości będę się przeprowadzać do mojego lubego, który mieszka od mojego miejsca pracy 100km. Dojazd od niego do miejsca pracy trwa 1,5h w jedną stronę.
Pytanie do osob, które codziennie dojeżdżają w podobnym czasie do swojego miejsca pracy - jak dajecie radę?

I proszę, nie oczekuję rad typu "zmien prace", bo to nie wchodzi w grę.
Andz126p jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-05, 17:32   #2
ninfomane
Raczkowanie
 
Avatar ninfomane
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 339
Dot.: Dojazd do pracy 100km

Czasem mieszkajac we Wroclawiu tyle zajmowalo mi dojechanie na zajecia, wiec jak dla mnie nie ma tragedii. Pytanie tylko jak Cie to wyjdzie finansowo I czy 11 h ( licze 8h pracy + 3h dojazdow)poza domem jest tego warte.


Wyslane z telefonu, przepraszam za brak polskich znakow
ninfomane jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-05, 17:33   #3
meesha
Zakorzenienie
 
Avatar meesha
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: wroclaw
Wiadomości: 7 301
Send a message via Skype™ to meesha
Dot.: Dojazd do pracy 100km

Cytat:
Napisane przez Andz126p Pokaż wiadomość
Witajcie.
Bardzo możliwe ze w niedługiej przyszłości będę się przeprowadzać do mojego lubego, który mieszka od mojego miejsca pracy 100km. Dojazd od niego do miejsca pracy trwa 1,5h w jedną stronę.
Pytanie do osob, które codziennie dojeżdżają w podobnym czasie do swojego miejsca pracy - jak dajecie radę?

I proszę, nie oczekuję rad typu "zmien prace", bo to nie wchodzi w grę.
Ja czasem 1,5 godz dojezdzalam do pracy na drugi koniec miasta jezeli nie jedziesz autem to da sie przezyc- nadrobisz lektury choc po pewnym czasie zaczynasz sobie uswiadamiac ile czasu tracisz i zechcesz cos zmienic
__________________
What is popular is not always right.
What is right is not always popular.
meesha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-05, 17:34   #4
Goosiaa
Zadomowienie
 
Avatar Goosiaa
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 438
Dot.: Dojazd do pracy 100km

Ja dojeżdżam do pracy dwie godziny w jedna stronę. Jak daje radę? Normalnie, wychodzę z domu dwie godziny wcześniej i jadę oczywiście taka sytuacja to utrata czasu wolnego po pracy. Wracasz do domu, jesz, kąpiesz sie i idziesz spac bo trzeba wstać rano. Większej filozofii w tym nie widzę. Generalnie moim zdaniem warto tak dojeżdżać tymczasowo jeśli praca jest przyszłościowa i/lub super płatna. Na dłuższa metę szkoda życia. Dojeżdżam komunikacja zbiorowa wiec ten czas wykorzystuje na internet, książkę lub drzemkę.
Goosiaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-05, 17:42   #5
sydunia
Zakorzenienie
 
Avatar sydunia
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 20 264
Dot.: Dojazd do pracy 100km

Przez 2 tygodnie jeździłam 1-1,5 h do pracy w jedną stronę (tyle że to w ramach jednego miasta). Byłam poirytowana, bo raz, że męczące, dwa, że wracałam i moment trzeba było iść spać. Jak będzie jakiś wypadek czy coś po drodze, to się jeszcze Ci przedłuży. Jak dać radę? Zacisnąć zęby i powtarzać sobie, że tak musi być. Albo zastanowić się, jak można zmienić tę sytuację i do tego dążyć.
sydunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-05, 17:43   #6
kisielova
ReklaMO(D)żerca.
 
Avatar kisielova
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 9 889
Dot.: Dojazd do pracy 100km

Jeździłam tak przez rok, pieprznęłam tym w cholerę bo:
a) wydawałam prawie stówę dziennie na paliwo (razy 20 dni roboczych w miesiącu to niezła sumka)
b) marnowałam 3h na siedzenie w samochodzie i pomimo tego, że uwielbiam jeździć, to robiło mi się niedobrze na myśl o tym;
c) miałam każdego dnia ogromne poczucie marnowania czasu. Chcąc dojechać na 8 do pracy musiałam wyjechać o 6:30 (czyli wstać o 5:30), kończyłam zazwyczaj przed 17 i zanim dojechałam do domu była prawie 19. Wracając nie miałam już siły na nic, ani na gotowanie, ani na sprzątanie, na zakupy nie chciało mi się wyjść. No koszmar po prostu. Zanim ogarnęłam siebie i dom, trzeba było iść spać żeby wstać o tej 5 z kawałkiem.
Byłam trochę żoną-widmo bo ciągle mnie nie było.

Pod sam koniec dojeżdżania taki kawał zaczęłam bardziej "przyciskać" na autostradzie, a co za tym idzie- spalanie było większe, wydatki na paliwo też
kisielova jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-05, 17:48   #7
dacn
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 9 557
Dot.: Dojazd do pracy 100km

Pociągiem- super, masz czas na lekturę, filmy czy inne rzeczy. Gorzej samochodem. Ma to sens jak będziesz spędzać na miejscu 1-2 nocy w tygodniu. Przerabiałam podobną sytuację.
dacn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-06-05, 18:01   #8
Krystaliczne szczescie
Zadomowienie
 
Avatar Krystaliczne szczescie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 1 051
Dot.: Dojazd do pracy 100km

Ja dojeżdżam codziennie 50km i już mi źle :-D Mam poczucie utraty czasu, jak jade pociagiem to musze z domu rano wyjsc prawie 3 godziny przed, bo nie zawsze pociągi da się dopasować do godzin pracy. Jest to nużące, zimą jak wychodze i wracam z pracy to jest praktycznie noc, a latem siedze w pociągu, gdy inni grają w piłkę, relaksuja się i jest ciepły piękny dzień.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Cytat:
Napisane przez Narrhien
"Jeśli to jest prawdziwa przyjaciółka to nie masz o co się bać, choćby facet na głowie stawał to ona będzie wierna tobie."
na wizażu od 2009r...
Krystaliczne szczescie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-05, 18:06   #9
Pani_Mada
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 18 614
Dot.: Dojazd do pracy 100km

Cytat:
Napisane przez Andz126p Pokaż wiadomość
Witajcie.
Bardzo możliwe ze w niedługiej przyszłości będę się przeprowadzać do mojego lubego, który mieszka od mojego miejsca pracy 100km. Dojazd od niego do miejsca pracy trwa 1,5h w jedną stronę.
Pytanie do osob, które codziennie dojeżdżają w podobnym czasie do swojego miejsca pracy - jak dajecie radę?

I proszę, nie oczekuję rad typu "zmien prace", bo to nie wchodzi w grę.
znam osoby które myślały że dadzą radę dojeżdżać 60 km codziennie. życie szybko ich zweryfikowało. załóżmy że pracujesz 8-16. jedziesz 1,5 godziny + powinnaś mieć jakiś czas w zapasie na korki itd załóżmy że minimalnie 20 min. ogarnięcie się do pracy to niech będzie pół godziny. więc wstajesz między 5:30 a 6. po pracy (gdzie zazwyczaj masz korki na mieście, wyjeździe z miasta itd) zapewne będziesz jechać bliżej 2 godzin niż 1,5. więc w domu jesteś koło 18. to już jest 12 godzin w samej pracy. nie wiem ile snu potrzebujesz, ale koło 22 najpóźniej wypada iść spać, żeby rano być przytomnym gdy będziesz prowadzić samochód. tak więc czasu dla siebie, chłopka i obowiązki masz raptem 4 godziny dziennie.
no chyba że zamierzasz jeździć autobusami albo z kimś. to możesz rano pospać w tym autobusie i tyle w zasadzie.

jeszcze półtorej godziny to opcja sprawdzona czy tak Ci jakieś mapy/nawigacja pokazuje? bo niestety ale jeśli chodzi o dłuższe dystanse, to najczęściej ma się jakieś opóźnienia w planowanym czasie przejazdu.

nie wiem jakich porad oczekujesz, bo tak naprawdę możesz albo zmienić pracę, albo się nie przeprowadzać. a podejrzewam że obydwie opcje nie wchodzą w grę.

podsumowując.. 100 km to dla mnie bardzo dużo i bardzo szybko będziesz zmęczona tym ile czasu marnujesz w samochodzie i ostatecznie z tego wspólnego zamieszkania będziesz mieć tyle co weekendy.

Edytowane przez Pani_Mada
Czas edycji: 2017-06-05 o 18:08
Pani_Mada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-05, 18:12   #10
7d825fa9fec57cf5623273fe7eca2ef8f2442710_5d59d871e15d0
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 6 036
Dot.: Dojazd do pracy 100km

Cytat:
Napisane przez Pani_Mada Pokaż wiadomość
znam osoby które myślały że dadzą radę dojeżdżać 60 km codziennie. życie szybko ich zweryfikowało. załóżmy że pracujesz 8-16. jedziesz 1,5 godziny + powinnaś mieć jakiś czas w zapasie na korki itd załóżmy że minimalnie 20 min. ogarnięcie się do pracy to niech będzie pół godziny. więc wstajesz między 5:30 a 6. po pracy (gdzie zazwyczaj masz korki na mieście, wyjeździe z miasta itd) zapewne będziesz jechać bliżej 2 godzin niż 1,5. więc w domu jesteś koło 18. to już jest 12 godzin w samej pracy. nie wiem ile snu potrzebujesz, ale koło 22 najpóźniej wypada iść spać, żeby rano być przytomnym gdy będziesz prowadzić samochód. tak więc czasu dla siebie, chłopka i obowiązki masz raptem 4 godziny dziennie.
no chyba że zamierzasz jeździć autobusami albo z kimś. to możesz rano pospać w tym autobusie i tyle w zasadzie.

jeszcze półtorej godziny to opcja sprawdzona czy tak Ci jakieś mapy/nawigacja pokazuje? bo niestety ale jeśli chodzi o dłuższe dystanse, to najczęściej ma się jakieś opóźnienia w planowanym czasie przejazdu.

nie wiem jakich porad oczekujesz, bo tak naprawdę możesz albo zmienić pracę, albo się nie przeprowadzać. a podejrzewam że obydwie opcje nie wchodzą w grę.

podsumowując.. 100 km to dla mnie bardzo dużo i bardzo szybko będziesz zmęczona tym ile czasu marnujesz w samochodzie i ostatecznie z tego wspólnego zamieszkania będziesz mieć tyle co weekendy.
Ja dojezdzam 2 h w dwie strony ale zazwyczaj tez siedze 1-2 h dluzej wiec nie ma mnie w domu te 11 lub 12 godzin.
Da sie tak zyc. Ale nie ma sie zupelnie czasu po pracy. Jak ogarne troche mieszkanie, to mam co najwyzej czas na obejrzenie odc serialu i pogadanie chwile z tz.
Generalnie spedza sie zycie w pracy. Pare lat mozna sie pomeczyc jak ma sie w tym jakis konkretny cel. Nie majac celu szkoda czasu.

Chociaz ja jezdze busem. Wiec tez inaczej. W trakcie spie, czytam internety czy inne bzdury.

Wysłane z mojego LG-H955 przy użyciu Tapatalka
7d825fa9fec57cf5623273fe7eca2ef8f2442710_5d59d871e15d0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-05, 18:53   #11
stesia
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 3 527
Dot.: Dojazd do pracy 100km

kuzynka tak dojeżdżała, wychodziła przed 6 wracała albo przed 18 albo po 19 w zależności czy zdążyła na autobus, wytrzymała 2 miesiące, z tego co mówiła to zamiast się z czasem przyzwyczaić jak myślała na początku, to wręcz przeciwnie miała coraz bardziej dosyć, tego że musi 2 godz wcześniej wstać, tego że na nic nie ma czasu bo ledwo wróciła a czas tak jej tak szybko mijał że już myślała o tym żeby się położyć. mówiła że tyle dobrze że nie miała dzieci, większych obowiązków w domu czy nic do pracy do wykonania w domu, więc jakoś dawała radę, ale jak mówi odżyła dopiero jak zamieszkała bliżej pracy
stesia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-06-05, 19:14   #12
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Dojazd do pracy 100km

Mój chłopak tak dojeżdżał i było mu ciężko. Dojeżdżał z mama, czasem się zmieniali, więc o tyle dobrze.

W każdym razie za dużo życia nie miał, bo wracał do domu ok. 18. (jak były korki/wypadek to jeszcze później), nie miał czasu na gotowanie, więc jadł byle co, odpoczął i już był późny wieczór.

Jak zaczęliśmy randkować, to szybko do domu, prysznic i z powrotem do samochodu. Domyślam się, że było to dla niego na tamtym etapie bardzo męczące.

Wysłane z mojego HTC Desire 820 przy użyciu Tapatalka
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-05, 21:24   #13
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 147
Dot.: Dojazd do pracy 100km

Ja zaczynam zajęcia o 8, wyjeżdżam o 6. Kończę o 19:00 i jestem w domu po 21.

Jak pracuję to dojeżdżam dwie godziny do pracy, a wracam około godziny (akurat się szybki pociąg fajnie ustawił).

Więc dla mnie 1,5 godziny to żadna rewelacja, od 13 roku życia tak jeżdżę do szkoły.
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-06, 05:38   #14
cranberry juice
ctrl alt delete
 
Avatar cranberry juice
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: San Escobar
Wiadomości: 4 826
Dot.: Dojazd do pracy 100km

Jak wyliczyłaś, że 100 km przejedziesz w 1,5 godziny? Zrobiłaś trasę 10 razy w godzinach szczytu i tyle Ci średnio wyszło czy tak Ci google maps wyliczyło? Bo jak to drugie, to polecam jednak metodę pierwszą - 1,5 godziny na 100 km wydaje mi sie skrajnie optymistyczne.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
cranberry juice jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-06, 06:53   #15
Andz126p
Rozeznanie
 
Avatar Andz126p
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 895
Dot.: Dojazd do pracy 100km

Cytat:
Napisane przez cranberry juice Pokaż wiadomość
Jak wyliczyłaś, że 100 km przejedziesz w 1,5 godziny? Zrobiłaś trasę 10 razy w godzinach szczytu i tyle Ci średnio wyszło czy tak Ci google maps wyliczyło?Bo jak to drugie, to polecam jednak metodę pierwszą - 1,5 godziny na 100 km wydaje mi sie skrajnie optymistyczne.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Jechalam tą trasą. Autem ok. Godziny, a busem 1,5h.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Andz126p jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-06, 07:47   #16
kennedy
Zakorzenienie
 
Avatar kennedy
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 18 401
Dot.: Dojazd do pracy 100km

T.otalny bezsens.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Kiedy kobiety kogoś poznają to myślą, że to fajny facet. Jest już wstępnie zaakceptowany jako partner, a później może to tylko zepsuć lub nie. Kiedy mężczyźni kogoś poznają to myślą: „Ma niezłe nogi”.
kennedy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-06, 08:07   #17
damdalena
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: podkrakowskie
Wiadomości: 3 610
Dot.: Dojazd do pracy 100km

Kolega z pracy mojego TŻ dojeżdża z Gliwic do Krakowa (trochę ponad stówę) już od kilku lat i nie narzeka, ale ma autostradę i możliwość pracy zdalnej, a godziny pracy nie są sztywno wyznaczone. Wydaje mi się, że mężczyznom jest jednak łatwiej - choćby przez to, że kobiecie dłużej zajmuje poranny makijaż i wieczorna pielęgnacja, itd. Ten kolega ma niepracującą żonę, która zajmuje się wszystkimi domowymi obowiązkami.

Generalnie znam dużo osób, które dojeżdżają różnymi środkami komunikacji do Krakowa z promienia 70 km (np. z Oświęcimia, spod Tarnowa) i nie mają czasu na pasje, sport, imprezy. Ale oni nie mają wyboru. Często po latach nieregularne odżywianie, niedosypianie, stres odbijają się na zdrowiu. Poza tym jest to niebezpieczne, bo zmęczenie sprzyja wypadkom. Mój brat pierwszą pracę dostał 90 km od miejsca zamieszkania (połowa trasy autostradą), ale wynajął sobie pokój a do domu przyjeżdżał co drugi dzień.

Edytowane przez damdalena
Czas edycji: 2017-06-06 o 08:15
damdalena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-06, 08:10   #18
Andz126p
Rozeznanie
 
Avatar Andz126p
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 895
Dot.: Dojazd do pracy 100km

Myslalam raczej nad busem, niż autem, bo wysiadam z busa, 5min na nogach i jestem w pracy. Więc tu nie ma tragedii z jakimiś przesiadkami, bo ich po prostu nie ma.
Byłam po prostu ciekawa jak niektórzy sobie radza
Dzięki za wszystkie odpowiedzi.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Andz126p jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-06, 08:26   #19
daszna
Zadomowienie
 
Avatar daszna
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Denmark
Wiadomości: 1 131
GG do daszna
Dot.: Dojazd do pracy 100km

ja dojeżdżam od roku ponad 60 km. intercity jedzie 40 min i potem w mieście 3 przystanki tramwajem. nie ma mnie w domu 11h. Na początku bardzo mnie to meczylo ale teraz już się przyzwyczaiłam. znajomi którzy mieszkają na miejscu wstają o tej godzinie co ja żeby się dostać do pracy a ja w pociągu mogę pospac lub poczytac ksiazke. na razie jestem zadowolona. praca jest bardzo dobra ludzie spoko wypłata w porządku.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Life is not the amount of breaths you take, it's the moments that take your breath away...

Pola, 15.10.2014
daszna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-06-06, 08:27   #20
damdalena
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: podkrakowskie
Wiadomości: 3 610
Dot.: Dojazd do pracy 100km

Jeżeli nie ma przesiadek, to można to rozważyć. Pytanie jeszcze, czy w busie zawsze są miejsca siedzące. Chodzi o możliwość drzemki, poczytania książki, wyciągnięcie laptopa. Może nie byłoby tak źle. Szczególnie jeśli chłopak będzie Ci przygotowywał obiadokolację Jednakże taki długi dojazd nie jest rozwiązaniem na zawsze.

Ja mam epizod dojeżdżania pociągiem z Warszawy do Krakowa, ale tylko przez dwa tygodnie i może dlatego wspominam dobrze.

Edytowane przez damdalena
Czas edycji: 2017-06-06 o 08:42
damdalena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-06, 08:51   #21
Wolha wRedna
Zakorzenienie
 
Avatar Wolha wRedna
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 13 853
Dot.: Dojazd do pracy 100km

Sama dojeżdżałam najwpięcej okolo 1,5 godziny ale to licząc w obydwie strony. Pół godziny rano i równa godzina po południu ze względu na korki. Jeździłam komunikacja miejska więc było ok, bo codziennie czytałam.

Jednak na dojazdy po 1,5 h w jedną stronę raczej bym się nie zdecydowała. Tzn. znam osoby, które ze względu na specyfikę pracy, czyli 12 h zmiany, ale za to 3-4 razy w tygodniu dojeżdżają z mojego miasta rodzinnego do miasta wojewódzkiego i robią tak od lat. Jednak 5 dni w tygodniu po około 8 h + 3 h dojazdu jak dla mnie odpada.
__________________
aktualizacje
Wolha wRedna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-06, 09:08   #22
201803090921
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 4 538
Dot.: Dojazd do pracy 100km

Znam osobę, która pracuje ok.200 km od domu i po prostu jedzie tam na początku tygodnia, a wraca przed weekendem. Koszty zamieszkania pokrywa pracodawca.
Może mogłabyś załatwić sobie jakieś mieszkanie w miejscu pracy i ogarnąć to w podobny sposób?
201803090921 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-06, 09:18   #23
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Dojazd do pracy 100km

Przez jakiś czas tak, w wielkiej desperacji tak, ale na dłuższą metę to masakra i marnowanie życia.

---------- Dopisano o 10:18 ---------- Poprzedni post napisano o 10:18 ----------

Cytat:
Napisane przez Sziket Pokaż wiadomość
Znam osobę, która pracuje ok.200 km od domu i po prostu jedzie tam na początku tygodnia, a wraca przed weekendem. Koszty zamieszkania pokrywa pracodawca.
Może mogłabyś załatwić sobie jakieś mieszkanie w miejscu pracy i ogarnąć to w podobny sposób?
Tylko nie każdy chce być weekendowym związkiem.
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-06, 09:20   #24
vilka1
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 659
Dot.: Dojazd do pracy 100km

Tak naprawdę myślę, że dużo większe znaczenie ma czas podróży i trasa niż liczba km. Moja praca wymaga czasem dojazdów do biur klientów, więc coś o dojazdach wiem. Przykładowe moje podróże i czas ich trwania:
-60 km, 1h- mała miejscowość,trasa lokalnymi drogami, bez korków, całkiem przyjemnie się jeździło
-28km, 30 min- jeżdzę do Śródmieścia dużego miasta, droga krajowa, czasem są korki ale można ominąć,
-38 km, 1h- drugi koniec miasta, mnóstwo świateł, korków, okropnie się jeździ
- znajomy 120 km, 1h 15 min- dojeżdza do Warszawy autostradą, nie ma czasu na nic, wiecznie nie ma go w domu, a jak dochodzą nadgodziny to nocuje w hotelach, ale ma służbowy samochód, nie płaci za paliwo, zbudował dom w małej miejscowości, pensja warszawska, koszty utrzymania w małej miejscowości stosunkowo nisko to dojeżdża

Jeśli u Ciebie jest to 1,5 h drogi w jedną stronę to będzie to bardzo męczące. Latem jeszcze tego nie odczujesz aż tak, bo dzień jest długi, ale zimą będziesz wychodzić z domu w nocy i wracać w nocy. Zero życia. Weź pod uwagę czy masz w pracy nadgodziny, bo możesz wracać jeszcze później. Policz sobie, czy to Ci się opłaca finansowo, bo może się okazać, że na dojazdy wydasz tyle, że to bez sensu. Do tego dochodzą obowiązki domowe. Moim zdaniem jest to nie do pogodzenia :/ Zabraknie Ci doby

Nie możecie w ramach kompromisu zamieszkać mniej więcej 'po środku"?

Edytowane przez vilka1
Czas edycji: 2017-06-06 o 09:23
vilka1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-06, 09:26   #25
cranberry juice
ctrl alt delete
 
Avatar cranberry juice
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: San Escobar
Wiadomości: 4 826
Dot.: Dojazd do pracy 100km

Może możesz przenieść sie do TŻ-a "na próbę", na tydzień czy dwa i zobaczyć, jak Ci sie w praktyce dojeżdża.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
cranberry juice jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-06, 09:45   #26
damdalena
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: podkrakowskie
Wiadomości: 3 610
Dot.: Dojazd do pracy 100km

Cytat:
Napisane przez cranberry juice Pokaż wiadomość
Może możesz przenieść sie do TŻ-a "na próbę", na tydzień czy dwa i zobaczyć, jak Ci sie w praktyce dojeżdża.
O, to dobry pomysł. I jeszcze koniecznie wpleść w to codzienne czynności: drobne zakupy, gotowanie, pranie, fitness, kino lub wypad na jedno piwo do pubu.
Trzeba jeszcze do tego wziąć poprawkę na zimę. I dopytać w pracy, co będzie jak spóźnisz się godzinę. Może się zdarzyć, że jak pogoda zaskoczy drogowców lub będzie karambol, to nie dojedziesz wcale i będziesz musiała wykorzystać urlop na żądanie.

A dlaczego chłopak nie może się przeprowadzić do "Twojego" miasta?
damdalena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-06, 16:34   #27
Candy_lips
Zakorzenienie
 
Avatar Candy_lips
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 9 017
Dot.: Dojazd do pracy 100km

Jezeli chodzi o dojazd do pracy to 30-40 km jest dla mnie ok, wiecej juz ciezko, bo jak pisza dziewczyny inaczej jest sie bardzo zmeczonym i jest malo czasu na wszystko. Jezeli jednak nie ma innego wyjscia to lepiej juz chyba komunikcja miejska i poczytac tam sobie ksiazke itp. Miec ze soba w razie czego wiecej cieplego picia, starac sie w miare wczesnie chodzic spac, bo dojazdy sa dodatkowo meczace.
Candy_lips jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-06, 17:00   #28
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Dojazd do pracy 100km

Cytat:
Napisane przez damdalena Pokaż wiadomość
A dlaczego chłopak nie może się przeprowadzić do "Twojego" miasta?
dobre pytanie.

Rozwaz tez czy mozesz scisnac prace do 4 dni i np w piatek byc on line pod telefonem, ale poza firma wtedy bys mogla 3 noclegi spac kolo firmy a juz w czwartek wieczor pojechac do TZta, a wrocic do pracy w poniedzialek rano.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-06, 17:47   #29
Pani_Mada
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 18 614
Dot.: Dojazd do pracy 100km

Cytat:
Napisane przez Andz126p Pokaż wiadomość
Jechalam tą trasą. Autem ok. Godziny, a busem 1,5h.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
zdajesz sobie sprawę, że musiałabyś jechać ze średnią prędkością 100 km/h przez całą drogę? jedziesz autostradą spod domu bezpośrednio po pracy czy jeździsz jak wariat?
bus natomiast musiałby jechać ok 60-70 km na godzinę. jeśli to normalny kursowy bus to część trasy ma w terenach zabudowanych (ograniczenie do 50), przystanki i te sprawy.

i jechałaś w godzinach takich jak miałabyś jeździć czy pomiędzy porannymi i popołudniowymi szczytami związanymi z dojazdami ludzi do/z pracy?
Pani_Mada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-06, 19:26   #30
Andz126p
Rozeznanie
 
Avatar Andz126p
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 895
Dot.: Dojazd do pracy 100km

Cytat:
Napisane przez Pani_Mada Pokaż wiadomość
zdajesz sobie sprawę, że musiałabyś jechać ze średnią prędkością 100 km/h przez całą drogę? jedziesz autostradą spod domu bezpośrednio po pracy czy jeździsz jak wariat?
bus natomiast musiałby jechać ok 60-70 km na godzinę. jeśli to normalny kursowy bus to część trasy ma w terenach zabudowanych (ograniczenie do 50), przystanki i te sprawy.

i jechałaś w godzinach takich jak miałabyś jeździć czy pomiędzy porannymi i popołudniowymi szczytami związanymi z dojazdami ludzi do/z pracy?
Autem od razu spod domu do pracy. Akurat wyjeżdżam w miejscu gdzie jade miastem może z 10min i jestem ba miejscu. Bus to pospieszny (jechalam) i jest ba miejscu równo, jak miał w rozkładzie, czyli 1,5h trasy.

Myslalam czysto teoretycznie, myślę nad wieloma opcjami.
Spóźnieniami do pracy się nie martwie, dojeżdżam busem na miejsce z pol h zapasem, a nawet jeśli, spóźnienie nie będzie problemem.

Problem z próbą nie jest głupi. Może zobaczymy.

Dziękuje za każdy komentarz. Będziemy intensywnie myśleć jak to rozegrać.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Andz126p jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-11-16 11:17:15


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:11.